Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - сгъваем смартфон с оригинален дизайн
#26

Ние потребителите не сме експериментални зайчета които да им тестват прототипите. Аз съм изцяло и за иновациите и развитието на технологиите но всяко нещо си има някаква граница. 10 секунди преди да му обяват цената показаха цена от 1999 евро за топ спецификацията на наистина впечатляващият им лаптоп който може да е полезен на един потребител 100 пъти повече от колкото един и нека натъртя думата ТЕЛЕФОН. Не можеш да сложиш ТЕЛЕФОН в ценови диапазона на далеч по-сериозни технологични устройства както не можеш да сложиш цена на самолет близка до совалка без значение колко иновация има вкарана в този самолет. Нека да развият технологията, нека иновират, нека създават нови неща НО едва когато е готов продукта за масовия потребител, а не за изтрищелия, тогава я представи на публиката.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • gurcayy
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-02-24, 16:37:21)johny написа:  Ааа това нещо просто отвя самсунг с тяхното извращение. Направо си изглежда като завършен продукт, за разлика от Samsung Galaxy F - fail.

Ще ме извиняваш ама...Тази горозтия дето я показаха, абсолютни нищо не е отвяла. На фенбойс може и да им се иска ама  Tooth да махнат розовите очила и да гледат обективно на нещата.
Цитирай
#28

А галакси фолд изглежда много добре с тоя смешен дисплей отпред, огромния нотч вътре и като цяло това въздебело устройство?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#29

Факт! Но поне ти е защитен в затворено положение големия екран и повече функционалност има софтуера. По-компактен е и можеш да си го прибереш във джоба, чантатата или каквото пожелаеш без страх че нещо може да се случи с него. Слагаш един протектор на малкия екран и дори кейс няма да ти трябва и си спестяваш 400 Евро. Но пак казвам, абсурдни са цените и на двата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • divna
Цитирай
#30

То затова е конгрес, да се покаже развитието на бранша.
@CuBG,съгласен съм напълно с теб, но историята помни и преди 15г. имаше животно Vertu, което също беше с цената на "совалка".

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#31

Браво на Хуауей! Чудесно устройство сравнено с недоносчето на Самсунг. Вместо да вървят напред, корейците тъпчат на едно място.
@mefistoreyon, ти май си с розови очила. Обаче не ги махай, стой с тях.

1916 
Цитирай
#32

(2019-02-24, 18:59:04)mefistoreyon написа:  Ще ме извиняваш ама...Тази горозтия дето я показаха, абсолютни нищо не е отвяла. На фенбойс може и да им се иска ама  Tooth да махнат розовите очила и да гледат обективно на нещата.
Забавно! Моделът на Huawei e впечатляващо устройство . А какво е " горозтия" , наистина не знам. Сигурно нещото, представено от самсунг като чудо на чудесата ..

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#33

(2019-02-24, 19:31:19)milss написа:  Браво на Хуауей! Чудесно устройство сравнено с недоносчето на Самсунг. Вместо да вървят напред, корейците тъпчат на едно място.
@mefistoreyon, ти май си с розови очила. Обаче не ги махай, стой с тях.

Аз написах ,че  и двете устройства не ми харесват.Кое не разбра? За да имам "розови очила" аз се предполага ,че хваля едното и плюя другото. Както в момента вие правите. Аз не харесвам и двете. Да сме честни , huawei го пуснаха за да имат и те такова у-во. Пък на мен ми е грозно и си казвам мнението, на който не му харесва, да не чете. И да си чешем пръстите тук, по-красиво няма да стане. @mills Я изтъкни предимствата на това у-во пред недоразумението на Samsung? Изглеждаш ми запознат с нещата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#34

@mefistoreyon, ти май не помниш какво си писал преди един час. Това не е добре. Според мен трябва да се прегледаш. За да си припомниш виж си пост #27.
Този път не Хуауей пуснаха устройството за да имат и те такова, а Самсунг. Жалко за тях, а и за теб.

1916 
Цитирай
#35

Не знам как ще е на живо в реалните бройки , а не тези 10 прототипа или колкото са успели да произведат :

https://i-cdn.phonearena.com/images/arti...nkles2.jpg
Цитирай
#36

(2019-02-24, 19:56:17)milss написа:  @mefistoreyon, ти май не помниш какво си писал преди един час. Това не е добре. Според мен трябва да се прегледаш. За да си припомниш виж си пост #27.
Този път не Хуауей пуснаха устройството за да имат и те такова, а Самсунг. Жалко за тях, а и за теб.

