Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон среден клас с хубава камера
#1

Здравейте,търся телефон до 350 лв с план на оператор 2xl.Варианти-Xiaomi Redmi Note5,Huawei P20 lite,Samsung A6 plus,Honor 8x,Huawei p smart 2019.Телефона ще се ползва няколко години(няма да го сменям след 2),държа да е читав за разговори и интернет.Най-важно да е с хубава камера.Кой снима най-добре(на слаба осветеност и видео)?Фаворит ми е RN5.Имам и сапунерка Canon s 110(беше към 400 лв май на промоция като го купувах).Някакво сравнение между този клас телефони и сапунерката някой може ли да направи,защото отделям толкова пари само заради камерата иначе може да мина с някакъв Xiaomi 6A и да снимам с апарата,ако снимките с тези телефони няма да са добри или поне сходни с фотоапарата.Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Много е относително "хубава" камера.Влез в раздела на RN5 при снимките и прецени сам,като имаш предвид,че зад апарата седи човек и всеки снима различно!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Note 5 e е отличен избор с прекрасна камера са парите си с големи пиксели, светла бленда и кадърно написан нощен режим. Ето малко снимки за да се убедиш: https://m.imgur.com/a/Q0pW4rA
Освен това предлага и стабилен процесор, добър дисплей и отлична батерия. За цената си няма конкуренция.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 2 потребители изказват благодарност на Forsi за това мнение:
  • milenvn, osil
Цитирай
#4

Напълно подкрепям предложението на колегата преди мен. Редми Ноте 5 е изключително добре балансирано предложение и за цената си е без алтернатива!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • osil
Цитирай
#5

Redmi Note 5 е балансирано решение, но тарикатите от А1 го продават с план 2XL на цената, на която се продава свободно в мрежата. От изброените бих избрал P Smart 2019, изглежда много читаво телефонче. За тези цени камерата ще средна хубост, с много софтуерна обработка, но пак ще става, особено през деня
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • icodd
Цитирай
#6

Да и мен ме дразни много цената за 2xl (340 лв)и 3xl (320 лв) за 64 GB, но не ми се рискува онлайн,там има за 300 лв-32gb версията,която ще ми е ОК.Единствено давам толкова пари заради камерата,затова Хуавея с не много добрата камера не ми е оферта(и аз четох нещо такова за P smart).Имаме и в семейството huawei p9 lite,който вечер не се справя добре със снимките,така че търся по-добро.
Цитирай
#7

Вземи си го от оператора, не от бг онлайн магазин, поне ще имаш реална гаранция! Не си струва за тази малка разлика. Също така определено е по-добре версията с 4 ГБ РАМ, това е де факто стандарта в средния клас. Работи по-добре при натоварване, при инсталиране на повече приложения и дългосрочно ще е актуален много повече време!


Цитирай
#8

На p smart 2019 камерата би трябвало да е подобрена спрямо предната версия. Мисълта ми беше, че в този ценови диапазон не трябва да очакваш чудеса
Цитирай
#9

Никой от изброените не може да снима като Канончето, което имаш. А и по- скъпи модели немогат да се доближат до сапунерката. Ако го взимаш само заради снимките не си заслужава.
Иначе от изброените и аз бих се спрял на RN5. Най-добро съотношение цена- качество.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Cuprac за това мнение:
  • osil
Цитирай
#10

Виж оригиналния P Smart как ти излиза. Моделът "2019" е с по-нов процесор и по-голям дисплей. Всичко друго е идентично, като изключим дизайна. По-стария е метален, по-новия е пластмасов. Снимки от P Smart можеш да разгледаш в раздела за този модел.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#11

Телефон може да бие сапунерка, но зависи кой снима

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

И аз мисля така. Но само сапунерки, и то при адекватни настройки.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

