Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

Да, явно на моята батерия са й трябвали няколко зареждания, за да държи повече, пък аз избързах малко с разочарованието си. От няколко дни вече положението с батерията е както се очаква от нея.

HTC Desire C- HTC Desire 500- HTC Desire 816G- Asus ZENFONE MAX- Huawei Mate 10 Lite- Samsung Galaxy A50- Samsung Galaxy A51- Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари

Здравейте!
След 2 седмици ползване,мога да кажа следното:
Батерията наистина държи спокойно 6-8 часа.
Държи и повече,но след деактивиране на доста системни приложения(които аз не използвам)и поставяне на всичко(което телефонът позволява) в спящ режим.При тези условия,телефонът издържа 10 часа,при разряд до 20%.
Камерите - аз лично съм разочарован!Имам и J7 и честно казано,не виждам преимуществото на 25 мегапикселовият сензор,пред 13 мг. на J7.При по-слаба осветеност(затворени помещения),снимките са доста шумни и пикселизирани - направо ужасни при леко приближение.Другото безумие - осакатеното видео.Телефон за 500+лева,снима видео само FHD при 30 кадъра в сек.Стабилизация - липсва.
Корпусът - 100% пластмаса.Доста лек,но и много податлив на надрасквания заден капак и рамка.
И докато при А50,пластмасата е донякъде разбираема спрямо цената,направо се втрещих като разбрах,че при А70 корпусът е същия.
За съжаление А сериите 2019г. на практика са маскирани J серии от миналите години.Доказва го и ценовият сегмент,в който се подвизават.
И въпреки всичко горепосочено - телефонът ми харесва.
Все пак е Самсунг!

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
[-] 1 потребител изказва благодарност на OnlyOne76 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

Това вече е странно - изреждаш недостатъци, но си окей с тях, защото името е Самсунг. Меко казано странно.

Не говоря дори само за твоя случай и марка, а масово, че се изреждат неща, които не ви кефят, но няма ядове. Само защото марката е Х и цената е У.


Цитирай

Колега OnlyOne76, много крайно мнение за камерата изказа, което няма нищо общо с реалността. Камерата е перфектна, когато се снима на режим 3:4Н - страхотна детайлност дава, както и перфектни снимки на абсолютен мрак, без капка шум. Особено на нощен режим, са повече от достатъчни като качество при тъмни снимки. Камерата на А50 е тотално няколко класи над тази на J7. Разучи какъв сензор ползва А50 и ще разбереш защо. Или нещо пропускаш при снимане, или има някакъв друг проблем. На всичкото отгоре в момента се очаква ъпдейт (всеки момент), при който се подобрява още повече качеството на снимките, в Азия вече го получават.

Стабилизация на видеото - ИМА и работи безотказно. Софтуерна е и стабилизира видеото изключително ефективно.

Телефона заснема не само 1080р видео, но и 4К! За целта трябва да се свали просто друго камера приложение, от сорта на Snap Camera или подобно. Качеството било то на 1080р или 4К е изключително високо с битрейт далеч над 30-40mbps на 30fps. Което си е перфектно.

Относно корпуса - да, пластмасов е както и трябва да се пази от надрасквания. Телефона е бюджетен клас все пак, както и А70, който е почти идентичен с А50 на практика. Дори разликата им в цената е почти никаква при нашите моб. оператори. Всъщност... всички ли знаем, че всички модели от А серията се водят нисък до среден клас?? Хмм..

И понеже от както е създадена темата за А50 се наслушах на хора ползвали старите J или А щайги, че това им било по-добро от на А50, пък камерата ли не беше, пък звука, какво ли не им беше по-добро.. Ами не, нищо не им е по-добро и тотално нямат нищо общо с новите А серии на Samsung. А50 има съвсем друга технология и архитектура на процесора, друго количество RAM, огромно количество вътрешна памет, по-голяма батерия, много по-добра камера, Андроид 10 който скоро ще получи, дисплей с най-модерен дизайн и форма вместо архаичните полу-квадратни правоъгълници (както искате го разбирайте), пръстов отпечатък ПОД екрана, страхотен дизайн който му придава визия буквално на бижу с тези светлоотразителни цветове на гърба и така нататък и така нататък... все неща, за които старите J и А серии дори не бяха сънували. Весели празници!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

