Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

Аз съм така, от 2-3 месеца след като го купих, а го взех като излезе.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
[Изображение: 0d929f31b874338715c13faf5aa86967.jpg]

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай
Аксесоари

Привет, извинявам се предваритлено ако е задван въпросът преди, но питанката ми е следната..
увреждали се батерията ако сме постоянно на пауър сейвинг.. благодаря!
Цитирай

(2020-10-12, 18:19:17)bruckshot написа:  Привет, извинявам се предваритлено ако е задван въпросът преди, но питанката ми е следната..
увреждали се батерията ако сме постоянно на пауър сейвинг.. благодаря!

Не! Абсолютно не, даже напротив, ако наистина ти пада по-малко батерията, ще я зареждаш по-малко. Следователно по-малко цикли ще изхабиш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-10-12, 22:10:52)dada_ написа:  Не! Абсолютно не, даже напротив, ако наистина ти пада по-малко батерията, ще я зареждаш по-малко. Следователно по-малко цикли ще изхабиш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

благодаря колега!  Smile
Цитирай

Колеги от няма и месец ползвам samsung s10 lite и ми прави впечатление че бързо пада батерията някой да разбира ? Аз ли го ръчкам или си е кусур на този модел


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Според мен не е нормално. В момента съм с 50% и 5ч и 8мин СОТ като съм го свалил сутринта от зарядното.
По принцип правя около 6ч на 4г, а в къщи на ви фи като бях под карантина съм минавал 11ч СОТ

Samsung S23+
Цитирай

Имаме си тема Лайтаджиите  Big Grin
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98589
Цитирай

Не разбрах трябва ли да го нося на сервиз понеже е чисто нов няма и месец....
Цитирай

(2020-12-12, 09:06:54)Deepside написа:  Не разбрах трябва ли да го нося на сервиз понеже е чисто нов няма и месец....

Колегите лайт да кажат, но на мен тези около 4 часа, които би трябвало да достигнеш, ми се виждат приемливи за samsung с ексонос. А вие сте с снапдрагон, там сот-а е по-добър, не като на колегата горе, 11 часа направо нереално ми се вижда, но около 8 часа ми звучи логично. Все пак попитай в темата на лайта. Друг въпрос е правил ли си ъпдейт, ако си, след него направи ли хард ресет? И за финал, дори и колегите от другата тема да ти кажат, че е малко сот-а - първо би следвало да направиш хард ресет, да видиш как се държи батерията след него и ако положението е същото, чак тогава да го носиш на сервиз.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Написал съм какво е при мен. Няма смисъл да лъжа някого. Нека колегата наистина направи един хард ресет. Не съм разбирач, но ми прави впечатление че тубата и фейсбук работят много във фонов режим. Може и нормално да е- не знам. Нека някой по отворен да каже

Samsung S23+
Цитирай

(2020-12-12, 10:26:58)apapazov написа:  Написал съм какво е при мен. Няма смисъл да лъжа някого. Нека колегата наистина направи един хард ресет. Не съм разбирач, но ми прави впечатление че тубата и фейсбук работят много във фонов режим. Може и нормално да е- не знам. Нека някой по отворен да каже
Колега не казвам, че лъжеш. Просто е много, за който и да е телефон. И това ме навежда на мисълта, че си спрял някой неща да не работят, в което няма лошо ако не ги ползваш. Но все пак да попита и в другата тема, колкото повече колеги му отговорят, толкова по-ясно ще му стане какъв сот е нормален за това телефонче.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Последен отговор, защото има друга тема.
Телефона е с пуснати синхронизации, пуснат АОД, 4г или wi-fi автоматична смяна, яркостта на дисплея е на ауто. Редовно подминавам 10ч СОТ в къщи на wi-fi и много пъти съм правил 11ч при браузване с хром основно. Винаги инсталирам ъпдейтите които ми идват и винаги съм с последният. Пиша го за да се ориентира човека който мисли че има проблем с батерията.
П.С Ако някой ми каже как се качват снимки ще кача скрийн шот от днес. В момента съм с 81% батерия и 3.30ч СОТ, но на Самсунг го засича за деня от 00.00ч до 23.59ч а снощи седях до 1.30ч така че и това влиза в сметките. Въпреки всичко имам 2ч СОТ от сутринта от калто съм го махнал от зарядното за 19% спад на батерията. Нека да кажат и други собственици на този телефон, защото мисля че и те са така а не че моят телефон е извънземен

