Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Агенции за недвижими имоти в Пловдив
#1

Предложете агенция за недвижими имоти в Пловдив, от която сте доволни. Може и такива, от които не сте, за да ги избягваме. Интересувам се от закупуването на 3-стаен апартамент в Каменица. Ако някой знае дори собственик, който продава лично - още по-добре.
Цитирай
Аксесоари
#2

В сайтовете е пълно с имоти, за какво ти е конкретна агенция нали имот търсиш и то за покупка? О.о
Ако някой ти каже агенция примерно, нали тя ще ти предложи само това което има тя ( примерно 20 апартамента и толкова) а ти може да харесаш апартамент който се предлага от друга агенция........

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

Действай си без агенция.Един адвокат за 200 лева ще ти свърши това за което агенцията ще ти иска минимум 3%..
Имам алергия към брокери.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#4

(2019-02-24, 00:33:40)nehranimaiko написа:  В сайтовете е пълно с имоти, за какво ти е конкретна агенция нали имот търсиш и то за покупка?

От 10 обяви за един и същи имот има шанс нито една да не е частна.
От тези обяви най-много 1-2 от агенциите да имат контакт с клиента,
останалите го обявяват като копират снимки от обявите на конкурентите си
Гледай кои обяви са най-пълни и най-точни, за да не попаднеш на посредник на посредника!
Цитирай
#5

Няма нито една всясна агенция в Пловдив, всички са ментета, само ще си загубуш времето и парите, ако разчиташ на агенции.
Цитирай
#6

(2019-02-24, 00:39:19)007 написа:  Действай си без агенция.Един адвокат  за 200 лева ще ти свърши това за което агенцията ще ти иска минимум 3%..
Имам алергия към брокери.

И аз имам голяма алергия от брокери Rolleyes
Имам няколко въпросчета?
Какъв адвокат трябва точно?
Как действа той ?
Изпробван ли е тоя начин досега от някой ?
Извинявай но за първи път чувам и чета ,как могат да се заобиколят агенциите за имоти и техните закони.
Ако може по подробно да напишеш каква е точно цялата процедура ?

Благодаря предварително! Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

@Compare Търсиш имот от собственик или гледаш обява от фирма и се опитай да се свържиш със собственика.В много от случаите брокери без знанието на собственика предлагат неговия имот.Взимат комисионна между 3 и 5 %,чувал съм за случаи и повече.Има случаи строителна фирма,инвеститор продава без посредник.Също си е добър вариянт.Не виждам смисъл да даваш едни 2-3000€ на агенция.Договоряш се с един адвокат,който ще ти изготви договор,ще извърши всички проверки относно имота,ще ти изготви всички документи и ще е с теб пред нотариус.
п.с. забравих да спомена,да не разписваш никави договори за така наречените ексклузивни права върху имота.Тотално ще те заклещят в техните игри.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#8

През изминалите 3 месеца минахме по същия път и моят съвет е да си търсиш сам в имот.бг и олх. Да, почти всички обяви са на агенции, но това не те притеснява. Като харесаш нещо обаждаш се и си уреждате оглед. Гледаш го и ако ти хареса правиш оферта ( не се съгласяваш веднага на обявената цена). Ако няма да теглите кредит подчертай, че си кешов клиент - това е голям плюс за продавачите.
Добра цена за комисионна е 2% и нито лев повече. Повечето работят така, ако не ти трябва фактура, иначе начисляват и ддс. След като гледаш някой имот с някоя агенция може да ти се обаждат за други имоти, които "днес са пуснати и ще се продадат до края на деня" - моето мнение е да не ходиш на оглед без да си видял снимки, защото не можеш да си представиш в какви обори съм бил. Един от триковете, които забелязах да правят е, че качват обяви на имоти които изглеждат много добре и са на много добра цена, но като поискаш оглед - собствениците са в чужбина или имотът е продаден ама те нямат време да свалят обявата и тя се подновява автоматично... Това се прави с цел да ти направи впечатление, че агенцията разполага с хубави имоти и да й разгледаш и другите обяви. Максима имоти, Капио са такива. МДК (Денчева) имат хубави обяви, но не са техни и са несериозни в уговорките. Отделно комисионната им (на МДК) е космическа. Да подчертая, че ние търсихме обзаведен. И за финал ще кажа, че моите наблюдения са, че ако има нещо хубаво на прилична цена - се купува много бързо ( пред мен няколко пъти купиха са самия оглед ). В момента пазарът наистина е мн динамичен. Но Каменица 2 не е толкова привлекателен квартал за покупка с цел инвестиция и смятам, че там няма да имаш голяма конкуренция. Ще имаш времето да се пазариш. Може да споделиш какво търсиш вид строителство (ново, старо) , степен на завършеност.
Успех

