Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9/MI 9 EE/MI 9 SE - снимки от камерата
#1

[Изображение: 3b629c5eea56fdfa51247bf590d3ecf4-full.jpg] [Изображение: 96cf655bc93044a9eed75e331107f6e2-full.jpg]                                                                                         
                                                                         Споделяйте тук снимки направени с Xiaomi MI 9

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Снимки и Видео от Ми 9:

https://yadi.sk/d/qIo8ge7EAgRIDw
Цитирай
#3

Средно качество камера. Снимките от метрото са потрес. Unsharp mask пооправя мазалото. Доста скъпo излиза чип 855, пръстов и около 20 ватови зарядни = 900 лв. Поне да имаше едно 5G. Wink
Цитирай
#4

Camera Test Comparison - Xiaomi Mi 9 Vs Iphone XS Max: 


 
Цитирай
#5

(2019-02-25, 13:41:44)airbus написа:  Средно качество камера. Снимките от метрото са потрес. Unsharp mask пооправя мазалото. Доста скъпo излиза чип 855, пръстов и около 20 ватови зарядни = 900 лв. Поне да имаше едно 5G. Wink

ще има като му дойде времето.
При условие, че го нямаме в българия само ще плащаш за нещо, което не ползваш. Освен ако не смяташ да го търкаляш три години.
А за снимките - и аз не съм впечатлен, ама си има и хора, които просто не могат да снимат Smile
Цитирай
#6

(2019-02-25, 13:45:59)NoMaD написа:  Camera Test Comparison - Xiaomi Mi 9 Vs Iphone XS Max: 

На клип ли ще сравняваме снимки? Баш с ифон. Ми 8 снимаше по-добре. Да не е от новото стъкло на камерите?
Цитирай
#7

Бях решил на 99%,че следващия ми телефон ще бъде Mi 9,но ако снима като приложените снимки няма да го бъде. Аз съм в потрес от снимките качени в yandex. На жена ми Mi 8 снима в пъти по-добре. Незнам проблема в човека ли е или в апарата или снимките са фалшиви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#8

Тези фотоси- или човека снима много зле по принцип или нарочно е снимано по този начин. Ще видим, скоро ще излязат още много снимки.
Но да снима апарата по зле от среден клас телефон... съмнява ме.

В очакване на повече реални снимки може да разглеждаме ревютата на GSM Arena: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-review-1891p6.php
и на DXO Mark: https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-9-camera-review/


Цитирай
#9

Аз просто споделям каквото изпадна в нета по темата.
Иначе съм впечатлен и от двата модела, но ако се налага да пазарувам вероятно бих взел se-то, защото гледам да се ширя според възможностите си.
В най-лошия случай ще се окаже, че прави добри снимки при определени условия и човек трябва да прецени кое кога.
Все пак има 3 режима, които не винаги са подходящи във всички ситуации. По едно време дори за Ми 8 имаше някакви проблеми като снима с включено AI.
Има значение дали е бил с глобален или китайски ром телефона..
Реално е трудно в наши дни да дадеш 900лв и телефона да не снима, но, разбира се, не е невъзможно Smile
Освен това "снима" е с различно значение за всеки човек
Цитирай
#10

(2019-02-25, 21:16:58)Johnnie написа:  Бях решил на 99%,че следващия ми телефон ще бъде Mi 9,но ако снима като приложените снимки няма да го бъде. Аз съм в потрес от снимките качени в yandex. На жена ми Mi 8 снима в пъти по-добре. Незнам проблема в човека ли е или в апарата или снимките са фалшиви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чак пък в пъти по-добре, колко пъти? Smile
Разгледах темата с качени снимки от МИ8 и определено не бях впечатлен. Въпроса е този който изказва мнение на база на какво го прави и по какви критерии ги сравнява. Ако човека никога не се е докоснал до DSLR и Mirrorless , никога не е сменял обективи, не знае какво е това бледна и не е сложил поне няколко филтъра на обектива си (тук не говоря за софтуер) може би в такъв случай мнението му не би било от най-обективните.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bassoon_godbg за това мнение:
  • nowhere, suffer
Цитирай
#11

Проблемът е, че не излизам много навънка, с и без свткавица в нощен режим:

[Изображение: 59f76868ab727b06a4d2f649386508fc.jpg][Изображение: c942fc9d7072ae7e85dd14074bacdac1.jpg]
Цитирай
#12

Гкам
[Изображение: 8d9b8cdaad8ad5ae46bc0c8b4e84e160.jpg]
Сток
[Изображение: 268b6ae1374a58208811b52ad2151c80.jpg]
Гкам
[Изображение: 4d579f199b15d134341ef7d47bd23f7f.jpg]

Sent from my MI 9 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Разочарован съм от камерата на флагман от 2019! Очаквах повече.

Aвто и без хдр

Ми9
[Изображение: IMG-20190509-193056.jpg]


С7
[Изображение: 20190509-193012.jpg]
Цитирай
#14

Кое не ти хареса в снимката, колега?
Аз едва намирам разлика. Сложи на Mi9 и Google камерата.