Не!
Не е странно,че въпреки недостатъците,които съм изброил,харесвам телефона само защото е Самсунг.
Функционалноста на Самсунг за мен е ненадмината,спрямо други конкурентни марки.
Няма да изброявам всички предимства на марката,като дисплей,перфектният баланс софтуер - хардуер и.т.н.
Относно камерата:
Не знам в колко пъти сензорът на А50 е по-класен от този на J7 на книга,но за мен практиката показва друго.Доверявам се на това,което виждам - не на това,което пише.За видеото няма да коментирам,може и да си прав.Впечатленията ми за него са на първо четене и то от стоковото приложение,при което при видеозапис,сензорът постоянно губеше фокус,дори при плавно движение на камерата.С външно приложение, може би нещата ще са по-добре(надявам се).
Извинявай,но да си купиш телефон(уж среден клас) и тепърва да си търсиш външно приложение за да използваш пълната функционалност,в случая на сензора,е малко тъпо.Не мислиш ли?!
Няколко думи и за селфи камерата:
Защо 25 мегапикселов сензор в режим 3:4Н,където уж трябва да снима с пълният си капацитет,прави снимки с 16.5 мегапиксела?Говоря за стоковото приложение на камерата.
Само при мен ли е така?
Относно пък звукът на вградената колонка - извинявам се,че пак ще го сравня със "щайгата" J7,но е доста по посредствен.
Но при включването на слушалки,нещата коренно се променят в полза на А50.
Това е моят поглед върху телефона.
Може би съм прекалено придирчив,за телефон за 5 стотака,но така виждам аз нещата.
И пак ще повторя.
Като цяло харесвам телефона,колкото и странно да се вижда на някои колеги!

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

A серията и J са обединени, за да се конкурират Samsung с Xiaomi.
Няма как предишните серии да са имали вграден скенер за пръстов отпечатък в дисплея, като тази технология излезе миналата година.
Този скенер и без това е бавен, и не е на нивото на флагманите.
Има и не пластмасови телефони в нея като Samsung Galaxy A80.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OnlyOne76
Цитирай

A80 е може би най-интересният телефон тая година изобщо на пазара.Успях да го разгледам доста обстойно на живо и мога да кажа,че ме изненада приятно.За жалост,заради механизма на въртящата се камера,телефонът е доста дебеличък за усройство от 2019 г.Ноооо.....пълно щастие няма.За сметка на това обаче,като хванеш телефона в ръка,усещането е доста приятно.Остава да видим дали този иновативен механизъм на камерата,ще е надежден във времето при използване.

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

След над половин година ползване камерата наистина е разочароваща като за "3 камери" и 25mpx...
Особено предната камера уж трябва да прави страхотни селфита а 99% от снимките излизат размазани и не фокусирани. Дано я оправят с идващия ъпдейт, че е тотална подигравка.

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай

Вече наистина много странно ми идва това, как на едни хора камерата ще снима страхотно, на други не..?! Хора, чистили ли сте данните/настройките на камерата след ъпдейтите? Ако и това не помогне да ви се оправи качеството иде ми да ви кажа фабричен ресет да биете направо, не знам .. Аз, както и множество потребители както тук от форума така и от фейсбук страницата на модела сме много доволни, не знам защо при някои нямало да снима добре камерата, наистина ...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Явно понятието страхотно,за всеки е различно!
И на мен ми идва странно,как пък чак толкова страхотно снима тая камера при други колеги.
И няколко фабрични ресета да направите,все тая - толкова си може сензора.
Аз съм правил няколко такива(по други причини).
Не си усложнявайте живота с излишни гимнастики!
Радвайте се на телефончето и не искайте от него флагмантски снимки.
В този ценови клас има и телефони с доста по-лоши камери.
И не се вживявайте толкова!
След една-две години,ще обсъждаме вече поредните си нови телефони и този модел ще остане в небитието,като всички преди него.
Весели празници!

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
[-] 1 потребител изказва благодарност на OnlyOne76 за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

На жената А50 има много странен проблем с дисплея. Яркостта е на ауто, а дисплея е супер тъмен. Нагласям го от плъзгача до нивото, което е ок но след заключване и отключване пак отива на минимум.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай

Изключи автоматичната яркост.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Нов дебел ъпдейт с подобрения на камерата.

