Анкета: Колко RAM считате, че е необходимо да има Вашия смартфон през 2019г.? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
< 4GB
2.21%
3
2.21%
4GB
27.94%
38
27.94%
6GB
35.29%
48
35.29%
8GB
21.32%
29
21.32%
10GB
3.68%
5
3.68%
12GB
2.94%
4
2.94%
>12GB
5.15%
7
5.15%
не зная
1.47%
2
1.47%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко RAM е необходима на смартфоните ни през 2019г?
#1

Новините за излизането на пазара на устройства с 12GB RAM отново отваря дискусията - необходимо ли ни е толкова, и имаме ли реална ползва от толкова RAM в смартфоните си? В тази връзка вчера в https://www.androidauthority.com Gary Sims сподели своето виждане под заглавие "От колко RAM действително се нуждае нашия смартфон през 2019г?" Разбира се - това е неговата гледна точка, и вероятно всеки си има своето мнение. Но считам, че темата може да намери място тук, в този раздел, където обсъждаме новите устройства, и отчитаме надпреварата на производителите да напомпат телефона с повече и повече от вече излезлия смартфон на конкуренцията, което Гари нарича "война на спесификациите".

В публикацията прави кратка историческа ретроспекция - как във времето се е изменяло количеството влагана RAM, пояснява в общи линии как работи RAM мениджмънта, колко RAM е нужна на приложенията и респективно на потребителите. Оптималният диапазон за него е 6GB-8GB, като над тези стойности - счита за безсмислено да се влага.

Ето цялата публикация => https://www.androidauthority.com/how-muc...19-944920/

И видеото в нея:


Авторът започва с т.нар. война между компаниите - да надскочат продукта на конкуренцията, като вложат в актуалния си продукт - "компоненти с по-високи параметри" (независимо дали това носи реална полза на потребителите). Нарича я -"война на спесификациите" - "spec battle" или "spec war". В случая визира производителност на процесора, възможности на камерите, вътрешна памет и т.н. Но според него - в една област се стига до абсурдност и това е RAM-та.

Прави кратка историческа ретроспекция - как в зората на Андроид-базираните смартфони - е влагана от 512MB дo 1GB RAM. С времето се добавя повече, като през 2014г. върховите устройства имат 3GB, а през 2016г. и 2017г. - 4GB става стандарт. И тогава започва войната. Първо се появяват устройства с 6GB, след това с 8GB ...10GB, и днес вече с 12GB? До къде така?

Направил си е труда да визуализира тренда графично (в червено е максимална стойност, в оранжево - средната):

[Изображение: Android-smartphone-RAM-over-the-years-840x472.jpg]

При условие, че добавената RAM расте всяко тримесечие - е логично да си зададем въпроса: "Колко RAM всъщност ни е нужна?"

За да обясни това е следващият пасаж "RAM management". 

Ако има изобилие от ресурси, работата на ядрото е лесна. Ако процесът се нуждае от повече време и процесорът е неактивен, ядрото лесно може да му предостави нужното време за изпълнение. Ако са недостатъчни данните вход/изход (I/O), осигуряването им не е проблем. Ако процесът се нуждае от повече RAM, и RAM има, то ядрото само трябва да следи кой процес кои битове в паметта използва.

Но, ако ресурсите са недостатъчни - става сложно. По отношение на процесорното време и I/O -претоварването рефлектира в производителността. Ако процесорът е претоварен, работата все пак ще се свърши, но по-бавно. С RAM-та, обаче, е различно и тук времето не е фактор. Ако е недостатъчна - колкото и да чакаме - няма да се освободи. Тук ядрото трябва да е проактивно, за да си освободи RAM.

Linux и Android се справят с това по 2 начина. На първо място с идеята за размяна - swap чрез zRAM. Android може да преразпредели част от физическата памет за swap. Swap-ването се прилага в среда Linux - също и на PC-тa и сървъри. Когато няма достатъчно памет - най-старите и най-малко използвани процеси се преместват от RAM-та на HDD, и паметта, която са заемали, става свободна за други процеси. Ако тази „прехвърлена“ (swapped-out) памет по-късно е необходима отново, то съхранената информация се прочита от диска, и се връща обратно в паметта (swapped-in).

