Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi X - слухове, спецификации, коментари
#1

На сайта Weibo бе публикуван тизър, който разкрива името на следващия смартфон на бранда. Очаква се Redmi X да бъде представен на 15 февруари и ще получи скенер за пръстови отпечатъци, вграден в дисплея. По предварителна информация устройството ще е с дисплей около 6 инча, се, ще разполага с чипсет Qualcomm Snapdragon 855, 6 или 8 GB RAM, батерия за 3900 Mah и двойна задна камера.

 [Изображение: 021a75ef7a2e66be7063f0f652722d42-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Хмм, от веднъж да скочат в премиум класа, доста смел ход ако е вярно. Дано да е вярно, все пак е добра новина за нас потребителите. Нека има конкуренция.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#3

Сякаш не бяха объркващи, като пускаха 6 вариации на един модел, сега и Редми ще се бутат във високия клас.

Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi MI 9 SE
Цитирай
#4

И сигурно ще фейлнат като с Покофона. В стремежа си да изкарат флагман на ниска цена ще предложат продукт със супер занижено качество.
Цитирай
#5

чак пък занижено качество...

беше орязан чипа просто.

Сметни от 60 човека с покофон във форума колко от тях са имали реален хардуерен проблем и какъв процент е това.
след това вземи който и да е флагман за тройна и четворна сума и отвори раздела да видиш какво става

След това пък можеш да прочетеш това заглавие:
https://9to5mac.com/2019/01/14/iphone-ba...018-total/
"Apple replaced 11 million iPhone batteries in 2018, up from its usual of 1-2 million"

Супер много ще се радвам, ако редми наистина постигнат това да пуснат телефон с последния чипсет и ми е интересно как ще бъде позициониран спрямо поко2 и ми 9
Цитирай
#6

Може би това ще е продължение на Поко,а и може и black shark да е вече Редми
Цитирай
#7

(2019-01-29, 07:17:22)suffer написа:  чак пък занижено качество...

беше орязан чипа просто.

Сметни от 60 човека с покофон във форума колко от тях са имали реален хардуерен проблем и какъв процент е това.
след това вземи който и да е флагман за тройна и четворна сума и отвори раздела да видиш какво става

След това пък можеш да прочетеш това заглавие:
https://9to5mac.com/2019/01/14/iphone-ba...018-total/
"Apple replaced 11 million iPhone batteries in 2018, up from its usual of 1-2 million"

Супер много ще се радвам, ако редми наистина постигнат това да пуснат телефон с последния чипсет и ми е интересно как ще бъде позициониран спрямо поко2 и ми 9
И да смятам и да не смятам го имах този телефон и знам какво говоря. Супер ниско качество на изработка. За дисплея не ми се говори колко е дръглив и irresponsive. Сигурно възможно най-евтиния дисплей бяха сложили.  Така че моля те не ми го хвали, то беше ясно... нали знаеш - ако нещо изглежда твърде хубаво за да е истина, значи не е истина.
Цитирай
#8

не знам каква бройка си имал, но трите, които аз съм тествал си бяха перфектни.
Дисплеят не отстъпваше на този на ми 8 (освен под ъгъл).
Ако не му пука на човек за ois и нфц poco е телефона към дадения момент
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Poco не е лош телефон. Наскоро го разглеждах в една от веригите и освен ужасния дисплей и усещането, че държиш бутилка от минерална вода, друг минус не видях. Добро телефонче за непретенциозни хора с ограничен бюджет.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#10

Никакъв проблем с два броя. Изработка от класа и безупречна работа!
Nowhere, oт една бройка да правиш такива генерални изводи е просто смешно.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 2 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай
#11

(2019-01-30, 23:26:08)kyosev написа:  Никакъв проблем с два броя. Изработка от класа и безупречна работа!
Nowhere, oт една бройка да правиш такива генерални изводи е просто смешно.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Ами то в серийното производството, би трябвало бройките да са сравнително еднакви и точно една случайна да бъде визитната картичка на целия модел/бранд. Или греша?

Цитат:Супер много ще се радвам, ако редми наистина постигнат това да пуснат телефон с последния чипсет и ми е интересно как ще бъде позициониран спрямо поко2 и ми 9
Ако изобщо има Pocophone F2. Пазарът не е готов за такива продукти, освен това с подобен шум не се живее дълго. Освен малко да раздвижат избора в Индия, друго с този модел не успяха да направят, дори и за реклама не успя много да им послужи. 

