Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

Спри му оптимизацията на батерията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари


Някой може ли да ми каже откъде във камерата да дам на 25мп във настройките не намирам подобна графа...
Във бързото меню коя опция е 25мп.
Цитирай

(2019-09-11, 16:33:42)Kambera22 написа:  
Някой може ли да ми каже откъде във камерата да дам на 25мп във настройките не намирам подобна графа...
Във бързото меню коя опция е 25мп.
4:3 H и ти си човека


Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на i365672640 за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

Искам да споделя някой първи впечатления по скоро липси във телефона незнайно защо липсва опция за превъртане на екранна снимка след снимане на такава.
Във тубата гледах, на много клипове се вижда че има опция видео запис на екрана, а тук няма предполагам заради версията на софта.
И третото always on display когато е на режим вкл за определено време примерно от 0.00 до 07.00...
през деня т.е. активното му време когато е в джоб или чанта always on display продължава да работи което не е много ок за батерията.
Ще се радвам и други колеги притежатели да споделят и те техните си добри и лоши впечатления!
Цитирай

Няма как да не работи Always On Display, когато е включен през това време, което е задедено. Ако не искаш да работи го направи като бутнеш телефона да се включи за 30 сек.  или дръж телефона обърнат, така се изключва поне при мен и като го обърна светва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

Някой знае ли как се спира смяната на картините на заключен екран не го намирам във настройките нещо...
Цитирай

Изключи скрийнсейвъра.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте колеги! И аз малко да се включа по темата. Минал съм през моделите на а 5 серията 2017,2018г. Като бях много доволен от тях най-вече от камерите след това преминах към huawei p20 lite до преди преди 3 дена когато взех Samsung a50 Еми тяма такава камера (ужас е) казвам го защото имам голяма база за сравнение. Имам фотостудио и изкарвам хиляди снимки от различни модели телефони. Модели от 2017-2018г. дори и по нъсък клас се справят по-добре със снимките от Samsung a50 особено ако трябва да се направи снимка по-голям формат (примерно размер 20 на 30см.) и става мазало няма контраст, детайлност, цветове. изглежда все едно е рисувана с четка☹️. За сега оставам с телефончето с надеждата да оправят нещата с камерата след някой ъпдейт, но е срамота предвид предните модели на а 5 серията да се изгаврят с този модел.
Цитирай

Купих си за 4лв. Snap Camera, и положението е същото - камерата маже на далечен фон, много слаба детайлност. Сравнено с S5 тук нещата са доста по-зле. Според мен не е до софтуер, а просто матрицата си е такава.
А вчера с огорчение разбрах, че немога да  му инсталирам Cube ACR. Предложете добър еквивалент, който да записва имената от номерата?
Цитирай

Моля някой който е по компетентен и е на ти с телефоните да сподели възможно ли е тази каша която заснема камерата да се оправи с ъпдейт? Да се надяваме ли на по-добро качество или не?
Цитирай

Дано има подобрение с бъдещ ъпдейт, но аз лично съм скептичен, просто явно това са възможностите на сензора който са сложили, камерата е голямо разочарование за мен и обмислям разделяне с телефона даже, иначе от всичко друго съм доволен за цената си и все пак качеството на Самсунг, но с тази камера просто се изложиха брутално
Цитирай

Samsung Galaxy A50 e най-продаваният модел на Samsung.
 https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...ie-na-2019

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Някой вече руутнал ли си е телефона?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Относно снимането...
Софтуерната дообработка мисля че трябва да се доизпипа още, според мен.
Не вярвам матрицата да е чак толкова зле сравнявах със снимка от а5 2017,  близки са по качество но на а50 са по назъбени детайлите и при зуумване много бързо и от рано започва пикселизацията.
Има още доста за пилене по интерполацията ако това са възможностите на матрицата...
Цитирай

Колеги след 3 дена ползване на а 50 той вече е пътник и го заместих със s9+. Махнах го само и единствено заради камерата всичко друго му е перфектно на телефона
Цитирай

Да обобщя за камерата на А50 (за пореден път):

Фото сензора, който ползва А50 е добре познатия флагмански сензор "imx 576" произведен от Sony, който бива монтиран и в доста други модели смартфони, които си правят доста добри снимки. Сензора е известен още като "flagship" висококачествен такъв. И е с истински пълни и реални 25 мегапиксела (тоест мегапикселите не са интерполирани за тези, които до сега се съмняваха в това) Smile Вграден в Galaxy A50 (ъпдейтнат до последна актуализация към настоящата дата) положението за качеството на снимките му е следното - на режим 25mpx (3:4H) прави доста детайлни снимки с бих казал кристално качество. (за пореден път ще кажа, че по-назад в темата съм постнал архиви за сваляне със снимки, на които може да се види как снима моят А50 на 25mpx). Но - на режимите, които са под 25mpx (с формат 16:9 или "wide") - положението с качеството е омазано в пъти.