Изготвил е видео - как се управлява паметта:

Андроид компресира паметта и я записва обратно в паметта, но в раздел zRAM. Ако допуснем, че компресирането е 50%, то 128КВ RAM могат да се редуцират до 64КВ, и съответно да се освободят 64КВ. Това е еквивалентно на споменатото по-горе swap-out към диска. Компресираната памет, обаче, не може да се прочете директно, така, че първо трябва да се декомпресира, и тогава да се запише обратно. Това съответства на swap-in.

Когато даден процес се нуждае от повече RAM, и такава няма, ядрото се опитва да освободи със swap. В случай, че това не е достатъчно, ядрото трябва да бъде по-агресивно и да започне да „убива“ процеси. Ситуацията за ядрото е странна – то трябва да убие съществуващ процес, за да направи място за друг. Ключовото тук е, че текущата заявка за памет идва от приложение, което се използва в момента. Ядрото прилага различни тестове и проверки, за да определи кои процеси да бъдат премахнати. Например ако преди 3 дни е стартирана Candy Crush, но не е активиранa повторно, ядрото ще допусне, че едва ли ще се върнем към нея точно сега, и съответно може да прекрати процеса. Така се освобождава памет, и позволява на текущо изпълняваното приложение да продължи да работи.

Всичко това се управляваше от драйвера Low Memory Killer, но при следващите версии на Андроид е малко различно. Крайният резултат е същият, но „мръсната работа“ вече не се върши от ядрото. От Linux Kernel 4.12 насам, драйверът  Low Memory Killer не се използва, и тези задачи се изпълняват от Android Low Memory Killer Daemon (lmkd).

И така, когато стартираме ново приложение, вече активни приложения се премахват, за да се осигури памет за новото. Ако се върнем обратно към тях, те ще се заредят отново, все едно процесите им не са били прекратявани. Изглежда малко брутално, но така е проектиран да работи Андроид. Всяко приложение получава информация преди да бъде спряно (за да се освободи RAM), и му се дава възможност да съхрани данни за статуса си. Така, че при презареждане - тази информация се зарежда отново, и то стартира от там, където е било прекратено.

Колко памет ползват приложенията?

Ако Low Memory Killer-ът се активира твърде често - няма да ни е съвсем приятно. В най-лошия сценарий, всеки път, когато стартираме ново приложение, това, което сме ползвали до тогава - ще се затваря. Но има и т.нар. "златна среда" (sweet spot), когато се прекратяват процесите на тези приложения, които действително не са ни нужни.

За да установи къде е "златната среда" той разработва функционалност чрез Android Debug Bridge (adb), с която следи кои процеси се прекратяват, и колко памет заемат.

Категоризира приложенията в 3 групи: "стандартни" - ползващи между 130МВ и 400МВ RAM. Такива са YouTube и WhatsApp, както и игри като Crossy Road и Candy Crush. Следват "медиа-интензивните", които зареждат много изображения, и им е нужна повече памет, за да ги визуализират, като Google Photos и Instagram - ползват 400MB - 700MB  RAM. И "големите" - игри, като Need for Speed, ползващи 800MB and 1152MB. Тук се нарежда и Chrome с 3 отворени раздела.

По-долу в ляво се вижда информация за ползваната RAM по приложения, а в дясно са представени 3 потребителски профила: типичния, социална пеперуда и геймъра:

[Изображение: 25152726.png]
[Изображение: 25152727.png]

С колко RAM разполагаме?

Всеки смартфон е с фиксирано количество RAM, и то не може да се надгражда. Pixel 3 разполага с 4GB, Note 9 (128GB) - 6GB, а OnePlus 6T - 8GB. OnePlus 6T McLaren edition е с 10GB,  а Lenovo Z5 Pro GT с 12GB. Както е важно да знаем колко RAM има в телефона, толкова е важно да знаем и с каква част от нея е разполагаме за приложенията. Android и Linux също използват RAM. По-долу представя информация за устройства, с които разполага - инсталираната  RAM и достъпната памет - за стартиране на нови приложения без swap-ване.

