Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

(2019-05-20, 20:46:22)Gravedigger написа:  Благодаря!Двойното почукване по екрана за отключване ми е много удобна функция с която бях свикнал още от един алкател айдъл 3 но,въпросът ми е дали има възможност да се покаже на началния екран и бутона за заключване,който се намира в падащото меню,или варианта е само с натискането на пауър бутона?

При Redmi Note 5 заключвам екрана със софтуерния бутон "назад".Отива се в настройки->други настройки->преки пътища за клавиши и жестове->Изключи екрана.
Предполагам,че тази функция я има и в Note 7.
Аксесоари

Или - "щипваш" с два пръста празно пространство на началният екран, оттам на "Джаджи" и кликваш върху "Заключи".

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • Gravedigger

(2019-05-21, 00:03:01)ronnie72 написа:  Или - "щипваш" с два пръста празно пространство на началният екран, оттам на "Джаджи" и кликваш върху "Заключи".

Много благодаря!Колко се кьорих да го намеря това и сигурно 100 пъти ми е минавало през погледа.Хората са казали:Ако искаш да скриеш нещо,остави го пред погледа на всички.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64

Пичове като ви звъни някои примерно и сте на вън през деня отначало не се вижда кои звъни след 2-3 секунди почва да се осветява добре екрана и се вижда и при вас ли е така или се гласи някъде от менюто ?

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Когато е включена автоматичната подсветка на екрана, имам същия досаден проблем.

(2019-05-21, 19:21:47)onyx_82 написа:  Когато е включена автоматичната подсветка на екрана, имам същия досаден проблем.
Да ясно значи трябва на ръчно да го нагласиш ,то се свиква ама в началото дразни

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Някой пробвал ли е работи ли пренасочването на разговори, защото при мен като въведа номера към който искам да се пренасочат повикванията ми изписва, грешки в настройките неочакван отговор от мрежата. Към оранжевите съм ако има някакво значение макар че с предишните ми телефони не съм имал такъв проблем

Аз на този съм си пренасочил разговорите, когато нямам покритие или телефона е изключен със следният код:

За Виваком
*62* тел номер който искаш да пренасочиш #
при неотговаряне кода е:
*61* тел номер който искаш да пренасочиш #

На нот 9 посмъртно неможах да прехвърля нищо! И съпорта им неможа да ми помогне и карта сменях и какво ли не беше и не ще и не ще

(2019-05-22, 16:49:48)rumo написа:  Аз на този съм си пренасочил разговорите, когато нямам покритие или телефона е изключен със следният код:

За Виваком
*62* тел номер който искаш да пренасочиш  #
при неотговаряне кода е:
*61* тел номер който искаш да пренасочиш #

На нот 9 посмъртно неможах да прехвърля нищо! И съпорта им неможа да ми помогне и карта сменях и какво ли не беше и не ще и не ще

Имаш ли активирано на сим картата volte, защото току що разбрах че когато е активирано от оператора независимо дали е включено или изключено от менюто на телефона пренасочвания не могат да се правят, така че предпочитам да се лиша от пренасочване но да си имам volte

На този не, даже няма и меню
На нот 9 имам, ама нещо прекъсва раговорите и не го ползвам и там. Ама прехвърлянето по спомен на 99% си работеше на него и при volte

А ти пробва ли с кода?

(2019-05-22, 18:34:06)rumo написа:  На този не, даже няма и меню
На нот 9 имам, ама нещо прекъсва раговорите и не го ползвам и там. Ама прехвърлянето по спомен на 99% си работеше на него и при volte

А ти пробва ли с кода?

Преди да пробвам искам да питам нещо. Това е кода за всички повиквания *62* тел номер който искаш да пренасочиш  # или греша? А какъв е кода за отмяна. Също така се чудя след като ми казаха че не мога да правя пренасочване заради волтето дали ако пробвам с този код няма да стане някоя беля да прецакам нещо.