Помня какво съм написал. Имах предвид глупостите на онзи, по горе в коментарите. Понеже плюе по едното и хвали другото - фенбой с розови очила му се казва на това. Мнението му не беше обективно. И все още чакам да ми изтъкнеш с какво е по по това устройство пред останалите такива в момента? И по конкретно на Samsung , понеже него визирате тук и ги сравнявате. Предполага се ,че като даваш мнение си запознат с фактите и с конкуренцията, а не пишеш колкото да си казъл нещо....Излишно е да казвам, че няма логика. Ще чакам да изтъкнеш фактите и да ги споделиш тук на всеослушание.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#37

Ами само двете марки имат такива устройства, поне за сега. С кои други да ги сравняваме? С фактите съм запознат точно толкова колкото и ти. Това означава, че ти можеш да говориш (пишеш), но не и аз. Така ли е?

1916 
Цитирай
#38

Всеки може да пише. Въпроса е когато пишете "направо издуха" и т.н се очаква ,че си запознат с утройството и възможностите му. Пък надали въобще сте разбрали какво сте гледали... Nevermind, първи със сгъваем утсройство бяха The Royole FlexPai. Доста рано го пуснаха... Не им е изпиана технологията и се вижда в ревютата. Пък колкото до останалото, продължавайте да си плюете по работата на Samsung, щом ви кара да се чувствате по-добре Smile мир да има.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • divna, NaniG
Цитирай
#39

Е, то човек трябва да е напълно сляп, за да не види разликата в дизайна. Едното е Смийгъл, другото е Анджелина Джоли Big Grin
Цитирай
#40

(2019-02-24, 19:15:37)boris.stz написа:  То затова е конгрес, да се покаже развитието на бранша.
@CuBG,съгласен съм напълно с теб, но историята помни и преди 15г. имаше животно Vertu, което също беше с цената на "совалка".

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Vertu все още е на пазара. И Vertu е съвсем друг клас премиум у-ва, които имат реална стойност в злато, диаманти и ръчна изработка сравнение с това, което ние купуваме и ползваме (алмин, пластмаса и стъкло).

Иначе по темата за мен като дизайн Хавей наистина са се постарали повече и изглеждат по добре. За практичност и 2те у-ва не ми се връзват все още. За опазване Хуавей според мен също са допуснали голяма грешка дисплея да е външен, а не като Самсунг вътрешен. Цената няма да я коментирам, тя си беше ясна че ще прехвърли 2000 евро/долара/паунда. Тепърва им предстои развитието и чистенето на недомислици. Това е всичко е ЛИЧНО МНЕНИЕ! Бъдещето ще покаже на къде и колко ще продължи този тип у-ва.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Skrewdriver06
Цитирай
#41

Преди няколко месеца написах "Аз ли съм единственият чевек в този форум ,който има един от тяхните флагмани и не ги защитава така яростно " . Е сега вече си отговарям ДА . Ама каква е тази яростна защита ,да нямате акции в Huawei ,някой да не ви плаща само и само да плюете по всичко различно от Huawei . И на мен ми е много интересно с какво го отвява ? И двете устройства са супер нишови ,и никой от този форум ,най-вероятно няма да се докосне дори до тях .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • divna, NaniG
Цитирай
#42

Хардкор феновете на самсунг добре осирате темата!!!

Нещо, което не се наблюдава в темата за С10 и Galaxy F.............!!!

Спокойно, явно масата колеги от форума имат глави на
раменете а 2% ..... е неизбежна.

Иновативен продукт, явно китайците са си написали по-добре
домашното!

А за езика, чак мен ме беше срам но съм чувал, че азиатците
били оперирани от това чувство. Може да изгледате и
презентацията на Xiaomi и да пуснем анкета коя е по смешна Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#43

Добре де, има ли някой тук, който може с ръка на сърце да каже "устройството на хуавей е по-грозно от на Самсунг"?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#44

(2019-02-24, 21:00:48)martoo написа:  Преди няколко месеца написах  "Аз ли съм единственият чевек в този форум ,който има един от тяхните флагмани и не ги защитава така яростно " . Е сега вече си отговарям   ДА . Ама каква е тази яростна защита ,да нямате акции в Huawei ,някой да не ви плаща само и само да плюете по всичко различно от Huawei .  И на мен ми е много интересно с какво го отвява ? И двете устройства са супер нишови ,и никой от този форум ,най-вероятно няма да се докосне дори до тях .

@martoo, стига си се бил в гърдите, че ползваш техен флагман (на Хуауей), но не ги защитаваш. И аз ползвам  Нот 8 на Самсунг, но не ги защитавама, а ги критикувам защото според мен се усра.а тази година със S10, а сега и с това грозно нещо.
А що се отнася до фенщината, в една друга тема писах, че ме е срам, че съм Самсунг юзър заради въпросните фенчета и фенки.
От където и да го погледнеш Хуауея бие Самсунг-а при сгъваемите устройства. Виж корейците какво дисплейче в какво голямо тяло са сложили в сгънато положение. Все едно имаш устройство със 7 инча размер, а си му лепнал 5 инча дисплей. Никаква естетика. Върнаха се поне 7 години назад от към дизайн.

