Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Apple загубил над 55 млрд $ за минути вчера
#51

Честно казано аз преди да си взема Самсунг с9, използвах само Айфон и не смених дълго време, защото именно след 2-3 г все още работеха отлично и нямаше смисъм да ги сменям. Не знам дали е възможно да изкарам със самсунга толкова време, но се надявам да е така..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Android през първата година е добре, на втората работи задоволително, но на третата вече се “позадъхва”.
Знам, че ще прозвучи като хвалене, но си е самата истина и го казвам от опит с ябълката (7-цата), която ползвам вече 2 години и 4 месеца работи толкова гладко плавно както в началото като го купувах.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#53

А не така до декември ползвах Пиксел 1 от 2016....какво ще рече задъхвания?Правеше за телефон тогава 146к антиту с 4 ядра и нищо не лагваше нито зацепваше,ако изключим някое приложение андроидско да се бъгне или рестне.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#54

Android-а не се бъгва, бъгват се малоумно написаните от третокласници приложения. Няма телефон, който да не работи по-добре без facebook и messenger инсталирани. Те искат ресурс едва ли не за high-end игра. Снимки и чат па такова бъгаво нещо няма. Asphalt 9 на високи може да не ти лагне, но може да ти лагне скрола във face-а. Малоумие просто. Не обвинявайте Android-а заради външните приложения. Чист и без тях работи идеално.
Цитирай
#55

Паралелно с удрянето на горната граница на търпението на потребителите от Apple се развива един друг процес. А той е- смартфон пазара, също както при компютрите достигна състояние на зрелост и насищане. Потребителите вече не е нужно да сменят своя смартфон всяка година, дори смартфоните от среден клас се ползват по 2-3 години без проблем.

Ако искате флагмански характеристики, отново не е нужно да давате по 3000 лв. на Apple. Чудесни алтернативи са например Xiaomi Mi 8 за 600- 650 лв. от Китай или Poco F1 за 500 лв. от Теленор с план от 24-28 лв. или за 300 лв. с план от 50 лв. Тези съвсем нормални и адекватни цени, комбинирани с дългогодишната софтуерна поддръжка от Xiaomi (една от най-добрите, ако не и най-добрата в Андроид света) обясняват защо продажбите на някои фирми се сриват, докато на китайците растат постоянно, като те все още не са представени официално в много страни по света!


Цитирай
#56

Това е съвсем естествено развитие на събитията. Ейпъл от години карат на ленива инерция, не се вслушват в исканията на пазара, правят отвратителни дизайнерски недомислици, премахват основни функции на продуктите си, имат крещяша липса на смислени иновации, и на фона на това все повече вдигат цените, за да компенсират спадащите си продажби. Свободния пазар си има основни правила и закономерности и дори Ейпъл не могат вечно да ги пренебрегват. Лъскавия маркетинг и корпоративната арогантност не може вечно да замазват очите на потребителите, особено в такава брутално конкурентна ниша. Всички помним какво стана и с Нокия, и с Blackberry, и с HTC, и с Windows Mobile.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#57

Ето една интересна статия в Дневник, вижте коментарите, има страхотни попадения: https://www.dnevnik.bg/tehnologii/2019/0...om_Dnevnik


Коментар №15: "Това че скъпите телефони стават трудно продаваеми, не значи,  че китайските марки не са увеличили продажбите.
"Хуауей" отдавна задмина "ябълката"!

Коментар №23: "Ябълките просто се надцениха. И пазарът им отговори подобаващо. А китайските смартфони стават все-по добри.

Коментар №30: "Епъл преди време се конкурираха единствено със Самсунг. Е, сега дойдоха китайците и им ебаха мамата на пазара. Не че новия Huawei не е на цената на Епъл, но предлага много много по-нови неща.

