Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI8 vs Honor10 vs Mate 20lite
#1

Бях си харесал Мейт 20, от оператор щеше да ми дойде 900лв, но ударих на камък, не може, но това е друга тема.
Съответно минавам на варианта телефон от физически магазин,нямам доверие на бг онлайн магазините.Бюджет до 800лв.
Шиаомито го има за 769лв.(от алито ще е по-малко, но за 100+лв отгоре ще имам гаранция), хонора е пак някъде там, мейта за 600. Това са телефоните, които ми хващат окото и си заслужават за мен. Стария ми П9 вече не ме изкарва цял ден и се налага смяна,камерата му изостава,както и малкия екран, няма и ъпдейти.
Приоритети са ми браузване, гледане на клипове, камерата е важна също.
Фаворит ми Ми8, много се говореше за камерата, но гледам с последните ъпдейти са я пооправили, като производителност е най-силен. Мейта изостава в някои неща, лайт версия е, но е и по-евтин.
Какво мислите?
Цитирай
Аксесоари
#2

В семейството имаме 20 lite. Голям хубав дисплей, много яка батерия. Камерата на светло вади добри снимки, на тъмно е като всички телефони от средния сектор. Има slow motion запис, ако въобще те интересува. Добър телефон за парите си.
Mi8 имам колега с него и е доста доволен. За камерата не мога да ти кажа много , но батерията и като производителност е много добър. Тук идва въпроса с операционната им система дали ще ти се понрави. Ноча е много безмислен понеже не ти излизат уведомленията там, въпрос на вкус и навик. Цената, заедно с фитнес гривната в момента е супер.
Брат ми е с honor 10 и също мога от първа ръка да ти дам мнение. Най-компактния от всички, но и много добър хардуер. За разлика от другите пръстовия е отпред и лови всеки път. Има инфраред, за разлика от другите.

Ъпдейтите при lite версията ще са по-ограничени. Най-добрите ъпдейти от трите ще са на mi8.

Ако мога с нещо друго да помогна питай

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

колега защо не вземеш Мейт 20 от OLX с гаранция към мобилен оператор? Аз бях пред същата дилема и тъкмо да си купя mi8 и ми изпадна неразпечатан мейт 20 и избрах него.

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Xiaomi Mi8 предлага най-много за цената си, и като цяло е най-добрия от тук, макар, че и той има недостатъци, но за тая цена.
Huawei Honor 10 има пръстов отпечатък отпред, и има голяма рамка отдолу, ако това не ти харесва, освен.
Huawei Mate 20 Lite е най-слабия от тук, всичко му е средна хубост, но пък и не е толкова скъп.
Huawei Mate 20, виж го в OLX. Гледаш да е с 24 месеца гаранция неразпечатван, и свали малко от цената и го взимай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Видях едва няколко обяви в олх за обикновенния мейт,неразпечатван, повечето за 950-1000лв и само една или две бяха от оператор.
Пък и да съм честен, не съм фен на тези врътки, гаранцията няма да е на мое име, знам че е валидна, но трябва да я проверявам при оператор, имам и други съображения.
Утре ще отскоча до някоя от техноверигите да ги разцъкам телефоните, нямал съм много досег с тях, мисля че така ще ми е по-лесно да реша.
Цитирай
#6

Не се притеснявай за гаранцията, за мобилните оператори е важен имея, не имената на купувача. Поискай да ти даде снимка на гаранцията и се обади на оператора да провериш, ако толкова те съмнява. Аз купих два телефона от olx (S9+ и mate 20) и аз имах твоите съмнения относно гаранцията, но операторите ме успокоиха, че имената не са от значение.

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#7

Гледай да има гаранция и касова бележка задължително, ако е така направо го взимай, и аз съм взимал доста телефони така, не защото е само по-евтино, но на  практика получаваш същото за по-малко пари, отколкото в Техноверига. Разбира се ако имам възможност да го взема с план , го взимам. Но като ги сменям през година няма как, то сега мисля да ги сменям след повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Не е задължително да има касова бележка и двата телефона, които купих са без, защото, когато си го взел при преподписване не дават касов бон. Със снимка от гаранционната карта отидох до теленор и А1 и потвърдиха, че телефоните са от тях и няма проблем

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#9

Дсно не ти се налага да им ползваш гаранцията, че тогава друга песен ще ти запеят.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#10

(2019-02-05, 12:33:16)ss_23 написа:  Дсно не ти се налага да им ползваш гаранцията,   че тогава  друга песен ще ти запеят.

Поради тези рискове с гаранцията и евентуално ако се наложи да я ползвам си взех Mate 20 lite. Огрничен бюджетSmile Смятам че на база ежедневни задачи и трите телефона ще се представят идентично( като батерията и дизайна са силната страна на mate) игровата производителност и камерата... е друга тема и там другите два ще имат преимущество, когато няма достатъчно светлина.
Цитирай
#11

(2019-02-05, 12:33:16)ss_23 написа:  Дсно не ти се налага да им ползваш гаранцията, че тогава друга песен ще ти запеят.
Бил ли си потърпевш или просто предполагаш?

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#12

Обмислих варианта в олх за мейта, но като го разцъках по-сериозно, някак не ми беше удобен като размер, твърде голям на ширина ми идваше, лайта пък ми идва като компромис,затова се отказах от тях и взех Шиаомито директно, не че то е много по-компактно, но ми ляга в ръката по-добре. Засега още го разучавам, но скоростта с която работи е уникална,само това мога да кажа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на verm1n за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Честито, добър избор 😀 и аз от това се притеснявах най-много, когато купувах мейта, но сега бих направил същия избор, бързо се свиква с размера

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#14

(2019-02-06, 00:01:07)koprio написа:  Честито, добър избор ? и аз от това се притеснявах най-много, когато купувах мейта, но сега бих направил същия избор, бързо се свиква с размера

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Мейта е уникален, харесваше ми най-много и щях да прежаля парите отгоре, но имах едно НТС преди време със същите размери и така и не му свикнах, нямам големи ръце и съоветно работата с една ръка беше почти невъзможна, очаквам следващите П-серии на Хуауей,защото са по-компактни,винаги с добри камери,последните обаче не ми харесваха като дизайн, от моя П9 съм доволен, но много куцаше от към ъпдейти.
Цитирай
#15

Добре си направил. Честито, за парите си е идеален телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)