Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Wireless Fast Charger
#1

Здравейте, от началото на януари месец съм горд собственик на Note 9. Предстои ми покупка на Wireless Fast Charger, но нямам опит с тях. Предложете изпитани от Вас варианти, от които се доволни.
Благодаря Ви предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, аз съм с Anker PowerWave и съм страшно доволен. Аз търсех възможно най-тънкото като дебелина, тъй като не ми харесват изправените, а и ми пречи на нощното шкафче като стърчи телефона.
Имай предвид още нещо, оригиналното на Самсунг има един мнооого дразнещ вентилатор вътре и нощем дразни зверски защото колкото и да е тих пак се чува.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#3

Ако не е на бързо зареждане не се пуска вентилатора. Ако зареждаш нощем няма смисъл да е на бързо така или иначе.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#4

До колкото знам, вентилатора се включва щом загрее зарядното, а то може да загрее и на бавно зареждане, ако е по-дебел кейса и т.н.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#5

Може, на мен на бавно обаче не ми се е случвало никога. Сега и на G7 също не е пускало.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

Аз съм зареждал Ноут 8 с Протектив ковър+ на такова зарядно и загряваше, дори бих казал доста загряваше. Иначе същия телефон с клиър кейса на същото зарядно не грееше... фаст чарж изключен и при двете конфигурации. Ноут 9 до момента на каквото и да е зарадно на каквото и бързина на зареждане не ми е загрявал грам.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#7

Да разбирам ли, че ако си купя оригинално на Samsung, от който и модел да е, няма да имам проблем??? Разбира се ще гледам да са модел 2018 г.
Цитирай
#8

Аз ползвам Samsung EP-NG930B, никакви проблеми.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#9

Колега аз ползвам това за нот8 и съм много доволен и не е скъпо като на самсунг по 130 лв https://www.vali.bg/bg/product/13246/%D0...1%8F%D0%BB

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#10

@marinov_87_
Няма значение кое безжично зарядно на Самсунг ще купиш. Всички ще работят.
Аз използвам това с моя С8 и съм доволен. Загрява при зареждане леко ... нормално е. Няма вентилатор(обичам тишината) и диода не свети като нощна лампа. Това също изглежда добре и е по голямо като размер. Но имай в предвид, че кабела за включване към това зарядно не е USB Type C! 

Гледай да вземеш оригинално или на читава марка. Тези 7,5W зареждат малко по бързо, но и телефона загрява повече. А и за да зарежда на Fast Charge трябва и зарядното+кабела да са ти Fast Charge! Ноут 9 ще се зарежда доста бавничко ми се струва .... имай го в предвид.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#11

Аз го ползвам от втория линк зарядното и съм доволен. Редом с него тествах едно китайско за 15лв, без вентилатор. Там телефона загрява леко и лапичката му свети постоянно което ме дразни. И на двете зарежда еднакво бързо.
Цитирай
#12

Мисля единият да е този SAMSUNG Wireless Charger Pad EP-P3100TBEGWW, а другият Samsung Wireless Fast Charging Station EP-PG950BB. Не е ли по добре да търся 10W, а аз ще си избирам дали да ги зареждам на Fast Charge или не?
Цитирай
#13

Разбира се, че е по-добре да е 10W. Аз взех едно рандъм от алиекспрес 10W за 15 долара, работи супер. Взех и едно на Anker за около 10 евра от амазон, също работи супер.