Това е когато нямаш покритие или изкл. телефон или самолетен режим
*62* тел номер който искаш да пренасочиш #
Този се деактивира се с #62#

А всички пренасочвания се деактивират със ##002#

Не би трябвало нищо да се случи

А с какъв код активираш всички повиквания защото пробвах с *21*номер после # и зелена слушалка но не става

Колеги имам едно питане. Значи всичките ми клипове и снимки са на сд картата, но защо в галерията ми показва две папки с видео а във файловия мениджър една, като и бройката на самите клипове е различна и това е само за видеото.
http://prikachi.com/images.php?images/924/9574924o.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/925/9574925o.jpg

Как се активира въпросното Волтер ? Имам го пуснато към картата,но не го виждам никъде в настройки...

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5

(2019-05-23, 16:37:41)btonevvv написа:  Как се активира въпросното Волте?

Въведи в дайлъра кода от тази тема и ще ти се появи опцията за VoLTE в менюто на телефона: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


Ако си на А1 ще трябва и специални вуду и подобни магии да правиш,ако не ги умееш,чакаме заедно.виваком даже voWiFi пускат,а А1 още не може 4g да стабилизира
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • amica

От скоро съм с телефона. Срещам трудности с отключване на буутлоадера. Не го правя за сефте и съм наясно с процедурата, но не става и не става. Нагласил съм настройките в опциите на програмиста, акаунта всичко е наред, влизам в mi unlock, влизам си от там в акаунта успешно, казва ми да конектна устройството, влизам във Fastboot, но така и не става нищо на компютъра - никакво движение. Мисля, че с драйвърите е възможно да има някакъв проблем. Има нещо гнило или пропускам нещо дребно, ако може да помагате ще се радвам! Благодаря предварително!

[Изображение: dsf.jpg]

Здравейте колеги, поздравления за хубавия форум! Реших да закупя Xiaomi Redmi Note7, страшно ми хареса, като характеристики и дизайн!Но след много четене тотално се обърках от различни мнения, за този телефон и изобщо, за Xiaomi като цяло. Харесах също и Xiaomi Redmi Note 6 pro, кой от двата бихте препоръчали, като цяло, виждам, че по характеристики са сходни. Вярно ли е всичко написано, за проблеми със софтуер, уведомления, датчици, настройки и др. Притеснява ме и задната част че е стъкло, устойчиво ли е? До сега съм ползвал телефони само на Samsung, за последно бях със Samsung J7 2017. Може ли, да се направи съпоставка между двата телефона? Xiaomi Redmi Note7 и Samsung J7 2017? По принцип телефона ми е нужен, за стандартни неща разговори, цоц. мрежи, ел. поща, сърфиране в нета. Извинявам се, за дългия пост и многото въпроси! Но, не виждам, къде мога да намеря, по-добра и точна информация, освен тук. Всяка информация, ще ми бъде от полза. Благодаря предварително, хубав ден на всички!

Взимай смело, телефона е без конкуренция в класа си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milenorcev за това мнение:
  • BOWAR, milenvn

(2019-05-24, 11:29:25)milenorcev написа:  Взимай смело, телефона е без конкуренция в класа си.

Благодаря! Stolt Решил съм го на 90% само исках, да получа реални мнения от форума. А можеш ли да кажеш, как стоят работите с  Redmi Note 6 pro понеже и това е вариант евентуално?

Ами ако имаш Редми Ноут 6 про ъпгрейд към седмица според мен не е много оправдан. Но, ако се чудиш кой от двата да вземеш- седмицата със сигурност.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milenorcev за това мнение:
  • BOWAR, milenvn

Днес ми дойде нова версия 10,3,3,0 и първото което забелязах е че в настройки дисплей има добавена опция режим на тъмно
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • amica

milenvn след като въведа кода ми изписва enable ,но в менюто нищо не се показва

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5

(2019-05-24, 19:05:40)esil2 написа:  Днес ми дойде нова версия 10,3,3,0 и първото което забелязах е че в настройки дисплей има добавена опция режим на тъмно

Моята от както съм го взел, а това е една седмица е 10.3.5.0 и такава опция няма. Ако е нещо свързано с това да не се намаля до такива ниски нива яркостта на тъмно  е супер...ама после да го махнат не ми се вярва
Да не се бъркаш с режима за четене, в който дисплея изжълтява, за да не товари очите.

И аз го ъпдейтнах днес, има черен дисплей на някои системни приложения.,," Режим на тъмно"


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kracme за това мнение:
  • milenvn
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)