Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Блокирани изходящи повиквания
#1

Здравейте,  имам нужда от помощ, става въпрос за телефона на баща ми,  който е на един месец, купен от Техно... магазин. Това е първият му смартфон, за който имаше голямо желание да ползва,  но както се сещате и нищо не разбира. На телефона са изключени всички защити при включването му,  тоест няма парола,  отпечатък и фигура,  понеже каза,  че му е трудно и не ги иска. 
Направила съм му гугъл акаунт /знам имейла и паролата/и  MIUI, до колкото се сещам с телефонния му номер, но не помня имаше ли парола или някакъв код се въвеждаше. 
Та вчера, не знам какво е натискал и какво е правил,  но при опит за набиране на номер му се включва решетката за рисуване на фигура,  същото важи и за вайбър,  иначе могат да му се обаждат. Току що сравнихме неговите настройки и настройките от телефона на мъжа ми, който има същия и разликата е,  че при баща ми е вкрючено "Намери устройството", нямам идея как го е направил. Предполагам,  че телефона е влязъл в някакъв режим все едно е откраднат. Нямам идея как може да се оправи и въобще каква е фигурата,  която иска,  лошото е,  че живеем в различни градове и цялата комуникация е по телефона,  но все пак може да ми го изпрати.
Цитирай
Аксесоари
#2

Включил е заключване на приложение. Поне според мен трябва да изключи заключените приложения, но трябва да знае фигурата. Или хард ресет(връщане в начални настройки) но ще му иска профила в Гугъл за да тръгне телефона.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#3

Благодаря, той казва,  че не е задавал фигура,  доколкото въобще е разбрал какво прави. А дали има опция при няколко опита,  да даде възможност за забравена парола /както четох,  че става за отключване на дисплея с помощта на гугъл акаунт/ или ако се правят опити ще блокира телефона.
Цитирай
#4

имаше такава опция преди.
В момента мисля, че единственото, което ще даде е да го кара да чака все повече и повече между опитите.
Цитирай
#5

Благодаря,  че ме насочихте къде е проблема. Телефонът е оправен,  за някой,  който попадне в същата ситуация искам да споделя,  че наистина като се натисне някое забранено приложение,  излиза решетка без надпис "забравена парола", но в настройки- заключени приложения го има и от там чрез профила в  MIUI /добре,  че по някаква случайност като е задавал фигурата,  го е дал като опция за възстановяване / успях да задам нова схема и отключих всичко.
[-] 2 потребители изказват благодарност на maka за това мнение:
  • suffer, sunmaster
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)