А всъщност масата хора, които познавам ползват доста по-евтини телефони, с почти същите възможности, за по 400-500 лв. Не виждам защо да се дават 1000 лв отгоре за някакви милисекунди по-бързо или по-качествена снимка (за това си имам хубав фотоапарат, в сравнение с който и най-добрите телефони не могат да направят дори приближаваща се по качество снимка)."

Коментар №59: "Никога няма да дам 1000 лв за смартфон. За такава сума това чудо трябва да може да пере, готви и чисти. Затова и не разбирам онези маниаци, които бързат да хвърлят няколко хиляди лева на най-новия модел. Само преди година излезе Айфон Х, който се предлагаше по 2600-3000 лв парчето. И след два месеца мои познати, които си го купиха (от гъзария) ми казват, че не бил нищо повече от другите модели преди това. Но пък за сметка на това една или две години плащаха по трицифрени суми всеки месец, за да го изплащат. Днес този модел не струва и половината от първоначалната си цена. Но тези мои познати още изплащат онези 3 бона. Не е смешно, тъжно е."

Коментар 71: "Не са търсени прескъпите хендсети на Епъл предимно, но и Самсунг и другите търпят загуби в високия клас. Съвсем естествено, при положение, че ентри-левъл Шиаоми,Хуйвей.. вършат същото на 98 процента. Да не говорим, че примерно на китайския ми тел. за 300 лв, има инфраред бластер - съответно телефона замества дистанционното на не-умните уреди. При Епъл и Самсунг, такава екстра няма от години."


Цитирай
#58

Приказки, приказки, хората пак си купуват Айфон и Самсунг.
Цитирай
#59

Вярно е. Няма разумна форма на тази планета, която може да се противопостави пред напъна на стадото...
Цитирай
#60

Това не са просто "приказки", а отзиви на реални крайни клиенти на един продукт. Вярно, България е въшкав пазар, в сравнение с големите страни, но и там вече тенденцията потребителите да отказват да дават безумни суми за безмислени нови флагмани е налице и резултатите са видими. Казваш, че хората още си били купували Айфони. Въпроса е: колко Айфони в сравнение с предишни години? Отговора е - значително по-малко и то предимно предишното поколение точно заради причините, които съм изредил по-горе. Сбърканата и арогантна политика на Тим Кук и компанията му юнаци съвсем естествено имплодира и единственото изненадващо нещо е защо това не се случи по-рано.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#61

Хората не се втурват да купуват като ненормални , така е.
Просто не купуват и си ползват Айфона/Самсунга от миналата година.
Цените са високи и неоправдани.
Макар , че на в развитите страни Айфони и Самсунзи си се продават идеално.
Виждам го.
Цитирай
#62

(2019-01-07, 14:08:31)pepy1 написа:  Извинявам се, може да съм бил по-остър, но pockobg
би трябвало да приемаш и различна гледна точка от твоята, защото винаги има такава. А хронологията съм я написал с обяснения кое как приемам, кое след кое следва, така с вадене на отделни думи...

Редактирал си докато аз съм пишел. Уж беше само "Извинявам се" ...
Приемам всяка гледна точка освен тази, която знам, че е грешна защото имам информация оборваща я и съм я проверил. Колегите които са те оспорили също я имат. Твоето не е "гледна точка", а липса на информация и подвеждане на другите четящи. Той колегата ти казва нещо, а ти "скачаш", че не било вярно и как не бил дочел... в крайна сметка излезе, че не дочелия си ти? Виждам, че ти се заяжда и гледаш да излезеш чист, но не е срамно да признаеш незнанието си според мен! Сега и мен обвиняваш във "вадене на думи"... цитирах целите ти мнения. Искаш да ме изкараш мен "някакъв", че ти да си "света вода"? Малко по леко с необмислените изказвания моля.

(2019-01-09, 20:55:45)centur написа:  Android през първата година е добре, на втората работи задоволително, но на третата вече се “позадъхва”.
Знам, че ще прозвучи като хвалене, но си е самата истина и го казвам от опит с ябълката (7-цата), която ползвам вече 2 години и 4 месеца работи толкова гладко плавно както в началото като го купувах.