Извод накратко - имаме страхотен фото сензор, който !към момента! е със доста осакатен и зле оптимизиран софтуер главно в режимите различни от 3:4H.
Прогнози - смартфона е съвсем нов като модел, и от както е излязъл има постоянни ъпдейти (по ъпдейт на месец - общо 4 ъпдейта до тук мисля), в които всеки път пише, че е подобрено качеството на камерата. И бяха прави - всеки път с малко или много я подобряваха. Последните пъти дори добавиха нощен режим и запис на супер забавен кадър. Тоест - просто изчакайте още малко Samsung бе хора, телефона е чудесен, просто му се радвайте на това огромно лакирано с блясък бижу Smile Ще си оправят софтуера и сензора, който са сложили рано или късно ще удари максимума на капацитета си Smile

П.П.: към тези, дето казват, че старите модели от А серията са правели по-добри снимки: А мислите ли, че веднага след първите си ъпдейти след излизането си на пазара са ги правили? Wink

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 5 потребители изказват благодарност на Lenux за това мнение:
  • 1984user, anatol06, belitov, Kambera22, mathur
Цитирай

При мен версията на камерата е: 9.0.03.50. При вас каква е?
Цитирай

Доколко legit ви се вижда тази информация? Има и други туториъли, разбира се, но този ми се видя като най-простичък, а съм мераклия да го руутна.

@mafiota и при мен е същата

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Имам въпрос за светкавицата на камерата на А50, може ли да се направи, да не автоматичен избор, да не е изключена, а да се ползва постоянно. Защото в момента дори в много тъмни места, камерата решава, че светкавица не и трябва.
Цитирай

Да, дай на светкавицата и там има три режима, и да е включена постоянно е само светкавица.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте,

От една седмица съм с А50 и имам чувството ,че батерията ми издържа по малко от колкото трябва. Нормално ли е с 4 часа дисплей да издържи 1 ден и 2 часа преди зареждане (батерия на 13%). Екрана ми е взел 17% от батерията, а "Устройството е неактивно " 10%.

Старият ми телефон А7 2018 издържаше по 2 дни със същите синхронизации и ползване на дисплей 3-4 часа
Цитирай

Някой да има впечатления как е обхвата на телефона, имам впредвид честа смяна на местонахождението редуване на места с добро и не добро покритие, че жената се колебае дали да си го купи или да търси нещо друго.
Цитирай

(2019-09-18, 10:32:10)dobrinsi написа:  Здравейте,

От една седмица съм с А50 и имам чувството ,че батерията ми издържа по малко от колкото трябва. Нормално ли е с 4 часа дисплей да издържи 1 ден и 2 часа преди зареждане (батерия на 13%). Екрана ми е взел 17% от батерията, а "Устройството е неактивно " 10%.

Колега А8 си е А8.И този държи изчакай малко време и го разбазикай  в настройките "грижа за устройството" и си пусни оптимизацията на екрана.
Старият ми телефон А7 2018 издържаше по 2 дни със същите синхронизации и ползване на дисплей 3-4 часа

(2019-09-18, 16:39:50)esil2 написа:  Някой да има впечатления как е обхвата на телефона, имам впредвид честа смяна на местонахождението редуване на места с добро и не добро покритие, че жената се колебае дали да си го купи или да търси нещо друго.
На Виваком е добре на 4 г на кофти места няма проблем.
Цитирай

(2019-09-18, 16:39:50)esil2 написа:  Някой да има впечатления как е обхвата на телефона, имам впредвид честа смяна на местонахождението редуване на места с добро и не добро покритие, че жената се колебае дали да си го купи или да търси нещо друго.
Ако основно иска добра мрежа и силно покритие по-добре да си вземе huawei и сам знаеш предполагам че той е номер 1 по тези показатели, а самсунг с теленор особено са доста слабички.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

Относно обхвата от седмица някъде използвам телефона, системно на определени места (минавам покрай летище бургас)  по време на разговор  връзката се разпада неусетно...
Докато преди със друг телефон на същите места  е имало само леко смущение за секунди!
Предполагам е някакъв малък бъг който ще си го поправят за напред.
Но иначе както е писал колегата по горе хуавей са лидерите по стабилна мрежа, личен опит.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kambera22 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)