Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ! Проблем с индентифицирането с пръстов отпечатък S8 android 9
#1

Здравейте! Страшно много ме дразни това, че всички приложения които поддържат удостоверяване с пръстов отпечатък не работят с него в андроид 9. Някой може ли да ми каже има ли лек за този проблем. Пример в самсунг браузера нито една парола запеметена не мога да се удостоветя с пръстов само с ириси ... булбанк приложението също пръстовия не реагира. На S9+ с офицялен ъпдейт е същото. Аз съм с S8 beta 4. Пръстовия работи само за отключване на телефона. Това може ли да се оправи по някакъв начин?  Bu Bu

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
Аксесоари
#2

Да, може!
Цитирай
#3

Сега въпроса ми е как ?

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#4

На Note9 също няма проблем, с beta firmware ли си?

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#5

Да с бета съм но имам и S9 с не бета и на него е същото от къде би могло да го оправя. Никакво удостоверяване с пръстов в приложенията не ми работи ... но за отключване си работи. И за влизане в настройките на SamsungPass си влизам но за Browsera УниКредит банкиране и друго удостоверяване с пръстов не иска да сработи.

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#6

Вариантите са два - чакаш нова бета или минаваш на официално Орео, при което всичко си му работи.
Предвид факта, че до месец трябва да излезе официалния Пай, то ти трябва само търпение.
Най-добре щеше да е да пишеш в темата за One Ui и Пай бета.
Нормално е да има бъгчета при бета версиите, те затова не се пускат масово. Като бях с бета 1 и 2 не му обърнах внимание. Като разбрах, че трябва да правя поне още няколко флаша, се върнах на Орео, че не ми се занимава.
Но като цяло Пай си е за предпочитане пред Орео.
Цитирай
#7

Ок за S8 от бетата е но за S9 който е с официален не бета защо и при него е така ? Явно има някакво решение или тоя пръстов е само за украса ?

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#8

Чакай фикс. То и да деинсталираш актуализациите на samsung pass и samsung интернет ще те върне на скорошни версии, при които ще има същия проблем.
Нямам S9 но пускат в момента някакви секюрити за февруари, може да го оправят там. Ако не - март или ако пуснат актуализации на приложенията.
Друг вариант от Пай на Орео се връщаш.
А ме съмнява с чистене на данни да се оправи, щом и при S8 го има в Пай бета.
Цитирай
#9

На Уникредит трябва да си оправят приложението. (засега само с PIN при Pie)
Samsung Pass и редица други приложения (Transferwise, A1 wallet, Phyre, Райфайзен, Transcard, ePay.bg, aWallet, PayPal, giffgaff си работят с fingerprint на Note 8 и Note 9.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#10

Изчисти кеша и данните на приложението, след това влез отново в него с парола и си настрой пак пръстов вход. Работя по разработката на приложението на друга банка и там го има също този проблем, той не е от самото приложение, а от спецификата на Андроид, който пази настройките в кеша на самото приложение и понякога нещата се омазват там. Решението е само това.
Разбира се, възможно е да е и друг проблем свързан с бетата, но това е най-честия проблем, поне при нас.
Поздрави!

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
[-] 2 потребители изказват благодарност на Terko за това мнение:
  • divna, tsvetan24
Цитирай
#11

И на финалната версия е така.
Трябва да се изчисти кеша и данните на приложението после да се регистрира на ново устройството в банкирането и тръгва.
Аз ползвам DSK smart и така си оправих тоя проблем.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)