Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с direct dial shortcut
#1

Здравейте! Имам проблем с direct dial shortcut-и. Искам при натискане на shrotcut директно да набира дадения номер от предварително зададената сим 1 или сим 2. Инсталирал съм си true phone и с предходния SGS 5 нямаше никакви ядове. Тук като избера shortcuta ме праща в заводския дайлер и трябва през него да потвърдя с коя карта искам да набера...  Има и още няколко неща, които ме дразнят. Снимките от контактите при входящо повикване са доста малки. Свикнал съм да са на цял екран. При избиране също... При входящо повикване цифрата на сим картата, на която е повикването е ужасно малка, няма нито цвят нито нищо... Ако може помощ...
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-01-23, 14:44:09)boqnkov написа:  Здравейте! Ако може помощ...

1. Слагаш различна мелодия за всяка сим и няма да имаш проблем с цифрите

2. снимките когато звънят са на цял екран,погледни настройки на диалер, но на оригиналния.

3. няма как да накараш телефона да запомни кой контакт на коя карта е.

4. можеш да нагласиш телефона,когато ти звънят от сим 1 да дава възможност да отговориш на повикване от сим 2 или обратното. Тоест 2те карти да работят едновременно.


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#3

(2019-01-23, 14:44:09)boqnkov написа:  Искам при натискане на shrotcut директно да набира дадения номер от предварително зададената сим 1 или сим 2.

Dual SIM Selector Pro

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#4

(2019-01-23, 14:49:42)sunmaster написа:  4. можеш да нагласиш телефона,когато ти звънят от сим 1 да дава възможност да отговориш на повикване от сим 2 или обратното. Тоест 2те карти да работят едновременно.


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Това как точно става? Аз като говоря по едната карта, ако ми звънят на съща карта дава свободно, защото е включено изчакващо повикване, но ако ми звънят на другата карта, кава че телефонът на абоната (аз) е изключен, защото радиомодулът работи с първата карта. Това е първият ми телефон с две карти, и този начин на работа не ми хареса, но не ми е ясно дали наистина мога да го избегна.
Цитирай
#5

(2019-01-23, 19:36:27)HSGeorgiev написа:  Това как точно става? Аз като говоря по едната карта, ако ми звънят на съща карта дава свободно, защото е включено изчакващо повикване, но ако ми звънят на другата карта, кава че телефонът на абоната (аз) е изключен, защото радиомодулът работи с първата карта. Това е първият ми телефон с две карти, и този начин на работа не ми хареса, но не ми е ясно дали наистина мога да го избегна.

Двоен 4г режим в настройки сим и мрежи. Като се включи и двете карти работят едновременно.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#6

И аз ползвам True phone. За двете сим-карти нищо не мога да кажа, защото нямам 2 в този телефон. Снимките със сигурност са на цял екран при входящо. Може да има някаква разлика, ако контактът е запазен на друго място, при мен всички са в Гугъл-акаунта и снимките са на цял екран без значение от резолюцията им. Не знам някъде да има настройка за това, нито на стоковото приложение, нито на Тру Фон.

Това с двете карти едновременна работа е интересно, но няма как да го пробвам, защото нямам втора микро-сим. Надявам се, че не бъркате описанието на функцията? Защото на английски е да могат и двата цокъла да са на 4Г режим, а не както на по-старите модели - единият да е на 4Г, а другият - само на 3Г. Това не е ли различно от възможността за едновременен разговор и по двете карти?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#7

(2019-01-23, 20:33:22)ogibhb написа:  И аз ползвам True phone. За двете сим-карти нищо не мога да кажа, защото нямам 2 в този телефон. Снимките със сигурност са на цял екран при входящо. Може да има някаква разлика, ако контактът е запазен на друго място, при мен всички са в Гугъл-акаунта и снимките са на цял екран без значение от резолюцията им. Не знам някъде да има настройка за това, нито на стоковото приложение, нито на Тру Фон.

