Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откъде пазарувате спортни стоки?
#1

Здравейте предлагам тук да коментираме на кои фирми сте фенове и откъде пазарувате .Кое е оригинал и кое не, че цените варират при различни търговци.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз основно пазарувам от Декатлон. Много съм доволен от стоките, които предлагат.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#3

Декатлон, Спорт Депо, Спорт Вижън по-рядко ама и там е заредено.
Не знам тея смотани магазинчета на адидас с космическите цени как успяват да се задържат на пазара в днешно време.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

В Спорт Депо. Там може да е по-скъпо, но си знаеш, че няма да попаднеш на лоша стока.
Цитирай
#5

От https://bg.sportsdirect.com/

Качеството на дрехи/обувки е много по-добро, а да не говорим за цени тук и там. От време на време имат добри седмични/уикенд промоции и разпродажби.
От България си бях взел Nike (бели кожени) за около 120 лв. - едвам изкараха 1 година и се разлепиха отпред, след което ги изхвърлих, а от сайта по-горе си бях поръчал отново Nike синтетични (за лятото) и вече трето лято ще ги нося живот и здраве - само подметката им е леко изтрита, но няма наченки за скъсване/износване или разлепяне, а ги бях взел за 50 и няколко евро.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Предимно от магазин на
CAMP DAVID, SOCCX.

Online избягваме да пазаруваме дрехи поради причината че не ни стават както трябва .
Друго си е да се пробва и купи.

Salomon,Nike,Adidas ,дрехи ....

Online избягваме да пазаруваме дрехи поради причината че не ни стават както трябва .
Друго си е да се пробва и купи.
Живеем на близо до
outlet center Pandorf
outlet center Wien
и като сме на близо до
outlet center salzburg
винаги го посещаваме .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

От Лидл бате! От кошовете Smile

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

От 2 години пазарувам само от Fashion Days с по 40/50/60% отстъпка. Първо меря по магазините и след това поръчвам от румънците. Ето един пример. Този бански на Nike го взех преди 2 седмици. По спортните магазини е 70 лева, а аз го взех за 33. Smile

[Изображение: Untitled.png]

Ето и дънки на Levi's за 88 лева вместо 220 по магазините Smile

[Изображение: Untitled.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

(2019-02-11, 17:12:03)xn3k написа:  От 2 години пазарувам само от Fashion Days с по 40/50/60% отстъпка. Първо меря по магазините и след това поръчвам от румънците. Ето един пример. Този бански на Nike го взех преди 2 седмици. По спортните магазини е 70 лева, а аз го взех за 33. Smile

[Изображение: Untitled.png]

Ето и дънки на Levi's за 88 лева вместо 220 по магазините Smile

[Изображение: Untitled.png]
И аз доста пазарувам от румънците, но са нож с две остриета!!! Трябва много да се проверява и да се следи
за отстъпките им, че са големи хитреци! Но да, като цяло повечето ми покупки от там са на по-ниска цена
от физическите магазини предлагащи същите стоки. А и са много удобни - днес поръчвам, утре стоката е при 
мен, и с безплатна доставка......
На черен петък отскочихме до Одрин и в интерес на истината си напазарувахме спортни обувки за цялото
семейство на половин цена от колкото тук в България.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#10

Декатлон предлагат уникално качествени продукти буквално без пари. Те са и единствените, при които на касата с касовата бележка ми казаха- пазете я, имате 2 години гаранция за планинските обувки! Буквално бях шокиран. Знаете, че в България обикновено гаранцията за обувки е 1 месец. Разбира се, изпратил съм десетки познати и приятели оттогава в този магазин.

Английските онлайн магазини също си заслужават и особено sportsdirekt. От тях си взех любимите ми маратонки Puma изцяло от естествена кожа, на половин цена спрямо "официалния" магазин на марката в мол Парадайз.


Цитирай
#11

В случай че си фен си на Puma - имат магазин в София Аутлет Център (намира се зад Метро на Цариградско шосе) - там има доста продукти от стари колекции на 50%, включително маратонки. И аз съм купувала от там такива естествена кожа с намаление на 50%. Хубавото е, че могат да се пробват за разлика от онлайн магазините, и други спортни марки има в аутлет центъра.

