Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

най-новото е New Alpha MIUI Launcher Update V4.17.0.1668-04031837
https://xiaomiui.net/threads/new-alpha-m...31837.730/

на xiaomi.eu е 4.15.2.1466
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • esil2
Аксесоари

Miui SDK за какво е тази програма и може ли без нея, че в интернета не можах да намеря конкретен отговор

Някаква идея втория грил до спикъра за какво служи или е само имитация?

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

микрофонът трябва да е в едната дупка

(2020-04-18, 16:36:15)alexbg67 написа:  Някаква идея втория грил до спикъра за какво служи или е само имитация?
Симетрия, иначе няма да е естетически издържан телефона!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro

Някой успял ли е да влезе в бетата на Мiui? Ще ми се да тествам Miui 12.

Poco F3

само и единствено на 27 април беше записването.
За теб утре или в неделя ще има Xiaomi.eu

За изтегляне можеш да следиш тази папка:

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=309719

Най-късно в неделя сутринта са обещали да го има този ъпдейт
20.4.30, който е и последната закрита бета за тази седмица
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81

Повтарям мнението си, защото информацията ми е била грешна.
За чистия Note 7(Lavender) има само 20.4.27
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...S/20.4.27/

Oстаналите модели съм ги описал тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1619232
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81

@trifon81
Напълнила ти се е пощенската кутия, затова отговарям тук:

trifon81 написа:Привет, за да не спамя в темата реших да питам тук за тея бета ъпове. Понеже не съм много още наясно, това са седмични ъпове и края ня всяка седмица излиза нов ъп ли?

Здравей.
Бета има само за Китай. Всеки петък.
А в момента има закрита бета, която протече от понеделник до четвъртък с 4 ежедневни версии.

Но преди да пуснат стабилна версия също се пуска нещо като бета за определни на случаен принцип потребители и ако всичко е ок се пуска и за останалите. Надявам се това да отговори на въпроса.

И не се притеснявай да пишеш в темата. Тя е за това. Да могат после и други да го видят
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81

(2020-05-02, 23:16:25)suffer написа:  @trifon81
Напълнила ти се е пощенската кутия, затова отговарям тук:


Здравей.
Бета има само за Китай. Всеки петък.
А в момента има закрита бета, която протече от понеделник до четвъртък с 4 ежедневни версии.

Но преди да пуснат стабилна версия също се пуска нещо като бета за определни на случаен принцип потребители и ако всичко е ок се пуска и за останалите. Надявам се това да отговори на въпроса.

И не се притеснявай да пишеш в темата. Тя е за това. Да могат после и други да го видят
Благодаря за поясненията! За съжаление явно като съм изтървал бетата и сега не ми дава да ъпдейтна от файла, който ми беше дал.

Poco F3

Файлът, който съм дал е за xiaomi.eu
За него се изисква отключен буутлоудър и twrp

(2020-05-03, 08:33:30)suffer написа:  Файлът, който съм дал е за xiaomi.eu
За него се изисква отключен буутлоудър и twrp
И аз от това се опасявах. Но току що ми казаха, че ако влеза в бета трудно се връща към официален и се отказах.

Poco F3

От какъвто и да е ром на официален се връщаш с два клика

Жокер : фастбуут
Жокер 2: xiaomitool

Жокер 3: аз като бета тестер мога да направя това:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81

А как може да се стане бета тестер?

Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB

официално е трудно, защото е на китайски и няма смисъл.

Но ако искаш само седмични ъпдейти и добър ром - просто слагаш седмичния на Xiaomi.eu и си готов
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • darksiders

Извинявам се предварително ако въпроса ми не е за тази тема, но искам да попитам "Google Camera" дали има някаква нова версия ?