Samsung S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на apapazov за това мнение:
  • dada_
Цитирай

Здравейте, след ъпдейта до 11 едно от приложенията ми не иска да тръгне и остана като известие в инфото за батерията... не съм обърнал внимание дали по-бързо се изтощава но ме дразни.. Та има ли начин да го махна оттам ? 
И още един проблем се появи : Не зарежда бързо... с ралични кабели и зарядни просто не зарежда бързо....
   

Samsung Galaxy S21 
Цитирай

Reset след актуализацията правен ли е?

 
Цитирай

(2021-01-18, 10:34:56)NoMaD написа:  Reset след актуализацията правен ли е?

Във връзка с актуализацията.   Аз след нея направих заводски настройки ,но не успях да направя ресет,та се питам дали изобщо е нужно да правя или не?
Цитирай

(2021-01-18, 10:44:09)emo_841 написа:  Във връзка с актуализацията.   Аз след нея направих заводски настройки ,но не успях да направя ресет,та се питам дали изобщо е нужно да правя или не?

Reset не съм правил ,но изтрих wipe cache и проблема с батерията пак си остана .

Samsung Galaxy S21 
Цитирай

(2021-01-18, 10:44:09)emo_841 написа:  Във връзка с актуализацията.   Аз след нея направих заводски настройки ,но не успях да направя ресет,та се питам дали изобщо е нужно да правя или не?
Препоръчително е да се направи след преминаване към по-висока версия на ОС.

 
Цитирай

(2021-01-18, 11:23:44)NoMaD написа:  Препоръчително е да се направи след преминаване към по-висока версия на ОС.

Пробвах, но след актуализацията никога да вляза в сервизното меню за да изчистя кеша!
Цитирай

Емо, влиза се както преди, но трябва да имаш забучен кабел в буксата. Това е разликата, писано е вече доста пъти. Изключи си телефона, включи го с кабел към лаптопа и като излязат процентите на батерията, от там нататък процедурата е като преди.
Иначе аз след актуализацията ползвах телефона малко без ресет, не намирах никакви проблеми, но познавайки се, да ми е мирна главата го ресетнах Big Grin
Цитирай

(2021-01-18, 12:13:16)Sv3TL10 написа:  Емо, влиза се както преди, но трябва да имаш забучен кабел в буксата. Това е разликата, писано е вече доста пъти. Изключи си телефона, включи го с кабел към лаптопа и като излязат процентите на батерията, от там нататък процедурата е като преди.
Иначе аз след актуализацията ползвах телефона малко без ресет, не намирах никакви проблеми, но познавайки се, да ми е мирна главата го ресетнах Big Grin

Говорим за HardReset при който се изтрива всичко нали ?

Samsung Galaxy S21 
Цитирай

(2021-01-18, 12:21:15)lasthope7 написа:  Говорим за HardReset при който се изтрива всичко нали ?

Да, това е пълноценния ресет.
Цитирай

(2021-01-18, 12:21:15)lasthope7 написа:  Говорим за HardReset при който се изтрива всичко нали ?

Извинявай имах в предвид wipe cache аз вече направих заводските,  т.е нали нова е хард ресет!
Цитирай

От почти две години, никога не съм правил reset. Сигурно е грешка, но не съм имал и проблем.
Може и по добре да работи. Как после си връщате всичко, което сте имали на апарата?
Цитирай

Ако са снимки или файлове може на PC или лаптоп.

 
Цитирай

И приложения и всичко наново?
Дано да нямам проблем Blush
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)