Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

избор на смарт часовник
#1

Здравейте,

колебая се между Xiaomi amazfit Pace 2 и варианти на Huawei и Samsung в ценовия клас до 400 лв. Има телефон Xiaomi .

Моля за насоки .
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам S3 Frontier. Много е добър, но батерията издържа преко сили 2 дена. За хиаоми знам че държи по седмица.
Цитирай
#3

И аз ползвам S3 Frontier,доволен съм много.При мен без да го свързвам с bluetooth изкарва до към 4 дни,но ако си се ползва всичко,както казва колегата 2 дена е максимума,което е малко дразнещо,но все пак часовника е уникален Smile
Цитирай
#4

Значи при мене ,е постоянно свързан през bluetooth с телефона и дисплея му е aways on.При такова ползване изкарва по 2 дена ,тоест зареждам го през вечер ,като се зарежда за 2 часа.
Цитирай
#5

Аз съм с Samsung Galaxy Watch 46mm Уникален. Батерията държи 4 дена

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#6

Имам предния amazfit (pace) и ще напиша лични впечатления, пък дано съм полезен.
Хубави неща:
+ Батерията си държи 4-5 дена (без спорт може би 6), в момента с 2:40 часа ски е на 58% зареден преди 2 дена и 10 часа. часовника не се сваля от ръката (освен за къпане) и е постоянно вързан към телефона за получаване на известия
+ Дисплея е постоянно включен и се вижда много добре на слънце
+ Дисплея се драска сравнително трудно, за година и малко, има само разни точици тук там, без големи деруги (керамичната лайсна около него няма и точка)
+ Лесен за ползване софтуер, могат да се слагат допълнителни неофициални watchface-и (само през компютър, същото важи и за някои android wear app-ове)
+ Сензорите са доста точни, за професионалисти може и да не са, но за всекидневна употреба и чат пат каране на колело, футбол и мако тичане става
+ Каишки стават сякакви, тъй като са стандартни

Неща които не ми харесват(имам и пебъл, сравнението е най-вече с него):
- Копчето за активиране на дисплея е не удобно
- Няма официален начин за сваляне на watchface-и и app-ове (става през комп само)
- Оригиналната каишка за една година избеля учудващо много, като работя в офис, на басейн/плаж/море не го нося
-* Дисплея не светва при нотификаци, трябва или ръчно да се активира или да е включена опцията за светване при жест, която пък активира 'лампата' прекалено често
-* Нотификацийте изчезват доста бързо... което зимно време вечер е суууупер досадно, докато си извадя ръката от якето и нотификацията или се е скрила или се вижда за секунда и изчезва (както писах в предишното, дисплея не светва за нотификации и... се дзвериш в тъмното да видиш нещо което изчезва, дразнещо е)

Хем добро, хем не:
В един от ъпдейтите спря да показва височината, оправиха го сравненително бързо.

Знам, че отговора ми е за предишния модел, но доста от нещата важат и за 2-ката, софтуера е много близък, батерията също пише, че е подобна.
Цитирай
#7

До някъде не може да се сравняват гривни и часовници, но като разбрах за живота на батерията се отказах. Гривната ми Mi Band 3 я зареждам на 15-20 дена и вероятно ще върши същата работа като часовинка (Крачки, пулс, сън, известия ). Естестено едното е къде къде по красиво Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)