Чудесно решение иначе за Редми. Тук не става въпрос за висок клас, а за премиум процесор и параметри с компромис в изработката, тоест висок среден клас, която е част от ценностите на бранда. Според мен това няма да доведе до по-голям миш-маш, отколкото е сега с моделите в Redmi, както всяка друга шанерия свързана с екосистемата на Mi. Ще очакваме и цените, вероятно ще бъде приятна изненада.
Цитирай
#12

Моят опит ми е показал, че два еднакви телефона няма.

Имал съм много случаи при които два телефона с еднакви настройки работят различно. Какво да кажем за различни настройки?
Тогава вече има доволни от global stable, ама има и недоволни.
Освен евентуални хардуерни дефекти си има софтуерни проблеми, които някои откриват а други - не, най-вече заради начина на употреба
Цитирай
#13

Интересно ми е дали и двата бранда ще правят телефони с чист Андроид софтуер.
Цитирай
#14

(2019-01-30, 14:20:42)gurcayy написа:  Poco не е лош телефон. Наскоро го разглеждах в една от веригите и освен ужасния дисплей и усещането, че държиш бутилка от минерална вода, друг минус не видях. Добро телефонче за непретенциозни хора с ограничен бюджет.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Човека си го каза Smile

@kyosev Моля ти се, от 1 телефон било смешно да си вадиш генерални изводи, от 2 бройки вече не е смешно, ама разбира се. Smile Явно не си държал в ръката си телефон, който струва повече от 500лв щом за теб Покото е изработка от КЛАСА хахахаха.
Ясно ми е, че искате да си оправдаете покупките и да се навиете, че е възможно уникален телефон за без пари,  ама не е възможно. И на мен ми се искаше да е така, уви не е. @suffer също говори глупости за екрана - екрана му не е с много хубаво качество, да не говорим, че не ти отчита всяко докосване ако не го натиснеш така хубаво, качеството бих го преглътнал, защото не съм претенциозен, но просто това НЕотчитане на докосванията ме влудяваше. Ако се опиташ да докоснеш екрана леко просто не ти го отчита и дразни супер много. Хванете Покото и един топ телефон и му тествайте чувствителността на екрана и ще разберете за какво ви говоря. Забравих да спомена и ужасно голямите рамки със свръх извитите ъгли, които пак разбира се се преглъщат.
Хайде да си говорим истината, и на мен ми се иска прекрасен телефон, който да не е скъп, ама няма как. Трябва да се правят компромиси с части, които са с ниско качество за да са евтини. Иначе телефона е супер, ама за парите си. Въпреки, че ако не държите на Снап 845 за тези пари има по-добри телефони, но с по-нисък клас процесори. Например някои от Редми-тата са с доста по-хубави дисплеи, отколкото на Покото.

Все пак зависи кой какво иска, за всеки влак си има пътници и всеки има различни изисквания.

И понеже стана въпрос да отварям темите да видя колко дефектни има, защо вие не отворите XDA и MIUI форума и да погледнем темите за екрана на Покото. Wink

Нека спрем спама, явно зад всяка марка фенщината е на макс. Аз също съм голям фен на Шаоми от край време, но нещата са такива каквито са. Важното е всеки да е доволен от покупката си, все пак се надявам, ако има Покофон 2 да са си взели поуки от първия модел и току виж съм го взел. Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • gurcayy, Rad0slaw, vinchenzo84
Цитирай
#15

Грешката все пак е у теб,защото имаш очаквания като от телефон за 2000лв.мисля че покото за парите си е прекрасен апарат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • cinizam
Цитирай
#16

Nowhere, доста Шаоми-та /и не само/ са ми минали през ръцете, още от времето на HongMi /съмнявам се да си го чувал/. Проблеми мога да кажа, че не съм имал, а за цената си са просто супер. Това, че точно твоя е имал някакъв проблем с дисплея, не е повод да правиш такива генерални изводи. Търсенето им в световен мащаб го доказва. Ти обаче като не си доволен - свободен си да ползваш всяка друга марка, която можеш да си позволиш. И като сравняваш, прави го в един ценови клас, в противен случай е супер тъпо и наивно. Айде със здраве!

П.п. чети какво съм писал - изработка от класа, а не че самия телефон е от кой знае каква класа, въпреки, че ако корпуса му беше например от стъкло, щеше да се усеща доста по-премиум.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 2 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)