Аз съм с тази MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96683

Здравейте!
Имам странен проблем със споделянето на интернет към друго устройство.
Имам GPS Topcon+контролер Getac, който мери в RTK режим (служи за трасиране на имоти, определяне на коти и прочие...) свързан с професията ми.
Тъй като при измерванията е необходим интернет за обработка на данните, се налага да споделям такъв с телефона (в самия контролер имам карта и с нея нямам проблем с връзката).
При включване на "Преносима точка за достъп" устройството понякога ме намира, но дори и да го направи, при опит за свързване не може да осъществи връзка.Помислих си,че е от устройството(GPS-a), но го тествах и с други телефони (Huawei P30 Lite, Samsung Galaxy S IV,Samsung Galaxy S7, Xiaomi Redmi 7 и още няколко модела) съответно нямаше никакви проблеми.
Странното е,че другите телефони могат да се свържат с мен, а контролера на GPS-a - не.Същевременно пък Getac-a работи с останалите модели....
От какво би могло да е това.....?
Опитах да сложа парола на мрежата,и с промяна на Честотата 2,4 ГХц и 5 ГХц, с двата вида идентификация на устройството (по подразбиране и преносима точка за достъп), но пак без успех.....
Прочетох някъде за фиксиране на wifi и hotspot , но тъй като нямам root не съм го тествал.
Ще съм благодарен ако някой ме посъветва къде да търся проблема!
С MIUI Global 11.0.5.0 съм.

2.
И още едно питане...ако не е нахално Smile ...
При провеждане на разговор трябва първо да го заключвам, защото при доближаване на телефона до ухото се натискат бутоните от дисплея.Забелязах такъв проблем и при Note8.
Вече ми стана навик на го заключвам,но ще съм ви благодарен ако ми кажете как да преодолея и това неудобство.

Здравейте, от няколко дни съм с 20.4.30, за първи път инсталирам от xiaomi.eu и въпросите са:
1. Имате ли проблем с рестартиране при гледане на видео
2. Могат ли да се правят последващи ъпдейти, без да се налага хард ресет?

Поради нестабилна работа MIUI 12 за Redmi Note 7 засега се отлага. За повече инфо - Тук

 

https://divna.tech/2020/06/19/zashto-xia...mi-note-7/
Тук също го пише значи е вярно, което ме навежда на мисълта че софтуерните разработчици на xiaomi са гола вода. Жалко обаче за хубавия телефон, беше голям хит като излезе но няма кой да го поддържа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • alexbg67

Спряно е временно РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО, а не е казано, че няма да го получим. Ако го пуснат с бъгове по ли ще е добре? Тогава се досещам какви постове ще има тук. Мисля, че така е по-отговорно от тяхна страна. Все пак не са Майкросот да пускат непроверени билдове за официални и стабилни.

Poco F3

Имаше обещание че първото тримесечие ще получим десятка и вече има сериозно забавяне. Е как така другите производители спазиха сроковете и ъпдейтнаха телефоните си само xiaomi имат проблеми. Ако не греша основната поддръжка е 2г така, че като се помотаят още малко и ще го отпишат.

Според мен не е написано вярно.
Просто като е Редми не си дават толкова зор.
Mi note 3 e на почти 3 години модел и пак е снапдрагон 660 и като изключим, че няма Андроид 10 (който е основната спънка за новите ъпдейти. Ако се ос*ра нещо то ще е при модели с новата версия) не е имал нито един бъгав ром, а съм преживял два ъпгрейда:
От андроид 7 до 8 и от 8 до 9.
Така че не е хубаво да се слагат разработчиците под един знаменател.
Взимаш по-скъп модел - получаваш по качествени части, поддръжка и изживяване.
Взимаш модел за 200-300лв и просто нямаш право да имаш други изисквания. Сам си избрал ниския и средния нисък клас и съответно трябва да си готов и за бъгове, липсваща поддръжка некачествени части и прочие.
При всичките марки е така.
нокиа, самсунг, моторола, хуауей, xiaomi..
Идеята ми е, че не съм съгласен с изречението "че софтуерните разработчици на xiaomi са гола вода". Или не е отделен достатъчен ресурс или не е достатъчен приоритет
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81

Имал съм Huawei и мога да кажа, че тук въпроса с поддръжката е доста по-добра. Говорим за сходни модели, че даже си мисля и дори премиум моделите на Huawei не са по-добре. Все си мисля, че ще дойде рано или късно. А тези които толкова чакат андро 10 пак казвам, нищо няма да има в него според мен. По-резонно е да се чака версия на MIUI, там са винаги новостите.

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • suffer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)