Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Amazfit Cor
#1

Здравейте , интересувам се от модела Amazfit Cor.Oт анкетата във форума забелязах , че относително малко хора го ползват ( едва 3ма ).За да не пълня форума с нови теми,бих искал да попитам тук - какво е вашето мнение за този продукт?Надежден и добър избор ли е според вас ?Изглежда ми мега готин и дизайнът ми допада.Основно ще се ползва като педометър , но ще е от полза и за тренировките във фитнес залата.
Поздрави Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-01-06, 16:17:16)LenovoP70A написа:  Здравейте , интересувам се от модела Amazfit Cor.Oт анкетата във форума забелязах , че относително малко хора го ползват ( едва 3ма ).За да не пълня форума с нови теми,бих искал да попитам тук - какво е вашето мнение за този продукт?Надежден и добър избор ли е според вас ?Изглежда ми мега готин и дизайнът ми допада.Основно ще се ползва като педометър , но ще е от полза и за тренировките във фитнес залата.
Поздрави Smile
Супер е обаче ако ще го ползваш на закрито по - добре ми банд 3 заради цената. Иначе кор-а в повечето неща е по - добър. Особенно навън в слънчеви дни се вижда. Ако не те бърка цената той е по - добрият избор.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#3

Благодаря за бързия отговор Smile
Цитирай
#4

(2019-01-06, 16:17:16)LenovoP70A написа:  Здравейте , интересувам се от модела Amazfit Cor.Oт анкетата във форума забелязах , че относително малко хора го ползват ( едва 3ма ).За да не пълня форума с нови теми,бих искал да попитам тук - какво е вашето мнение за този продукт?Надежден и добър избор ли е според вас ?Изглежда ми мега готин и дизайнът ми допада.Основно ще се ползва като педометър , но ще е от полза и за тренировките във фитнес залата.
Поздрави Smile
Здравейте, как точно смятате да използвате гривната за фитнес тренировки, независимо дали става въпрос за Mi Band 3, Core или Bip? Дано не се окажете разочарован, просто те, пък и другите подобни, включително Apple iWatch, са предназначени повече за кардио тренировки. Измерват сърдечен ритъм, крачки, измината дистанция, правят мониторинг на съня. Ако вдигаш за гърди от лежанка няма много какво да се мери и анализира в този аспект.
Иначе аз лично използвам Bip и се опитах да агитирам съпругата ми и дъщеря ми да използват Core, но и двете избраха Mi Band 3. Като ги получихме си дадох сметка, че Bip ги превъзхожда единствено с големия екран и наличието на GPS. Core обаче няма вграден GPS. Предимството му е в по-големите екран, предимството на Mi Band 3 е в по-дългия живот на батерията. По останалото са общо взето равни. Аз лично много харесвам дизайна на Core, защото ми се струва най-красив заради металния корпус. Когато видях на живо Band 3, обаче, се оказа че и тя е много елегантна, дори в някой отношения ми харесва повече от моя Bip. Много зависи от гледната точка и начина на използване. Освен това, предимство на Mi Band 3 е и факта, че може да се носи заедно с конвенционален часовник, дори на същата ръка, докато за Bip и Cor това би 3згглеждало нелепо.
Един недостатък на Cor е, че има прекалено малка разлика спрямо Mi Band 3, сравнено с разликите спрямо Bip. Ако го взимате за спорт истинската разлика е наличието на GPS. Cor няма такъв. Но да - лично според мен Cor е по-красива от Bip. Но пък Bip освен GPS има и екран тип 2лектронна книга, трансрефлектив, който може да бъде постоянно видим, без загуба на енергия.
Ако за разлика от мен живеете в София, бих ви препоръчал да отидете някъде където трите устройства се предлагат и да ги видите на живо.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • milenvn, nik321
Цитирай
#5

Много ценна информация.Благодаря Ви Smile Все пак се реших и го поръчах.До момента ползвах Withings Pulse 02 , малко ми е кофти , че сменям всичко , но просто не виждам смисъл да си взема същата марка (Withings) със същите(дори много по-малко) фунцкии за тройно по-висока цена.Скоро ще напиша първите отзиви от гривната Smile Намерих го в ebay на 44 евро!
[-] 2 потребители изказват благодарност на LenovoP70A за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#6

