Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

слаб звук при разговор - xiaomi.eu?
#1

При мен е налице "проблема" с по-слаб звук в слушалката при разговор. Ако някой има идея как може да се оправи да сподели, ще съм благодарен.
Ползвам Xiaomi.EU stable пакети.

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм xiaomu.eu 9.1.24 dev и звука не е слаб, но се забелязва наистина малко намаляване сравнено с предния ром. Пробвай dev rom 9.1.24 работи без проблеми, досега не съм забелязал бъг.
Цитирай
#3

Почетох малко из форумите, и открих интересни/лесни начини са справяне с този проблем. Примерно промяна на региона на Индия (или друга страна извън ЕС). Опитвайки се да направя това, установих, че опцията за смяна на региона ми липсва от менюто с настройки/допълнителни настройки. Опитвам директно да сменя "location" от Mi Account- пак греда! Някой да е срещал подобни разправии ? Почвам да съжалявам, че избързах с този Xiaomi.EU ром.

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

Мини на глобал
Цитирай
#5

(2019-02-08, 10:58:03)suffer написа:  Мини на глобал

Трябва ли да wipe-вам през TWRPT, или мога директно да сваля recovery и през ъпдейтъра да го сложа ?

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Принципно да, но е най- добре през фастбуут на чисто.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Baretas
Цитирай
#7

Здравейте,
да използвам темата за да не откривам нова. Къде евентуално може да бъде даден телефона за подмяна на горен високоговорител и евентуално каква цена да очаквам ?
Благодаря.
Цитирай
#8

И при мен е по-слаб звука отколкото предната версия и искам да попитам дали е сигурно, че ако му сложа глобъл ще се оправи това със звука или има и някакъв друг начин, защото започва много да пречи?

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#9

(2019-05-28, 09:26:50)Emperorbg написа:  И при мен е по-слаб звука отколкото предната версия и искам да попитам дали е сигурно, че ако му сложа глобъл ще се оправи това със звука или има и някакъв друг начин, защото започва много да пречи?
В кои регион си?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Xiaomi.eu няма региони
Цитирай
#11

(2019-05-28, 09:46:44)suffer написа:  Xiaomi.eu няма региони
Хмммм. Ясно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Искам да споделя, че звукът в слушалката чувствително се оправи след като смених Xiaomi.EU с глобален стабилен 10.3.2.

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Baretas за това мнение:
  • altawast, suffer
Цитирай
#13

С последната глобална версия съм и звука в слушалката при разговор е много тих, при шумна обстановка почти не се чува. Какво ще ме посъветвате?
Цитирай
#14

да провериш да нямаш нов протектор и да пуснеш репорт. А и утре има нова версия
Цитирай
#15

Няма никакъв протектор, и дано скоро има ъпдейт. Понеже работя в прашна среда, възможно ли е да се е запушил? Въпреки, че към го чистил с дезинфектант на спиртна основа, но не се подобри звука.
Цитирай
#16

Здравей,
За информация на всички, които имат проблем със звука. И при мен е така, но го коригирам във файл mixer_paths_overlay_static.xml . За целта телефона трябва да е рутнат. Файла се намира в #System>Vendor>ETC . Редактира се цидрата "75"  на ред:
<ctl name="RX4 Digital Volume" value="75" />

Аз я редактирам на "90" и е много добре. След редакцият е необходим рестарт на телефона.
През няколко месеца почиствам и говорителя със чист спирт(зацапва се). Може да проверите дали е зацапан, като проверите дали при разговор се чува по-добре от зад отколкото от пред. Ако се чува по-добре от зад е за почистване. Имайте предвид, че след почистване със спирт известно време звука ще е слаб до изпарение на спирта.
И в крайна сметка всеки носи отговорнос сам за действията, които извършва върху телефона си.

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
[-] 2 потребители изказват благодарност на dobri_g за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#17

Ползвам същата модификация, но аз го слагам на 82 или 85, защото на 90 започва много да бучи звука и да вибрира (поне при мен).
[-] 1 потребител изказва благодарност на elrond_bs за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#18

Здравейте, някой може ли да обясни точно как се прави това нещо?
Аз съм с MIUI 12 beta (20.6.18 weekly) и свалих програмата на телефона и ми казва, че не е руутнат.
Ако може някой в няколко стъпки да ми обясни как да го направя ще съм много благодарен, понеже и мен много ме тормози този нисък звук в слушалката.

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#19

Ако телефонът ти е с отключен bootloader, с инсталиран custom recovery (TWRP) и xiaomi.eu ROM - просто флашваш последната версия на Magisk от TWRP и става root-нат. След това с някоя програма, която поддържа разглеждане и редактиране на root дяла (аз ползвах Solid Explorer) редактираш файла, който е посочен по-горе (направи му резервно копие преди това за всеки случай).

Ако не си с отключен bootloader и всичко, което изброих - това вече става по-сложно и отнема време + всичко трябва да се прави внимателно. Виж темите за отключване на bootloader, инсталиране на TWRP и root във форума или в XDA.
Цитирай
#20

Аз сложих xiaomi.eu стабилен. Няма проблеми със звука. Да не би да е съвпаднало със зацапване на говорителя?
Цитирай
#21

И аз сложих вчера стабилен и силата на звука е значително по-голяма. Тези дни ще почистя слушалката и с малко спирт и всички ще е точно. Благодаря на всички за помощта.

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#22

Здравейте,
Имам проблем със звука, изчистих говорителя без резултат, реших да пробвам с редакция на файла mixer_paths_overlay_static.xml, но не намерих реда 
<ctl name="RX4 Digital Volume" value="75" /> 

ПС: С EU ROM 12.5.2 съм
Цитирай
#23

Toва си е редовен проблем при Mi 6 и Mi note 3. Дори има шанс със смяна на говорителя да нямаш видимо подобрение.
С какъв ром е телефона?
Цитирай
#24

(2022-07-14, 06:27:36)Panic написа:  Здравейте,
Имам проблем със звука, изчистих говорителя без резултат, реших да пробвам с редакция на файла mixer_paths_overlay_static.xml, но не намерих реда 
<ctl name="RX4 Digital Volume" value="75" /> 

ПС: С EU ROM 12.5.2 съм

На Mi6 смених всички звуци, не само този, но звука си остана тих, Смених и 5 слушалки и пак не се оправи. Някой друг параметър ще да е, ама така и не намерих кой...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)