Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7/Note 7 Pro с 48 MP камера- покупка, магазини и цени
#1

[Изображение: HTB1-Ya30asfr-K1-Rjy1-Xdq6yem-FXa-V.jpg] 
   
 
Колеги, поради огромния интерес към новия бестселър на Xiaomi, поръчките са вече отворени, а доставките започват от 15-ти януари. В Алиекспрес е пълно с оферти и независимо, че както винаги в началото са надули цените, вече има поръчки! Нека видим няколко оферти:

3GB RAM/ 32 GB памет:

https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3
https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3
https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3

4GB RAM/ 64 GB памет:

https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3
https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3
https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3



[Изображение: HTB1-EW72atfv-K1-Rj-Sszhq6-Ac-GFXa2.jpg]
[Изображение: HTB1g-RQZay-Yr-K1-Rjy0-Fdq6-ACv-VXa8.jpg]



6 GB RAM/ 64 GB памет:
https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-R...st=ae803_3
https://www.aliexpress.com/item/New-Orig...st=ae803_3

Доставка с DHL с услугата DHL express- гарантирано без митница. Цената на услугата е 27 долара. Внимавайте да има съответния банер на страницата, тъй като търговците правят промени понякога:


[Изображение: 25514746.gif]



https://www.aliexpress.com/item/Original...st=ae803_3
https://www.aliexpress.com/item/New-Orig...st=ae803_3


Накрая- официалните цени за сравнение. Моят съвет- не купувайте в началото, цените бързо ще паднат поне с 50 долара надолу. Когато се доближат до официалните, тогава идва времето за пазаруване Smile   И така, официалните цени:

3/32- 150 долара
4/64- 177 долара
6/64- 205 долара


Коя версия да изберем- китайската или глобалната? Подробно разяснение и помощ в избора ще намерите тук: Пътеводител в избора- китайска или глобална версия?


[Изображение: HTB1-ESw-Qayfr-K1-Rj-Sspbq6-A4p-FXa3.jpg]


[-] 20 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • anatol06, Androivcho, AvEnGeR, BGDropche, cinizam, Compare, Emperorbg, GH0STFACE, joni81, milss, retyrn, ronnie72, scharada, Shortyoko, ss_23, suffer, veso99, Victormihov, Wild bear, Георгиев
Цитирай
Аксесоари
#2

До сега си натисках парцалите да не купувам нов,но този ме грабна,имам редми нот 3про,мислих да го сменям с нот5 или 6про,но тука вече ме заинтригуваха и без ноч само с камерата,направо си е подарък и цената е перфе,ще си направя подаръче за рожденния ден. 
Иначе от нот3 то съм много доволен,за сега си бачка идеално 2-3дена батерия зависи колко го ползвам
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kiridedra за това мнение:
  • Androivcho, milenvn
Цитирай
#3

Кое му е перфектното на цената. Mi 8 lite и SE, и двата са по-евтини. И мен ми хвана окото, да сменя моя Ноут 4, но докато 4/64 не падне под $200, не си струва.

Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi MI 9 SE
Цитирай
#4

Коментираме обявените цени че са хубави,а не кой колко ще се мандахерца на преордър.много ясно че и сега или след 20дни да платиш ще ти изпратят заедно, с разлика в цената
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

Перфектна е цената, рсзбира се говорим за официалната цена. Това, че се прекупвчите си слагат каквато си искат цена е друг въпрос. Никой не ви кара на сила. След месец цените ще се нормализират. Мене друго ми е интересно, камерата и а доста мнения че не е 48мп. Дори имало извинение от Шаоми за това. Някой нещо да сподели.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#6

Има шанс да е оборудван с минимална водоустойчивост:

https://www.gsmarena.com/redmi_note_7_is...-35045.php
Цитирай
#7

Ооооо аз въобще не мисля да поръчвам веднага,може би след месец 2,пък вземе да излезе и 7про?
Цитирай
#8

Изчакайте глобален ром или глобална версия, ако нямате умения за отключване или флашване на къстъм ромове ит рода на Xiaomi.eu
Цитирай
#9

Разбира се, аз също ще изчакам глобална версия както и да се казва.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#10

Телефона е все още във фаза "преордер", но един от магазините излезе с доста изгодна оферта. Става въпрос за Гизтоп, които предлагат 3/32 ГБ версия на преордер за 180 долара, докато 4/64 версията е 214 долара. За сравнение в Алиекспрес към настоящия момент преордер на 3/32 версията върви за 205 долара, а 4/64- 250 долара.