(2019-01-06, 18:14:25)HSGeorgiev написа:  Здравейте, как точно смятате да използвате гривната за фитнес тренировки, независимо дали става въпрос за Mi Band 3, Core или Bip? Дано не се окажете разочарован, просто те, пък и другите подобни, включително Apple iWatch, са предназначени повече за кардио тренировки. Измерват сърдечен ритъм, крачки, измината дистанция, правят мониторинг на съня. Ако вдигаш за гърди от лежанка няма много какво да се мери и анализира в този аспект.
Иначе аз лично използвам Bip и се опитах да агитирам съпругата ми и дъщеря ми да използват Core, но и двете избраха Mi Band 3. Като ги получихме си дадох сметка, че Bip ги превъзхожда единствено с големия екран и наличието на GPS. Core обаче няма вграден GPS. Предимството му е в по-големите екран, предимството на Mi Band 3 е в по-дългия живот на батерията. По останалото са общо взето равни. Аз лично много харесвам дизайна на Core, защото ми се струва най-красив заради металния корпус. Когато видях на живо Band 3, обаче, се оказа че и тя е много елегантна, дори в някой отношения ми харесва повече от моя Bip. Много зависи от гледната точка и начина на използване. Освен това, предимство на Mi Band 3 е и факта, че може да се носи заедно с конвенционален часовник, дори на същата ръка, докато за Bip и Cor това би 3згглеждало нелепо.
Един недостатък на Cor е, че има прекалено малка разлика спрямо Mi Band 3, сравнено с разликите спрямо Bip. Ако го взимате за спорт истинската разлика е наличието на GPS. Cor няма такъв. Но да - лично според мен Cor е по-красива от Bip. Но пък Bip освен GPS има и екран тип 2лектронна книга, трансрефлектив, който може да бъде постоянно видим, без загуба на енергия.
Ако за разлика от мен живеете в София, бих ви препоръчал да отидете някъде където трите устройства се предлагат и да ги видите на живо.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Колега има неща, които не са точно както ги пишеш. И това го казвам като човек който е имал ми банд 3 и ми кор.
Дизайн:
Ми банд 3 до ми кор изглежда нелепо и евтино като дизайн. Ми кор е с метален корпус и горила глас. Изглежда доста по стилно.Докато ми банд си е пластмаса. Това е субективно и всеки харесва различно това е моето мнение.
Дисплей:
Ми кор има невероятен дисплей спрямо банд 3. Вижда се прекрасно на слънце.
Батерия:
Живота на батерията почти няма разлика забрави какво пишат. На мен и двете му консумиране по 4 % на ден.
Функции:
Като функции са много близки.

Относно носенето с часовник и двете стават, но не на една ръка (това е нелепо), както си писал, а на различи.

Сравняване с Бип също е неуместно понеже е друг клас устройство. Но там сравнявайки го със Стратос например, където дизайна изработка и материали са доста по - добри от Бип. Там цените са други, бип има добра батерия, но всичко останало на мен не ми харесва. Изглежда като евтина играчка спрямо Стратос.[Изображение: 83fe3be1178428cbe804da2e6773d365.jpg]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 2 потребители изказват благодарност на The_Jack за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#7

видях на живо Cor-a и след като съм минал през всичките версии на Mi band и имам мярка за сравнение просто нямам думи да го изразя, ама Amafit си е Amazfit

Все едно да сложиш Redmi 6 pro до Ми 8 - веднага се вижда разликата в качеството на материалите, изработката и технологията на дисплея. Да не говорим за възможностите за персонализация при COR.
Mi банд не би била много подходяща при по-официално облекло.

