Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10E - резултати, коментари, съвети
#51

Да, 4g си е кошмар за батерията. Аз навремето точно бачках във Виваком като го пускаха и знаехме къде има та ходихме да тестваме. Направо ни се ревеше как лети батерията. Но, вече не мога да си представя даже да се откаже някой от тази благина. И другото НО: Защо другите марки нямат такива фрапиращи проблеми с консумацията? И третотото НО. Писал съм вече и пак ще го спомена: Самсунг без СИМ както си седи, харчи повече от Хуавей, който е активен и се ползва. И още мога да сипвам относно лудата консумация на Ексинус, но ще стане грубо.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • росен2
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-05-14, 09:26:38)Legal76 написа:  Къде гледате СОТ? Това е, време на включен екран ли? Ако е така, то аз на МОБИЛНИ данни, не мога да изкарам повече от 2 ч. На wi-fi, малко повече.
Съдръжникът ми е с Шаоми 8 ред ми (нещо подобно), за цена 4-500 лв и вечер след работа, ако седнем някъде забелязвам, че е заряда му е значително повече от моя. Ако аз съм към 18, 30 на 35% той е на 65%.
Винаги съм имал Самсунг за телефон.
Следващият ще е Шаоми.
Тел си ползвам за разговори, вайбър и малко четене в нета. Нямам Фб , игри не играя, нито ккипове гледам.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Моля, да ми преместите темат в раздела за Самсунг s 10. Пуснал съм тази, по погрешка в раздела на Самунг Е.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

Доста приличен резултат, чак се изненадох приятно.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#54

Колеги,тея дни стана 1 година откакто ползвам телефончето,но батерията става все по-зле и по-зле!Всичко беше точно отначалото,но след няколко ъпдейта положението е плачевно.Много трудно може да изкарам деня,а понякога и по 2 пъти го зареждам,постоянно ходя с преносимата батерия...направо е ужас
Цитирай
#55

Така са за съжаление. Моя s9 е същата работа.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#56

С тея батерии ще ме откажат май от Самсунг..вече се колебая дали да не мина на китайчетата
Цитирай
#57

Аз пък съм доволен, може би моделите с ексинос не се справят толкова добре?!
Китайчетата не са лоши, ама като пуснат компактен модел с прилични параметри може да се загледам отново в тях, то само някакви тояги с по 6,7 инча, да си ги ползват.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#58

(2020-09-02, 14:36:24)nikolai4o_94sl написа:  С тея батерии ще ме откажат май от Самсунг..вече се колебая дали да не мина на китайчетата
Така мен ме отказаха. Чаках s20 но само си го дочаках. Все едно не са сложили 4000 и нещо батерии.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Уж го взех заради компактните размери,виках си не е нито толкова голям екрана нито е извит батерията би трябвало да е достатъчно ама..май пак трябва да минавам на големите тояги по 6.5-6.7 инча с корави батерии.Гледам на тоя Xioaomi Redmi Note 9 pro батерията му е 5000 и като цяло много добри отзиви има в интернет за него и вече се замислям дали да не взема него
Цитирай
#60

Аз си изкарвам по 5 часа на екран, като внтова число две игри. Така, че не мисля, че е толкова зле и не знам кой телефон изкарва по над 6 часа с игри... или само на мобилни данни! Само ще кажа, че съм на adaptive brightness и не си спирам постоянно приложенията!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на h3rrfl1ck за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#61

Чудесен резултат, повече не мога да искам. Може би съотношението е 65-35% wi-fi-мобилни данни.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#62

Имам чувството , че батерията след One UI 3.0 пада сравнително доста по-бързо от Андроид 10...
Цитирай
#63

(2021-01-20, 19:05:03)iwanssss написа:  Имам чувството , че батерията след One UI 3.0 пада сравнително доста по-бързо от Андроид 10...

Да потвърждавам!
Цитирай
#64

Даже може би е доста трагична.. преди си правех 5 / 5:30 часа до 20 % екран сега 3:30 или 4 часа..
Цитирай
#65

При мен батерията е супер. И преди беше добре, сега една идея по.
Цитирай
#66

Кви настройки ползваш? Аз съм с пестене на енергия 24/7 и доста спящи приложения..
Цитирай
#67

Никакви, не съм пускал пестене и нямам спящи приложения.. Екранът е на най-високата резолюция и на автоматична яркост. Почти постоянно пуснат блутут, свързан с часовник.. Може би има значение и какви приложения има на телефона, не знам, аз основно ползвам фейсбук, инста, редит, ютюб, спотифай, телеграм... Моето редовно постижение е зареждане през 24-30 часа и около 5:30 часа екран за това време. Преди ъпдейта времето на екран беше с 20-30 минути по-малко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#68

(2021-01-20, 21:41:43)iwanssss написа:  Даже може би е доста трагична.. преди си правех 5 / 5:30 часа до 20 %  екран сега 3:30 или 4 часа..

И моя с10+ е така.
Цитирай
#69

Не знам аз почнах да си мисля че нещо ми е дефектна батерията...няколко дни подред прави по 3 часа на екран макс и 10 часа от последното зареждане и батерията пада.То постоянно да се ходи с тая тухла преносимата батерия в джоба не е работа
Цитирай
#70

Пада много бързо.
Цитирай
#71

Искате малък размер телефон,а батерия голяма?Как ще стане?Разбира се,че едното е за сметка на другото.Затова е ниска резолюция телефончето за да може да компенсира с по-малко точене на батерия.Телефона е един от най-удобните които съм ползвал досега.Минах от А51 на S10e.И въпреки голямата батерия на 51...големият му размер ме изнервяше.Да не говорим и това,че е "А" серия....друго си е "S"класата Smile)))))))
Цитирай
#72

Да съгласен съм , че телефона няма равен пред другите грамадни тухли. Ясно е , че батерията не е много голяма , но има какво да се желае като оптимизация.. Примерно вчера брат ми с телефон "Xiaomi Redmi note 9 pro" 12 часа и 30 минути SoT и 18% остатъчен заряд като се има предвид че го е свалил на 95% от зарядно. Съпоставката е 5020/3100maH по-пътя на логиката при добра оптимизация нашите трябва да достигнат малко повече от половината SOT при него.. Аз съм си доволен от телефона нито забива нито е имало проблеми досега , но ако от Samsung продължават с недобрата оптимизация откъм батерия и следващите поколения телефони не могат на издържат 24 часа... то Xiaomi дори за по-малко пари ще ми свърши страхотна работа и няма да мисля кога ще трябва да го зареждам...
Цитирай
#73

Днес положението е още по-зле при мен.8 часа от последното зареждане 2ч и 30мин СОТ и бях на под 20% батерия...Ползвал съм го само на wi-fi!Толкова е зле че вече наистина си мисля да го сменям с китаец
Цитирай
#74

(2021-01-24, 21:08:36)nikolai4o_94sl написа:  Днес положението е още по-зле при мен.8 часа от последното зареждане 2ч и 30мин СОТ и бях на под 20% батерия...Ползвал съм го само на wi-fi!Толкова е зле че вече наистина си мисля да го сменям с китаец
Извинявам се за въпроса, но какво означава Сот?
Цитирай
#75

СОТ означава Screen on Time на дисплея на устройството.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Just
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)