[Изображение: 25152851.png]

Mate 8, Pixel 3 XL, и Note 8 предоставят около 50% от инсталираната RAM за приложения. Делът се покачва, и при Note 9 и OP6T стига до 66%.

Интересно е да се отбележи и колко zRAM се предвижда за ползване. При Mate 8 е 0.5GB за swap, Note 8 е конфигуриран да използва 2.5GB! OnePlus са толкова уверени във вложените 8GB в OP6T, че не предвиждат swap изобщо.

Устройство, като Pixel 3 XL може да поддържа поне 5 "стандартни" приложения в паметта без да swap-ва. Това означава, че спокойно можем да превключваме между YouTube, WhatsApp, Spotify, Candy Crush и Google Play. Ако стартираме повече приложения, то Pixel 3 XL ще започне да използва компресирано swap пространство по-агресивно, за да освободи още памет. По този начин ще стартираме 8 „стандартни“ приложения, и ще ги поддържаме в цялата памет + swap-пространството.  Ако включим приложение, което е swapped out, то то ще се върне (swap in), и това няма да е забележимо. Най-често в swap пространството първо заминават процесите на заден фон. Ако стартираме повече от 8 „стандартни“ приложения, някое от най-рано отворените ще бъде премахнато от паметта.

Note 8 и Note 9 имат 6GB RAM, с около 2.5GB на разположение на потребителя при Note 8, и 3.5GB при Note 9. И двете устройства имат поне 2GB за swap. Това означава, че можем да превключваме между тежка игра или Chrome, медиа-интензивни приложения, като Instagram и поне 5 или повече "стандартни" приложения - и всичко ще остава в паметта. Ако стартираме повече, телефонът ще ползва swap пространство. Това ще увеличи дипълнително броя на приложенията в паметта. 

При тези 6GB телефони, можем да се превключваме между 12 или повече приложения, включително тежки, без презареждане. И тук е началото на "златната среда" (sweet spot). Приложенията остават в паметта за дълго и multi-tasking-ът върви гладко.

"Златната среда" продължава и при 8GB устройства. При тях можем да поддържаме в паметта поне 12 приложения, без презареждане, включително големи, като PUBG и Google Photo. Превключването между тях е гладко . С времето по-старите ще се премахват от паметта, за да направят място на нови. И вероятно приложенията няма да са отваряни с дни, преди да се премахнат. Тук свършва „златната среда“. В OnePlus 6T не е предвидено swap пространство, и вероятно средният потребител трудно би направил разлика между  6GB устройство със swap и 8GB устройство без.

Забележка: Дискусията е опростена относно това кога се ползва swap пространство. Не е просто, когато не достига памет, доста по динамично и сложно е.

Повече от 8GB?

Прехвърлим ли 8GB, според Гари  навлизаме в "Страната на безсмислието", където живее г-н Глупчо ( “Nonsense” land, where Mr. Silly lives). Дори с 3GB, като при неговия Mate 8 - ние не коментираме колко приложения могат да се стартират, а колко да се поддържат в паметта. При 4GB е работещо, при 6GB e сладко (златната среда), при 8GB граничи с безсмислието, но все още е в "златната среда". Но 10GB, 12GB, 16GB е просто глупаво. Само се вдига цената  няма реална полза за потребителя.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 23 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexkara, bladebg, bobo1973g, bobytsekov, bodonance, chorave, DaDiablo, ddqnov, degman, doktorra, DoryanY, foxhd, GH0STFACE, master89q, pockobg, rado__8, RiseOfTheLycan, Shortyoko, ss_23, tiesto_pld, vargala81, venko1407, vlaf
Цитирай
Аксесоари
#2

Много навременна статия.Благодаря за превода.Същото ще се получи и с скоростта на процесорите и батериите . Необходимо или не,маркетинг и галене егото на ползвателите .
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Хубава тема, и още по-хубаво направена.
Според мен 4гб в комплект с хубав процесор са достатъчни за почти всеки.
Да, геймърите и по активните, се нуждаят от малко повечко, за тях 6гб.
8гб може би са нужни на хората, който наистина работят с телефоните си, и ползват тежки програми.
Според мен, всичко останало, е чисто и просто зарибяване за уж супер якия телефон. Но крайния продукт е само в някакви цифри в бенчмарковете. И остава отворен въпросът, колко всъщност по-бързи могат да станат телефоните, освен в цифри...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • divna, solo5
Цитирай
#4

