Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Verge - първи впечатления
#1

Най-после пристигна.... Първи впечатления :
 Страхотна кутия Smile
       
Повече... когато жената го разопакова Smile

Часовника се оказа страхотен, както на женска ръка, така и на мъжка. Верижката е много приятна на допир, еластична но не прекалено, че да изглежда като "гума" .
При първо пускане излезе актуализация. Някъде в снимките по-долу, се вижда какво е актуализирано в новата версия.
Очаровах се от "мазното" прелистване между менютата, като направо сложи в джоба си pace, който между другото позабавя.
Сравнени verge с pace поставени един до друг са със същите размери на дисплея, а погледнати отстрани, мисля че са същите размери, но при pace има закръгленост отдолу, докато verge е равен, а от там чисто визуално изглежда по-дебел, но на практика е удобен и за дамска ръка и за мъжка (замислям се да И го гепам докато спи и да И сложа pace Wink).  За сега .. И малко снимки Smile
                   

                   

                   

                   

                   

               
Проведох разговор през него и съм впечатлен от лекотата с която се проведе... чува се прекрасно, не се налага да вдигаш ръка до устата за да чуваш или да те чуват.
Книжката има EN, ES, RU, IT, FR, DE, PL, JP, KR, AR, IW Езици, но не и китайски Smile

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 7 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, Friz, marincho, slavkov, stenlius, suffer, tonus
Аксесоари
#2

Ще ми е интересно как се държи батерията.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
#3

И как се вижда на светло?
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#4

За сега установих, че може дисплея да изгасне, а часовник да стои на дисплея без подсветка, но само числата леко светят. Другото е, че беше на 96% и мина през... ъпдейт през wifi, настройка на профили, тестове на разговори, синхронизации, тестване на известия и така близо 3 часа... а накрая батерията беше 70%. За сега временно са ми отнети правата да го ползвам Big Grin

С друг циферблат, остава различен часовник.      

Ново инфо... Пуснат му е мерене на пулс постоянно, а вечерта са изчезнали цели 30% което е фрапиращо много... Не трябва да взима повече от 4-5% за цяла вечер, понеже моя pace с пуснат постоянен пулс за цяла вечер взима толкова, а verge пише, че е с 80% по-пестелив, а отчитане 100% точен.
Заредихме го на 100% и още половин час след 100%. Свалихме го от заряд и почти веднага (може би минута - две) батерията падна с 1% (Това не трябва да става, моя кара часове с 1% при същите настройки). Спряхме пулса... на 98% и те спряха да падат... след 2 часа пак го пуснахме... падна на 96% и задържа така цели 5 часа (т. е. се нормализира и явно не е той причината). Сега към този час 18:40, часовника все още си стои на 96% с пуснат постоянен пулс. Единствено за което си мисля за бързото падане след заряд е, че му е първи заряд и не е "развил" максимален капацитет при зареждане.
Някои може да реши, че се вманиачавам, но за мен падане на процент почти веднага след заряд е показател, че нещо не е наред. Ще наблюдавам и ще информирам, за сега всичко е супер по часовника, а сънят го отчете супер точно.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, slavkov, suffer
#5

Моят дойде преди седмица. Първия заряд на батерията изкара от 93%до 6% за 5 дни. Това е с изключена свързаност вечер от 12 до 7 сутринта (нямам нужда от нотификации докато спя Big Grin). Сега на втория цикъл ще пробвам да видя колко държи батерията само с ръчни синхронизации.
Иначе е много лекичък. Верижката е супер мека и удобна, чак като го затягам имам чувството, че ще я скъсам Big Grin. На пряка слънчева светлина видимоста не е особено добра.
Това е за сега от мен Smile
#6

(2019-01-07, 23:30:14)niksanvn написа:  За сега установих, че може дисплея да изгасне, а часовник да стои на дисплея без подсветка, но само числата леко светят. Другото е, че беше на 96% и мина през... ъпдейт през wifi, настройка на профили, тестове на разговори, синхронизации, тестване на известия и така близо 3 часа... а накрая батерията беше 70%. За сега временно са ми отнети правата да го ползвам Big Grin

С друг циферблат, остава различен часовник.  

