Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

Предполагм че сам трябва да си го флашна?
Гледам че в актуализациите ми дава възможност да изтегля последната версия на ром-а.
Аксесоари

специално за Xiaomi.eu се изисква малко повече, включително отключване на bootloadera, което ресетва настройките на телефона.
Някъде по-нагоре не се ли обсъждаше нещо с външна програма?

Ако говориш за Notch- нещо си, я пробвах и не ми допдна особено. Интересното е че като разгъна лентата на уведомленита пк не се виждат.

Пичове здравейте и от мен.Днес официялно си го взех редмито ноте 7 черен от технополис.Първите ми впечатления са че батерията едвам я източих.Като цяло дано несъм сгрешил с покупката.Надявам се телефон да става за игри и снимки.Поздрави

Колеги я да ви питам сега няколко неща.Смених Samsung J7 2017 със Шиаомито първите ми най яки впечатления са че шиаомито е доста по бърз и е с доста по добра камера поне това забелязах веднага.Но интересното е че на Самсунг имаше една игра дето играех hill climb racing 2 която вървече супер гладко а на хиамито чат пат има лаг тази игра което е много странно но се играе пак добре.Другото което искам да питам на някой случвало ли му се е като си разглежда снимките и изведнъж както си разглеждам снимки и ме исхвърля от албум явно правя някой движения на дисплея който не трябва.Снощи правих нощни снимки на истина стават адски добри даже чак на мен неми се вярва как снима.Има някаква google camera но немога да я намеря в google play да я истегля някой може ли да ми помогне и по този въпрос.И не на последно място звукът на слушалки е брутален направо цепи мрако адски силен и качествен много ме кефи.Искам да ви питам имали начин на всяко приложение да си слагам отделен тон за получаване на съобщение защото като получавам съобщения от инстаграм само вибрация се чува а звук не.Другото интересно нещо е че като е закл телефон и някой ми прати съощение в скайп него получвам изобщо когато отключа телефона тогава го полчавам.Същото става и когато ми звънят по скайп телефона не рейгира изобщо освен ако не го отключа.Поздрави
[-] 1 потребител изказва благодарност на MADFLAVA за това мнение:
  • amica

Здравейте, отдавна не съм писал тука, но реших да си взема RN7 и ето ме с въпросите.
1. Как да различа китайска от глобална версия. Само по отключеният буутлоудър или има и външни белези?
2. Кой вариант да си взема , 6GB или и 4GB ще ми стигнат. До колкото разбрах на процесора(SD660) му е все тая...
3. 6GB вариант е само с китайска версия, така ли е?

Redmi Note 4 -> Redmi Note 7 PRO -> Redmi Note 8 PRO -> Mi 10T Lite -> One Plus Nord 3

По кутията се различават и по зарядното вътре

Абе хора с какви клавиатури пишете вие ? Тая стокавата която е а чат пат много забива особено към буквата А и доста бърка буквите понякога има едно леко замръзване ужасно е

Стоковата не прави проблеми.

Здравейте,прегледах цялата тема но не открих това което ме интересува.В момента съм с Redmi note 5 и мисля да взимам 7-ца.Днес разцъках една бройка 4/64 Глобална версия купена от БГ на един приятел като цяло ми хареса телефона но нещо ми направи неприятно впечатление.В настройките на камерата при мен има 16:9 и 18:9 размер на снимката при 7-цата само 16:9 и снимките в галерията са с черна лента от горе и от долу не е full view.Има ли решение на проблема и има ли нещо общо с notcha.

(2019-07-07, 18:53:50)MADFLAVA написа:  Абе хора с какви клавиатури пишете вие ? Тая стокавата която е а чат пат много забива особено към буквата А и доста бърка буквите понякога има едно леко замръзване ужасно е
Гугъл клавиатурата

Стоковата клавиатура всъщност е клавиатурата на Гугъл. Не ми допада като цяло.

Аз от години използвам SwiftKey (бе придобита от Майкрософт преди 2-3 години).

"Здравейте,прегледах цялата тема но не открих това което ме интересува.В момента съм с Redmi note 5 и мисля да взимам 7-ца."

По-добре изчакай следващия Ноут 8, защото ще береш много ядове с този модел - нотификации, проблеми със сензора по време на разговор.

Само миналата седмица в рамките на 3 минути по време на разговор минах на самолетен режим и се наложи да набера отново. Хубавото е, че разговарях с приятел.