Въпреки всичко ви съветвам да не поръчвате за момента. Все още никой няма реални наличности от телефона, появата им бързо ще доведе до нормализиране на цените. Oще малко търпение Smile


Цитирай
#11

(2019-01-12, 16:04:59)ss_23 написа:  Перфектна е цената, рсзбира се говорим за официалната цена. Това, че се прекупвчите си слагат каквато си искат цена е друг въпрос. Никой не ви кара на сила. След месец цените ще се нормализират. Мене друго ми е интересно, камерата и а доста мнения че не е 48мп. Дори имало извинение от Шаоми за това. Някой нещо да сподели.
Правилно си разбрал, камерата е далеч от реални 48MP, само 16 или 12 беше, софтуерно я "ъпскалирали" до 48, което е абсолютен маркетингов трик, макар и лееко прозрачен...

Цените за момента са надути, след около месец, два ще си дойдат на мястото, не съветвам никого да поръчва в момента. Мога да дам отзив за Гизтоп - надежджен и коректен магазин, от него си закупих Pocophone през септември на доста прилична за тогава цена.

Добър модел се очертава, макар и да има още какво да се желае от процесора, усеща се как полека вдигат маржина на печалба... Прорезът за камерата е приемлив, да не забравяме, че Essential пуснаха такова нещо преди три години, но тогава това беше странно, дори смахнато... Само се чудя защо ги правят да изглеждат като реплики на флагманите, тия телефони и не създават собствена идентичност... Не, този телефон въобще не прилича на някоя имитация на HUAWEI...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Писал съм подробности за камерата в другата тема, която е в Андроид новини. Ако някой иска може да прочете. Сензора си е 48мп но има софтуена заигравка.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#13

че се комбинират 4 пиксела в един за по-добра снимка и реално ти излизат в exif-a.
Аз така го разбрах
Цитирай
#14

Реалната резолюция на сензора е 48мп но снима в режим 12мп, обединява 4 пиксела в 1. Имаш опция да снимаш в 48мп но не директно от сензора, а се обединявата няколко снимки в една. Абе ако няма проблем някой модератор или аз мога да копирам мнението от другата тема тук.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#15

(2019-01-14, 12:08:34)ss_23 написа:  Писал съм подробности за камерата в другата тема,  която е в Андроид новини. Ако някой иска може да прочете. Сензора си е 48мп но има софтуена заигравка.
Спецификацията на чипсета 660 за камерата е: Megapixel Support: Up to 25 MP single camera, Up to 16 MP camera. Това ли имаш впредвид?

 
Цитирай
#16

Предполагам че точно заради това е направена тази врътка така да го кажем.


Според GizmoChina първоначално от компанията са планирали да използват в модела си модула IMX586 на Sony. Проблеми с доставките обаче са накарали разработчиците да вложат в модела си сензорa на пръв поглед аналогичния GM1 на Samsung, предлагащ същата резолюция. Налице е обаче "уловка".

От медията съобщават, че модулът на Sony предлага по-високо качество, тъй като наистина може да произвежда 48-мегапикселови изображения. И двата сензора разполагат с пиксели с размер 0,8 микрометра при японците става дума за т.нар. Quad-Bayer подредба, при която събпикселите за отделните цветове са обединени в блокове по четри броя. При слаба светлина въпросните четири работят като един. В резултат се получава 12-мегапикселово изображение с по-малко шум. Чрез специален алгоритъм информацията от пикселите обаче може да бъде разпределена и така, че да бъде получено 48-мегапикселова снимка. Вижте диаграмата долу.

Redmi Note 7 идва с (друга) 48MP камера и ниска цена

Според GizmoChina модулът на Samsung снима в 12 мегапиксела чрез т.нар. биниране (обединяване на информацията от съседни пиксели), а финалното 48-мегапикселово изображение се получава чрез интерполация. Разбира се, трябва да се отбележи, че и двата сензора не са предвидени да дават на потребителя такива огромни снимки. Целта по-скоро е да се даде възможност за цифрово приближаване, както изчистване на образа.

