Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мога ли да поправя телефон, който не може да се включи?
#1

Здравейте!

Първо искам да кажа, че вече пуснах подобна тема, но не получих никакви отговори, а до сега не съм правил нищо подобно, за да се справя сам с проблема. Моля да бъда извинен, че отново пускам тема. Надявам се да помогнете.
Проблема е с HTC 500 Desire, който работеше перфектно, но рано сутринта, преди около седмица, чух как започна да вибрира и видях, че е забил на зеленото лого на HTC. По принцип се случваше рядко да забива. Извадих батерията, сложих я пак и го включих, след което извибрира 7 пъти и пак заби на същото място. Опитах с изваждане на батерията за няколко часа, но ситуацията е същата. Когато включа телефона да се зарежда, светва лампичката, че се зарежда, появява се батерия на дисплея, след малко вибрира 7 пъти и пак забива. Започнах да ровя из разни сайтове, опитах да го отключа, генерирах код от сайта на HTC, но когато стигна до там, че ме пита дали съм сигурен, че искам да бъде отключен, отивам на "YES" и не прави нищо, когато искам да потвърдя с Power бутона. Когато отида на "NO", ме разбира и се връща назад...
Опитах с други инструменти за отключване, но не се получава нищо. Когато опитам да цъкна Factory Reset, се рестартира и пак вибрира 7 пъти (винаги 7 пъти), след което забива отново. С две думи - искам да знам дали е възможно да сменя софтуера на телефона, като се има предвид, че не мога да го вгключа и да правя каквито и да било настройки. За по-сигурно, взех батерията на един колега, който има същия телефон, за да я пробвам, но с неговата се получава същото забиване. Снощи сложих в SD картата един .zip файл, който изтеглих от сайта на HTC, но когато вкарам картата в телефона, започва да я чете и изписва:

Loading OP32DIAG.zip
No image or wrong image!

Може ли някой да ми обърне внимание, за да успея да възстановя телефона си? Не съм правил нищо подобно и ще ми трябват подробни напътствия. Не съм скаран с компютрите и технологийте, затова мисля, че няма да ви скъсам нервите. Smile

Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на unpredictable за това мнение:
  • Olioto
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не си правил някакви интервенции по софтуера(рут,смяна на лаунчер и т.н.),много вероятно е да е заминало нещо хардуерно(аз залагам на флаш-памет).Обикновенно тя прави такива номера-"няма достатъчно място"-"внезапна грешка" и т.н.Щом си на "ти" с технологиите,е още по-лесно Smile Машината е брикната,така че няма какво да губиш,нищо не ти пречи да направиш опит да я флашнеш Smile Започвай да търсиш и четеш,какво ти е нужно за "флашване"(ръчна смяна на софтуера) на твоя апарат.Един жокер-махни батерията и виж на банера ТОЧНИЯ модел на твоя апарат и започвай да търсиш нужните ти драйвери за чип-сета,вида на процесора(MTK или Snapdragon),точния ROM и тулчето за флашване.Водещ признак е вида на процесора.Има писано огромно количество информация за флашване на телефони и таблети в форума,четене му е майката.Според мен,едва ли някой ще те води "стъпка по стъпка" за операцията и да ти подава файловете,които ти трябват.Това означава той да рови 2 седмици да ти търси драйвери,ромове и т.н. и друга информация.Търси в 4PDA,needrom и т.н.Желая ти успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Потърсих "htc desire 500 vibrates 7 times" и в повечето случаи отговорът беше - дефектирала основна платка. Както написа @vertexe - опитай да го флашнеш, винаги има надежда.
Цитирай
#4

Аз вече изчетох доста информация, но поради една или друга причина, сякаш не ми се получава. Това за дънната платка също го видях в няколко форума. На много места четох, че трябва да активирам опцията USB Debugging Mode, но аз изобщо не мога да си включа телефона. Има ли начин да се флашне, без да е активирана тази опция и без bootloader-а да е отключен? Не съм правил интервенции, просто не ми се е занимавало да разглеждам тези неща. Иначе, изтеглих си някакъв .zip, от сайта на HTC, който е със същия номер, като този, който пише в телефона ми - OS-1.34.401.1, но не знам как да го подкарам.

(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 1.03.0001
(bootloader) version-baseband: 14.16.36Q4.22
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 1.34.401.1
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno:
(bootloader) imei:
(bootloader) meid:
(bootloader) product: z4u
(bootloader) platform: HBOOT-8x25Q
(bootloader) modelid: 0P3Z11200
(bootloader) cidnum: HTC__032
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 3860mV
(bootloader) partition-layout: HTC
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: dirty-e9f20193
(bootloader) hbootpreupdate: 12
(bootloader) gencheckpt: 0

Благодаря!
Цитирай
#5

Можеш да флашнеш RUU файл. За него принципно е нужно да е заключен bootloader-а. Преди известно време правих подобни гимнастики с HTC One M8. Трябва обаче да намериш подходящото руу за твоя модел телефон. То връща телефона до заводския му софтуер. Обикновенно каквото и да си оплескал, ако е софтуерно, се оправя. Аз го правих по следния начин. RUU файла при мен беше zip, преименувах го на нещо от сорта 0P3Z11200 в твоя случай, и го слагам на картата с памет. След това като вляза в bootloader-а телефона го засича и ме пита дали да инсталира ъпдейта. Просто се съгласявам и се инсталира всичко - ром,фирмуер.