Какво да ви казвам, старият ми телефон с 2gb Ram iPhone 8, работи по-гладко от сегашния ми Samsung Galaxy Note 9, който е с 6gb Ram. Това говори, че всичко е маркетингов трик, и че не знаят как да си оптимизират софтуера.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#5

При Употреба на 3 мобилни ОС-и (Android, iOS,Symbian) съм забелязал, че Android-а си хапва най-много RAM, но все пак мисля, че ако човек не използва тела си за тежки игри и програми мисля, че и 2GB RAM биха стигнали и смятам, че за iOS 1GB му е предостатъчен, докато Symbian-а се оправяше и с 512MB (не че имаше телефони с повече RAM, но последните модели вървяха доста прилично с оглед античната архитектура).Попринцип другият проблем е, че доста производители не си оптимизират софтуера. Galaxy S3 с Lineage 15 базиран на Ореото, телефонът върви много по-добре от преди с оригиналния Android 4.3, a телефонът има само 1GB RAM.
Цитирай
#6

(2019-01-29, 20:45:35)hazART написа:  Какво да ви казвам, старият ми телефон с 2gb Ram iPhone 8, работи по-гладко от сегашния ми Samsung Galaxy Note 9, който е с 6gb Ram. Това говори, че всичко е маркетингов трик, и че не знаят как да си оптимизират софтуера.

Много си прав. Имат много загуби в "скоростната кутия". Dance
Цитирай
#7

Лично аз започвам да намирам разлика в скоростта на работа при РАМ 3 и по-малко. Затова и гласувах за 4. Това е за МОЯ стил на използване на устройството. Любопитно ми е някой вижда ли разлика между 4 и 6
Цитирай
#8

Да. Аз съм виждал разлика между 4 и 6 RAM. От S8 си прехвърлих приложенията на Note 8 и веднага се усети. Но ако не играех игри, дори и 4 рам щеше да ми е много.

1916 
Цитирай
#9

дори и 6 е безсмислено, аз съм с 4 и не съм успявал досега да ги *изям с приложения никога

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Телефонът, който аз ползвам е с 4 GB RAM. Нямам с какво да го сравня - моят актуален стил на ползване, но на устройство с повече или по-малко RAM. Може би го затруднявам, обаче, за което си дадох сметка, четейки публикацията. Винаги съм мислила, че не съм heavy user - предвид това, че не играя игри. Но ползвам доста приложения за снимки - вкл. Google Photos и други, които не са популярни в България. Също така ползвам Chrome, и то с по 10 раздела - стоят винаги отворени и рефрешвам, където ми е нужно. От трите категории съм вероятно някъде между "социална пеперуда" и "геймър". Въпреки, че приложенията, които ползвам не са съвсем тип социална мрежа, и не игря игри, но са "медиа-интензивни" + Chrome (10 раздела). По тези причини в анкетата гласувах с 6GB и 8GB, като очаквам 6GB да са достатъчни.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

гледам че 6гб води анкетата, честно казано въобще не съм сигурен тези дето са отбелязали 6гб дали въобще имат 6гб, => гласът им е неоснователен, като твоят. Масата сме с 3 и 4 гб. Щом ни стига предполагам че би трябвало водещото да е 4...... интересно ще е да видим някой с 4гб и що годе приличен процесор (минимум SD435) на който му забозва телефона какво ще каже, как го ползва и прочие...

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Въпросът в анкетата е: "Колко RAM считате, че е необходимо да има Вашия смартфон през 2019г.?", а не "Колко RAM има Вашия телефон сега".

