Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRWP за Redmi 6 Pro(sakura_india)?
#1

Здравейте. Телефона е с последната версия на индийския официален ром(10.2.4.0). Искам да му сложа гугъл камера, но още в началото срешнах проблеми. Само един файл TWRP за sakura_india намирам и той се инсталира, но при стартиране иска парола, което както разбрах е бъг на дадения файл с TWRP. Предполагам, че мога да мина на sakura(china) чрез инсталация на официален китайски ром, че за него има доста, но си е галимация и не ми се занимава засега. Ако някой може да ме насочи как и какво да правя би било чудесно!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#2

А тази парола, която ти иска не е ли защото е криптиран data дяла? Оправя се с format data през TWRP

Иначе само това намирам на първо четене:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=80155845
Цитирай
#3

Точно него използвам, само това ми излиза. И, да, четох, че се оправяло с format data, но така няма ли да нулирам телефона? Искаше ми се да го избегна този момент, а и резултата е с несигурен край, тоест не се знае дали ще проработи.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#4

Имам някакво развитие. Днес цял ден си играх с телефона. Какво ли не пробвах за да излъжа TWRP та да заработи нормално, и не ще ли не ще. Давам format data, инсталирам magisk и няма ядове, тоест всичко заработва. Влизам в менюто на телефона, възстановявам си контакти, приложения и т.н. и отново при влизане в TWRP иска парола! От многократни опити някак се затри и ромът. Бях направил копие и пробвах да го възстановя през TWRP-то, ама греда-не го приема, така де-прави го, но с грешка, и не щя да стартира нормално системата. Изтеглих TWRP за sakura, и с нея няма проблеми, ама не можах да флашна оригинален ром с къстъм рековърито понеже ми изписва, че съм опитвал да инсталирам sakura_india, а това било sakura. През фастбуут потърсих каква е вярно версията, да не би някак наистина да съм я сменил, но не съм-Излиза си sakura_india. Изнервих се и реших поне да пробвам xiaomi.eu и сега телефона е с него. Разлики между него и официалния намирам само в няколко добавени екстри и не дотам пълния превод на Български, но иначе бива-поне засега. 
П.С. Е,също добавих Гугъл камера, да добия представа и от нея!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)