Като цяло си много прав колега.Аз го ползвам няколко дена вече телефона като цяло ми харесва бърз е доста.Но на истина телефона с тези харектеристики който има би трябвало да изяде старата ми пръчка Samsung J7 2017 но уви.На тема игри телефона би трябвало да смачка старата ми J7 2017 да ама не....играя една игра от години казва се Hill Climb 2 racing като играя играта на ноте 7 играта на истина има доста лаг което е адски странно при положение че J7 2017 е със адски слаби характерискити а със него нямах абсолютно никакъв лаг.За клавиатурата пробах със доста но явно си има някакъв бъг като почна да пиша бързо не отчита добре буквите което го видях и в друг апарат на редми ноте 7 явно има някакъв бъг много странен.Батерията я докарах най много на 7 час и 9 минути дисплей което си е доста добре.Камерата за мен лично снима доста ама доста добре за телефон от тази цена 48мп снимки за мен лично стават доста по качествени но това е мое мнение и виждане.Има и друго много интересно защо не мога да гледам телевизия онлайн директно от сайт на бнт или нова телевизия .Пробвах на стария ми телефон нямам ядове на него си тръгва.И защо като снимам с нощния режим примерно снимам улици и стават снимките доста добри но хората се размават адски много явно има нещо друго

http://prikachi.com/images/251/9604251t.jpg
Защо цял ден ми показва това

Може да чака Wi-Fi

И на мобилни и на wifi все тая

Не е конкретен проблем с модела. И при мен е така и на колега с Note 5 също.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • airbus

(2019-07-08, 21:51:35)ronnie72 написа:  Не е конкретен проблем с модела. И при мен е така и на колега с Note 5 също.
Току що го пробвах и гледам се е оправило от само себе си, ама близо два дена ми излизаше онази картинка дето публикувах по нагоре.

Към момента и при мен няма проблем.

POCO F5 12/256 GB





Колеги някой били пробвал дали от google chrome да,си пуснете телевизията бнт или нова телевизия онлайн директно да ми кажете дали ще ви върви понеже при мен не върви изобщо

Току що пробвах с google chrome отваря онлайн телевизиите без проблем

(2019-07-09, 20:29:35)esil2 написа:  Току що пробвах с google chrome отваря онлайн телевизийте без проблем
Много странно при мен не иска изобщо само показва черен екран на самия плеяр дето трябва да отвори гогъл на БНТ и на Нова Телевизия неми отвара изобщо а пробвах със стария ми телефон с него нямам ядове .Днес камерара ми даде грешка оше по странно изписа ми ГРЕШКА НА КАМЕРАТА.НЯМА ВРЪЗКА С КАМЕРАТА ЗАТВОРЕТЕ ПРИЛОЖЕНИЕ.Честно казано ми дава доста такива гадни ядове и то само за няколко дена ползване само 5 дена даже не съм и очаквал.Най ме дразни че клавиатурата като пиша е адски гадно колко ли приложения свалях и отврат

ЗА ВСИЧКИ които имат проблеми с клавиатурата и не ви хваща сякаш има забавяне или е тромаво писането това го имах на моя Mi9 Se и на стоковата и на google клавиатурата. Изключете си жестовете за навигация

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

(2019-07-09, 21:55:26)MADFLAVA написа:  Много странно при мен не иска изобщо само показва черен екран на самия плеяр дето трябва да отвори гогъл на БНТ и на Нова Телевизия неми отвара изобщо а пробвах със стария ми телефон с него нямам ядове .Днес камерара ми даде грешка оше по странно изписа ми ГРЕШКА НА КАМЕРАТА.НЯМА ВРЪЗКА С КАМЕРАТА ЗАТВОРЕТЕ ПРИЛОЖЕНИЕ.Честно казано ми дава доста такива гадни ядове и то само за няколко дена ползване само 5 дена даже не съм и очаквал.Най ме дразни че клавиатурата като пиша е адски гадно колко ли приложения свалях и отврат
Нали за това става въпрос или греша

http://prikachi.com/images.php?images/126/9605126r.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/127/9605127h.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/128/9605128h.jpg

(2019-07-09, 23:42:41)BGDropche написа:  ЗА ВСИЧКИ които имат проблеми с клавиатурата и не ви хваща сякаш има забавяне или е тромаво писането това го имах на моя Mi9 Se и на стоковата и на google клавиатурата. Изключете си жестовете за навигация
Колега тия жестове за навигация да,неби да са Автоматично деактивиране на бутоните за навигация?Защото като флезна там ми показва всички приложения и под тях на всики пиши никога не деактивирай така са,си вскички а след това има едно винаги деактивирай при мен на всички седи Никога не деактивирай, така ли трябва да бъде?

(2019-07-10, 05:23:31)esil2 написа:  Нали за това става въпрос или греша

http://prikachi.com/images.php?images/126/9605126r.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/127/9605127h.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/128/9605128h.jpg
да колега въпроса ми е като напишеш в гогъл бнт онлайн и нова тв оналайн да пуснеш директно от сайт им телевизията дали ще ти тръгне.При моя не тръгват и немога да разбера от какво докато при стария ми телефон нямам тия проблеми.Поздрави

Ето колега току що пробвах с гугъл хром всичко си тръгва и работи, нарочно прилагам снимки да не мислиш че те лъжа.
http://prikachi.com/images.php?images/185/9605185Q.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/186/9605186u.jpg
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • amica
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)