Иначе основно пазарувам от Decathlon.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#12

Мерси! Ще го посетя този магазин на Puma при първа възможност.

За пробването- това наистина може да е проблем, особено с някои модели маратонки, които са като изляти по крака и номера се различава от обувките, които обичайно носим. При онлайн пазаруване обикновено поръчвам два номера, като връщам единият. Понякога се плаща връщането, понякога не, но по-добре така, отколкото да носите неудобна обувка /маратонка.


Цитирай
#13

Затова sportsdirect имат опция в сайта по размера на ходилото в сантиметри на кой техен номер отговаря.
В моя случай 30 см. (от петата до големия пръст) отговаря на 46 (EU) = 11 (UK) = 12 (US), докато 30,5 см. отговаря пак на 46-ти (EU), но вече 12 (UK) = 13 (US).
За дрехите гръдната обиколка + 10 - 15 см. отгоре, а за панталони/дънки: талията в см. + още 5 - 7 см. вариращи за всеки случай. Така миналата година къси дънкови панталонки Pierre Cardin според размерите в см. отговаряха на 4 XXL, а в България нося по принцип 2 XXL, а тениските 3 XXL отговарят на 2 XXL в България.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

Мога да отида в Nike, Puma, adidas и да си купя от тях, най-вече обувки, но други продукти купувам от Dechatlone
Цитирай
#15

Най -често пазарувам от r-gol.com. От там съм си купувал доста спортни стоки за племенниците ми, понеже са запалени по футбол Big Grin в момента, наскоро им поръчвах бутонки от там, понеже имаха доста изгодни промоции и са добро качествo.
Даже сега очаквам да ми доставят една детска футболна врата, абе общо взето какво ли не има там – топки, бутонки, екипи,  има също така и доста неща на различни футболни отбори, така че ако ви трябва подарък за някой футболен фен, там е мястото, където ще видите доста неща.
Цитирай
#16

Привет на всички, 
Наскоро си купих мъжки спортен екип от един български производител и честно казано съм доста очарован от качеството на комплекта.  Smile
Цитирай
#17

Тва да купуваш онлайн дрехи е на късмет. Нито може да си харесаш наживо, нито да мериш точния размер. Не си заслужава при все, че е пълно с магазини.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#18

Не е точно така. Разгледах сайта от любопитство,  оказа се че можеш да мериш по себе си и да видиш на кой размер отговаря дрехата. От там преценяваш по- тясна ли искаш или по-широка. Направено е почти като чужбинските сайтове за дрехи, само дето каталога им е малко беден, но пък ти дават шанс да направиш нещо по твоя идея!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Не знам дали имат преброяване случаите на разминаване между видяното в каталога и дрехата/обувката, която излиза от куриерския плик. Дори тази сутрин бях свидетел на съпоставка между "лилава тениска" и "лилава тениска" в офис на доставчик. Почват едни разправии по половин-един час с 10-тина телефонни разговори, като максимум в третия тонът стига до кресчендо... Не, благодаря.

Пътувам достатъчно често и си купувам това-онова от безмитните зони по големите летища. Хем ми е събрано на едно място, хем виждам какво купувам, а цените съвсем не са неприемливи, особено ако се калкулира споделеното в горния абзац.

Пазарувам и от тук, разбира се, но с приоритет към по-големите (по нашите стандарти) молове.
Цитирай
#20

Като лилавото не е лилаво, не плащаш и връщаш при прегледа! Защо са тия драми с телефонните разговори - не знам, явно им е кеф да се карат и да си създават ядове Smile. С обувките пък е най-лесно, мериш ги във физически магазин. Давам жокер за хората имащи в града си Декатлон. Отивате и си мерите стъпалото в см, us, uk и eu. Поради забраните в параметрите на прикачени файлове - няма да прикачвам снимка.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

(2022-08-18, 18:24:46)pepy1 написа:  Като лилавото не е лилаво, не плащаш и връщаш при прегледа! Защо са тия драми с телефонните разговори - не знам, явно им е кеф да се карат и да си създават ядове Smile

Може и цивилизовано, но що пък да не се вдигне гюрултия, я?! Но често действително има разминаване в цветовете, породени от светлината. Гледаш го черно под силното лед осветление, но на дневна светлина се оказва тъмносиньо. Е, може и обратното да е, не споря, но жена ми, например, държи да види реалния цвят. И аз много държа на това, щото иначе ще "поделя" вината с продавачката Smile .

