Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

Аз изразявам мнение след ползването на две десетки , и двете бяха със SD, и двете не можеха да се похвалят с голям издръжливот. SOT може и 10 часа да направя за снимка, но реално като го подхвана телефона на интензивно ползване те това е времето което съм писал . Телефони купени втора ръка на по една година, от Щатите. Казвам го за да го имат в предвид хората които купуват и да няма изненади. Да обобщя - за SOT мога да изкарам и три дена , но активно ползване повече от ден (не денонощие) не разчитайте. Сутринта го заредя до 90 % след работа към 20часа ми се е случвало често да е изключил.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
Аксесоари

(2021-03-07, 15:42:50)росен2 написа:  и двете бяха със SD, и двете не можеха да се похвалят с голям издръжливот

Аз също съм със Snapdragon,и моя телефон е от Щатите не е чисто нов,a Refublished и е купуван от AliExpress.
Първоначално и аз никак не бях доволен от батерията.Vanced microG и Google Play Services ми точеха общо 13-15% от батерията ей така,стоейки телефона в джоба ми...microG го сложих в списъка с дълбоко приспаните приложения,а гугъл сървисите неколкократно им чистих кеша (че дори на 2 пъти и data) и по този начин напълно си реших проблема.Друго което правя е да чистя системен кеш (от Recovery менюто) след абсолютно всеки един месечен ъпдейт.Трето което направих е че си купих Package Disabler Pro (2.95 паунда) и разкарах една камара излишни глупости,включително и Bixby.
Отделно с Android 11 батерията стана с една идея по-добра,с 10 изключвах телефона от зарядното около 01:00 през нощта и до 06:30 от батерията падаше с 3%,а сега само с 1%.
Та така на тема батерия,не е като да няма опции,то най-лесно да се оревават форумите,мама им самсунгска,не им държат батериите...

::Google Pixel 3a White::
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivo777 за това мнение:
  • MapTo_D, martoo
Цитирай

[Изображение: 34547056.jpg]


Не можа да изкара 2 пълни дни, но пак е добре. Повечето е в нас на рутер, но имам и излизания на 4г. Дисплея е на авто. Нищо не ограничавам.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на vladi1 за това мнение:
  • NaniG, tsvetan24
Цитирай

4 часа и половина на ден във Фейса - брато , ти време за бира имаш ли :;
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

Той фейса си върви с бира...

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Еййй... и това удоволствие опорочиха ...
Цитирай

Бързото зареждане взе да не е толкова бързо? ,дали да търся проблема в кабела на зарядното, или батерията ще си заминава?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

По метода на изключването. Опитай с друг кабел като за начало.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • plamen_jelezniq
Цитирай

Моля мнение нормално ли е да бъдат толкова време във фонов режим Гугъл сървисис, Фейсбук сървисис.
Не показва да са били много време активни, но...
Трия кеша им, но няма промяна.
Като че ли с Андроид 11 почна да пада бързо батерията.
Преди караше по 2 дни с около 3-4 часа дисплей или 1 ден с 9-10 часа СОТ, а сега 16-17 часа с 3 часа СОТ.
Отдавна не съм правил ресет при обновяване на софта, нормално трия само далвик кеша.
С10+


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

По-скоро батерията е почнала да се скапва ако след хард ресет или направо едно флашче с один не се промени резултата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • StacK
Цитирай

Здравейте, тъй като батерията започна да сдава багажа може ли да ми препоръчате сервиз за смяната и,ако може също приблизителна цена ще съм благодарен

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Провери тук, имат и сервиз - Тап

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fu4ko, kreize
Цитирай

Гаражни истории
В официалните сервизи смяната е 100на лева
Цитирай

(2021-10-16, 12:52:10)Sev написа:  Гаражни истории
В официалните сервизи смяната е 100на лева

Ситител ги носят в service4you, които са им на една крачка и са официален сервиз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vankatalp за това мнение:
  • kreize
Цитирай

Това казвам , гаражни истории
Прекупвачи
Накрая цената е същата
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • kreize, martoo
Цитирай

(2021-10-14, 17:57:33)kreize написа:  Здравейте, тъй като батерията започна да сдава багажа може ли да ми препоръчате сервиз за смяната и,ако може също приблизителна цена ще съм благодарен.След ,нулиране на телефона батерията се представя малко по добре ,направих проверка с accubatery показва че в момента батерията е на 75% или 2484 mAh ,а относно Сервиз за теб ,има в Русе ще се насоча към тях.Благодаря

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Някой сменял ли е батерия в оторизиран сервиз на Самсунг?
Става на въпрос за S10E и каква цена са ви дали? Доволни ли сте от сервиза който сте използвали?

град: София
Цитирай

Батерия за Samsung Galaxy S10e - Цък

 
Цитирай

Къде бихте препоръчали да се направи смяната?
Цитирай

Може да опиташ в домашни условия.

 
Цитирай

Не е ядрена физика, но по-добре не опитвай сам да я смениш. Малко повече напън с подръчните материали, с които ще мъчиш да го отвориш и може да счупиш задното стъкло. Линка за батерията който е дал колегата, реално е и сервиз. Естествено най-добре да я смениш в сръчко (мисля че те бяха официалния сервиз на samsung България) , но ще дойде по-скъпо.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

В дом условия не става. Най малкото ако успешно отлепиш гърба, то трябва да имаш и комплект двойно залепващо на шаблон за гръбчето.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-03-07, 22:14:18)simeonivanov22 написа:  Къде бихте препоръчали да се направи смяната?
Опитай пак там, ако не искаш сам - Тап

 
Цитирай

Във Service4you,попитах цената е 89 лв ,ако не  си от София може да пратиш с куриер


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Колеги, реших да влезна във вашия раздел да видя как ви е батерията след 2 години. Масово виждам че се оплаквате защото вадите 2:30 - 3 часа екран.

Странното е че при нас (Z Flip 3) нормалния екран където телефона си вади е точно от 2 до 3:30 часа екран взависимост от използването му и пак не стига за целия ден.

Интересно сравнение.

П.П. Google Play Services и MicroG Services и при мен дърпат много ток без никаква причина.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)