Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с LED известия
#1

Здравейте, сигурно е писано много по темата, но доста се лутах по темите ( тук и не само ) и реших да пиша и тук за помощ. Става въпрос за LED известията ( малката лампичка светеща в бяло до предната светкавица на Redmi note 5 dual camera. Мисля, че досега направих всичко необходимо за да почувам известия на заключен екран. Проверих разрешен ли е автостарта, видях и в настройките на батерията да няма ограничения, отделно заключих приложенията в task manager-a. Известия получавам но не свети led индикатора, не свети дори и при зареждане. Правих LED тест и всичко работеше ( двете светкавици и самия дисплей но без малката лампичка ( теста го направих като влязох в сервизно меню за диагностика ).

Във форума на MI прочетох, че има много хора с такъв проблем.

Моля за помощ.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-01-26, 12:33:06)Nikolay написа:  Здравейте, сигурно е писано много по темата, но доста се лутах по темите ( тук и не само ) и реших да пиша и тук за помощ. Става въпрос за LED известията ( малката лампичка светеща в бяло до предната светкавица на Redmi note 5 dual camera. Мисля, че досега направих всичко необходимо за да почувам известия на заключен екран. Проверих разрешен ли е автостарта, видях и в настройките на батерията да няма ограничения, отделно заключих приложенията в task manager-a. Известия получавам но не свети led индикатора, не свети дори и при зареждане. Правих LED тест и всичко работеше ( двете светкавици и самия дисплей но без малката лампичка ( теста го направих като влязох в сервизно меню за диагностика ).

Във форума на MI прочетох, че има много хора с такъв проблем.

Моля за помощ.

(2019-01-26, 12:33:06)Nikolay написа:  не свети дори и при зареждане.

Версия на рома? Отключен или  заключен бут?. Мисля, че смяната на рома, ще помогне
Цитирай
#3

Отключен е, версия MIUI 10.2 | Стабилна 10.2.1.0 ( OEIMIXM ). Някак не ми се сменя рома само заради лампичката.
Цитирай
#4

Ако ти се занимава бих те посъветвал следното:
Бекъп на приложенията с Migrate много полезно приложение за да не се налага да правиш всичко наново след смяна на РОМ
Инсталация на Стабилна 10.2.1.0 под fastboot с MiFlash като слагаш тикчето на clean_all
   

Успех
Цитирай
#5

(2019-01-26, 13:15:56)sokkoban написа:  Ако ти се занимава бих те посъветвал следното:
Бекъп на приложенията с Migrate много полезно приложение за да не се налага да правиш всичко наново след смяна на РОМ
Инсталация на Стабилна 10.2.1.0 под fastboot с MiFlash като слагаш тикчето на clean_all


Успех

Изисква ли рут това приложение?
Цитирай
#6

(2019-01-26, 14:42:14)plamen_k написа:  Изисква ли рут това приложение?
Да. Иначе няма как...
Обаче за мен е страхотно приложение, понеже пробвам доста къстъм ромове и така новия ром ми е готов с всички настройки за 10мин!

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Ако решението е само смяна на рома ще изчакам, може да пуснат актуализация, която да отстрани проблема. Страх ме е да не разбутам нещо друго със смяната на рома. Иначе се ъпдейтна по въздуха до 10.2 - иначе си дойде с 9.5.
Цитирай
#8

Това реално не е смяна на рома, просто го инсталираш(същата версия) на чисто. Може да пробваш и със хард ресет
Цитирай
#9

По странното е, че вчера си имах лед известия и за зареждане и за приложения. Нещо е омазало нещата, но кое точно е.

След ресет проблемът не е решен.

LED известията се появяват от време на време, дори и при зареждане - не винаги. Странно!
Цитирай
#10

Някои със същия проблем да има?

(2019-01-26, 13:15:56)sokkoban написа:  Ако ти се занимава бих те посъветвал следното:
Бекъп на приложенията с Migrate много полезно приложение за да не се налага да правиш всичко наново след смяна на РОМ
Инсталация на Стабилна 10.2.1.0 под fastboot с MiFlash като слагаш тикчето на clean_all


Успех

Може ли по подробна инструкция, никога не съм се занимавал с Xiaomi, преди 7 години слагах recovery и флашвах през ODIN Galaxy S1. Това ми е опита...
Благодаря!
Цитирай
#11

Като се използва камера на друг телефон се вижда светлина от LED диода за известия, с просто око това не се забелязва. Някакви идеи?
Цитирай
#12

това, което се вижда през камерата е сензорът за близост, който би трябвало да работи на принципа на дистанционното - с инфрачервени лъчи, които не се виждат с просто око
Цитирай
#13

(2019-01-31, 09:11:54)suffer написа:  това, което се вижда през камерата е сензорът за близост, който би трябвало да работи на принципа на дистанционното - с инфрачервени лъчи, които не се виждат с просто око

Да, прав си сега проверих пак, точно това е.
Цитирай
#14

(2019-01-26, 13:15:56)sokkoban написа:  Ако ти се занимава бих те посъветвал следното:
Бекъп на приложенията с Migrate много полезно приложение за да не се налага да правиш всичко наново след смяна на РОМ
Инсталация на Стабилна 10.2.1.0 под fastboot с MiFlash като слагаш тикчето на clean_all


Успех

Здравайте, направих това, което каза колегата. Появиха се LED известията но след системен ъпдейт почти веднага след първоначалното настройване на телефона пак се изгубиха. Системните ъпдейти бяха на приложения - Quick app Mi Music Mi weather themes - това по спомен. Сега пак флашвам наново и  ще пробвам да не ги слагам. Ако имате други идеи споделете. Отделно си възтанових приложениято и настройките с приложения от самият телефон но не вярвам да е от това.

При втория флаш не тръгнаха LED известията дори още в началото.

Слагам този ROM - whyred_global_images_V10.2.1.0.OEIMIXM_20181224.0000.00_8.1_global_0c4a50e61a
Цитирай
#15

Здравейте, при мен се появи същият проблем преди няколко седмици, но нищо не съм предприел досега...
Някакво трайно решение намерихте ли?
Цитирай
#16

Аз не съм намерил решение, при мен ту ги има ту ги няма - не мога да хвана логиката, спрях и да търся вариант. Пробвах почти всичко възможно софтуерно и ефект нямаше. Само не съм пробвал флашване през edl mode. Приемам, че при мен проблемът е хардуерен.
Цитирай
#17

Хм... Глупава работа...
Благодаря
Цитирай
#18

Извинявам се, че се намесвам неподготвен, но защо смятаме, че със сигурност проблемът е софтуерен, а не хардуерен?
Цитирай
#19

Не си прочел добре, според мен моят проблем е хардуерен!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)