Ново инфо... Пуснат му е мерене на пулс постоянно, а вечерта са изчезнали цели 30% което е фрапиращо много... Не трябва да взима повече от 4-5% за цяла вечер, понеже моя pace с пуснат постоянен пулс за цяла вечер взима толкова, а verge пише, че е с 80% по-пестелив, а отчитане 100% точен.
Заредихме го на 100% и още половин час след 100%. Свалихме го от заряд и почти веднага (може би минута - две) батерията падна с 1% (Това не трябва да става, моя кара часове с 1% при същите настройки). Спряхме пулса... на 98% и те спряха да падат... след 2 часа пак го пуснахме... падна на 96% и задържа така цели 5 часа (т. е. се нормализира и явно не е той причината). Сега към този час 18:40, часовника все още си стои на 96% с пуснат постоянен пулс. Единствено за което си мисля за бързото падане след заряд е, че му е първи заряд и не е "развил" максимален капацитет при зареждане.
Някои може да реши, че се вманиачавам, но за мен падане на процент почти веднага след заряд е показател, че нещо не е наред. Ще наблюдавам и ще информирам, за сега всичко е супер по часовника, а сънят го отчете супер точно.

Pace-ът ти не може да мери пулс постоянно, а Verge може - затова е така, идва с нов подобрен сензор. Не говоря за опцията да го пуснеш - а да го мери в реално време, Verge е нон-стоп, Pace е на интервали - от там идва разликата. Отделно и sleep detection-a му е нов ако му е пуснат heart rate monitoring-а смуче много през нощта. Мери общо време на употреба - тези % са груб индикатор и може изобщо да не са толкова точни. Отделно и всеки човек има различен тип ползване на часовниците - трябва да излъжеш жената и да носиш и двата едновременно 2-3 дни за да видиш как се държи батерията Big Grin.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
#7

Искаш да кажеш, че това от pace      не е простоянно мерене на пулс ли? (отчетено е всяка минута)
На verge отново му е пуснато меренето на пулс и не оказва влияние на батерията. . държи си без да пада, а онова бързо падане ме съмнява за сега, че е заради първи заряд.
Ново инфо... забелязах, че не отчита сън през деня (08:00-15:00). Не е удачно за хора на смени.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#8

Искам да кажа каквото казах - че е постоянно, но не е realtime както е в новите сензори Smile. Съответно те харчат повече, защото семплират много по-често - не ми се вярва да е чак толкова повече само от това, а и щом нямаш проблем явно е било нещо софтуерн, от цикъл на батерията няма как да е. Има ли в amazfit app-a статистика за батерията или се вижда само през часовника?
И друго, което ми е интересно - как седи с каишката от Pace, нали могат да се подменят?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • fotograd
#9

Има само колко време е минало от последно зареждане. Относно пулсомера... така казано си прав... всяка минута не е като всяка секунда, Но четох че новия пулсомер бил с 80% по-енерго пестелив и 100%точност за разлика от pace.

Ново 20-сет... Някой каза, че на слънце бил ужасен, но на мен ми каза, че е уникален и се вижда идеално (аз лично не съм видял) . Интересното е, че забелязах страхотен дисплей и реших да го сравня с pace. Ами сега вече видях  че pace е с ужасни цветове....
Ето и нагледно                     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#10

Той Pace-а хубаво с ужасни цветове, но не могат да компенсират дисплея - трансрефлектив, или както там му казваха.
Има ли вариант при загасен дисплей да показва нещо друго освен четири цифри за часа, както си показал на снимка?
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd
#11

Показването на часа е според циферблата, който се ползва. Остават там, където са разположени в различните циферблати, а сега ме накара да се замисля, ако има начин да си създам собствен, то мога да го направя да свети по мой вкус. Другата опция е да Не свети, да стои изгасен, а когато го докоснеш два пъти (или при вдигане и завъртане на ръка) да светне.
Относно цветовете, изпробвахме ги на дневна светлина и останах разочарован, като видях лошите цветове на pace.
Пуснахме ги почти едновременно, като направихме в студа 7,5км разходка (пеша, нормално темпо) за точно 2ч. 07м.
На pace (този път много ми се видя) взе 16% батерия, а на verge 8% батерия, като са активирани постоянен пулс и GPS.
Надявам се това да е заради студа, понеже когато карам колелото ми взима максимум 3% за 1ч. Ето и две снимки на дневна светлина и слабо слънце.
       

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, marincho
#12

Пейс без подаветка ти дава 8 битов цвят, какво очакваш срещу олед?
#13

Аз изтъквам хубавия дисплей на verge Wink Но с и без подсветка... не ми харесват бледите цветове.
Между другото на pace, вярно е  че колкото повече слънце го осветява, толкова по-добре се вижда (не говоря за цветове) , но някъде се спомена, че verge не е добре на пряко слънце... още не съм тествал, но си мисля, че няма да е толкова зле.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#14

Имат ли един и същ циферблат за най-добър тест?