П.П. А номерът с обувките също се знае от времето на Адам и Ева, та по тази причина т.нар. "консултанти" особено стриктно наблюдават кой какво ще снима в магазина им, щото някои имат добра фотографска памет, но друго си е да го видиш документирано за лично успокоение, иначе може пак да се стигне до  ... вариант на случая с лилавата тениска по-горе. Ако си търсиш пък 2 чифта и не снимаш, съвсем се увеличават рисковете от объркване на моделите.
Цитирай
#22

(2022-08-18, 19:29:16)L1892 написа:  П.П. А номерът с обувките също се знае от времето на Адам и Ева, та по тази причина т.нар. "консултанти" особено стриктно наблюдават кой какво ще снима в магазина им, щото някои имат добра фотографска памет, но друго си е да го видиш документирано за лично успокоение, иначе може пак да се стигне до  ... вариант на случая с лилавата тениска по-горе. Ако си търсиш пък 2 чифта и не снимаш, съвсем се увеличават рисковете от объркване на моделите.

За номелй на обувките - в повечето сайтове не гледат само числото, а искат размер на стелката.
Което пак не е гаранция, че ще е ок. Освен дължина, има и височина на свода.

Не ги ли обуеш - преди да ги купиш - не си е работа.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#23

За да не се отклонявам от темата, пак ще коментирам нашенските сайтове. По-голямата част от тях са.... без коментар. Живял съм известно време на запад и сравнявам с техните сайтове, от които съм пазарувал. Ние все се бием в гърдите, че сме напреднала техническа нация. Но на практика не е точно така. Винаги има малка разлика в цвета, тя зависи от професионализма на фотографа снимал нещото за продаване. Отдолу се обяснява, че може да има разлика в нюанса на цвета в зависимост от ползваното устройство. Освен това нашенските сайтове нямат детайлно увеличение на нещото което продават. Нашенските сайтове нямат детайлно описание на това което продават. Това са може би 95% от електронните магазини в България. Освен това, цените на уж аутлетни стоки или единични бройки са .... Много хляб има да ядем още. Щом ми е по-евтино да поръчам примерно от Полша, да платя 20 евро за транспорт, и пак да ми е по-евтино от тук ...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

(2022-08-18, 20:19:39)pepy1 написа:  За да не се отклонявам от темата, пак ще коментирам нашенските сайтове. По-голямата част от тях са.... без коментар. Живял съм известно време на запад и сравнявам с техните сайтове, от които съм пазарувал. Ние все се бием в гърдите, че сме напреднала техническа нация. Но на практика не е точно така. Винаги има малка разлика в цвета, тя зависи от професионализма на фотографа снимал нещото за продаване. Отдолу се обяснява, че може да има разлика в нюанса на цвета в зависимост от ползваното устройство. Освен това нашенските сайтове нямат детайлно увеличение на нещото което продават. Нашенските сайтове нямат детайлно описание на това което продават. Това са може би 95% от електронните магазини в България. Освен това, цените на уж аутлетни стоки или единични бройки са .... Много хляб има да ядем още. Щом ми е по-евтино да поръчам примерно от Полша, да платя 20 евро за транспорт, и пак да ми е по-евтино от тук ...

Като си се хванал за тези цветове ... че и обякняваш.

Да си чувал за „Списък на цветовете RAL - List of RAL colors“?

Само виолетовото (където е и лилавото) са 12 цвята!
Цитат:RAL 4001 Червен люляк
RAL 4002 Червена теменужка
RAL 4003 Хедър теменужка
RAL 4004 Кларетова теменужка
RAL 4005 Синьо люляк
RAL 4007 Лилаво виолетово
RAL 4008 Сигнално лилаво
RAL 4009 Пастелно виолетово
RAL 4010 Телемагента
RAL 4011 Перлено виолетово
RAL 4012 Перлена къпина

[Изображение: zx640_2761072.jpg]

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#25

Че даже и съм работил с тях повече от 20 г. В същност на мен цветовете никога не са ми били проблем, все пак не съм плеймейтка/без да се засягате дами/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)