1916 
Цитирай
#45

Да но тук има един друг момент. Не съм сигурен при Хуавей не съм го огледал толкова подробно,но Самсунг-а реално разполага с 2 дисплея. Един малък (този предния) и един голям в разгънато положение. Докато Хуавей използва един и заради това е сложен отпред (не практичния за мен край). И 2те у-ва са недодялани все още. И са супер дебели. Реално си мисля, че работата с този вид у-ва ще стане като с Таблетите. Идеята на Таблетите беше да заместят лаптопите и се провалиха разбира се. Сега тези у-ва ще целят да заместят телефоните и таблетите в едно. Което ме кара да мисля, че ще е поредния голям провал, освен ако драстично не се промени нещо.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#46

Не разбирам какви искате да са цените, като това са нишови у-ва, W2018 на Samsung каква му е цената (флипчето)?

Тия у-ва си имат своята цена и ниша, и производителите им са нясно, че не са "масовка" и няма да се продават в тиража на S9/P20 и т.н. Че дори и на lite моделите, защото те достигнаха едно високо ниво вече и се продават повече от флагманите.

И 4000 евро да струваха, щеше да е нормално. Просто са нишови.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#47

Колко пък да е дебел Хуавея, като разгънат е 5.4mm?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#48

(2019-02-24, 21:25:01)milss написа:  @martoo, стига си се бил в гърдите, че ползваш техен флагман (на Хуауей), но не ги защитаваш. И аз ползвам  Нот 8 на Самсунг, но не ги защитавама, а ги критикувам защото според мен се усра.а тази година със S10, а сега и с това грозно нещо.
А що се отнася до фенщината, в една друга тема писах, че ме е срам, че съм Самсунг юзър заради въпросните фенчета и фенки.
От където и да го погледнеш Хуауея бие Самсунг-а при сгъваемите устройства. Виж корейците какво дисплейче в какво голямо тяло са сложили в сгънато положение. Все едно имаш устройство със 7 инча размер, а си му лепнал 5 инча дисплей. Никаква естетика. Върнаха се поне 7 години назад от към дизайн.

 Въобще не се бия в гърдите ,и мен ме срам от хора като теб ,ама какво да се прави има и такива . Били се усрари  с S10 ,ама да прав си, според мен ще фалират тази година Samsung .
Цитирай
#49

(2019-02-24, 21:40:37)Pelikana написа:  Да но тук има един друг момент. Не съм сигурен при Хуавей не съм го огледал толкова подробно,но Самсунг-а реално разполага с 2 дисплея. Един малък (този предния) и един голям в разгънато положение. Докато Хуавей използва един и заради това е сложен отпред (не практичния за мен край). И 2те у-ва са недодялани все още. И са супер дебели. Реално си мисля, че работата с този вид у-ва ще стане като с Таблетите. Идеята на Таблетите беше да заместят лаптопите и се провалиха разбира се. Сега тези у-ва ще целят да заместят телефоните и таблетите в едно. Което ме кара да мисля, че ще е поредния голям провал, освен ако драстично не се промени нещо.


Аз виждам два вариянта. Единия е след години да видим нещо по-изпипано и приложимо, да е достъпно за масовия потребител + да е на "нормална цена" (Поставям го в кавички понеже си давам сметка,че нашето нормално е нещо различно за някой да кажем който живее в чужбина и доходите му са съвсем различни). Другия вариянт е след година две да се отшуми и само да си спомняме за въпросните устройства. Имам бюджетен таблет на Huawei който ползвам само при пътуване. Съответно ако ползвам такова устройство то би заменило таблета ми - и отново, ако се вмества в бюджета ми естествено  Tooth
Цитирай
#50

Като фен на Епъл, използващ от скоро Самсунг, мнението ми е следното: Huawei изкараха по-красиво устройство, но представянето и на двете компании за такова ново устройство е супер смешно. Харесва ми, че се мислят такива неща и съм сигурен, че един ден и това ще се купува масово, но цените са нереални. Ако искаш да се развиваш в това, пусни го на нормална цена, за да може хората да не ги е яд, ако го вземат и им се счупи след някой друг месец, защото просто не са имали информация за издръжливостта му. За пореден път ме напрягате с тази "фенщина". Защо по дяволите не се наслаждавате на телефоните си, а гледате в чуждото канче? Всичко ново е хубаво. Китайските производители са вече на топ местата на пазара и това е. Имат все повече фенове и устройствата им след всеки модел се доближават, а и мога да твърдя, че задминават някои устройства на доказаните марки като айфон и самсунг.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • Cuprac
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)