Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

Качваш си всичко на чисто, това е.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Just
Цитирай
Аксесоари
Exclamation 

Дават две различни,времена...

не успях да кача др скрийншот,от дивайс кеър-а, но има разлика с около 20/30 мин... на кое да се вярва
Цитирай

При мен също много бързо започна да пада. С пестене на енергия съм включил. Инсталнах AccuBattery Pro да видя дали ще мога да хвана кое така я топи.

Разбрах единия проблем. Изключих подобрената обработка, пише че тя хаби батерия. Сега ще видя как ще се държи. Вие вярвате ли, че батерията трябва да се зарежда до 80% за по добрия й живот?
И при мен има проблем с камерата.
Цитирай

Колеги,обнових софтуера и батерията започна да пада светкавично бързо.Някой опитал ли е след като обнови да върне фабричните настройки на устройството?Дали ще има по-добър резултат ?

Славия София 1913
Цитирай

Поне кеш чисти ли, иначе при преминаване към по-висока версия, е желателно връщане на заводски настройки.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Един резултат от мен след актуализацията до 11. Това е нещо като рекордна стойност - 3 часа екран. Толкова си може машинката просто.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

При мен S10e е с по-малка батерия , но доста по-добре се представя. Стигам до 4 часа екран и остатък от 20 % смесено Wifi - 4G + над 18-20 часа след последното зареждане
Цитирай

(2021-02-01, 16:06:42)iwanssss написа:  При мен S10e е с по-малка батерия , но доста по-добре се представя. Стигам до 4 часа екран и остатък от 20 % смесено Wifi - 4G + над 18-20 часа след последното зареждане

Колега,от колко време го имаш телефона явно е новичък щом толкова добре се държи..моя беше така в началото,но сега няма нищо общо хаха..
Цитирай

Ами от 2019 декемрви ми е. Аз си мислех , че бързо пада , но с тази малка батерия дори се представя доста добре. Зареждам го докато стигне 20% почти винаги до 95/96%.. С гледане на видео съм стигал 6 часа екран като пак спирам на 20 % като се има предвид , че тези 20 процента може да ми стигнат за час час и половина зависи.. Но ще отбележа, че само на 4G батерията се изпарява.. 3/3:30 екран макс стига просто чипа е такъв , че е направен на 4G да гълта яко ток..
Цитирай

Защо не я зареждаш до 100%?
Цитирай

А трябва ли?

 
Цитирай

Нещо ми е малко трудно да повярвам, че могат да се направят 4+ часа екран с модел различен от S10+ ?
Може би нещо моята бройка не е както трябва, но при мен 2:30 часа в средното нещо и телефона се зарежда по минимум два пъти на ден. ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Оха колега това не е наред. Досега играх Wild Rift общо 2часа и 15 мин игра и от 96% ми падна на 63% за S10e става въпрос. При теб би трябвало да държи доста повече. А относно защо не зареждам до 100% - чел съм , че не е много полезно за батерията като се зарежда всеки път до 100..
Сега видях , че приложенията ти вървят доста време в backgroud. Направи ги да спят и би трябвало да се увеличи времето на екран.
Ето доказателство:
https://prikachi.net/image/ktS7X
[-] 1 потребител изказва благодарност на iwanssss за това мнение:
  • seemore
Цитирай

За скрийншот с s10e съм стигал до 9,5 часа screen. Но реално и с двете десетки които съм имал повече от ден не съм изкарвал никога, и то не може да се каже че съм ръчкал интензивно. И двата телефона бяха със Snapdragon и въпреки всичко батерията им беше ахилесовата пета и падаше бързо.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Как ги докарвате тея часове на С10Е не знам колеги,но аз повече от 2ч и 30 не мога...и това говоря вкъщи на wi-fi или в офиса също на wi-fi.Като съм по обекти телефона се използва само за разговори и много рядко 4G мрежата
Цитирай

Еми ако не си сложил да спят приложения или ако имаш работещо приложение което гълта батерия нормално да е 2:30 минути. Само на wifi вкъщи стигам до 5 часа и 30 минути с социални мрежи , тик ток ? и клипчета отвреме на време като това е отново до 20% .
Цитирай

Моя го дадох на майка ми, жената ползва viber, fb, messenger и една, две игри! Други приложения няма качени на телефона. Нищо не е слагано да спи, но то няма и какво да сложи, все пак иска да получава известия от чатовете. Телефона (с10), го изключва зареден на 100% сутринта и към 8 вечерта пак го пуска да го зарежда прави макс 2:30ч. СОТ. Това става само на WiFi, със спряни Bluetooth, GPS, NFC и други подобни, които не ползва, Дисплея е нагласен на 1080p.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Препоръчвам да пробвате и с друго зарядно. Аз ползвах оригиналното и батерията падаше прекалено бързо, но си взех безжично зарядно с 10W бързо зареждане и сякаш батерията започна да издържа една идея повече! Ползвам S10 SM-G973F


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И аз го докарах до 5ч. СОТ.
Цитирай

S10+,Snapdragon версията.
Дълго време имах проблеми с дрейн на батерията с Google Play Services и Vanced microg,но след двукратно триене на системен кеш на телефона (от рекавърито) и триене на Cache и Data на сървисите и "приспиване" на Vanced microg нещата най-накрая си дойдоха по местата.
Като падна батерията на 20% реших да не мъча повече телефона и го включих на зарядното, със сигурност обаче ако бях продължил да го ползвам щеше да изкара поне още 1 час SOT.
Автоматична яркост,1 час и половина разговор по месинджъра,доста клипове,ютюб мюзик,звук на макс.


Прикачени файлове Миниатюри
   

::Google Pixel 3a White::
Цитирай

След актуализацията до Андроид 11, цветовите нюанси на сивото при използване на тъмен режим, станаха доста по-светли, и не до там приятни за окото.
От доста години ползвам две теми с висок контраст, и след няколко актуализации вече са напълно пригодни за използване, и премахват въпросният проблемът със сивото.

п.п. Постът бе по скоро за темата за актуализациите, макар, че подобни теми спомагат и за по-доброто представяне на батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на m65 за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай

Още един резултат от мен. Това е нормално ползване с 4G мрежа през деня, безжични слушалки и толкоз. Най-много 2:30 екран да стане. За мен това е нормалната издръжливост на батерията, не знам как
някои хора правят 5+ часа с този модел камо ли с S10e ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Повече от 2:30-3.00ч не става, без изрични настройки, забрани и т.н. Поне, при мен. Така беше и със S8.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legal76 за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

(2021-02-13, 08:31:05)Legal76 написа:  Повече от 2:30-3.00ч не става

Ако телефона ми правеше 2 часа SOT бих го ударил в земята или бих го върнал там,откъдето е купен,съвсем честно.
WiFi 7-8 часа,4G 5-6,това е положението при мен.

EDIT: Дори тези цифри ме дразнят,с оглед на това,че втория ми телефон Xiaomi Redmi Note 9 Pro както и да го тормозиш отккъпва 12+ часа SOT...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай

И аз това си мислех. Ако за 8 часа след сваляне от заряд е на 20% и има едва 2 часа sot - не, няма да го разцепя в стената, имал съм такива желания с чужди телефони, които са изнервящо бавни, но веднага заминаваше в olx на символична цена. Това е абсурдно направо.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)