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#9

(2019-02-24, 08:40:51)007 написа:  @Compare Търсиш имот от собственик или гледаш обява от фирма и се опитай да се свържиш със собственика.В много от случаите брокери без знанието на собственика предлагат неговия имот.Взимат комисионна между 3 и 5 %,чувал съм за случаи и повече.Има случаи строителна фирма,инвеститор продава без посредник.Също си е добър вариянт.Не виждам смисъл да даваш едни 2-3000€ на агенция.Договоряш се с един адвокат,който ще ти изготви договор,ще извърши всички проверки относно имота,ще ти изготви  всички документи и ще е с теб пред нотариус.
п.с. забравих да спомена,да не разписваш никави договори за така наречените ексклузивни права върху имота.Тотално ще те заклещят в техните игри.

Мерси за инфото и за бързия отговор Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

(2019-02-24, 08:54:10)kiriku написа:  През изминалите 3 месеца минахме по същия път и моят съвет е да си търсиш сам в имот.бг и олх. Да, почти всички обяви са на агенции, но това не те притеснява. Като харесаш нещо обаждаш се и си уреждате оглед. Гледаш го и ако ти хареса правиш оферта ( не се съгласяваш веднага на обявената цена). Ако няма да теглите кредит подчертай, че си кешов клиент - това е голям плюс за продавачите.
Добра цена за комисионна е 2% и нито лев повече. Повечето работят така, ако не ти трябва фактура, иначе начисляват и ддс. След като гледаш някой имот с някоя агенция може да ти се обаждат за други имоти, които "днес са пуснати и ще се продадат до края на деня" - моето мнение е да не ходиш на оглед без да си видял снимки, защото не можеш да си представиш в какви обори съм бил. Един от триковете, които забелязах да правят е, че качват обяви на имоти които изглеждат много добре и са на много добра цена, но като поискаш оглед - собствениците са в чужбина или имотът е продаден ама те нямат време да свалят обявата и тя се подновява автоматично... Това се прави с цел да ти направи впечатление, че агенцията разполага с хубави имоти и да й разгледаш и другите обяви. Максима имоти, Капио са такива. МДК (Денчева) имат хубави обяви, но не са техни и са несериозни в уговорките. Отделно комисионната им (на МДК) е космическа. Да подчертая, че ние търсихме обзаведен. И за финал ще кажа, че моите наблюдения са, че ако има нещо хубаво на прилична цена - се купува много бързо ( пред мен няколко пъти купиха са самия оглед ). В момента пазарът наистина е мн динамичен. Но Каменица 2 не е толкова привлекателен квартал за покупка с цел инвестиция и смятам, че там няма да имаш голяма конкуренция. Ще имаш времето да се пазариш. Може да споделиш какво търсиш вид строителство (ново, старо) , степен на завършеност.
Успех
Благодаря за информацията. Търся ново строителство, но завършен, не в строеж. Може да е кооперация на 5-10 г примерно. За предпочитане обзаведен, но не е задължително.
Вие успяхте ли да си намерите?

(2019-02-24, 08:40:51)007 написа:  @Compare Търсиш имот от собственик или гледаш обява от фирма и се опитай да се свържиш със собственика.В много от случаите брокери без знанието на собственика предлагат неговия имот.Взимат комисионна между 3 и 5 %,чувал съм за случаи и повече.Има случаи строителна фирма,инвеститор продава без посредник.Също си е добър вариянт.Не виждам смисъл да даваш едни 2-3000€ на агенция.Договоряш се с един адвокат,който ще ти изготви договор,ще извърши всички проверки относно имота,ще ти изготви всички документи и ще е с теб пред нотариус.
п.с. забравих да спомена,да не разписваш никави договори за така наречените ексклузивни права върху имота.Тотално ще те заклещят в техните игри.
И аз предпочитам без агенция, но те са взели всички обяви. Трудно, да не кажа невъзможно, е да намериш обява директно от собственик.
Цитирай
#11

(2019-02-24, 09:34:55)hellkiller написа:  Вие успяхте ли да си намерите?

Успяхме да. Но не бързахме. Търсенето отне 3 месеца.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)