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

(2019-01-29, 23:57:16)divna написа:  Въпросът в анкетата е: "Колко RAM считате, че е необходимо да има Вашия смартфон през 2019г.?", а не "Колко RAM има Вашия телефон сега".
Примерен отговор- Щом имаме 4ГБ и не успяваме да го натоварим толкова че да усетим забавяне, следва че 4ГБ са напълно достатъчни, даже са в повече , тогава защо са ни 6? Ние може да считаме и че 12ГБ са необходими, но на какво основание го считаме? На никакво. Все пак аз казах 4 защото с моето ползване не успявам да им достигна лимита а моето ползване е точно като твоето. Надявам се че хората ще гласуват малко по-обективно.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

(2019-01-30, 00:03:32)nehranimaiko написа:  Примерен отговор- Щом имаме 4ГБ и не успяваме да го натоварим толкова че да усетим забавяне, следва че 4ГБ са напълно достатъчни, даже са в повече , тогава защо са ни 6? Ние може да считаме и че 12ГБ са необходими, но на какво основание го считаме? На никакво. Все пак аз казах 4 защото с моето ползване не успявам да им достигна лимита а моето ползване е точно като твоето. Надявам се че хората ще гласуват малко по-обективно.

Мислиш ли , че твоето мнение е най-обективно ?
Цитирай
#15

Защо все някой се опитва да внушава на хората, че това, което има той, е достатъчно и от повече няма смисъл?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • HTC Explorer, milss
Цитирай
#16

(2019-01-30, 00:28:01)gurcayy написа:  Защо все някой се опитва да внушава на хората, че това, което има той, е достатъчно и от повече няма смисъл?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

И аз това се питам ?
Цитирай
#17

За съжаление такова е положението при Android, че колкото и RAM да има все не му стига и това не е заради размера на RAM-та (главно), а заради некадърния RAM мениджмънт, който всеки производител "определя" както счита за добре и затова се получават такива недоразумения като телефон с 6GB RAM да refresh-ва приложенията, когато минат над някакъв зададен лимит, а друг с 4GB RAM с по-голям размер на лимита да държи повече отворени приложения без да им убива процесите.
В момента за среден клас Android са напълно достатъчни 2GB RAM, а за висок клас от 4GB нагоре, НО ако е с кадърен RAM мениджмънт, ако е с некадърен и 16GB RAM да сложат си е маркетингов трик.
При iOS е коренно различно, но едва ли някой ще ме разбере за какво говоря (освен hazART).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай
#18

Според мен повечето рам дори и да е ненужна към момента си е инвестиция ако се замислим.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#19

(2019-01-29, 23:54:32)nehranimaiko написа:  гледам че 6гб води анкетата, честно казано въобще не съм сигурен тези дето са отбелязали 6гб дали въобще имат 6гб, => гласът им е неоснователен, като твоят. Масата сме с 3 и 4 гб. Щом ни стига предполагам че би трябвало водещото да е 4...... интересно ще е да видим някой с 4гб и що годе приличен процесор (минимум SD435) на който му забозва телефона какво ще каже, как го ползва и прочие...

Аз съм с 6гб и не гласувах за 6гб ... Това прави ли ми отговора неоснователен?

(2019-01-30, 00:43:48)centur написа:  За съжаление такова е положението при Android, че колкото и RAM да има все не му стига и това не е заради размера на RAM-та (главно), а заради некадърния RAM мениджмънт, който всеки производител "определя" както счита за добре и затова се получават такива недоразумения като телефон с 6GB RAM да refresh-ва приложенията, когато минат над някакъв зададен лимит, а друг с 4GB RAM с по-голям размер на лимита да държи повече отворени приложения без да им убива процесите.
В момента за среден клас Android са напълно достатъчни 2GB RAM, а за висок клас от 4GB нагоре, НО ако е с кадърен RAM мениджмънт, ако е с некадърен и 16GB RAM да сложат си е маркетингов трик.
При iOS е коренно различно, но едва ли някой ще ме разбере за какво говоря (освен hazART).

iOS и Андроид работят по коренно различен начин ... Не напразно гугъл пишат нова ОС ... грешки има доста в андроид и колко и да ти е ОК рам мениджмънта нещата няма да се получат ...

2гб също не ги виждам като достатъчни ... но мазохизма има много форми, та даже по добре и 1 гб ... С под 3гб дори браузинга не ми е комфортен (с повече табчета) да не говорим за мултитаск и т.н. ...

(2019-01-30, 00:54:06)nanobanano написа:  Според мен повечето рам дори и да е ненужна към момента си е инвестиция ако се замислим.

