Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официалния android 9

При ме батерията пада със страшна сила, особено на мобилните данни.
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-01, 14:03:26)kiriku написа:  За тия дето сложихме CSA2 сега трябва да сложим с один CSA7, за да имаме после ОТА , нали?
Да

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Бря, взе, че дойде деветката при мен... Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • vladofena
Цитирай

Евала и при мене Smile.......Сваляйте на воля колеги Tongue

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

(2019-02-01, 14:03:26)kiriku написа:  За тия дето сложихме CSA2 сега трябва да сложим с один CSA7, за да имаме после ОТА , нали?

Мда, има го в samfirm.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

(2019-02-01, 15:34:23)vladofena написа:  Евала и при мене Smile.......Сваляйте на воля колеги Tongue

Абе малко ме изкушава, амаа все още се въздържам. Само да не се окаже поредната нова шарения, къде смуче повече ток /спрямо старата/... Tongue

Нали знаете, на нов началник, ново прасе, нова жена, па и на нова андроид не бързайте да се радвате.... Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на preparatos за това мнение:
  • substation
Цитирай

Хахаха аз написах сваляйте, а не ъпдейтвайте Smile.И аз ще зачакам преди да ъпна :>

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

Аз в момента ъпдейтвам. Ще споделя довечера, за по-страхливите.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

(2019-02-01, 14:32:55)GT написа:  Най добре си направи ресет.

Ресет се прави след ъпдейта, не преди него...
Цитирай
Video 

(2019-02-01, 14:43:19)elzin написа:  Не съм правил ресет още, само изчитих кеша, работи много мазно и гладко, супер е засега.. Stolt

Здрасти, къде е " кеша."

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

(2019-02-01, 16:57:13)Barbaron написа:  Ресет се прави след ъпдейта, не преди него...

Ами аз това имах в предвид, защото колегата искаше само да чисти кешовете предварително.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

(2019-02-01, 17:29:43)GT написа:  Ами аз това имах в предвид, защото колегата искаше само да чисти кешовете предварително.

Ресет може да се направи, преди и след ъпдейта.
Цитирай

(2019-02-01, 17:04:29)losh1 написа:  Здрасти, къде е " кеша."

Виж тук: https://www.youtube.com/watch?v=rIrgt0EWrEs

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 1 потребител изказва благодарност на elzin за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Ще може ли някои да каже,  стъпките по които връща фабричните настройки, аз знам как, но никога не съм връщал след ъпдейт, а тук гледам, че има различни accounts, при които може да се съхранява информацията,  ресет  пълен ли правите или не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-02-01, 21:04:14)hazART написа:  Ще може ли някои да каже,  стъпките по които връща фабричните настройки, аз знам как, но никога не съм връщал след ъпдейт, а тук гледам, че има различни accounts, при които може да се съхранява информацията,  ресет  пълен ли правите или не.
Аз винаги имам бекъп на снимки, контакти, съобщения, телефонни разговори. Има и допълнителни неща, които могат да влязат в този бекъп, но на мен това ми е достатъчно. Аз направих фактори ресет ( задържаш едновременно копчетата: Bixby, volume up, power и чакаш докато ти излезе меню, в което управляваш с volume бутоните и избираш factory reset и натискаш power бутона и ще ти изчисти всичко и след това reboot now, устройството се рестартира и започваш да го настройваш и после влизаш в самсунг и гугъл акаунта, синхронизираш всичко и си готов.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз свалям сега ъпдейта и инсталирам, но имам въпрос относно "кеша" трябва ли да се чисти след актуализацията и редовно ли трябва да се прави и какво всъщност прави изчистването на кеш-а?
Цитирай

Ха, странно, прецакали са лееко камерата с ъпдейта. Ъпдейтнах го през ОДИН днес, на жена ми S9+ го проверих, на него му дойде OTA. Наситеността на цветовете при снимки с вътрешно осветление плюс самите цветове е влошена. Снима като MI8-цата без GCAM.
Цитирай

Някой справил ли се е с неработещият edge lighting в плеъра на Самсунг? Плеъра е обновен до последната версия.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • AsenDimitrov
Цитирай

(2019-02-01, 21:42:40)Eastern написа:  Ха, странно, прецакали са лееко камерата с ъпдейта. Ъпдейтнах го през ОДИН днес, на жена ми S9+ го проверих, на него му дойде OTA. Наситеността на цветовете при снимки с вътрешно осветление плюс самите цветове е влошена. Снима като MI8-цата без GCAM.

