Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

Махай стъкления. Незнам защо на устройство от 300 400лв ще сложите протектори и кейсове. Caseless е най-яко

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Аксесоари

(2019-07-12, 10:56:16)suffer написа:  50 на 50 са шансовете да е от него
Честно казано невярвам ако съм честен кокега. Принципно си рейгира мега бързо и добре тъча навсякъде

Ами пусни го по пързалката и успех със следващия.

(2019-07-12, 10:59:33)BGDropche написа:  Махай стъкления. Незнам защо на устройство от 300 400лв ще сложите протектори и кейсове. Caseless е най-яко
Нали идеята е това да пази екрана стъкления протектор. Аз не мисля че той е проблема понеже тъча си рейгира супер навсякъде

(2019-07-12, 11:02:11)suffer написа:  Ами пусни го по пързалката и успех със следващия.
Пуснал съм го вече. И ако имам късмета да го продам повече никога Huawei i Xiaomi. Това си е мое лично мнение
[-] 2 потребители изказват благодарност на MADFLAVA за това мнение:
  • BGDropche, suffer

Когато ползваш една марка за пръв път и имаш лошо мнение за нея. След това няма да си вземеш пак. Аз пък правя обратното. Бях със Mi5 супер недоволен и пак си взех. Със самсунг първия им мои телефон патих обаче пак ще си взема Note 10

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

(2019-07-12, 13:53:20)BGDropche написа:  Когато ползваш една марка за пръв път и имаш лошо мнение за нея. След това няма да си вземеш пак. Аз пък правя обратното. Бях със Mi5 супер недоволен и пак си взех. Със самсунг първия им мои телефон патих обаче пак ще си взема Note 10
Така е прав си колега. Сега пробвах на един Huawei P10 клавиатурата switkeyс бързо писане еми и на него прави тия мизерии но по рядко

Тоя телефон дали ще е добре за тинейджър момиче, на 14години? Братовчедка ми иска нов телефон, та се чудя дали ще ѝ хареса. Нямам идея за какво ще го ползва, игрички и социални мрежи предполагам?! Сега е с някакво много морално остаряло lg.
Чета за разни проблеми с известия, сензори, клавиатури, та за това викам да попитам.

(2019-07-12, 18:02:38)MapTo_D написа:  Тоя телефон дали ще е добре за тинейджър момиче, на 14години? Братовчедка ми иска нов телефон, та се чудя дали ще ѝ хареса. Нямам идея за какво ще го ползва, игрички и социални мрежи предполагам?! Сега е с някакво много морално остаряло lg.
Чета за разни проблеми с известия, сензори, клавиатури, та за това викам да попитам.
Екстра ще е за нея. Дай да ти давам моя чисто нов е

На предната стр.18 писах за проблем със съобщенията, няма ли никой тук който е на виваком с активирано volte

(2019-07-12, 18:43:27)esil2 написа:  На предната стр.18 писах за проблем със съобщенията, няма ли никой тук който е на виваком с активирано volte
Аз съм на Виваком,но не мога да ти бъда полезен по твоя проблем,за което съжалявам.СМС-и не пращам и не получавам такива,освен ако изключим служебните от вива-та,когато си платя сметката,но не знам кога ги пращат и съответно каква е разликата във времето за получаването.С другите приложения като вайбър и блумейл нямам никакви проблеми.Получавам ги почти мигновенно.Когато колегата ми прати нещо на вайбъра идва веднага,с мейла е същото.Получаваме известията едновременно.Той е с друга марка телефон.При мен е активирано ВОЛТЕ и на картата и на телефона.Известията идват при затворени от таск мениджъра приложения и при изключен екран.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64

Става въпрос за смс не за вайбър и тем подобни и просто исках да разбера дали проблема е само при мен, така че ако някой реши да пробва как става изпращането с изключено и включено volte нека сподели.

Пробвай с друга карта или с с такава на друг оператор . Моята жена е на виваком , използва волте и няма проблеми със съобщенията . Най-добре отиди и си смени картата . Аз като си взех моят п30 не ми засичаше сим картата а беше от новите с 4г . Отидох , смениха ми я безплатно от Теленор и телефона я засече а уж и двете са 4г и са от новите . Пробвай и кажи какво е станало .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Значи проблема е не че не може да изпращам смс а в това че при включено волте изпращането се бави може да отнеме около минута, докато при изключено се изпраща веднага, та не знам каква е логиката тук да е от сим картата. Другото нещо е че дори и да реша да я сменя след като ми дават нов чип ще загубя активираните volte и wifi voice макар че при xiaomi тази услуга не работи.

