Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

плащания посредством NFC
#1

Здравейте,
Някой извършва ли такива плащания, с каква банкова карта е и какво приложение използва?
Аз имам мастеркард, издаден от алианц, но тяхното приложение за мобилно плащане не поддържа тази функция.
Май само приложението на FIbank има тази функция?
П.С.Имам предвид без месечна такса.
Цитирай
Аксесоари
#2

Phyre поддържа и е много добро приложение за всякакви карти.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Аз работя с Phyre.Най-доброто в момента в България, и което е най-важното-разработчиците продължават да го правят още по-добро и удобно.От месец време вече работи и с пръстов отпечатък,освен това предлагат и виртуална карта с която да пазаруваш навсякъде онлайн.Изключително съм доволен и препоръчвам горещо на тези,които се колебаят за избор на приложение.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#4

Погледнах Phyre. Тези на сайта си в секцията за контакти имат само емейл. Мен мама ме е учила да не давам пари на хора без адрес или телефон. Най добре да ги има и в търговския регистър.
Защото ако изведнъж ви спрат достъпа до парите ви к'во пра'им ?
Пишем мейли ?
Не искам да ви плаша ама премисляйте всички варианти.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • 3PO, scorceni
Цитирай
#5

(2019-02-06, 07:29:27)georgekodinov написа:  Погледнах Phyre. Тези на сайта си в секцията за контакти имат само емейл. Мен мама ме е учила да не давам пари на хора без адрес или телефон. Най добре да ги има и в търговския регистър.
Защото ако изведнъж ви спрат достъпа до парите ви к'во пра'им ?
Пишем мейли ?
Не искам да ви плаша ама премисляйте всички варианти.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
И аз смятам, че най-добре е да се плаща през приложението на банката, издала картата, но явно само това на FIbank е пълноценно.
Цитирай
#6

По повод съмненията на някои колеги в легитимнстта на сайта Phyre,ето отговор на техен представител:/прилагам копиран техния отговор/

..... имаме посочен адрес и освен, че сме регистрирани в търговският регистър, сме официални партньори на Mastercard, регистрирани сме в БНБ като Финансова институция за електронни пари и във Комисията за Защита на Личните Данни като "Администратор на лични данни". Цялата тази информация е налична в сайта ни, раздел общи условия.

Поздрави от екипа!

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#7

Здравейте,

Темата е малко старичка, но да питам все пак. Някой ползва ли приложението на FIBank за NFC плащания на Pixel 3 XL?
Тъкмо свикнах да го ползвам на стария си телефон (Pixel 2), и смених телефона, и сега не работи (крашва приложението като се опитам да платя).

Поздрави,
Стефан
Цитирай
#8

Сертифицира ли устройството? Щом си сменил телефона, трябва наново да го направиш

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

Да, сертифицирах устройството през My Fibank, добавих цифровизирана карта, бутона за плащане на логин екрана е червен (което значи, че картата е регистрирана успешно).
Обаче когато натисна бутона за плащане на логин екрана или пък вляза на NFC плащания и там натисна бутона "Плащане", приложението крашва. Без съобщение за грешка.
Цитирай
#10

Картата, трябва да я направиш на актуалното си устройството, ако си я правил на друго няма да стане

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#11

Да, нова карта е, не е същата като на предния ми телефон.
Цитирай
#12

В такъв случай, звънкай на телефона за контакт или пиши мейл, ще проверят какъв е проблема и ще помогнат. Имам опит със съпорта на FIB, вършат работа.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinzano за това мнение:
  • dinko33
Цитирай
#13

Обадих се, казаха че ще проверят и ще ми звъннат. Стискайте палци Smile
Благодаря за помощта!
Цитирай
#14

Аз ползвам iCard. Всичко работи, никакви проблеми. Съпорта е на ниво.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на wolfy за това мнение:
  • Buynov
Цитирай
#15

(2019-05-27, 12:11:34)wolfy написа:  Аз ползвам iCard. Всичко работи, никакви проблеми. Съпорта е на ниво.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сложих iCard. Вкарах 10 лв. Всичко добре но в момента на плащането долу дето вървят секундите от 30 назад, става синя чавка че е ок и приложението крашва и не става плащане.
Ще махна приложението но ако подскажеш как да си върна обратно 10 лева?
Цитирай
#16

(2019-09-01, 12:32:22)canyin написа:  Сложих iCard. Вкарах 10 лв. Всичко добре но в момента на плащането долу дето вървят секундите от 30 назад, става синя чавка че е ок и приложението крашва и не става плащане.
Ще махна приложението но ако подскажеш как да си върна обратно 10 лева?
Ти сигурен ли си, че е от приложението? Плащам редовно без никакви проблеми. На някои места плащането не става, заради техните терминали. Звънни на съпорта за конкретния случай. Иначе парите можеш да си ги дръпнеш от картата (ако имаш) или да си направиш банков превод до друга сметка, в друга банка. Или можеш с виртуалната карта да ги изхарчиш в интернет. Рестартирай си телефона и опитай пак да плащаш през NFC. P20 LITE периодично има нужда от рестарт защото се омазва.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай
#17

