Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- снимки от камерата

(2019-11-08, 09:42:25)gazara74 написа:  Личи си ,че е "пипана",не харесвам такива снимки.
То, ако не се пипне една снимка, за какво става? Дори професионалните фотографи пиптат и то добре по снимките си. Все едно да направиш манджа, ама да не сложиш подправки. Много рядко се случва снимка да няма нужда от леко пипване.   Big Grin

Poco F3
[-] 3 потребители изказват благодарност на trifon81 за това мнение:
  • milenvn, ronnie72, tenekia
Цитирай
Аксесоари

стой някак не естествено/искуствено/

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай

Ето и от мен една снимка от морето това лято, без обработки със стоковата камера и включен HDR
https://dox.abv.bg/download?id=41e6527643# - Линк за сваляне
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • trifon81
Цитирай

(2019-11-09, 10:32:57)gazara74 написа:  стой някак не естествено/искуствено/
Ами гледай си естествените и не иСкуствените. Сигурно не знеш как се снима, ама акъл много даваш. Всеки с вкуса си все пак.

Ето две естествени снимки, тук няма грам намеса. Жалко, че тук няма как да се сподели и 360 градусова и те не стават хич зле. 
[Изображение: D78X3p2.jpg]

[Изображение: GMKFN73.jpg]

Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на trifon81 за това мнение:
  • Kiridedra, milenvn
Цитирай

@ trifon81
На моя монитор последните две снимки са отлични. Все едно съм там. Докато обработената с HDR-а избожда очите. Усещането е неприятно.
Снимката с паяка не си личи да е обработвана. Ако си я обработил - евала, направил си го както трябва.
Цитирай

Здравейте, забелязах че със стоковата камера снимките стават с резолюция 4000х3000, а с gcam  резолюцията е 3998х2248. Настройките ми са зададени на макс, с gcam Parot съм. Някой друг забелязвал ли го е?
Цитирай

3998x2998 gcam 7....

Redmi note 7 4/64
Цитирай

Видях от къде идва разликата - от съотношението ... много съм зле Big Grin
Цитирай

Една снимка от мен с RN7 4/64[Изображение: 9d6b55ed5ffc0ce920ff36ec1bdafa04.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

[Изображение: 835300.png]
[-] 3 потребители изказват благодарност на iliyan71 за това мнение:
  • Kiridedra, milenvn, trifon81
Цитирай

Ето една снимка с GCam със и без намеса
[Изображение: E7I599R.jpg]
[Изображение: MwQQvz4.jpg]

Poco F3
[-] 6 потребители изказват благодарност на trifon81 за това мнение:
  • bimmer7805, delikanli, FelliX-, izibizi, Kiridedra, rd5kov
Цитирай

Забелязах че като закрия горната камера нищо не се променя...декоративна ли е или просто при мен не работи?Пробвах във всички режими-снимка,портрет,нощен и 48мп. снима си както обикновенно въпреки че горната камера е закрита....Някой пробвал ли е да сподели при него как е?
Цитирай

Не е декоративна.Напълно реална с 2 мега сензор 2.2 апертура и се ползва са подпомагане на основната камера.Предава дълбочина, определя сцените,AI......
Всяка марка различно предназначение.
Цитирай

Да не отварям друга тема пиша тук: redmi note 7 и mi note 3 - след снимане на видео в slow motion не ми излиза редактора, където да избера в кой диапазон да бъде нормално и в кой - slow. Изгледах няколко видеа , които показват къде са настройките за rn note 7, но на практика ги няма. Същата работа и при другия телефон, но колегите в раздела му не са ми дали отговор, предполагам, може и да не снимат видеа. Ще съм благодарен, ако някой е снимал и може да каже къде се намират тези настройки, понеже вече прерових всички ... Ако има значение редмито е глобална версия . Благодаря !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)