Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

След новия ъпдейт. Това е след около 4 часа и половина игра. Galaxy s10 plus


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари

Много ли е по-зле батерията на чистата S10 спрямо тази на S10+? Размерът и теглото на S10 са ми доста по-приятни, ама ако прави само 3-4 часа екран, бих дал 100лв. отгоре за плюса.
Цитирай

Това е почти постоянно.[Изображение: b248ac41efd2a78df049bb4cdf97d5d0.jpg]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на DaDiablo за това мнение:
  • Lollipop
Цитирай

Когато си за риба и нямаш желание да си поглеждаш телефона. S10+ последният ъпдейт, 3g-4g през повечето време + чужди оператори.[Изображение: 6528791e4f41fbbd5cbe8291a9af4795.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Lollipop
Цитирай

Цял ден вкъщи на хладно на климатика в търсене на хотел за почивка. 80% от времето Booking, Trivago и браузване. Само на WiFi.
[Изображение: 27135677.png]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Доста добре.

[Изображение: Screenshot-20190711-221614-Settings.jpg]
Цитирай

(2019-07-11, 21:43:42)rikob написа:  Доста добре.

[Изображение: Screenshot-20190711-221614-Settings.jpg]
Някакви специални настройки правил ли си за такъв резултат?
Цитирай

Много неща съм изкл. от консуматорите на батерия. А и повечето от времето е на WIFI.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • danilov
Цитирай

(2019-07-11, 23:45:39)rikob написа:  Много неща съм изкл. от консуматорите на батерия. А и повечето от времето е на WIFI.
Би било добре да споделиш кой неща си изключил.
Цитирай

Приложения които не ползвам са приспани, резолюция на минимум, изкл. на адаптивна светлина, вкл. на адаптивна батерия.
Писани са из темата тия неща, стандартни настройки то друго няма какво да се направи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • danilov
Цитирай

Направо ме мори тая батерия. Няма оправия. Какво ли не съм пробвал и си е пак същият леш!!! Още от началото трябваше да го върна за рекламация, но прочетох из нета, че трябва да се адаптира след известно време.  После нови софтуери, та какви ли не гимнастики с ограничаване и спиране на приложения а после и с включени всички приложения и пак същата каша! Просто само 20% от хората, са доволни от десятката.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

(2019-07-20, 15:30:15)emilkolev85 написа:  Направо ме мори тая батерия. Няма оправия. Какво ли не съм пробвал и си е пак същият леш!!! Още от началото трябваше да го върна за рекламация, но прочетох из нета, че трябва да се адаптира след известно време.  После нови софтуери, та какви ли не гимнастики с ограничаване и спиране на приложения а после и с включени всички приложения и пак същата каша! Просто само 20% от хората, са доволни от десятката.
Чак толкова лош резултат!!  мирише  ми,че си попаднал на кофти бройка!!
Цитирай

(2019-07-20, 15:59:15)emo_841 написа:  Чак толкова лош резултат!!  мирише  ми,че си попаднал на кофти бройка!!
Ее кофти, то и при мен е така, в началото правих 4+ часа сот без каквото и да е пестене, но след поредния ъпдейт макс 3.5 и то с много зора (средно 2.5-3)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Колеги, след последния ъпдейт някои получиха дрейн от Phone services, така че погледнете в темата за актуализации и вижте как да го премахнете. Относно лошият резултат на колегата два коментара над мен - за S10 не знам, но за S10+ никога не съм падал под 5 часа и половина.. Е, ползвам го само с една карта, което също е фактор, но все пак предполагам, че имаш някакъв сериозен проблем с твоята бройка с тези 2 часа само СОТ. По-добре го дай гаранционно да му сменят батерията и да го ресетнат, наистина нереално лош резултат е това.

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на StevieG за това мнение:
  • emilkolev85
Цитирай

Гаранционна смяна на батерия...както го написа, все едно става толкова лесно
Цитирай

Всичко , което работи фоново, принципно съм го забранил! Лоша работа. Ако го върна за рекламация, ще ми коства поне 3 месеца.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Колкото повече спираш нормалната работа на телефона с тези забранявания, толкова по-зле работи. Сменил съм 4 Самсунга за последната година и половина и не че съм късметлия да съм попадал все на безпроблемни бройки, а просто без да пипам нищо, винаги са се държали добре при мен. Ето от днес до сега какво е положението. Пак казвам, нищо не съм забранявал.
[Изображение: 27282055.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Вълчо, горе съм написал, че пробвах абсолютно всичко. Сега ще чакам за нов ъпдейт и ако ли не се оправи, ще го пратя в сервиз веднага след като се върна от отпуска.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

И според мен има някакъв дефект телефона.Ползването на такъв телефон е мъка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • emilkolev85
Цитирай

Нито една марка не е защитена от кофти бройки, партиди. Занесете го да тестват в сервиза. Ще загубите максимум час. Така губите месеци в нерви.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Ако използвам екрана, тогава имам резултат. Но ако го ползвам в режим изчакване, тогава е леш! Батерията се топи и най-гадното е, че немога да разбера дали самата батерия е скапана или някое приложение!? Предполагам, че не е виновна батерията, защото имам и добри постижения като 24 часа от които 7 екран, с две сим карти в телефона.  Но в последните 15 дни е тотал шрот!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Не че нещо колеги, обаче същите проблеми ги има и S9/S9+

Сега кротко си чета тази тема от както е излезнала и ми доиде на ум на видя и S8/S8+ темата и там е абсолютно същото. А след ъпдейт до следващия андроид винаги почвало загряване и още по зле от към батерия. Сега като ви доиде андроид 10 и ако се повтори същото, което съм сигурен че ще се. Значи го правят целенасочено и от флагманите им само Note серията ще си струва и то не за повече от 1 година ползване защото и там след нов андроид и всичко е леш.

Нямам търпение да ви доиде андроид 10 и да ви се кефя Big Grin


Бях гледал някакво клипче Youtube като сега не мога да се сетя как му беше името но каза че имат power leaking по дъното на телефона и батерията просто върви по същия начин сякаш го ползвате и че засегнатите са S7, S8,S9 серията като не каза нищо за S10 защото не беше излязъл тогава. Също така нищо не каза и за Note серията. Сигурен съм че и тука има някаква такава работа.

Както emilkolev аз се мъчих 7 месеца със безброй рескания на фабрични и безброй различни метода и начина и бях се изчерпал вече, но нищо не проработи.


@emilkolev85 При мен имаше проблем със обхвата, много батерия гълташе самия обхват на някои места. При тебе може да е от роуминга

@rikob "Приложения които не ползвам са приспани, резолюция на минимум, изкл. на адаптивна светлина, вкл. на адаптивна батерия."

И телефона става от флагман Midrange. На тази резолюция и телефоните по 500 имат по хубав екран.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • emilkolev85
Цитирай

@BGDropche  Мнението и вижданията за намаляването на резолюцията са си само твой.
Който вижда разлика на няколко инча да си ползва най високата резолюция, нямам против.
Друга разлика освен да ми хаби повече батерия няма. Smile
Цитирай

Според мен има огромна, защото се губи премиум усещането. За много хора това да дадеш 1750лв за телефон и после да трябва да му намаляш резолюцията и да спираш онова и това за да ти изкара деня не ми се вижда добра инвестиция.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • emilkolev85
Цитирай

между FHD+ и WQHD+ не се вижда разлика
но ако телефона се ползва в HD+....компромис е
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)