Преди да сложа иКард ползвах Phyre нямах проблем с приложението плащах със същия телефон в Кауфланд и Сити. Просто се отказах от phyre по лични причини и прочетох че си доволен от иКард. Преди малко в магазин Сити дето плащах с phyre сега не стана с iCard.
Цитирай
#18

(2019-09-01, 13:19:40)canyin написа:  Преди да сложа иКард ползвах Phyre нямах проблем с приложението плащах със същия телефон в Кауфланд и Сити. Просто се отказах от phyre по лични причини и прочетох че си доволен от иКард. Преди малко в магазин Сити дето плащах с phyre сега не стана с iCard.
Пак ти казвам, не им правя реклама. Наистина плащам постоянно и без проблеми. Звънни на съпорта и им обясни проблема. Аз съм звънял преди в началото и имаше ефект.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
[Изображение: e2b4074f7a208c9e9ba2114e306d72b0.jpg]

Huawei Mate 20 Pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на wolfy за това мнение:
  • canyin
Цитирай
#19

Няма проблем благодаря! За бързия отговор лек ден!
Ще им звънна.
Цитирай
#20

При мен има значение дали е избран HCE Wallet като тип за плащане, защото по подразбиране е SIM Wallet
Също iCard трябва да е default payment method.
A за 10-те лева е най-добре да ги пратиш на познат с iCard, който си го ползва и си му работи и той да ти ги даде кеш докато си оправиш проблема (ако е от друго естество).

iCard e изгоден, ако си правиш безплатен банков превод от новите карти на райфайзен или през револют, защото при пълнене от карта взима 0.5%, което е 50ст на 100лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • canyin
Цитирай
#21

Стана и при мен плащане с iCard.
Онзи ден имаше ъпдейт и днес реших да пробвам, доволно стана.
Цитирай
#22

В крайна сметка iCard добро ли е или има и други които се оплакват? Мисля да ползвам дигитален портфейл и така като чета, най-добри отзиви има за Phyre, iCard и А1 Wallet. Споделяйте, ако имате опит с тези приложения.
Цитирай
#23

От 18.11. А1 wallet става iCard
[-] 1 потребител изказва благодарност на murrey за това мнение:
  • donscot
Цитирай
#24

Вярно:
https://mobilebulgaria.com/news/na-28-no...ee-v-icard

Еми, ще ползвам iCard...

И как се процедира? Вкарвам данните на картата ми в приложението и като се наложи да плащам на терминал само допирам телефона с активен NFC? В смисъл, трябва ли някакви допълнителни процедури да правя, понеже четох някъде, че трябва да имам оторизация от банката ми?
Цитирай
#25

Малко по-общ въпрос имам. Дано да не ми се сърдите, но ми е интересно.

Аз имам и phyre и revolut а съм имал и fibank, но го отказах.

И се чудя каква е ползата от тези приложения ?

Вие как мислите ? И за какво ги ползвате ?

Аз лично си получавам повечето от приходите по банков път. По сметка с дебитна карта. И имам и кредитна карта която използвам за пазаруване и после погасявам от дебитната. Това ми позволява да не мисля какво точно харча и дали имам пари по картата: като похарча по-малко за месеца ги спестявам, като похарча повече или ги разсрочвам по кредитната карта или ги погасявам от спестяванията. И кредитната и дебитната карта имат безконтактни антени.

Пробвах да намеря мястото на Phyre/revolut/и т.н. в тази картинка, но не успявам. Едно нещо за което се сещам е анонимизация на плащанията: като трябва да платя за нещо онлайн в магазин на когото не вярвам превеждам съответните лева в Phyre/revolut и след това плащам с нея. Но пък така губя бонюса който бих получил от банката като използвам кредитната си карта. Защото банките се усетиха и не само не дават бонюси за зарежданията на тези "карти", но и взимат и такса. Та имам много ясна причина да не го използвам така. А и самата процедура че са две ръчни стъпки е лошо. Аз така ползвам paypal за да анонимизирам. И там дърпането от картата става автоматично като се плаща.

За плащането на безконтатен пос няма да говоря: знам че има две мнения. На мен лично за толкова години никой не ми е "сканирал" картата от джоба. Та цялата идея да вадя 6" телефон и да го отключвам за да платя ми се струва безумна като мога просто да махна с картата. А и си остава проблема със загубения бонюс за плащане.

Виж, ако поддържат часовници може и да се навия. Ама не знам да има БГ банка която да поддържа часовник който всъщност искам да нося. ПИБ започнаха да работят с гармин. ГАРМИН ! Не бих го носил това.

Та ми е интересно на вас защо ви е ?

А, забравих да кажа че таксата за тези "карти" е горе-долу колкото таксата за нормална банкова дебитна карта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)