Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

(2019-12-09, 16:53:06)dada_ написа:  @yasensd  Няма  и да изкарваш повече. На мобилни данни моя много рядко прави 4 часа. На wifi ми кара към 4-5 макс. Никакви пестене на енергия не съм включил, екрана е на макс резолюция, Bluetooth-та е постоянно включен и свързан към часовник. Единствено съм пуснал dark mode, но просто ми харесва повече с него, не за пестене на енергия.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Май се прецакахте  с тези 10ки ! Аз щях да купувам , но ще изчакам 11 серия .За сега съм доволен от моя S8 .Кара към 5часа още .
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги. Искам да попитам според вас проблем ли е , ако цяла вечер телефона седи на док станцията или на зарядното? Не за друго , ама в работата имаме проблем явно с тока и като го пусна да се зарежда по 3-4 часа не може да се зареди и така мисля,че ептен ще прецакам батерията. Затова ми се иска като стана сутирнта да е на 100% да мога да си върша работата през деня Smile Мерси предварително за съветите

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
[-] 1 потребител изказва благодарност на POPCORN за това мнение:
  • ktndvd
Цитирай

Един "power bank" ще ти реши проблема. Според мен не е подходящо по цяла вечер да е на зарядно.
Цитирай

Няма абсолютно никакъв проблем да стои постоянно на зарядното

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай

(2019-12-09, 19:13:53)POPCORN написа:  Здравейте колеги. Искам да попитам според вас проблем ли е , ако цяла вечер телефона седи на док станцията или на зарядното? Не за друго , ама в работата имаме проблем явно с тока и като го пусна да се зарежда по 3-4 часа не може да се зареди и така мисля,че ептен ще прецакам батерията. Затова ми се иска като стана сутирнта да е на 100% да мога да си върша работата през деня Smile Мерси предварително за съветите

Проблем няма, само дето не ти трябва винаги да е заредена на 100%. За по-дълъг живот се препоръчва да има винаги заряд между 20 и 80 процента.

 
Цитирай

(2019-12-09, 20:30:42)NoMaD написа:  Проблем няма, само дето не ти трябва винаги да е заредена на 100%. За по-дълъг живот се препоръчва да има винаги заряд между 20 и 80 процента.
Почти винаги твоето и моето мнение са се припокривали, но сега не си прав. Това е абсолютно погрешно и невярно. Дори не се доближава до истината и най-вероятно си го прочел някъде и си се подвел. Като човек, който се занимава с електроника от 25 години, нога да ти кажа, че капацитет на батерия се поддържа и покачва с бавно и постоянно разреждане. Не презареждане, което между другото при телефоните няма как да се случи, поради много причини. Принципно е полезно пълно разреждане няколко пъти на година. И понеже една литиевойонна и полимерна батерия има живот не повече от 1500 заряда за да работи в пълен капацитет, по добре е да бъде разредена до край, и в края на цикъла си да се зареди до %, отколкото да се зарежда постоянно през няколко часа, както голяма част от хората правят, когато имат под ръка безжично зарядно, което между другото повишава заряда на тока в батерията, но капацитета пада осезаемо.
Изказвам и не натрапвам мнението си

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай

Ясно. Значи аз мислих , че трябва да се зарежда до 100% винаги , за да не се хабят циклите. Но щв пробвам тоя варянт с 20 до 80 %

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

(2019-12-09, 20:55:21)vaskojj написа:  Почти винаги твоето и моето мнение са се припокривали, но сега не си прав. Това е абсолютно погрешно и невярно. Дори не се доближава до истината и най-вероятно си го прочел някъде и си се подвел....
Това "прочел някъде"  го има в доста статии + личен опит и смятам, че е вярно, но въпреки това всеки има право на собствено мнение по този въпрос:

https://batts.pro/kak-prodlit-zhizn-akkumulyatoru-smar/

https://atinform.com/news/kak_prodlit_zh...09-01-1865 

https://istochnikipitaniy.ru/akkumulyato...fonov.html 

http://t-s.kz/topic/50673-kak-prodlit-sr...-telefona/

P.S. При интерес от твоя страна, мога да предоставя линкове и за други подобни статии, но и там в общи линии като изискване са посочени същите изисквания и стойности за по-дълъг живот на батерия за един смартфон.