Иначе е ясно, че за цветове няма как да не бие Verge, просто двете технологии са с различна насоченост
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#15

Ще пробвам при първа възможност, ако имат еднакви, ще тествам и кача снимките.
За сега съм разочарован, че няма спорт "gym", а все още незнам дали може да се добавят.

Така..  нова възможност, но кратко, че взех да си подритвам. .. Оказа се, че когато свети слабо изложен на слънчева светлина, не се вижда добре, но когато свети ярко  изложен на слънчева светлина, се вижда добре. 
На снимката е леко осветен не е на макс
       

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#16

(2019-01-14, 12:56:09)niksanvn написа:  Показването на часа е според циферблата, който се ползва. Остават там, където са разположени в различните циферблати, а сега ме накара да се замисля, ако има начин да си създам собствен, то мога да го направя да свети по мой вкус. Другата опция е да Не свети, да стои изгасен, а когато го докоснеш два пъти (или при вдигане и завъртане на ръка) да светне.

Имам предвид, дали може да показва аналогов часовник със стрелки на загасен екран.
Когато е включена опцията да стои час на загасен екран, не се ли включва при вдигане и завъртане на ръката?
#17

Някъде нагоре из снимките имаше един "двоен" часовник, аналогов и дигитален часовник, светещи и двата на загасен екран. Не съм пробвал Само аналогов, но ще пробвам. Мисля, че може (ако съм разбрал правилно въпроса де)

Нелегално го "нащтраках" с различни циферблати. .                     

               

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, marincho, milstan
#18

Верно ли разговори през часовника може да провеждаш само котато е свързан с андроид телефон, но не и ios устройство.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
#19

Ios устройство нямам  но и не е писано, че става с такива. С андройд да.   Вярно е, че се провеждат разговори, когато е свързан с bluetooth. Чува се идеално, разговора се провежда с лекота без да е нужно да лапам часовника или да викам в телефона.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#20

Здравейте. Темата е важна за хора примерно като мен които имат интерес към часовника. Много е хубаво, че правите тестове и правите такива ревюта на тези продукти. От това, което сте споделили като инфо - нещата са положителни.

Относно телефонните разговорите които може да се провеждат от часовника - това е добре, полезно и нужно в много ситуации при който ръцете са мръсни, или телефона е в джоба. Вярвам, че качеството е доста по добро от това на евтините модели струващи по 20 лева. Имал съм няколко различни евтини часовници от които е можело да се провеждат разговори и почти от всички съм оставал малко разочарован, звука е лош и усилването на звука е почти винаги "не работещо коректни", микрофона е ужасен и отсрещната страна ме чува лошо, бръмчене, брумове, шум. Но само тази опция си заслужава покупката му, а заедно с измерване на пулс и всичко друго към него си е "купи ме". Само да може да се намери по сносна цена.
#21

http://en.amazfit.com/verge.html
Гледам официалния сайт и не виждам Nfc. В крайна сметка има ли го?

Иначе 159.99$ е цената, която гоним
https://us.amazfit.com/shop/verge?variant=451588
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#22

NFC-то е хубаво ако го има, но аз до мо2не съм попаднал на хубаво ревю, в което да се коментира интеграцията с mi home...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
#23

Да попитам това добра оферта ли е https://ru.aliexpress.com/item/Huami-Ama...3c00hAfvGY с купони цената идва на 224 лв.
#24

Машинката дойде. Smile Радост голяма, даже визирах два часа от работа, че да си я взема от куриера. По късно ще пиша.
Благодаря на ВСИЧКИ ЗА ПОМОЩТА.

най доброто при мен е това, че след новия софт - има Руски език, не, че Патагосния ми е далечен, ама кирилицата си е кирилица

(2019-01-29, 13:43:42)emil11 написа:  Да попитам това добра оферта ли е https://ru.aliexpress.com/item/Huami-Ama...3c00hAfvGY с купони цената идва на 224 лв.

Не ми се вярва цената да е толкова ниска при получаване, и при мен беше ниска, но удари 287 лв с таксата на банката. Не винаги ниската цена е гарантирана, 8-9 лева е таксата на банката /в най добрия случай/.
#25

224 но реално от европа до бг не става. Най-добре е (ако искаш да си спестиш риска от митница) да викнеш от немския склад до адреса на Габиели (uktobg) в германия, и доставката до българия е 3лв + евентуален еконт, ако нямаш офис на габиели в близост

От китай има шанс да се забави много или да платиш 20%+15.50лв такси за освобождаване на пратката. Не зависимо как е декларирана. Но ако се размине си е оферта.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)