Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

И аз смятам, че не трябва въобще да се чисти.

Първата опция е колко минути след заключване на екрана да се изчистят приложенията на заден план
Което веднага създава проблеми с лагване и като цяло с повторното им включване. Липсващи известия при съобщение и т.н.
Андроид си освобождава място когато има нужда.
А другото... Телефонът ще се обади ако му трябва място.
Функцията на кеша е да се стартират по-бързо нещата, да се скролва по-бързо галерията, чатовете и т.н


Прикачени файлове Миниатюри
       
Аксесоари

Този ден като получих "Новата версия" реших да не го обновявам, а да изчакам малко, но сега ми излиза че няма нова версия. Sad

Преведено на български направих ето това
https://prikachi.net/image/Mo8q3
https://prikachi.net/image/Moi6Q
поне така разбрах от горното мнение на suffer

Да така са при мен. Дано видиш и разликата в производителността
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • esil2

При мен дойде ъпдейт 11.0.8
Нотификациите си седят горе в ляво и се виждът,
Тел е нот7про китайски версия

Колеги, нали уж дисплеите на редми ноте 7 и редми ноте 7 про са едни и същи. Слагам ги един до друг и им правя еднакви настройки и на Про-то дисплея му е по жълтеникав от на другия. На какво може да се дължи това?

Изпратено от моят Redmi Note 7 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3

можеш от настройкида погледнеш дали дисплеите им са еднакви. По принцип изполват различни производители.

В менюто се влиза с : *#*#64663#*#*
1. Software version

и там скролваш надулу

Ползват Boe , Tianma , Sharp

Благодаря, оказаха се доста разлики не само дисплеите.

Изпратено от моят Redmi Note 7 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3

Кой от двата модела ти харесва повече?

За мен лично няма никаква разлика в ежедневното ползване. Ако сравнявам по характеристики прото бие, но разликата не е кой знае колко голяма че да я усещам. На мен лично дисплея на редми ноте 7 ми харесва повече, сякаш картината му е една идея по ясна. Въпрос на усещане и вкус. Дразни ме в прото това че е много чувствителен сензора за движение, и върти екрана прекалено чувствително и лесно. Инъче и на двата телефона сензора за близост създава дразнещо светване по време на разговор и набиране на нежелани обаждания или задържане на разговори.

Изпратено от моят Redmi Note 7 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3

Имам от лятото note 7 и днес забелязах, че на по тъмни снимки се вижда съвсем леко клавиатурата, като сянка стои. Не ми пречи по никакъв начин, но дали е хардуерен проблем, какво може да го е причинило, диагностика някаква, покрива ли го гаранцията и на някой друг случвало ли му се е? Доста въпроси изплуват ще се радвам, ако някой може да отговори Smile

Това с клавиатурата като сянка в дисплея съм го виждал при амулед екраните,най-вече при Самсунг,но явно се случва и на лсд.100% фабричен дефект дори с времето се влошава(вижда все повече).До колко си спомням увеличената яркост е една от причините.Ако се случи при мен бих се възползвал от гаранцията
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2222 за това мнение:
  • Dsrkv

Странното което сега забелязах е че сянката се сменя смисъл не винаги е клавиатурата, сега ми отбелязва нещо друго не клавиатурата

(2020-03-23, 19:34:17)Dsrkv написа:  Странното което сега забелязах е че сянката се сменя смисъл не винаги е клавиатурата, сега ми отбелязва нещо друго не клавиатурата
В такъв случай нямам идея,много странно..Опитайте с рестарт или фабрични настройки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2222 за това мнение:
  • Dsrkv

И при мен се получава,но в горната част на дисплея,когато разглеждам по-дълго страници с бял фон.Решение за сега е да ползвам тъмни теми където може.
[-] 1 потребител изказва благодарност на petmm за това мнение:
  • Dsrkv

(2020-03-23, 21:00:45)petmm написа:  И при мен се получава,но в горната част на дисплея,когато разглеждам по-дълго страници с бял фон.Решение за сега е да ползвам тъмни теми където може.
А в последствия оправя ли ти се

Да,но след колко време още не съм го хванал.И заради това не мога са го дам за рекламация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на petmm за това мнение:
  • Dsrkv

Това е така нареченото Прегаряне на дисплея.
Дефект е по принцип
Ползваш ли често телефона докато го зареждаш?
Защото това е една от причините да има подобни проблеми. По-често се срещат петна където са най-горещите точки, но все пак не е много хубаво да се ползва интензивно телефона докато се зарежда
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Dsrkv

Да и аз си помислих, че проблема може да е от зареждане и използване тъй като с това онлайн обучение често го ползвам и съм на контакт тъй като ползвам телефона буквално по цял ден. Иначе забелязвам, че не стои постоянно, а намалява и се маха въпросната сянка във времето. Притеснявам се да го дам за гаранция, че не знам колко ще ми го бавят и да не го доскапят нещо, тъй като не съм чувал много хубави работи за емаг и гаранции ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dsrkv за това мнение:
  • suffer

мисля, че го подменят. Май имаше подобни проблеми с ПОКО или редми ноут 5. Ако имаш време прегледай разделите. Може да пише за сервиза нещо

Аз, още чакам да получа новия ъпдейт но и така и не дойде.

Ако върна фаб. настройки или хард-рест дали ще се оправят нещата ?

Не. Актуализациите не зависят от това, а на кой регион си.

 

Здравейте.Не иска да се актуализира.Някой може ли да ми каже как се оправя този проблем.Ресетнах и телефонна но пак не се оправя.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Върнах му настройките вече.
Иначе го бях сложил на рег.Русия после го върнах на България.

Вчера получих ъпдейта MIUI V11.0.7 Tummenupp

Колеги каква версия ви е системния лаунчър и евентуално от къде мога да дръпна последната излязла версия. По принцип я имах беше се актуализирал въпросния лаунчър като имаше опция за уголемяване на иконите, но преди 2 дни му правих фабрични настройки ей така профилактично и от тогава не се появява актуализация стои си на версия 4,14,1384-02192044
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)