 
Цитирай

Освен руски статии други имаш ли?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2019-12-10, 10:23:38)ole написа:  Освен руски статии други имаш ли?
Имам, ето една и на друг език: http://www.rodyna.org.ua/2018-2-28-2/

 
Цитирай

Някакви отзиви как се държи батерията на S10+ с Android 10?
Цитирай

(2019-12-10, 14:19:58)plamend93 написа:  Някакви отзиви как се държи батерията на S10+ с Android 10?
Никаква разлика няма , като с Андроид 9.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Всяка батерия има живот определени цикли , държейки е между 20 и 80% пак си вървят циклите само дето получаваш по малко време употреба от дадения цикъл.
[-] 1 потребител изказва благодарност на j95monster за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

(2019-12-10, 14:19:58)plamend93 написа:  Някакви отзиви как се държи батерията на S10+ с Android 10?

В сравнение с бъгавия ноемврийски ъпдейт, батерията след Андроид 10 ъпдейта вече е чук.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2019-12-10, 15:52:55)j95monster написа:  Всяка батерия има живот определени цикли , държейки е между 20 и 80% пак си вървят циклите само дето получаваш по малко време употреба от дадения цикъл.
Не е така. Като го зареждаш от 20 до 80 не ползваш цял цикъл, а примерно 0.3 от него. Докато от 20 до 100 - 0.97 от цикъла. Ето няколко снимки с точните числа при различно зареждане.:[Изображение: 3d0ca26ae1debd631d207a1dc7cd1fb1.jpg][Изображение: efd074b3eb20b5cc187e823873dd2f2f.jpg][Изображение: bd840d8751b139be7f3832450a2d51a2.jpg]

Ето примерно на първата снимка се вижда, че съм заредил 63% и съм ползвам 0.29 от 1 цикъл, докато на третата снимка, за 58% са използвани 0.98 от 1 цикъл.

П.П. Въпреки това, аз си го включвам вечерта и го изключвам като стана. След две години така или иначе ще го сменям, колкото изкара.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2019-12-12, 11:28:57)dada_ написа:   П.П. Въпреки това, аз си го включвам вечерта и го изключвам като стана. След две години така или иначе ще го сменям, колкото изкара.
И въпреки това, не си прав: https://androidinsider.ru/polezno-znat/k...rtfon.html

 
Цитирай

(2019-12-12, 15:32:51)NoMaD написа:  И въпреки това, не си прав: https://androidinsider.ru/polezno-znat/k...rtfon.html
Знам, че е не съм прав, затова написах въпреки това (че не трябва така да правя) го зареждам цяла нощ.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Доволен съм от батерията на S10+ в сравнение с стария S9+.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

S10+  как се справя батерията с последния софтуер ?Много ми е важно да е по-добре от стария ,ако е същото или по-зле да не го слагам.

Славия София 1913
Цитирай

И аз вече тествам батерията с андроид 10 и батерията е по-добре. Дори спи по-дълго време и не харчи колкото преди на огасен дисплей.
Цитирай

Здравейте какви са тези услуги на гугъл плей и какдаги поставя в спящ режим?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-12-13, 15:02:01)bekama_89 написа:  Здравейте какви са тези услуги на гугъл плей и какдаги поставя в спящ режим?
Google Services накратко са за достъп до SMS съобщения, важни данни, цялата информация от приложенията на Google и други такива подобни неща. С една дума услугите на Google Play са компонент, който е доста тясно преплетен със самата ОС. Не могат да бъдат деинсталирани. Като за начало опитай с изтриване на актуализации ("Настройки" - "Apps" - "Всичко"- Google Play услуги - Изтриване на актуализации). Може също така да се опита и с изключване на синхронизацията на данните с профила ти в Google чрез Настройки - Акаунт. На ненужни за теб приложения се махат чавките.

 
Цитирай

(2019-12-13, 02:12:05)slavista написа:  S10+  как се справя батерията с последния софтуер ?Много ми е важно да е по-добре от стария ,ако е същото или по-зле да не го слагам.

Супер е. Преди Андроид 10 последните 1-2 месеца имаше някакъв проблем, поради който не спеше дълбок сън и харчеше повече, но това е оправено.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Това е батерията за вчера и днес с Андроид 10. Като цяло съм доволен, тъмния режим е включен и само на 4G. В момента правя няколко цикъла да тествам батерията като дисплея е на HD+. След няколко дни ще го сменя на WQHD+, за да видя колко ще е разликата.
При Андроид 9 разликата бе нещо от сорта на 5-15 минути, което е нищо в сравнение с качеството на картината.
Това, което пести батерия и се усеща според мен е ползването на тъмния режим в приложенията.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Колеги да ви питам как се справя S10 (не Plus), колко часа екран прави с последният ъпдейт?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)