Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с намиране на устройството
#1

След фабрични настройки на телефона гугъл не намира устройството ми в https://www.google.com/android/find, местоположението е включено, активиран е администратора на устройството, но при търсене изписва "няма активирано устройство" Моля за помощ как  да го оправя.
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да си вързал телефона към wifi за да може да го локализира. За какъв телефон говорим?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

1. Трябва телефона да има някакъв интернет, независимо wifi или мобилен
2. Трябва да си вкарала google акаунта в телефона и от същия акаунт да го търсиш от другото устройство/компютър
Цитирай
#4

Телефона е Hauwei G730 , свързан е с интернет, разрешила съм местоположение, GPS е включен, отдалеченото намиране също, в гугъл плей има отметка за видимос. Не го връщам за първи път към фабрични настройки не зная този път какво стана. Единственото, което ми направи впечатление е, че в Play story ми дава, че телефона не е сертифициран докато преди там си беше ОК. Четох в нета няма и няма , правих други акаунти и с тях същата история се получава. Със същият акаунт от лаптопа го търся но изписва "няма активирано устройство"
Цитирай
#5

Освен още веднъж "фабрични" през буутлоъдъра?..

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Причината не е в ресета,нещо друго е.Машина като посочената няма начин да не е сертифицирана от гуглето!Щом не я разпознава системата,мисля че не са успели да се ъпдейтнат и обновят на 100% гугъл-услугите като цяло.Случвало ми се е нещо подобно с един самсуняк,след ресет в гугъл акаунта ми излизаше 4-5 дена като "непознато устройство",после системата го идентифицира като "моторола нещо си" и към края на седмицата се оправи работата Smile Така и не разбрах точно кое не беше обновено,опитах и ръчно обновяване но не постигнах нищо.Не се учудвам,като знам как са усукали сервиси и сертификати в едно огромно л***о,хаха.Преди зануляването всичко точно ли беше,системата виждаше ли апарата?
Цитирай
#7

Да преди заноляването всичко беше наред. Не зная какво е буутлоъдър, аз използвах двете копчета за отключване и звук, после само за звука и от там го занолявах ( чета в нета и опитвам Big Grin ) и пак не стана. Опитах всичко написано до което стигнах и на български и английски и за това се регистрирах тук за помощ. Тази вечер пак ще го почвам, че да видим.
Цитирай
#8

Изчакай няколко дни,мисля че ще се оправи работата.
Цитирай
#9

Телефонът върви ли изобщо, успяваш ли да вкараш акаунта си в Google и да ти тръгне телефонът, както нормално?
Или е зацепил до вкарване на данните за акаунта ти в Google ,а след вкарване на данните, пак не ти дава нищо?
Цитирай
#10

(2018-12-21, 19:21:27)greensmoke7777 написа:  Телефонът върви ли изобщо, успяваш ли да вкараш акаунта си в Google и да ти тръгне телефонът, както нормално?
Или е зацепил до вкарване на данните за акаунта ти в Google ,а след вкарване на данните, пак не ти дава нищо?

Да всичко е нормално , влизам с акаунта, после си прави актуализациите и всичко си е наред. Само гугъл не го открива не само от лаптопа, а и през браузер на самия телефон
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)