Анкета: Какво правите старият си смартфон, когато си купите нов? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Продавам го.
37.50%
21
37.50%
Подарявам го.
17.86%
10
17.86%
Пазя го за резервен.
39.29%
22
39.29%
Изхвърлям го.
1.79%
1
1.79%
Друго.
3.57%
2
3.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво правите старият си телефон, когато си купите нов?
#1

[Изображение: Smartphones-IDC-q12017.jpg]
Какво правите старият си телефон, когато си купите нов?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Пазя го за резервен.Не се знае новия колко ще изкара.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

продава се,но винаги имам 2 резервни в шкафа.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Не сменям често телефони. Когато през май 2017г. взех S8+,  старият ми телефон S II не беше съвсем актуален за продажба или подаряване, но остана за покриване на нужди - ако някой в семейството остане без телефон - да се спаси положението. Ако тази или другата година взема нов телефон, сегашният ми S8+ ще е практически ползваем, но вероятно по традиция ще си остане в семейството - да се ползва при нужда. Старите телефони на мъжа ми се ползват от децата.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Принципно едвам доживяват до покупката на следващ. Но последните два се представиха много добре, и съответно ги давам на роднини, който никога не биха дали пари за телефон, прости не им е важно.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

Продавам го по принцип, но имам една Lumia 630, която не можах да продам и си я пазя за резервен или ако някой роднина от чужбина дойде и му трябва тукашен номер ... преотстъпвам му 630-ката за временно ползване и така си събира прах.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Гласувах с "друго", защото някои от телефоните си съм подарила, а други съм запазила за резерва.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#8

Продава се, разбира се. За последните 4 години съм сменил 15 смартфона, винаги първо продавам стария и купувам нов.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

В 99% от случаите ги продавам.Изключения са направили само 2 телефона от старата генерация Нокиа със Симбиан,които все още работят.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#10

Стария смарт няма как да го продам понеже е динозавър от 2012. Иначе ако е актуален бих първо го продал, после бих си взел нов.
( имам чисто нови 6 нокии с фенерче които ги даваха за по левче преди, ако не открия фирма с работници ще стоят докато не ги хвърля)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#11

Вече ще става все по-трудно да се продават използваните телефони на добри цени
А за без пари, по-добре да остават като резервни.
Макар, че някои от тях след 2-3 години ще трябва да минат през сервиз за смяна на батерия
Цитирай
#12

Аз последните няколко години сменям телефона на около 6 месеца, винаги с най-новия модел. Стария го продавам след като съм купил новия, за да не оставам без телефон. Схемата ми е следната, купувам телефон за около 1200-1500 лв., ползвам го 5-6 месеца, докато цената му като втора употреба е паднала на не по-малко от 1000 лв. и вземам следващия модел пак за 1200-1500, в брой разбира се, иначе ще съм много вътре. След това продавам стария за 1000, 1000 и малко и си връщам голяма част от инвестицията за новия. Така за около 600 лв. на година винаги съм с най-новия телефон на пазара. Много бързо ми омръзват. Обикновено хората свикват с телефона си и раздялата със стария им телефон е трудна, при мен е точно обратното, свикна ли прекалено много с един телефон, вече не ми е интересен и искам друг  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Обикновено все съм ги продавал за да приспадна някой лев от покупката на новия, но този път подарих стария Redmi 4x на майка ми, защото тя ползваше един допотопен Galaxy S2 Duos и беше пълна мъка.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#14

Пазя ги за резервни. От 2011 до сега съм имал само няколко.

[Изображение: 0lcRg4p.jpg]

Батерията на експлоръра държи 29 дни с едно зареждане. (в самолетен режим ест.) Smile
Цитирай
#15

Ако телефона ми е харесал не го продавам, подарявам го на жената или сина, а след това заминава в шкафа. Ако е Хуауей задължително го продавам и за същите пари + малко доплащане си взимам чисто нов миналогодишен флагман на LG, но това няма да се повтори. F1 вероятно пак няма да го продам, тъй като за сега ми харесва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Като трябва да сменям телефона старият е толкова зле, че не си струва труда да го продавам.Старите телефони могат да се ползват като камера за наблюдение, има няколко програми който са доста добри,може да се използва паметта, някой модели могат да превърнат стария телевизор в смарт тв т.н. Моите си стоят в шкафа по принцип.
Цитирай
#17

Анкета: Какво правите старият си смартфон, когато си купите нов?
Продавам го.
Подарявам го.
Пазя го за резервен.

Спрял съм се за сега на първите три питанки Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#18

И аз го продавам, защото го сменям през година, но сега мисля да го ползвам повече, и ще видим какво ще го правя.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)