От медията допълват още, че Xiaomi все пак ще предложи и модел със сензора на Sony. Той ще се казва Redmi Note 7 Pro и се очаква да бъде обявен след Китайската Нова година, която по нашия календар се пада на 5 фервуари. Китайците често наричат празника Пролетен фестивал, като честванията ще продължат до средата на месеца.


Предполагам че новият модел ще е с друг процесор.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#17

(2019-01-14, 11:26:33)Гeoрги написа:  Мога да дам отзив за Гизтоп - надежджен и коректен магазин, от него си закупих Pocophone през септември на доста прилична за тогава цена.

Дай още малко отзиви: с обикновена поща ли изпращат? Писа ли им какво да декларират или те са запознати, за колко време пристигна?



Ъпдейт: току що виждам, че Гизтоп вдигнали цената на преордер от 180 на 200 долара. Смятах да поръчам една бройка и да го разцъкаме тук във форума, но такива трикове ме отвращават. Ще се чака явно...

Xiaomi също имат вина за ситуацията. Предвидили са само 1 милион бройки за двете седмици до края на януари. Това е смешно количество и цените ще останат високи по-дълго време: https://www.gsmarena.com/xiaomi_targets_...-35056.php

Трябва вече да се целят по-нависоко. 10 милиона бройки на месец например е съвсем резонна цел.


Цитирай
#18

Е моят отзив е, че изпращат с обикновен а поща, сами се досещат какво да декларират, макар че на мен ми бяха сложили сума от 30 долара, което превишава 30-те лева праг за облагане с ДДС у нас, но нямаше проблем. Откъм комуникация обаче, не видях да се представят добре, писах им два имейла преди и нямаше отговор. Имайте предвид, че към цената на стоката ще се надчисли и доставка, при мен бе 12 долара, което е от значение... В моят случай, беше посочена някаква по-висока цена, но използвах промо код POCOF150, който още работи. Ако не се лъжа, точно ти даде информация за този магазин и този промокод, а тогава дори го нямаше още в Алиекспрес.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

(2019-01-14, 22:32:06)Гeoрги написа:  В моят случай, беше посочена някаква по-висока цена, но използвах промо код POCOF150, който още работи. Ако не се лъжа, точно ти даде информация за този магазин и този промокод, а тогава дори го нямаше още в Алиекспрес.

Да, спомням си този промокод, радвам се, че е свършил работа  Tummenupp

Смятах да поръчам една бройка от Гизтоп за разцъкване във форума и първи впечатления, но щом така вдигат цените, а отделно имат и такса доставка от 12 долара, за мен отпадат напълно като вариант. Ще чакаме в Алиекспрес да свалят цените до нормални нива. Повечето магазини имат едва по няколко поръчки до момента, хората не са глупави Smile


Цитирай
#20

Купуват все пак


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#21

Като изключим Ми глобал, останалите имат едва по няколко поръчки, някои магазини дори са с 0 продадени  Smile

Голямото пазаруване тепърва предстои.


Цитирай
#22

Уeб пopтaлът Gizmochina cъoбщи, чe тoчнo зa 8 минyти и 36 ceĸyнди e пpoдaдeнa пъpвaтa пapтидa oт „cтoтици xиляди“ Rеdmі Nоtе 7. Tъpceнeтo e мнoгo гoлямo, пoнeжe cмapтфoнът пpeдлaгa peдицa пpиятни зa пoтpeбитeлитe ocoбeнocти. Ocвeн oтличнoтo cъoтнoшeниe цeнa/пpoизвoдитeлнocт, нoвият cмapтфoн e зaщитeн oт пpъcĸи вoдa и имa yвeличeнa дo 18 мeceцa гapaнция c бeзплaтeн peмoнт нa пoвpeдeнитe ycтpoйcтвa.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#23

Кога ли ще дойде на Бг пазара?

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#24

вероятно е тук да видим Про версията, за която се спекулира снапдрагон 675, но.. цената сигурно ще почва от 600 тук
Цитирай
#25

(2019-01-16, 15:44:49)vinixxx написа:  Кога ли ще дойде на Бг пазара?
Вече се очаква доставка на всичките версии. За повече инфо тук

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)