Нов дебел ъпдейт с подобрения на камерата.    

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Някой със впечатления от ъпдейта?
Цитирай

Имам A50 от има-няма 10 дена, преди това ползвах LG V10 (умря в ръцете ми и това наложи спешна замяна преди празниците). Като цяло Samsung-а е (сравнително) достойна замяна на LG-то, който все пак е по-висок клас от преди 4 години.

Има две неща, които много ме дразнят: едното е че A50 не е сертифициран като устройство от VISA и не мога да го ползвам за безконтактни плащания с приложението MyFibank, (сметките ми са в Първа инвестиционна) - с V10-ката нямаше никакви проблеми; това е непоправимо и ще го преглътна.

Другото касае качеството на звука при разговор - никой от телефоните и смартфоните, които съм имал не е бил с по-лош звук при провеждане на разговор (и от speeker-a и със слушалки). Рових се в настройките, VoLTE е активен, на практика настройките за звук са идентични с тези на телефона на сина ми (Samsung A7 2018), и звука при него е в пъти по-добър от на моя. Абонати сме на Теленор и ми направи впечатление че на телефона на сина ми има иконата за VoLTE в лентата на състоянието, на моя го няма. Това ме да мисля че А50 няма активен VoLTE в мрежата на Теленор (доколкото знам освен от възможностите на телефона, това зависи и от оператора). Затова и пиша тук с надеждата да намеря решение за подобряване на звука. Нямах възможност да изчета 18 страници от тази тема за да разбера дали този проблем е обсъждан, както и (евентуалното му) решението за него, за което моля да бъде извинен.

Иначе телефона ми харесва  Wink
Цитирай

"Абонати сме на Теленор и ми направи впечатление че на телефона на сина ми има иконата за VoLTE в лентата на състоянието, на моя го няма. Това ме да мисля че А50 няма активен VoLTE в мрежата на Теленор"

Колега,на моят А50 VoLTE е активно.
Аз също съм на Теленор.
Провери си в настройките да не би да е деактивирано.
Въпреки,че на моя по подразбиране си беше включено.Другият вариант е да го няма в плана ти на Сим картата(ако си с много стар договор и не си преподписвал).Така преди 2-3 години се чудих,защо всички имат 4G,пък аз не!
Като качество на звука при разговори,при мен звука е добър - не по лош от другите телефони,които съм ползвал.

Извинявам се!
Сега видях,че в настройките ти е активно.

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

Мисля че има осезаемо подобрение и обем на звука при разговор след последния ъпдейт.
Също така и добавена опция за скролване при правене на екранна снимка.
Цитирай

За съжаление след огромния ъпдейт не забелязвам никаква разлика нито в качеството на снимките, нито в нищо .. Всичко си е едно към едно както беше и преди ъпдейта, 0 промяна в нищо. Над 650 мегабайта ъпдейт, а дори не разбрах защо? Тоя път малко се поизложиха вече ....... Sad

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2020-01-03, 11:37:28)Lenux написа:  За съжаление след огромния ъпдейт не забелязвам никаква разлика нито в качеството на снимките, нито в нищо .. Всичко си е едно към едно както беше и преди ъпдейта, 0 промяна в нищо. Над 650 мегабайта ъпдейт, а дори не разбрах защо? Тоя път малко се поизложиха вече ....... Sad

Тоя път съм съгласен с теб Big Grin
Аз лично не съм очаквал качеството на снимките да се подобри - това не е софтуерен проблем.
Очаквах обаче да подобрят значително автофокусът на камерата.
При затворени(при дневна светлина)помещения,камерата постоянно си намества фокуса.При снимките това не е такъв проблем,но при видеоклиповете е направо мазало.Това вече е софтуерен проблем.
Решението е външно приложение,имащо опция за заключване на автофокуса.
Излагацията е пълна за цялата А(новата J) серия 2019 г. Bu Visslar

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

Как да накараме камерата на А50 да ни покаже максимума си, на който е способна в 15 стъпки -