https://www.youtube.com/watch?v=XRtC18JoPBk
Цитирай
#6

Зипа,който си дръпнал,е за флаш през SD карта(или вътрешна памет на устройството),при условие че апарата е "жив".И на Хуавей им са така ромовете.В твоя случай няма как да стане,машината е умряла.Имаше някакъв начин за конвертиране на зип-а в "флаш-ром"(през флаш-тул),ама не мога да си спомня как ставаше.Когато го закачиш на "флаш-тул"(или Один,не съм търсил спецификации за твоя телефон),той вижда ли устройството изобщо?Виждаш ли номера на фърма и процесора?Търси начин за флашване през комп,друг начин нямаш в твоя случай,щом не пали дори в рековъри!
Цитирай
#7

@mefistoreyon, през sd картата пробвах и веднага, когато свържа телефона към компютъра, засича че има някакъв .zip на картата, но изписва:

Loading OP32DIAG.zip
No image or wrong image!

И още някакви други работи, към 6-7 реда.

@vertexe, когато свържа телефона с компютъра, HTC Sync мениджъра го засича веднага и изписва Software number: 1.34.401.1. Ще пробвам и с тази програма, която ти спомена - Odin. Търсих и от тези файлове, които не са .zip, а се инсталират, но не можах да намеря. Ще пробвам да конвертирам някой .zip, стига да намеря как. Smile
Между другото, пробвах с тази програма - SP Flash Tool, обаче не мога да намеря къде е този файл Scatter.
Цитирай
#8

Odin е за Samsung телефони и няма да ти свърши работа.
Цитирай
#9

Да, тъкмо видях това. А тези файлове за флашване ги намирам само в .zip формат...
Цитирай
#10

Споменах Один и Флаш-тул,защото това са едни от основните рековери инструменти за флаш на апарати с MTK и Снапдрагон чипсети,не пробвай всичко,което видиш написано,това са само насоки!Ровиш,четеш и опитваш това,което е за твоя апарат.Зипа ти казва,че не е за твоя апарат,трябва да намериш ром,в който има "scatter" файл,за да го пуснеш през флаш-тула(или инструмента който е за HTC).Ако разархивираш твоя зип някъде,ще го видиш как изглежда такъв ром,но няма да можеш да го флашнеш,явно рековерито ти работи по друг начин,не съм флашвал HTC до сега,може да си има друг инструмент.Или може да се наложи да смениш рековерито, TWRP работи с голям брой зип ромове,потърси в 4PDA.В Needrom има огромен брой зип-ромове(и необходимите инструменти към тях),там провери ли?
Цитирай
#11

Да, както казах, никъде няма Scatter файл, а това явно е проблем. Проверявах в много сайтове, ще прочета и в този руския, макар че съм слаб с този език. В needrom го няма моя модел.
С това TWRP не съм сигурен, че ще се получи, защото май иска да е активирана опцията USB Debugging, а аз не мога да я активирам.
Ще пробвам все пак.
Благодаря!
Цитирай
#12

Да,вярно че TWRP иска опцията включена USB Debugging Sad Аз когато взема някой апарат,включвам "опциите за разработчици" веднага,затова често не я споменавам,при мен е включена "по подразбиране".Успех!
Цитирай
#13

Аз не съм сигурен дали при мен е активирана, или не... Вероятно не е, защото не съм ровичкал там, а може би е изключена по подразбиране. Sad
Цитирай
#14

Опцията е достъпна само след активиране на "Опции за разработчици" и по подразбиране е изключена.
Цитирай
#15

Да, значи и това отпада. Smile

Здравейте отново. Снощи почти щях да успея да си флашна телефона, но ми дава следната грешка, когато се опитам да флашна:

C:\adb>fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (16383 KB)...
OKAY [ 2.574s]
writing 'recovery'...
(bootloader) signature checking...
FAILED (remote: signature verify fail)
finished. total time: 4.399s

Някакви идеи?
Цитирай
#16

Хардуера сравнява рома,преди да го пусне в паметта.Този не му е харесал и е преценил,че не е за него и спира процеса.Търси друг.
Цитирай
#17

Окей. Благодаря!
Цитирай
#18

(2019-02-24, 23:07:54)unpredictable написа:  Да, значи и това отпада. Smile

Здравейте отново. Снощи почти щях да успея да си флашна телефона, но ми дава следната грешка, когато се опитам да флашна:

C:\adb>fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (16383 KB)...
OKAY [  2.574s]
writing 'recovery'...
(bootloader) signature checking...
FAILED (remote: signature verify fail)
finished. total time: 4.399s

Някакви идеи?

Тази команда е само за отключен буутлоудър. Ти каза, че ти е заключен и точно за това се получава "FAILED"
Цитирай
#19

Ясно. За сега не е помогнало нищо, което съм пробвал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)