Това е стара практика на Самсунг, да прецакват камерите на старите модели, точно преди да излязат новите.
Цитирай

Колеги аз не успях да разбера, "reset" имате предвид връщане на заводски настройки + нулиране на всякаква "user data" и чак след това ъпдейт?
Малко хаотични обяснения давате ...Питането ми е защо и как да се извърши самият ъпдейт, нужно ли е "factory reset" и ако да защо.
И нека все пак някой да сподели да ъпваме или да зачакаме...!

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

@Iordran, мерси много но не ми се прави чак до връщане на фабрични настройки, защото после трябва много да си играя, докато се изтеглят приложенията, и си направя нещата по мой вкус.
Гледах, че има връщане на настройки, смисъл нулиране на настройките, така става ли, или няма да е, както ако се направи нулирането до фабрични настройки. Имам и още един въпрос, там в тоя Samsung accounts, пуснах снимките да прави копие, но е вече късно, защото старите снимки, не им се прави резервно копие, а почва от сега, когато го включих. Не ми проблем за снимките, защото ги имам в облак, но ако ще правя ресет, може ли тия да ги добавя към копието, или не става вече, трябвало е когато, съм си взел телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

НЕ обсъждахме ли новият Андроид в тази тема или ?!

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

(2019-02-02, 09:00:05)vladofena написа:  Колеги аз не успях да разбера, "reset" имате предвид връщане на заводски настройки + нулиране на всякаква "user data" и чак след това ъпдейт?
Малко хаотични обяснения давате ...Питането ми е защо и как да се извърши самият ъпдейт, нужно ли е "factory reset" и ако да защо.
И нека все пак някой да сподели да ъпваме или да зачакаме...!

Не мисля, че мненията са хаотични. Имаш няколко вида ресет. Този, който направих аз е factory reset, който направих след инсталиране на новата версия андроид, защото получих малко бъгове. Този ресет ти изтрива всичко от телефона и става като току що купен. Преди това обаче направи си бекъп на информацията. Има различни мнения за този ресет, но повечето хора го препоръчват и то с право. И няма какво да чакаш, ъпдейтвай и прави ресет и се наслаждавай на телефончето. А как се извършва ъпдейта ? Ами зависи как искаш да го направиш. Ако е през телефона, просто го сваляш, ако е наличен и го инсталираш. Ако искаш през Один, по-назад има информация за това, а и мисля, че имаше цяла тема за това.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • vladofena
Цитирай

(2019-02-02, 09:48:00)hazART написа:  Гледах, че има връщане на настройки, смисъл нулиране на настройките, така става ли, или няма да е, както ако се направи нулирането до фабрични настройки.
Смисъла на резета е да не остават системни файлове от старата система върху новата. А това става само с фабрични настройки, другото само ще ти занули потребителските настройки като мелодия, тапет, подредба на приложенията и т.н., което с нищо няма да ти помогне.

(2019-02-02, 09:52:45)Iordannenov написа:  Ако е през телефона, просто го сваляш, ако е наличен и го инсталираш. Ако искаш през Один, по-назад има информация за това, а и мисля, че имаше цяла тема за това.
Има и трети вариант със Smart Switch. Там е най-лесно, свързваш телефона с компютъра, стартираш програма, избираш "Актуализация" и програмата си прави всичко сама.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Значи май няма да правя връщане на фабрични настройки, а ако изтрия кеша, това ще помогне ли.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)