1. През интернет браузъра си свалете от който и да е сайт приложението "Snap Camera" (обикновено излиза като "Snap Camera HDR")
2. Инсталирайте (успешно) сваленият .apk файл
3. След като стартирате приложението, отидете в настройките му (малкото зъбно колелце долу в дясно)
4. От таба "Photo" задайте стойност на опцията "Picture size" да бъде "25М 4:3 (5760x4320)"
5. Активирайте отметката на "Crop to 16x9"
6. Задайте стойност на опцията "JPEG Quality" да бъте "Best"
7. Малко по-надолу ще открие опцията "Metering Area" - задайте нейната стойност да бъде "Spot"
8. Още малко по-надолу ще откриете "OIS Mode" - активирайте го.
9. Под него би трябвало да намерите и опцията "Sharpness" - задайте и стойност 1 или 2, според това колко изострени искате да бъдат детайлите на снимките.
10. Цъкнете на таб "Other" отгоре и намерете опцията "Show Advanced Settings" и я активирайте с отметката
11. По-надолу намерете опцията "Use OpenGLES 2.0" и я активирайте и нея
12. Под "Use OpenGLES 2.0" ще намерите и функцията "Use Camera2 API" - задайте стойността и да бъде на "on"
13. Цъкнете отгоре на таба "Video" и изберете желана резолюция за видео заснемане (можете да изберете дори 4К)
14. По-надолу активирайте опцията "4K Video Support"
15. Отдолу на "Maximum File Size" изберете "Infinity"

След всички тези настройки описани по-горе, с помощта на Snap Camera вече ще можете да снимате снимки в 16:9 (широкоекранен) формат, които са снимани на оптималните 25 мегапиксела, при това с оптимално качество предоставено от сензора и с очевидно доста по-висока детайлност. Фокусирането също ще е много по-точно, без да се губи яснота при заснемане на обекти, както и получаваме видео заснемане с висока 4К резолюция.

И нека очакваме софтуера и на оригиналното камера приложение на телефона скоро да бъде също толкова добре оптимизиран Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lenux за това мнение:
  • anatol06, tynata2
Цитирай

Преди години си закупих "Cinema FV5."
Въпреки,че няма актуализации от доста време,много добре работи със сензора на А50 при заснемане на видеоклипове,особено при 4К резолюция.
Може да го изтеглите в "Trial" версия и да го пробвате.

Ще има да чакате да направят стоковото приложение като платените такива.Това няма как да стане.
А и ако А50 започне да снима както го прави S класата на Samsung или някоя от скъпите китайски алтернативи,кой ще изсипва по-един чувал пари за тях?

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

Две примерни снимки направени на тъмно и набързо, като едната е през стъклото на колата, без нощни режими, без филтри без доработки и подобни. Както са снимани така са качени:

Снимка 1
Снимка 2

Точно измерен фокус, добра детайлност, реален и приятен контраст, непреувеличено ISO.. Не разбирам какво повече трябва да ви даде камера на телефон за 500лв? Да снима като професионален Олимпус за 1500лв ли? Хора гледал съм снимки на Huawei P30 Pro на тъмно и смея да твърдя, че не биха се кой знае колко различили от тия двете дето съм ви снимал с А50 ...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

   

Колеги,да споделя кое най-много ми харесва в този телефон.Днес направо му разказах играта Big Grin
Отлично оптимизирана конфигурация и разкошна батерия.

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

@Lenux би ли направил една и съща снимка със "Snap Camera HDR" и със стоковата камера за да се видят разликите.
Цитирай

(2020-01-03, 20:34:07)Lenux написа:  Две примерни снимки направени на тъмно и набързо, като едната е през стъклото на колата, без нощни режими, без филтри без доработки и подобни. Както са снимани така са качени:

Снимка 1
Снимка 2

Точно измерен фокус, добра детайлност, реален и приятен контраст, непреувеличено ISO.. Не разбирам какво повече трябва да ви даде камера на телефон за 500лв? Да снима като професионален Олимпус за 1500лв ли? Хора гледал съм снимки на Huawei P30 Pro на тъмно и смея да твърдя, че не биха се кой знае колко различили от тия двете дето съм ви снимал с А50 ...
Колега това със стоковата камера ли е снимано...
Не намирам никъде във камерата тази резолюция със, която са качени снимките.
Изтеглих си и двата файла за да видя на коя резолюция са снимани.
Ако е външно приложение, кое е то снимките изглеждат доста прилични даже повече от очакваното.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)