Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

(2019-03-20, 09:49:29)foxhd написа:  Сложи му яркостта на 70% и да видим как ще направи 8 часа.

Така ще е, с който и да е телефон, независимо от марката. 

А някои мислят, че батерията на телефона е слаба. Но забравят една подробност, че при дрейн тестове S10+ се справя по-добре от конкуренцията. 
В случая всичко зависи от начина на ползване.
Видях скрийншотове с постоянно включени AOD, които си дърпат от батерията. Докато при конкуренцията (Huawei) това нещо се държи изключено, просто защото полза от него няма там.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • martoo, NaniG, StacK
Цитирай
Аксесоари

Цък - с такова ще правим по 10 часа SOT

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай

Хора полужението не ви е цветущо с тази батерия дано ви оправят проблема със следващ ъпдейт иначе не ми се мисли да дадете толкова пари за телефон и батерията да е толкова зле самсунг изкараха батерията като най-добрата на пазара, а се оказа точно обратното за жалост.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Не съм съгласен много. Всичко е доползване и вкл/изкл опции в настройките. Много голяма част от потребителите в XDA вадят 7-8 СОТ без проблеми. Дори има няколко С10 с 8 часа СОТ. Проблема в момента е повече от зад мобилните у-ва, а не от апарата и софтуера му. Средно това което се твърди там е: 4.5-5 часа СОТ при 4Г и 7.5-8 часа СОТ при Wifi. Виждам, че и тук имаме повече хора с 7-8 часа СОТ от тези с 4-5-6. Не защитавам Самсунг по никакъв начин, но първо пробвайте различните методи и тогава се изказвайте крайно, че батерията не става и т.н.
Аз съм с С10 докато съм на работа телефона ми в повечето случай има около 1-1.5ч. СОТ нон стоп съм на 4Г+ГПС+Bluetooth не се изключват тези 3те. И не се прибирам с батерия под 70% за ~10 часа от както е изключен от зарядното сутринта.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • StacK
Цитирай

На мен ми направи впечатление, че вече няма опция за изключване на GPS-а. Или изключваш локацията като цяло, или като е включена, GPS-a е задължително включен. Няма ги опциите "висока точност", "пестене на енергия" и тн.. Не съм срещал инфо за това из нета, но дали постоянно включения GPS не събаря живота на батерията? Аз лично съм доволен от моята, досега правя около 7ч. екран за около 24ч. .. Но си спомням, че S7 edge в началото даваше и по-добри резултати.
Цитирай

3 са опциите:
  • GPS - изключен;
  • GPS - включен;
  • висока точност - GPS + ползване на информация от моб. данни, Wi-Fi, сензори ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Разбира се че ако си ограничил всичко може да се изкара 8 часа СОТ , но ако си пуснал всички синхронизации и дисплей на 60-70% няма как да стане.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Не е задължително до ограничиш всичко, просто да хванеш настройка, която работи за теб самия според твоето ползване на тела. Аз лично стоя на около 40% яркост единствено се качва при нужда когато съм навън. Синхронизациите също са ми включени за момента. Ползвам и NightMode също постоянно.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

(2019-03-20, 12:39:23)divna написа:  3 са опциите:
  • GPS - изключен;
  • GPS - включен;
  • висока точност - GPS + ползване на информация от моб. данни, Wi-Fi, сензори ...
 
@divna, при s10-ката ги няма опциите, това казвам Smile Location има On и Off, a като под опция има improve accuracy, където има wi-fi сканиране и bluetooth сканиране.. Но общо взето ако локацията е включена, GPS-a е включен.
-- Извинявай, всъщност сега се загледах в опциите, които си изброила. При s7-цата (и др.), средната опция беше да ползва само мобилни данни, без GPS. И най-накрая висока точност, вече при навигиране, например..
Цитирай

Няма какво да се заблуждаваме батерията е ОК ,но можеше много повече , ама много повече Smile Доколкото до Gosho223 , гроздето е кисело прав си Smile

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай

(2019-03-20, 12:53:55)Sv3TL10 написа:   
@divna, при s10-ката ги няма опциите, това казвам Smile  Location има On и Off, a като под опция има improve accuracy, където има wi-fi сканиране и bluetooth сканиране.. Но общо взето ако локацията е включена, GPS-a е включен.
-- Извинявай, всъщност сега се загледах в опциите, които си изброила. При s7-цата, средната опция беше да ползва само мобилни данни, без GPS. И най-накрая висока точност, вече при навигиране, например..
Да и не мисля, че тези опции е добре за батерията да са включени. Понеже пише, че се ползват (правят опит) при изключен Wifi и/или Bluetooth, а точно такива опции обикновенно водят до дрейн в доста ситуации.  Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