Много рам също не е ОК ... рама иска ресурс ... колкото повече рам толкова повече ресурс отива за него ...иска се баланс ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milss
Цитирай
#20

(2019-01-30, 01:06:05)bodonance написа:   

Много рам също не е ОК ... рама иска ресурс ... колкото повече рам толкова повече ресурс отива за него ...иска се баланс ...
Получаваш едно за сметка на друго, но все пак плюсовете са в повече.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

[quote pid='1536873' dateline='1548803494']
nanobananoПолучаваш едно за сметка на друго, но все пак плюсовете са в повече.
[/quote]

Плюсове има само при БАЛАНС ... представи си плюсовете в твоя HUAWEI Mate 10 Pro с 32, 64 или дори 128гб рам ... Как е? Няма такива нали? Много рам която ще стои неизползвана и ще хаби ресурс ... бас ловя че ще е в пъти по зле от към всеки показател спрямо твоя както е така в момента с 4/6гб рам ...Не напразно 970 може да се справи само с ДО 8гб рам ... Баланса към днешните нужди е 4гб като минимум и 6-8гб за горния клас ... от там нагоре започват да тежат минусите сякаш ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milss
Цитирай
#22

4 вършат работа, 6 се усещат добре, 8 ще са добре доста време за напред. Над 8 не виждам никакъв смисъл..

Всъщност Нексус 6Р с 3гб си вървеше много прилично, сигурно по-добре от доста телефони с 4гб да речем. Така че и Пиксел с 4гб предполагам върви по-добре от Самсунг и Хуауей с 4гб, т. е. има си условности това с рам-та.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#23

На първо място - адмирации за статията! Информативна, обяснена подробно за хора, които не са навътре в технологиите.
Сега по същество, за оптимизациите:
Не смятате ли, че точно защото има липса на оптимизация, много от производителите на устройства с Андроид предпочитат, вместо да плащат нечовешки много пари на хора, които постоянно да правят оптимизации, съответно тонове повече и по-дълго тестване, да платят за по-евтиният вариант - повече памет? Повечето памет пък ще е основание да се оскъпи крайния продукт (има я тази отправна точка в статията) - отново бонус за тях и нещо, което оптимизацията няма промени като цена. В крайна сметка, вместо да решат проблема, просто могат да прикрият симптомите. Логично е от тяхна гледна точка. Другата възможност с оптимизацията е малко като да пълниш пробита каца с вода. Всичко е бизнес и никой пет пари не дава за потребителя.

ПП Имам заблежка за цялата статия - има доста сериозен пропуск, свързан с технологиите в днешно време, вероятно Гари я е пропуснал, но не съм изгледал клиповете му, нито съм чел неговата статия. Ако авторката няма против, мога да напиша какво имам в предвид и с какво лично аз съм се сблъскал, надявам се в не много дълъг отговор, за да се изкоментира и това.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • divna
Цитирай
#24

Не мисля, че беше много основателно да се намесва айфона. Да, спор няма, че ios е оптимизирана много по-добре. Но нека не забравяме, че е написана само и единствено за един телефон. При андроид, всеки производител използва системата за база, и спазвайки нейнита закономерност, е създал своя уй(UI). Почти всеки е притежавал телефони от 2-3 различни производителя, и е забелязал разликата при единия и другия. Разлика може да се види дори в различните модели на един производител.
Ако всичко се свеждаше само до андроид, както е при Пиксел, то 4гб може би щяха да са максимума.
Аз съм сигурен(за мен си), че Ябълката ги е яд за оптимизираната им ios, вместо да имат опция и те да слагат големи стойности за РАМ, и като цяло да си играят повече с производителността за да дерат още повече маниаците си. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • divna, fifth_root
Цитирай
#25

(2019-01-30, 02:32:49)S.7.R.3.L.0.K. написа:  ...

ПП Имам заблежка за цялата статия - има доста сериозен пропуск, свързан с технологиите в днешно време, вероятно Гари я е пропуснал, но не съм изгледал клиповете му, нито съм чел неговата статия. Ако авторката няма против, мога да напиша какво имам в предвид и с какво лично аз съм се сблъскал, надявам се в не много дълъг отговор, за да се изкоментира и това.

Разбира се, бих се радвала  Tummenupp

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)