Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10/S10+ - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: e52bc46d11b35b5d3b8032510aab792b-full.jpg]      [Изображение: 7facc40bce0cbb52a17da2eeb78094dc-full.jpg]
Galaxy S10 - разполага с 6.1” дисплей с резолюция 1440 x 3040 пиксела и извити страни, версиите с които се предлага са 8GB RAM и 128/512GB вградена памет + microSD. Основната камера е тройна, а към 12МР и 16МР сензори е добавен и трети 12МР сензор с 2х телефото оптика. Двата 12МР сензора са с оптична стабилизация. Селфи камера ни предлага 10MP. Батерията с капацитет 3400 mAh. Разполага с вграден в дисплея ултразвуков сензор за отпечатъци; 
Galaxy S10+ - диагоналът на дисплея е увеличен до 6.4”. Основната камера е без промяна, но към предната е добавен втори 8МР сензор за отчитане на дълбочината и прилагане на боке ефект. Батерията е нараснала до 4100 mAh. Версиите, с които се предлага са 8GB RAM и 128GB/512GB вградена памет + microSD, има и версия с 12GB RAM и 1TB вградена памет. Разполага с вграден в дисплея ултразвуков сензор за отпечатъци.
И двете устройства имат нов дизайн с Dynamic AMOLED дисплей със съотношение 19:9 върху почти цялата предна част, в който има отвор за селфи камерата. Моделите за Европа разчитат на чипсета Exynos 9820, в Щатите, Канада ще се ползва Snapdragon 855. Моделите за Европа разчитат на чипсета Exynos 9820, но в Щатите ще се ползва Snapdragon 855. И двата телефона поддържат безжично зареждане на други устройства и са водоустойчиви (IP68).
Galaxy S10, Galaxy S10+ се предлагат в бяло, черно, зелено, синьо, жълто и розово.  Galaxy S10+ с 8GB/512GB и 12GB/1TB памет ще има и два ексклузивни цвята - керамично бяло и черно.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

S10e за отделна тема ли е или ще добавиш и него?
Цитирай
#3

Според мен може да се причислят към една тема и трите модела.
Цитирай
#4

S10e отива в отделна тема.

 
Цитирай
#5

Преди малко разгледах и си поиграх и с трите модела и ако имах нужда от нов телефон бих отнесъл чистия S10. Двойната предна камера на S10 plus ми идва в повече. Хареса ми това че и при трите модела извивката е по-малка като на Ноут9 и имат по-мъжкарски вид а не като сапуните С8+/С9+.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай
#6

А, има вече демонстрационни бройки ли? Мислех, че ще се забавят поне седмица от представянето. За някое от Технотата ли става въпрос или офис на оператор?
Цитирай
#7

Виваком МОЛ Плаза Бургас.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай
#8

[Изображение: cd94eb7efc212b0d111ead2034a07bd4-full.jpg]

(2019-02-23, 17:50:43)tsvetan24 написа:  А, има вече демонстрационни бройки ли? Мислех, че ще се забавят поне седмица от представянето. За някое от Технотата ли става въпрос или офис на оператор?
Вече може да ги разгледаш в Технополис: 
S10E 128GB - 1449 лв. 
S10 128GB - 1749 лв. 
S10+ 128GB - 1949 лв. 
S10+ 1TB - 3129 лв.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай
#9

Колеги ще има ли вариант и при нас да дойдат със Snapdragon-a или ще си останат с exynos? Не ви ли иска да е с 855?

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Техното в моя град каза, че ще ги има евентуално на 8ми март. Но може да се направи пре ордър от сега.

@dada_
За Европа официално се продава с Екзинос. Ако си поръчаш от регион където предлагат Снапдрагон може да си вземеш, но гаранцията в Европа мисля не е валидна. Някой ако знае повече по въпроса мисля ще е полезно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#11

Да, точно така. За Европа се предлага само с еxynos, а в Америка и Азия със Снапдргона.
И наистина гаранцията не важи в Европа с процесор Снапдрагон.

1916 
Цитирай
#12

(2019-02-25, 08:40:53)dada_ написа:  Колеги ще има ли вариант и при нас да дойдат със Snapdragon-a или ще си останат с exynos? Не ви ли иска да е с 855?