Много зависи кой и как си използва апарата. От С6 на сам специално за Самсунгите вече положението далеч не е на "позадъхване", а точно обратното. Поне моите лични впечатления са такива.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#63

(2019-01-10, 09:55:35)pockobg написа:  Редактирал си докато аз съм пишел. Уж беше само "Извинявам се" ...
Приемам всяка гледна точка освен тази, която знам, че е грешна защото имам информация оборваща я и съм я проверил. Колегите които са те оспорили също я имат. Твоето не е "гледна точка", а липса на информация и подвеждане на другите четящи. Той колегата ти казва нещо, а ти "скачаш", че не било вярно и как не бил дочел... в крайна сметка излезе, че не дочелия си ти? Виждам, че ти се заяжда и гледаш да излезеш чист, но не е срамно да признаеш незнанието си според мен! Сега и мен обвиняваш във "вадене на думи"... цитирах целите ти мнения. Искаш да ме изкараш мен "някакъв", че ти да си "света вода"? Малко по леко с необмислените изказвания моля.


Много зависи кой и как си използва апарата. От С6 на сам специално за Самсунгите вече положението далеч не е на "позадъхване", а точно обратното. Поне моите лични впечатления са такива.

Моля, моля, разликата е 2 минути. Мислех,че за мен както и за теб темата е приклчила.Явно за теб не е. Няма нужда да се оправдаваш с мен и зда ми даваш определения.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#64

В редакцията ме засягаш и мен. Не съм видял по рано защото съм пишел през това време! Не харесвам не изяснени разговори. А и аз няма за кое да се оправдавам.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#65

Големи караници голямо чудо.
Скандали мандали.
Това да не се харесвате?
Цитирай
#66

Аз си взех и Android, защото не исках, да давам пари за телефон, който не предлага толкова колкото тоя, където съм сега , а е по-скъп от него. Но това не означава, че няма повече да си купувам телефони от тях, а исках просто да пробвам най-високия клас на Android, че не бях и това ме накара да си го взема. Всеки си преценява все пак, как да си похарчва парите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#67

И ко видя? По-мазно ли работи от iPhone 8?
Цитирай
#68

(2019-01-11, 20:51:49)Victormihov написа:  И ко видя? По-мазно ли работи от iPhone 8?
Ами и аз като него исках да пробвам най-високия клас на андроид , но като че ли повече ми допадаше епъл.. ама малко да остарее с9ката и ще го сменяме.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

Сменяй... после пак ще смениш на Айфон. Smile
Цитирай
#70

Ами че то лошо няма, даже може и през всички андроид флагмани. Който сменя често и няма проблем със финансите от такива постоянни смени що да не пробва от всичко Smile

Sent from my LM-G710
Цитирай
#71

Хабсолютно нищо няма, аз го правя от години, но винаги Айфона е в другия жопSmile
Цитирай
#72

Понякога ми е лошо. [Изображение: 41d928a8df884b2f9f0db68b70ef46ad.jpg]
Цитирай
#73

Случайно ми попадна статията при търсене с гугъл
https://money.bg/business/germanski-sad-...apple.html

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#74

Продажбите на Apple с 15 % надолу за последното тримесечие на 2018 г. По принцип това е най-силния сезон в годината за пазаруване- коледните и новогодишни празници. Но на хората им писна от непрекъснатото надуване на цените: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_sa...-35293.php

Ръководството е в паника, обявили са спешно намаление на цените на много пазари. В интервю Тим Кук дори признава, че цените на телефоните вече са твърде високи за някои клиенти. Явно е открил топлата вода накрая  Big Grin  https://www.gizchina.com/2019/01/30/appl...countries/


Цитирай
#75

И с 50% да ги намалят пак ще са високи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)