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#14

Аз съм с С8 и си взех това от Алито и съм супер доволен: https://www.aliexpress.com/item/Baseus-1...4c4dElkh9W
USB Type-C като има кабелче в комплекта. Зарежда малко по бавно от колкото да е на кабел директно, но работи без никакви проблеми.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#15

Закупих си 2 бр. Samsung Wireless Fast Charging Station EP-PG950. Телефона от 55% до 100% се зарежда с Fast Charge за 1 час и 20 мин, споделете дали това е нормално? Има една разлика между двете зарядни, едното ми изписва паузиране 2-3 пъти и после продължава да зарежда, докато другото веднага започва да зарежда, без да паузира. На Вас случвало ли ви се е това?
Цитирай
#16

От къде си ги купил, да не са от тия "изгодните" оригинални за по 30 лв. от китайците? Аз имам небързо безжично зарядно, което зарежда за същото време и не паузира зареждането.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#17

Смея да твърдя,че съм технически грамотен и поради тази причина не одобрявам бързото зареждане на батерията,не е съвсем удачен примера,но все едно карате автомобила си постоянно около максималните му обороти,ами нормално е да се скапе бързо...
Затова и си взех 5W безжично зарядно ( 5V,1A),защото в 99% от случаите зареждам телефона си през нощта,съответно въобще не ми е важно дали се е заредил с половин час по-рано или по-късно.
Не робувам на марки,взех световно неизвестното Power Geek,затова пък дадох за него скромните 5 паунда (около 11 лева),зарядното изглежда и работи прекрасно,а телефона въобще не загрява при зареждане,което е показател за качествено изпълнение и висок КПД.
Има ги може би във всеки един магазин от веригата Poundland (нещо като аналог на българските "Всичко по левче").Та така,прецених,че не е нужно да се разделям с едни 50-60 паунда заради едната марка,но пък от немалкия си опит в Лондон знам,че тук дори най-евтините неща минават през супер завишен контрол за качество,това важи за всичко - от храни,през дрехи,та до техника...и тук не важи принципа "щом е евтино е боклук"...
Малко се отплесвам от темата,но тук освен всичко друго има и реални намаления и промоции,наскоро си взех една Mini Hi-Fi уредба,и то BLAUPUNKT за смешните 35 паунда (половин емигрантска надница),само защото беше останала последна бройка,не,че е с някакъв дефект...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#18

Бързото зареждане не е проблем и никога не е било пряката причина една батерия да се предаде, още повече на телефон на няколко месеца. Пишат се нелепи неща, с които доста хора са облъчени и си пеят една и съща песен още от Ni-MH батериите.

Единствените неща, които действат негативно на една батерия са топлината и постоянното ѝ пълно разреждане и зареждане (0-100%). Всичко останало е безсмислено лалане, което е на базата на теории, които са трудно доказуеми, по простата причина, че има прекалено много фактори, които варират при използването на един телефон от различни типове потребители. Батерията така или иначе деградира, но процентът на деградация е толкова нищожен, че едва ли някой би го усетил докато се случва.

Забелязал съм, че Самсунг имат предупреждение, че бързото зареждане износва батерията и причината за това е температурата, която може да се развие по време на зареждането. Аз ползвам оригиналното зарядно на телефона и при зареждане няма абсолютно никакви индикации телефона да се затопля дори. И дори да говорим за ускорено износване, говорим за няколко години употреба, преди деградацията да започне да се усеща. Малко хора ползват един телефон повече от 2-4 години, за да забележат това.

TL;DR Ползвайте си бързото зареждане и не робувайте на едно парче пластмаса, метал и стъкло. Няма да забележите или да се наложи смяна на батерията заради това, ако не използвате телефона повече от 2-4 години.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#19

Живота ни е доста забързан и често се налага да заредим набързо и да изчезнем за незнайно дълго време,да.
Батерията е консуматив,да.
Но да се твърди,че ускореното зареждане на батерията не съкращава живота й е нелепо,а и подвежда потребителите.
Всеки един човек с поне средно ниво на техническа грамотност знае какви физико-химични процеси текат в една батерия,знае,че повишението на параметри като напрежение и ток на заряд ускоряват тези процеси,което обаче си има своята цена,те стават разрушителни,ускореното движение води до по-високи нива на температурата и т.н. и т.н...
За мен лично варианта външна батерия (Power Bank) е неизмеримо по-удачен от това скоростно да си съсипвам батерията с т.нар. ''бързи'' зарядни.