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Доколкото знам преднината на Snapdragon беше миналата година. Сега Exynos се представя по-добре, поне на бенчмаркове. Също DAC-a на Exynos е нереално по-добър от този на Snapdragon, има огромна разлика, от опит го казвам. При Snapdragon моделите винаги DAC-а е бил доста по-зле. + неотключваем bootloader, exynos ftw  Big Grin
Цитирай
#13

Samsung Galaxy S10 - Пълен обзор

 
Цитирай
#14

Speed Test Galaxy S10+ Snapdragon 855 vs Exynos 9820: 


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

(2019-02-25, 21:50:46)randommaniac написа:  Доколкото знам преднината на Snapdragon беше миналата година. Сега Exynos се представя по-добре, поне на бенчмаркове. Също DAC-a на Exynos е нереално по-добър от този на Snapdragon, има огромна разлика, от опит го казвам. При Snapdragon моделите винаги DAC-а е бил доста по-зле. + неотключваем bootloader, exynos ftw  Big Grin

Виж за DAC-а не съм се интересувал какъв е и какво може при различните варианти. В С10 дали как ще се представят обаче?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#16

Баси якият тапет. Big Grin WALL-E-PAPER    

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#17

Samsung Galaxy S10+ : Пълен обзор

 
Цитирай
#18

Днес започват продажбите на моделите в новата серия Galaxy S10 на Samsung, която беше представена на 20 февруари. В нея има 4 модела, но един от тях е с 5G. В България Galaxy S10, S10+ и S10e са достъпни в магазините и онлайн. Цените започват от 1749 лв. за Galaxy S10, 1949 лв. за Galaxy S10+ и 1449 лв. за Galaxy S10e. Galaxy S10e е наличен в зелено, черно и бяло, а Galaxy S10 и S10+ добавят към тези цветове и синьо. Galaxy S10+ с 1ТВ памет е достъпен само в керамично черно и бяло. За ограничен период от време, първите 1000 потребители, закупили и активирали Galaxy S10 или Galaxy S10+ ще имат възможността да получат безплатни Galaxy Buds на стойност 299 лв.

 
Цитирай
#19

Великият им фолио-протектор почна веднага да се разлепя по ъглите след като сложих силиконов гръб.
Цитирай
#20

Ако е сложен да покрива 100% от дисплея, нормално е да се отлепи, опитай да го прехлупиш със силикона, ако не става избираш, или дисплей без фолио и силиконов гръб, или защита за дисплея и гол гръб.
Цитирай
#21

Аз си сложих силиконово гръбче и нямам никакъв проблем с протектора за S10+ става въпрос .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

За собствениците на телефона, нека да ви дам съвет. Обърнах внимание че голяма част от приложенията не са оптимизирани за този екран и се стартирват със черна лента отгоре на дисплея ( не изпълват екрана до край ). Докато разработчиците не си оптимизират програмите трябва ръчно да си настройвате приложение по приложение да ви ги отваря на цял екран.
Влизате в Settings > Display > Full screen Apps, там ще ви отвори списък със всичките ви приложения, там ще видите че всички са направени на Auto. Тези които не са оптимизирани все още да изпълват екрана ги променете от Auto на Full screen.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 6 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • DaDiablo, divna, NaniG, oxuboxu, vassetz, Ванkата
Цитирай
#23

(2019-03-08, 21:49:44)CuBG написа:  За собствениците на телефона, нека да ви дам съвет. Обърнах внимание че голяма част от приложенията не са оптимизирани за този екран и се стартирват със черна лента отгоре на дисплея ( не изпълват екрана до край ). Докато разработчиците не си оптимизират програмите трябва ръчно да си настройвате приложение по приложение да ви ги отваря на цял екран.
Влизате в Settings > Display > Full screen Apps, там ще ви отвори списък със всичките ви приложения, там ще видите че всички са направени на Auto. Тези които не са оптимизирани все още да изпълват екрана ги променете от Auto на Full screen.
Bu
Цитирай
#24

Взех го днес, като първи впечатления мога да кажа, че сензора за пръстов отпечатък изобщо не е толкова лош, колкото на доста места се опитват да го изкарат. Поне за мен работи много добре и дори не се налагаше да свиквам къде да си сложа пръста, понякога се случва да съм малко по-настрани но улучвам 9/10 пъти сензора. Забелязах голяма промяна в предната камера в сравнение с S9, вече го няма агресивния post-processing. Екранът със сигурност не е толкова "in your face" като на предните модели, цветовете са доста по-малко наситени, но по-реалистични и приятно изглеждащи (поне за мен). От батерията останах приятно изненадан, взех го с 50% и изключи с 2 часа и половина SOT (като се има предвид, че си е доста натоварващо да се инсталират всичките приложения и да се прехвърля цялата информация наведнъж). Направи ми впечатление, че докато 'мигрирах' и хвърлях всичко наведнъж не загря нито лагна. Спомням си като настройвах S7 как дропваше фреймове и си забиваше изцяло докато го настройвах и трябваше да го оставя, защото си пареше ?. Засега това са ми първите впечатления. А за хората, които още си ги чакат - пожелавам ви да си ги получите скоро
EDIT: във вибрацията има голяма промяна, усеща се като на айфоните с taptic engine
[-] 6 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • divna, enkov, ivkos, NaniG, oxuboxu, Sv3TL10
Цитирай
#25

Липсва ми светодиодния индикатор и оригиналните икони се наложи да ги сменя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)