Явно ако ще се взима нещо от този клас ще е RN5.След изказването на Cuprac се замислям дали да не оправя канончето (обектива не му се прибира),ако ремонта не е много скъп и да взема евтин телефон.За флагман пари не мога да отделя,а както казах само заради камерата отделям 350 лв,май средния клас не е още толкова напред с камерите(а пък и жена ми е с Хуавей p9 lite,който също през деня прави сносни снимки).След 2-3 години сигурно ще е по-добре.Edno Xiaomi Redmi 6a за разговори и ровичкане в интернет сигурно ще ми свърши работа.Има и средни варианти Motorola g6 за 160 лв и Xiaomi redmi S2 за 190,но ако взема S2 ще съжалявам че не съм взел RN5.
Цитирай
#14

Ако парите са проблем, защо не поръчаш от Китай? Редми Ноте 5, версия 4/64 ГБ в момента е 144 долара или 250 лв. Не си взимай по-нисък клас от Ноте 5, няма да останеш доволен и ще се тормозиш. Разликата в парите е твърде малка и просто не си заслужава.


Цитирай
#15

А какъв ти е телефонът в момента?
Няма ли вариант да останеш още 1 година с него,
а икономисаните пари да вкараш във втора ръка безогледалка
Цитирай
#16

Не,бях с Microsoft Lumia 550,развали се и ползвам доста време нокиа лумиа нещо си(още по-зле е,стария ми телефон) докато се договоря за план и вече не я издържам тази пръчка,до края на месеца ще преподпиша и трябва да избера телефона.Досега не съм пазарувал от онлайн сайтове и сега предпочитам ако го купувам да е от оператор или магазин за техника(по-спокойно ще ми е и за доставка и за гаранцията)
Цитирай
#17

(2019-01-19, 18:40:23)tiesto_pld написа:  Телефон може да бие сапунерка, но зависи кой снима

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
А при един и същ фотограф? Че може ... Може и да може , но не и гсм за 300лв
Цитирай
#18

от Lumia 550, какъвто и 300 левов смарт на свободна продажба да вземеш ще е осезаемо по-добър.
Можеш да погледнеш и Xiaomi Mi A2 lite
В Технополис цената му е 329лв
Цитирай
#19

Не виждам причина за размисли, щом си се пречупил и вдигнал бюджета до 350лв- телефона е RN5 без никакъв размисъл. Този телефон е бестселър, убиец на всички, ще е ракета в следващите 4 години, той е нещо като всеизвестния редми ноут 4.
Редми 6А го забрави изобщо като телефон, такива трябва да спрат да ги правят вече.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#20

Ок,разбрах,засега се насочвам към RN5,благодаря за многото коментари едва вчера се регистрирах и ми оказаха доста помощ за избора,A2 lite излиза същата цена като RN5,но го дават с по-слаба камера.А със стоковата камера ли снимате или използвате гугълската?А има и възможност на изплащане да го взема,но като гледам оскъпява със 70 лева,тези пари оторе няма да им ги дам да бяха 20-30 разбирам.За Huawei P smart 2019 гледах ревюта в чужди сайтове,където не бяха възхитени от камерата за неговия клас(даже май моторола g6 бяха изкарали че прави по-добри снимки)
Цитирай
#21

Евтините пръчки на Huawei са пълин шит от към камера. Когато казах че P smart стария модел снима по-зле и от redmi note 4 ме изксраха, че съм с две леви. Еми и с три леви ръце да съм пак с redmi note 5 ще направя по-добри снимки от новия p smart. А евтините xiomi се водят с трагични камери.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#22

Взимай RN5 и приключваш.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Натам вървят нещата,последно Xiaomi S2 струва ли си за 190лв(150лв е по-евтин) или да вземам RN5(както казах ще го ползвам максимално дълго) и да не се занимавам с глупости повече
Цитирай
#24

Взимай Xiaomi Redmi Note 5, другия като го гледах забиваше още в магазина. Личи си , че е слаб модел.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Не е толкова слаб, но има защо да е по-евтин. Няма какво да мислиш, щом си стигнал до тези двата. Казаха ти вече кое си струва парите. Само не очаквай хубави снимки от него. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • osil
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)