@Pelikana да, изключил съм ги, че и не виждам много смисъл в тях, ама няма вариант да имаме локация без да е пуснат GPS-a (което преди беше power saving-а - само мобилни данни).. Което пак ще да влияе на живота на батерията Smile
Цитирай

(2019-03-20, 12:53:55)Sv3TL10 написа:   
@divna, при s10-ката ги няма опциите, това казвам Smile  Location има On и Off, a като под опция има improve accuracy, където има wi-fi сканиране и bluetooth сканиране.. Но общо взето ако локацията е включена, GPS-a е включен.
-- Извинявай, всъщност сега се загледах в опциите, които си изброила. При s7-цата (и др.), средната опция беше да ползва само мобилни данни, без GPS. И най-накрая висока точност, вече при навигиране, например..

При Pie и за S8+ има промяна, би трябвало да изглежда еднакво с S10. Виж дали имаш: "Google: Точност на местоположението" - където сочи стрелката:

[Изображение: 25760320.jpg]

Като го чукнеш се вижда това, и решаваш дали да е вкл. или изкл.:

[Изображение: 25759490.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • pockobg, Sv3TL10
Цитирай

(2019-03-20, 09:17:39)ole написа:  10 часа SOT?? Как го ползваш тоя телефон баси...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

На 1-ва и 2-ра страница имам скрийншотове и там си личи как го ползвам.
Не съм спирал никакви синхронизации.
Цитирай

(2019-03-20, 11:53:41)Pelikana написа:  Проблема в момента е повече от зад мобилните у-ва, а не от апарата и софтуера му.
Е как да не е от апарата и софтуера, като само до преди няколко дни правих сътия СОТ с ми9, което има по-малка батерия?
Цитирай

Така да кажа и аз какво се случва вече с моята батерия от 8ми досега. При използване на 4G цял ден и вечер на wif-fi около 6,30ч и нещо, като в това влиза около 1,5ч игри, 2ч ютуб и другото време е социални мрежи и сърфиране из нета. На wi-fi нещата са други - 9ч, но мога и 10 да направя с зор, но просто вече лягам да спя и го включвам да зарежда. Нарочно се пробвах на wifi да видя колко ще издържи, но просто не мога цял ден да му отделя да си играя по него. Пробван бе събота и неделя с едно зареждане 1ден и около 18ч ползване изкара 6ч екран. Телефона съм му спрял синхронизациите, с адаптивно осветление на WQHD+ резолюция, изкл. GPS, вкл. постоянно блутут вързан с часовника ми, оптимизиран режим на батерията (пробвах с адаптивния режим, но ме дразни че ми изключва AOD). Вече мога да кажа, че телефона е супер, просто има много приложения които трябва или да се спрат или да се ограничи ползването им.

Galaxy S10+  ◦  Prism Black   ◦  Android 9.0 Pie

[b]Galaxy Watch 46mm Silver[/b]

Galaxy S7 edge  ◦  Black Onyx  ◦  Samsung 64 GB  ◦  Android 8.0 Oreo™
Цитирай

(2019-03-20, 13:52:01)joring написа:  Е как да не е от апарата и софтуера, като само до преди няколко дни правих сътия СОТ с ми9, което има по-малка батерия?

Е при положение, че повечето хора правят средно 7-8 часа СоТ, а доста по малко правят 4-5 часа не мисля, че в тази ситуация апарата и софтуера са проблема. Че може да се изкара повече СоТ с тази батерия е ясно, че може. Но както всички тук много добре знаем Самсунг никога не са доизпипвали нещата с батерията от към софтуер особено при Ексиноса, който в момента при С10/С10+ почти няма никакви разлики с Дракона в СоТ. Нещо което имаше по 2 часа разлика СоТ в предишните серии. И пак има индикации за значително по голям дрейн при изключен екран между Ексиноса и Дракона (при дракона няма дрейн при Idle).