П.П. Не разполагам с нужното време,а и нерви да продължавам този спор,нека всеки сам за себе си вземе решението как да се отнася с техниката си,все пак Note 9 струва 899 британски паунда,или в български лева над 2 000...за толкова пари преди няколко години си взех автомобил в почти отлично състояние,та лично аз приемам телефона си като средство за комуникация,навигация...и нещо,което искам да ми служи по-дълго и по-вярно,а не просто като ''парче пластмаса,метал и стъкло''...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#20

Бях започнал да обмислям сериозен коментар, но след като прочетох как се купува телефон, струващ колкото личен автомобил, се отказах. Ясно е къде е проблемът и защо е такова мисленето.
Лек ден и не се тревожи толкова за батерията. Не случайно телефона има гаранция.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#21

Зареждането с до 1С не е проблем за батерията , а бързото зарядно не се доближава до там дори . Температурата е основния враг на батерията .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#22

(2019-01-22, 20:37:09)marinov_87_ написа:  Мисля единият да е този SAMSUNG Wireless Charger Pad EP-P3100TBEGWW, а другият Samsung Wireless Fast Charging Station EP-PG950BB. Не е ли по добре да търся 10W, а аз ще си избирам дали да ги зареждам на Fast Charge или не?
[/font][/size][/color]
Днес реших да заредя с EP-P3100TBEGWW, с включено бързо зареждане и ми направи впечатление, че не загрява телефона. А като допрях ухо до зарядното, се чуваше, че вентилаторчето работи. Значи добре се охлажда, с цел да не нагрява телефона.

[Изображение: 25569608.png]
Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#23

Струва ми се, че влязохте доста във филма. Закупих оригинални зарядни на Самсунг от Теленор, защото не ми се рискува да правя компромиси с ниско бюджетни за по 10-20 лв., които има вероятност, макар и "минимална", да навредят на телефон от такъв клас. Зарядното, което се намира в кутията на телефона, е фаст и го зарежда за около час и половина от 0% до 100%. Това, че съм закупил Fast Charger-и не значи, че ще зареждам телефона само на Fast Charge, има си опция в телефона за изключването му. Загряването на телефона при зареждане с Fast Charge е минимално. Както написа един колега в по-горен пост: батерията е консуматив (даже и по-бързо да се прецака от Fast Charge-а). Една батерия от 100 лв. (примерно), на 2-3 години, не мисля, че е проблем за хората, които работят с такъв телефон. Един хубав гръб + закален стъклен протектор, струват около 80 лв.(Някой може да купи и от Али-то за 10 лв., това си е негов проблем. Аз компромиси с качество, не правя!!! Бързото зареждане през Wireless Charger-а от 0 до 100 е 2 часа и нещо. Така, че не си мислете, че зарежда бързо, като на зарядното в кутията на телефона. Температурата е основен враг... съгласен съм ама с тези зарядни телефона не загрява повече, отколкото с фабричното!!! Една идея е по-топъл телефона, но едвам доловимо, при зареждане с двата вида зарядни (кабел и Wireless)! Във връзка с коментара на колегата от Англия - Аз мисля, че какъвто и контрол да имате там за артикулите, които се пускат на пазара, важи правилото: цена-качество. Не може да ми пишеш, че зарядно за 10 лв. (примерно) е качествено и няма смисъл да се купува зарядното на официалния производител. 70 паунда, не е добра надница за Англия, това само за информация. Както знаеш, там има супермаркети, където хранителните продукти не са на такива ниски цени, както в хипермаркетите, нали така? Просто питах, дали тези времена на зареждане и при Вас са подобни?!?!?!
Цитирай
#24

Някой да ползва стойка за кола с безжично зарядно ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#25

Аз имам някаква на самсунг ама не съм я ползвал скоро - не ми е удобно да я включвам някъде наблизо в колата. . Иначе си зарежда нормално.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)