Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да го сменя ли?
#1

Здравейте на всички. Имам една дилема. Притежател съм на Huawei Mate 9. Телефонът е пушка...не забива, работи идеално. Ще получи и Pie. 
Няма никакви проблеми с нищо...но модела е стар...и се чудя да го продам ли?
Гледах с гаранция е между 400 - 500 лв...което мен лично ме изненада...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-12-30, 10:37:01)RiseOfTheLycan написа:  Здравейте на всички. Имам една дилема. Притежател съм на Huawei Mate 9. Телефонът е пушка...не забива, работи идеално. Ще получи и Pie. 
Няма никакви проблеми с нищо...но модела е стар...и се чудя да го продам ли?
Гледах с гаранция е между 400 - 500 лв...което мен лично ме изненада...
Ако имаш ясна идея какво ново търсиш и дали си заслужава, то действай.Иначе втора ръка толкова вървят.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

При условие, че работи (А и цената е толкова ниска) не виждам смисъл. Ще се набиеш с едни пари за нов, а реално нови неща няма да получиш достатъчно за тези пари. Мате са висок клас и си актуален доста повече време.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-12-30, 10:41:24)tiesto_pld написа:  Ако имаш ясна идея какво ново търсиш и дали си заслужава, то действай.Иначе втора ръка толкова вървят.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Подкрепям това мнение на 100%

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#5

Точно нещо конкретно не. Оглеждам се...не съм избрал нещо точно...
Гледах Mate 10 Pro не е лош май...
Иначе нещо точно нямам на ум...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#6

Ако ще го сменяш, само за да пробваш друг...смисъла се губи...
Ползвай си го със здраве!
Ако приятел има модел, който ти харесва, ги разменете за седмица/две.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#7

(2018-12-30, 11:16:49)gospodinov81 написа:  Ако ще го сменяш, само за да пробваш друг...смисъла се губи...
Ползвай си го със здраве!
Ако приятел има модел, който ти харесва, ги раменете за седмица/две.
Колегата е абсолютно прав.
Иначе Mate 10 Pro е страхотен телефон.
Много добър хардуер, камера, дисплей и пр.
Поздрави!

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#8

В крайна сметка нали за това работим, за да си доставяме такива дребни удоволствия като смяна на всякакъв тип уреди, дрехи, коли и т.н. без да има причина за това, просто за да сме в крак с времето. То и телевизор от '95 година още си работи, ама всички сме вече със смарт телевизори, нали така? Аз съм "за" подмяна на всичко, без да има видима причина, стига да има човек възможност, а не да си изхвърля.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#9

Аз не съм със смарт тв . Но пък във всеки тв имам по един Chromecast. Затова и не ги сменям. По темата,не,не сменяй.Ако си работи добре,какво по различно ще правиш на новия телефон.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#10

Няма смисъл от смяна според мене, колкото и аз смених iPhone заради по-голям дисплей, иначе друго не получих, защото телефона го ползвам както ползвах и стария, просто излишни пари. Ако твоя има някакви проблеми, тогава да ако забива, добре. Иначе няма смисъл, освен ако ти е писнал както на мене, но нещо и тоя ми писна, но няма да го сменявам, защото не ми се хвърлят излишни пари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Обмислям го и не знам какво да правя...
С какво според вас мога да заменя Mate 9 на същата цена или с 100 лева повече...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#12

За употребяван Мeйт 10 про - изпадат около 600,650 лв, Xiaomi mi8, Mix 2S.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

Mate 10 pro

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2018-12-30, 11:50:20)ivan_vylka написа:  В крайна сметка нали за това работим, за да си доставяме такива дребни удоволствия като смяна на всякакъв тип уреди, дрехи, коли и т.н. без да има причина за това, просто за да сме в крак с времето. То и телевизор от '95 година още си работи, ама всички сме вече със смарт телевизори, нали така? Аз съм "за" подмяна на всичко, без да има видима причина, стига да има човек възможност, а не да си изхвърля.
Разбирам те и съм съгласен.Но новият телевизор има в пъти по-хубава картина интернет и т.н. Реално има смисъл да го смениш, докато при телефона - няма.По-мощния процесор няма да го усетиш..
Цитирай
#15

Прости ако искаш нещо за разнообразие си вземи 10-ката.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Купи си Note 9 и се кефи, нас и да ни питаш все тая, не ти знаем финансите и мераците.
Влизаш в магазин, купуваш най-якия и се чувстваш добре...
Аз съм за, всичко що е материално да се сменя, ако финансите не са проблем.
КЕФИ се, веднъж се живее, после и да търсим- НЕМА...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#17

Чудех се и аз с какво да сменя стария си Nexus 5X, и мога да си позволя телефон висок клас, но в крайна сметка, разумът надделя, смених само батерия и ще чакам да го поизцедя още поне година. А, какъвто и телефон да си вземеш спрямо Mate-a няма да има толкова голяма разлика в производителност, камера и т.н., че да си оправдае похарчените пари.
Цитирай
#18

Много неща неси оправдават похарчените пари, но щом едно нещо те кефи, и имаш възможност - защо не?
И цигарите и алкохола не оправдават похарчените пари, но го правим ( всичко в рамките на нормалното, бива)
А за телефоните, пак ще кажа, ако финансите не са проблем, отиваш, гледаш, купуваш и излизаш ухилен до ушиSmile
Аз така правя, нещо писне ли ми- купувам ново.
Удоволствието от живота е в малките нещо.
То ако тръгнеш да мислиш, яж хляб и сол, ще си наяден, какво ше купуваш друго? Не си оправдава парите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#19

(2019-01-02, 23:18:39)Victormihov написа:  ...ако финансите не са проблем, отиваш, гледаш, купуваш и излизаш ухилен до ушиSmile
Аз така правя, нещо писне ли ми- купувам ново.
Щом така стоят нещата грабвай неговия най-нов наследник - Mate 20 Pro версията, красив, невероятен телефон, а и поне ще си струва ъпгрейда. Наскоро го разцъквах в Технополис, аз такъв бих си взел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

Не ми харесва. Предпочитам Mate 20 или Mate 10 Pro...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#21

Ето виждаш ли...безсмислена тема.
Влизаш в магазина и си зимаш кот ти душа иска, ние от къде да ти знаем мераците.
Или да почна да ти изброявам модели, а ти само ще казваш - харесвам.... не харесвам.
Цитирай
#22

Не глупости. Просто събирам мнения...а аз в горния пост изказвам моето...не съм казал да тези ще са.
Не е нужно веднага да казваш "безсмислена", защото не е ...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#23

Като не е безсмислена... отиде ли да разгледаш апарати?
Към кой си се насочил?
И колко бюджет можеш да отделиш?
И най-важният въпрос, писна ли ти от Мате 9? Ако е ДА, няма какво да се говори- сменяй го.
Цитирай
#24

Да ходих гледах и 10 Pro, гледах и Mate 20. Но все още са твърде скъпи...
Ами на 99% към Mate 10 Pro...видях, че в Олх го има за 650...700 с гаранция.
Около 600 лв ми е бюджета принципно...
Да ми е писнало не бих казал, телефона е чук. Просто се оглеждам за нещо ново...

А на теб като не ти харесва темата, защо губиш време да пишеш в нея...не се заяждам питам просто...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#25

Помисли да смениш марката!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)