За цената си от 42$(мисля, че такава беше промоцията (и вече зависи какви са изискванията на ползвателя)) това е гривната. Ако не бях с часовник и тепърва ми предстоеше да избирам вероятно бих взел Cor
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Аз също ползвам AMAZFIT COR от 2 месеца и съм доволен , и не мога да разбера защо не е толкова популярна като МИ банд 3 а има същите функции с много по стилна и качествена изработка.Батерията ми кара по 20 дена което е повече от добре .След последния ъпдейт можеш да управляваш и музикален плеар на телефона .Зареждането е също много удобно с магнитен накрайник.Само ме притеснява че не намирам резервни каишки никаде.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesko_iotov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

(2019-01-29, 11:13:41)vesko_iotov написа:  Аз също ползвам AMAZFIT COR от 2 месеца и съм доволен , и не мога да разбера защо не е толкова популярна като МИ банд 3 а има същите функции с много по стилна и качествена изработка.Батерията ми кара по 20 дена което е повече от добре .След последния ъпдейт можеш да управляваш и музикален плеар на телефона .Зареждането е също много удобно с магнитен накрайник.Само ме притеснява че не намирам резервни каишки никаде.
В али е пълно, но трябва да търсиш с Midong в името
П.П. BGN 12.28 10%OFF | 2018 HOT Huami Amazfit Cor Midong Smart Bracelet Replacement Metal Milan Stainless Steel Leather Watch Bracelet Strap Band
https://s.click.aliexpress.com/e/bXdp9mvE
BGN 14.99 28%OFF | AMAZFIT COR Replacement Silicone Watch Wrist Strap Belt for Xiaomi Huami Amazfit Cor Smart Band Bracelet Wrist Strap Wristband
https://s.click.aliexpress.com/e/3rXzrjw
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 2 потребители изказват благодарност на The_Jack за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#10

Колеги, защо не споделяте за тази страхотна гривна, аз току що разбрах за нея, срам...  Кога е представена между другото?

Чудех се за Mi band 3, но много евтино и пластмасово ми идва някакси и никак не се връзва с класическия ми метален часовник. Докато тази- бижу, пасват си просто перфектно! Започвам да следя за промоции, много ми хареса!

Две ревюта на първо време:




[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

(2019-02-02, 20:24:55)milenvn написа:  Колеги, защо не споделяте за тази страхотна гривна, аз току що разбрах за нея, срам...  Кога е представена между другото?

Чудех се за Mi band 3, но много евтино и пластмасово ми идва някакси и никак не се връзва с класическия ми метален часовник. Докато тази- бижу, пасват си просто перфектно! Започвам да следя за промоции, много ми хареса!

Две ревюта на първо време:


Ако си от Пловдив може да видиш на живо докато пием бира

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 2 потребители изказват благодарност на The_Jack за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#12

От София съм... Sad


Цитирай
#13

Има много причини да се дойде на гости в пловдив
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

(2019-02-02, 20:59:42)suffer написа:  Има много причини да се дойде на гости в пловдив

Абсолютно Smile

Виждам в момента в Алиекспрес цена от 49 долара. Някой скоро да е поръчвал на по-добра оферта?


Цитирай
#15

Така , след известно време ( почти 2 месеца ) пиша ревю за моя AmazFit Cоr.
Здравина - 10/10 : тук нямам какво да добавя - изпусках го как ли не , няколко врати бяха "посрещнати" именно от него , но за щастие няма дори драскотина.
Крачки - 10/10 общо взето нямам забележка , засичах разстояния по няколко различни начина и е верен
Сън - 10/10 - тук бях много изненадан , изключително точно , но може би важи за всички
Тренировка ,измерване на калории,пулс 7/10 - направено е кадърно , само не ми харесва това , че при движение и ускорен пулс,ако каишката е по-хлабава ( което е удобно при спорт ) не отчита реалния пулс , от там и натоварването от самата тренировка,както и изразходваните калории.

За съжаление бързам и няма да изписвам останалите функции , но от тези т.н. основни функции за тази цена съм мега доволен
[-] 4 потребители изказват благодарност на LenovoP70A за това мнение:
  • fotograd, milenvn, milstan, suffer
Цитирай
#16

Честит 3-ти Март

Пуснете линк към някой търговец, които продава втория вариант на по цена цена, намирам го за около 60-65 $

Визирам Cor 2
Цитирай
#17

(2019-03-03, 21:43:05)fotograd написа:  Честит 3-ти Март

Пуснете линк към някой търговец, които продава втория вариант на по цена цена, намирам го за около 60-65 $

Визирам Cor 2
Той е малко безмислен за мен. Има нфс основната разлика, което не можеш да ползваш извън китай също както в ми банд 3. Има леко променен дизайн и по снимки не може да се сменя каишката (може и да греша). По висока цена при търговците

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 1 потребител изказва благодарност на The_Jack за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)