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай
#15

И аз не намирам разлика. Пиши кое не ти харесва да знам какво да гледам.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#16

Може би , защото S7 е модел 2016 , а прави кажи - речи еднакви снимки с модел 2019, но в случая от храст в двора няма каква уау снимка да очакваш
Цитирай
#17

Авто без светкавица

Ми 9

[Изображение: IMG-20190510-131702.jpg]

С7

[Изображение: 20190510-131620.jpg]


Авто със светкавици Smile

Ми 9

[Изображение: IMG-20190510-131720.jpg]



[Изображение: 20190510-131631.jpg]
Цитирай
#18

На ми9 имаш про и нощен режим, защо не ги ползваш?
Цитирай
#19

И аз това щях да питам. От както има нощен режим светкавицата я използвам само за фенерче, никога в комбинация с камерата. Между другото пробвайте да снимате през деня с нощен режим стават много добри снимки.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#20

Човекът си тества на Авто. Никой не оспорва качествата на s7 в това отношение. Вероятно е и с по-добър дисплей, но е модел на 3 години.
Нито има тази производителност, нито батерията му ще кара толкова, поддръжката му вече вероятно е изтекла...
Ако тройната камера има предимства само с ръчни настройки или с Google camera, не на всеки би му било да я ползва.
Скоро ми се наложи да пътувам с още 15 човека до едни водопади и там 13 от тях вдигат телефона и снимат.
Разбирате накъде бия.
Хората обичат камерата да снима, без да се налага да мислят и за нея
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#21

Камерата на Mi 9 е уловила много повече детайли в първите две снимки. В първата се е справила значително по-добре от S7-цата. Всичко е на фокус, има много повече детайл. Цветовете изглеждат малко измити, но на мен ми изглеждат по-близо до реалността от напомпаното зелено на Samsung-а. При купите и двете снимки са слаби, въпреки по-сложните условия. Xiaomi-то пак е уловило повече детайл и по-добър фокус. Не разбирам почти нищо от фотография, но разликите са видими. На авто Mi 9 бие с лекота. Разбира се, ако снимките се гледат само на телефонния екран и няма да се ползват за нищо повече от социалките, разлики трудно ще се намерят.

[Изображение: E6BLFiM.jpg]

[Изображение: 1aodBDu.jpg]
[-] 5 потребители изказват благодарност на totto за това мнение:
  • e34v8, milenvn, predator_v_bg, ronnie72, suffer
Цитирай
#22

Нощният режим е софтуерна догъзица, разваляща снимките.

Дори след обновяване, камерата е доста бъгава. Типично за Сони - в бялото да избива червено.
Като цяло орязани възможности. По време на видео клип не може  да включиш  зум или широк ъгъл. Трябва да е преди.
На нощен режим липсва широкоъгълната камера.
Липсва едновременно снимане с двойна камера при видео.
Гкam версията която сложих работи само с основната камера. Може би при други работи.


Ми 9

[Изображение: IMG-20190510-185034.jpg]


С7
[Изображение: 20190510-185053.jpg]
Цитирай
#23

Радвам се, че взех П30 Smile Но на горната снимка Ми9 е по-добре.
Цитирай
#24

Задал съм от настройките на камерата>higher contrast, с мисълта, че се отразява само на екрана. Всъщност има ефект и върху снимките. Станали са страхотни. Последната е с телекамерата. Крепостта с широкоъгълната камера.


[Изображение: IMG-20190514-095636.jpg]

[Изображение: IMG-20190514-100439.jpg]

[Изображение: IMG-20190514-101828.jpg]

[Изображение: IMG-20190514-101905.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • gerak, Kiridedra, marti_n80
Цитирай
#25

(2019-05-10, 16:27:55)totto написа:  Камерата на Mi 9 е уловила много повече детайли в първите две снимки. В първата се е справила значително по-добре от S7-цата. Всичко е на фокус, има много повече детайл. Цветовете изглеждат малко измити, но на мен ми изглеждат по-близо до реалността от напомпаното зелено на Samsung-а. При купите и двете снимки са слаби, въпреки по-сложните условия. Xiaomi-то пак е уловило повече детайл и по-добър фокус. Не разбирам почти нищо от фотография, но разликите са видими. На авто Mi 9 бие с лекота. Разбира се, ако снимките се гледат само на телефонния екран и няма да се ползват за нищо повече от социалките, разлики трудно ще се намерят.

[Изображение: E6BLFiM.jpg]

[Изображение: 1aodBDu.jpg]

Направо ми взе думите от устата. Има и нещо друго, което забравяме... Целия хардуер в Mi9 (сензор, чипсет и т.н...) е все още много нов. Трябва време да се оптимизира софтуера. А при телефонните камери, той е най-важен.

@airbus, тези снимки от пост 24 са зле. Това са по-скоро красиви (наистина много красиви, евала) картинки, но нямат нищо общо с добри реални снимки. До някъде разбирам защо си мислиш, че С7 е голямата работа. Там има як oversaturation и oversharpening.

Иначе, от около седмица съм с Ми9 и определено хардуерът е на ниво, но в софтуера има много какво да се подобри. И то не защото е чак толкова зле софтуерът, а защото хардуерът има голям потенциал (за камерата говоря). Има някои неща, които много ми харесват, като топлия баланс на камерата, видеото (за съжаление аудиото е зле), ултра широката камера, телефото камерата. Главния сензор също се представя добре, но в нощните снимки има много какво да се желае. Предполагам там Гкам ще оправи нещата.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)