Това с двете карти едновременна работа е интересно, но няма как да го пробвам, защото нямам втора микро-сим. Надявам се, че не бъркате описанието на функцията? Защото на английски е да могат и двата цокъла да са на 4Г режим, а не както на по-старите модели - единият да е на 4Г, а другият - само на 3Г. Това не е ли различно от възможността за едновременен разговор и по двете карти?
Не става вече. Преди с първия Миуй 10 се случваше това с двете карти,но сега пробвах и не стана. Извинявайте,че ви подведох неволно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#8

Вземам си думите назад - вчера ми звъня един контакт със снимка и тя беше мъничка, в кръгче над номера, а не на цял екран.

Не знам на какво се дължи. И двата контакта, с които пробвах, са запазени в Гугъл акаунта, по идентичен начин, нямам представа дали самата снимка и нейният формат нещо влияят.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#9

Мисля, че зависи от снимката. Поне аз такива впечатления имам от самото начало. На контактите, на които съм сложил снимки с добра резолюция винаги показва целите снимки. Снимките, които са са от разни google профили и т.н., които са с ниска резолюция не ги показва на цял екран, а в кръгче. И смея да твърдя това е доста логично - показва на цял екрен full hd+ снимките, които ще изглеждат чат-пат добре. Няма логика да показва така снимка 100х100 пиксела, примерно, защото ще изгелжда ужасно. Alcatel Shine Lite, който използвах преди, показваше на цял екран точно същите снимки, които се покзват на цял екран и сега на Note 5.
Цитирай
#10

Промених контактите като тези чиито номера започват с 08... ги промених на +3598... и всичко си дойде на мястото. Вече директно набира от предварително зададената карта. Така на един екран са ми само служебните контакти с direct dial от служебната карта, а на друг екран са ми личните контакти с direct dial от личната карта. Снимките също се оправиха. Даже ги показва с някакъв гаден зум и влошава резолюцията. Всичко е супер!!!... Освен дисплея... Много "китайски" ми идва след superamoled-a на галаксито. Ама за толкова пари толкова...
Цитирай
#11

(2019-01-25, 17:13:20)boqnkov написа:  Даже ги показва с някакъв гаден зум и влошава резолюцията.
Махни отметката на Фото филтъра и ще се оправи:
   
Относно набирането от 2 симки, при мен няма проблем както и да са записани номерата. Едната карта съм задал да е основна, а асоциираните контакти са само за другата.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#12

Как обажданията минават през true phone, че набирам и ми отваря стоковото приложение. Как дса го задам по подразбиране.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

turieca Влез в настройките на двете приложения поотделно и изтрий настройките по подразбиране. Това е единият начин, след което ще те пита това, което трябва да се изпълни от DIAL-ер (например да ти се покаже клавиатура за набиране на номер), от кой DIAL-ер да се изпълни. Там можеш да избереш приложение по подразбиране.

А ако нямаш правени настройки и не ти пука, че трябва да го настройваш наново - би трябвало като изтриеш и инсталираш наново ТруФон-а, при първото набиране да те пита с кое приложение да го изпълни. Вероятно и първия път в този момент си избрал стоковото. Това е само за дейностите, които изпълнява самото приложение преди разговора - например клавиатурата за набиране как да я виждаш, списъците с последните повиквания, списъка с контакти и показването им, и други неща, които виждаш и правиш преди разговор.

Самият разговор винаги се провежда през фабричното приложение InCallUserInterface и там не можеш да промениш нищо. Това се отнася и за снимките. Независимо от избрания DIAL-ер, по време на разговор интерфейсът винаги е фабричният.

За снимките, които се показват по време на разговор - не е свързано с резолюцията, защото специално си играх да направя една снимка с размер 30 х 40 пиксела (нещо такова, със сигурност беше под 50х50) и пак си я показваше на цял екран. Не е свързано и с префикса на номерата, при мен винаги всички номера са били записвани с +359. Както казах и по-горе - няма значение и с какъв точно DIAL-ер е телефонът, за показване на снимката в InCallUserInterface.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • turieca
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)