Относно "проблема" на Madflava с бързото писане. Преди малко тествах бързо писане на същия модел. Никакви проблеми. Явно проблема ти е в писането, ненормално бързо пишеш явно. Пиши нормално, защото при бързото неволен жест нагоре ти скрива чата и това е нормално. Ако пък бутоните ти са показани, няма как да ти реагират, защото са доста под буквите. Другия вариант, който според мен е по-малко вероятен е бъгава бройка.

Poco F3

Бутоните са ми показани доло. И при писане понякога ме исхвърля от чат като пиша защото един вид ги натискам а изобщо не ги натискам. Няма как да е дефектна бройка при положение че тъча си рейгира навсякъде. Лично аз нямам обяснение

Не разбрах, какво прави тъча навсякъде?  Tongue Това не е гаранция, че не е друг дефект. Но никъде в нета няма подобен проблем. Пак съм убеден, че повредата е в твоите ръце. Пиши нормално, а не като хала. Телефона е направен за нормално ползване. Що не пробваш да скриеш бутоните да не са ти долУ? Тогава може да не те иЗхвърля. Трябва да се опитат варианти, за да се елиминират опциите. Бих приел, че е бъг ако при бързо писане клавиатурата забива, но това не вярвам. 
P.S. Хумора в коментара да не се приема с лошо, а повече с поучителна цел. Да си поправиш грешките де правиш. Wink

Poco F3

Няма смисъл да пиша повече по тази тема че явно си мислете че на истина се бъзикам. За това спирам на истина няма смисъл за мен си е очеваден проблем и точка спирам с тази тема. Все пак мерси за обърнатото внимание

(2019-07-13, 22:10:40)MADFLAVA написа:  Няма смисъл да пиша повече по тази тема че явно си мислете че на истина се бъзикам. За това спирам на истина няма смисъл за мен си е очеваден проблем и точка спирам с тази тема. Все пак мерси за обърнатото внимание
Никой не мисли, че се бъзикаш. Но след като мислиш, че не е дефектна бройка, би трябвало всички хора с този модел да имат проблема. А никой още не е казал. Значи или е бройката дефектна или неволно правиш нещо в бързината.  Ако имаше проблем щеше и при бавно писане да го прави. Недей да гледаш само от едната страна и да си толкова убеден в това което си си внушил. Внушил си си, че е от телефона и край.

Poco F3

(2019-07-13, 15:44:22)MADFLAVA написа:  Бутоните са ми показани доло. И при писане понякога ме исхвърля от чат като пиша защото един вид ги натискам а изобщо не ги натискам. Няма как да е дефектна бройка при положение че тъча си рейгира навсякъде. Лично аз нямам обяснение

При мен е същата работа! При писане вече няколко пъти ме изхвърля.

Ако са включени жестовете понякога крайните бутони включват жест за връщане назад

При мен клавиатурата е на пушка, единствено това за смяна на езика понякога не реагира светкавично и се налага да го пипна втори път

(2019-07-12, 23:35:04)esil2 написа:  Значи проблема е не че не може да изпращам смс а в това че при включено волте изпращането се бави може да отнеме около минута, докато при изключено се изпраща веднага, та не знам каква е логиката тук да е от сим картата. Другото нещо е че дори и да реша да я сменя след като ми дават нов чип ще загубя активираните volte и wifi voice макар че при xiaomi тази услуга не работи.
Здравей, не е само при теб проблема. Аз също го имам на Mi Mix 2, с изключено VoLTE всичко става почти мигновено, но с включено изпращането на sms се бави много. Това го наблюдавам от 2-3 версии на MIUI, все се надявам с някоя нова да се оправи. Пък и имайки предвид, че марката не е с официална поддръжка на VoLTE от Vivacom съм се примирил, малко или много с този проблем. Нека някой на Telenor да сподели дали и при него е така.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime

По принцип не изпращам смс-и, но сега пробвах и нямаше никакво забавяне в изпращането. На Теленор съм с включено VoLTE. Явно е нещо от мрежата на Виваком.

Здравейте, колко вида син цвят има модела? Стори ми се, че има един чисто син и един преливащ с лилаво и синьо.

Poco F3

[Изображение: xiaomi-redmi-note-7-2.jpg]


Прикачени файлове
.png Screenshot_2019-07-15 Mi Global Home.png Размер: 6.93 KB  Сваляния: 45
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • BGDropche, trifon81
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)