ПП: ако говориш за пост №104 веднага ти казвам, че ако беше с изключено AOD щеше да изкараш поне 7 часа СоТ.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Всеки човек има различни потребности. Сега да взема да си намаля яркостта на екрана и да изключвам данните за да мога да правя по 8часа на екран е абсурдно просто, никога не съм го правил и никога няма да го направя. При еднакво използване на телефона и по-малка батерия MI 9 прави същото време SOT, сега къде е проблема в мен или в самсунг?
[-] 2 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • doktorra, master89q
Цитирай

На моя с9 отдавна съм му дал макс на настройките и не му се дразня на скапаната батерия. Правете така и на вашите устройства и не ги мислете тея проценти. Всякак издържам ден, но ако и на работата използвах wi fi щях да съм щастлив, защото при wi fi батерията не може да я обидиш
Цитирай

(2019-03-20, 15:11:06)joring написа:  Всеки човек има различни потребности. Сега да взема да си намаля яркостта на екрана и да изключвам данните за да мога да правя по 8часа на екран е абсурдно просто, никога не съм го правил и никога няма да го направя. При еднакво използване на телефона и по-малка батерия MI 9 прави същото време SOT, сега къде е проблема в мен или в самсунг?
В твоя случай вината може и да е в Самсунг вече, но тук няма как да бъда сигурен на 100%. Използвал съм EMUI 10 до скоро, но там нямах особени наблюдения понеже го ползвах за ало-ало телефона. И стенд бай режима там чувствително беше по добре от Самсунг.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

(2019-03-20, 13:49:42)divna написа:  При Pie и за S8+ има промяна, би трябвало да изглежда еднакво с S10. Виж дали имаш: "Google: Точност на местоположението" - където сочи стрелката:

[Изображение: 25760320.jpg]

Като го чукнеш се вижда това, и решаваш дали да е вкл. или изкл.:

[Изображение: 25759490.jpg]

Да, точно така е Smile
Цитирай

(2019-03-20, 15:11:06)joring написа:  При еднакво използване на телефона и по-малка батерия MI 9 прави същото време SOT, сега къде е проблема в мен или в самсунг?
Доколкото съм запознат с MIUI (колкото съм чел, иначе въобще не ме вълнува тази марка) там фоновите процеси се убиват много агресивно, в следствие на което не се получават съобщения от месинджъри на време и т.н. При Самсунг го няма този проблем, но това естествено влияе и на по-будно състояние в покой на телефона, следователно и на батерията. 
Другото, което ми прави впечатление за тези от вас, които не докарват достатъчно SOT е, че набиват всички настройки на макс, щото видиш ли били дали 1500 лв. за телефон и така трябвало да е. Е да ви питам ако дадете 100 хил. лева за кола постоянно с 240км/ч ли ще я карате или само от време на време или по-скоро никога? На всяко едно нещо максимално достижимите стойности са за ползване при нужда, а не постоянно. За това има термина "оптимално ползване". С яркост повече от 60% освен, че няма да ви държи батерията и очите ще си извадите и дисплея ще прегори, ама нали трябва да свети от далече... С 2К резолюция няма да видите абсолютно никаква разлика, ама пак трябва да е задължително на 2К. С Performance mode също няма да усетите никаква разлика в бързината, но защо ли да не го сложите да пече яко процесора... А защо пък в същото време да не забраним стотина процеса на системата, въпреки че не знаем за какво служат и дали не тормозят телефона още повече, от колкото ако си работят? Ето с тия щуротии, които са само за престиж, че ги има, си усложнявате живота и се тормозите за SOT, MOT и други подобни.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • StacK
Цитирай

Бъркаш MIUI с EMUI.
Пичове вземете се осъзнайте малко, като някакви сектанти сте, да не вземе някой да ви обиди играчката. За разлика от вас аз съм имал множество девайси, включктелно доста самсунги и никога не съм спестявал критиките си.
[-] 3 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • BGDropche, doktorra, milss
Цитирай

Нека и аз се присъединя към "критиките".
С моя начин на употреба съвсем спокойно изкарвам деня - вечер го включвам да се зарежда на около 30-40%. В момента, в който пиша този пост, съм на 60% и SOT ми е 3 часа и 15 минути. А това ми е предостатъчно. В тази връзка мога да кажа, че съм доволен от батерията.
Но... Определено очаквах много повече от 4000 mAh. И въпреки това за мен е важно спокойно да изкарам деня без да мисля за това как и колко използвам телефона, като в повечето случаи той да ми осигури достатъчно заряд докато стигне вечерта до зарядното.
Накратко - доволен съм, но очаквах повече.
Цитирай

На тези които не са доволни, освен да си вземат Huawei и да кажат как се справя. Имайте предвид, че телефона е нов и че още телефона не знае кое как ползвате, има време да се оправят нещата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)