Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари
#76

Здравейте,

Едва ли проблемът с GPS е свързан с GRPS връзката.
А и в Android Pie навигация само по GPRS лиспва като опция изобщо.
Което е много разочароващо, но се надявам скоро да коригират тази "крачка назад"!

Предполагам, че и GPS проблемите са част от "комуникационните проблеми" на самия Andoird Pie.
Ето още подобни теми, без да търся конкретно за SG A50:
https://forums.androidcentral.com/androi...ssues.html

Други подобни проблеми (Bluetooth и WiFi Hotspot) дискутирахме по-горе в тази тема. 

Поздрави,
Иво
Цитирай
Аксесоари
#77

Абе колеги как изкарвате по 1 ден на батерия и 10часа екран ?
От два дена съм с телефона и верно 1 ден си кара без проблеми ама 2часа екран имам, повечето време е stand by и бях с постоянно включен always on display....

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай
#78

Гледай си телефона и не вярвай много кой какво пише някой се престарават и хвалят
Цитирай
#79

Ами не знам дали звучи като хвалба, но телефона ги прави тези часове реално. Плюс това членувам в разни фейсбук форумни групи за А50 (тайландски главно) и там масово хората също правят по над 10 часа екран. И друго - те масово си държат телефоните на 4G режим и пак правят над 10 часа екран. Аз например съм на Теленор и точно тук където живея (въпреки, че е в Столичен квартал) обхвата е отвратителен, стои ми постоянно на 1 или 2 черти обхват, което е ясно как стопява батерията. И на фона на това, познайте - правя над 10 часа екран. Ако съм със стабилен обхват и съм на 3G режим по груби сметки може би ще направя и 13-14 часа. Да, знам как звучи .. аз също нямаше да повярвам, но реално телефона ги прави. Хватката е в това, че "Always On Display" трябва да се разкара и отделно - да се настроят по-енергоемките приложения да заспиват, като това не означава, че трябва да си спрете Фейсбук, Whatsapp, Viber или Messenger - няма ядове те да си работят, говоря за останалите освен тях. И друго - Андроида има обучителен период, който трае поне 2-3 седмици след началото на ползване. Самообучава се, започва да си хибернизира по-рядко използваните услуги, модули и тн.т., има си собствено AI, което се грижи за тая работа. И благодарение на това, след време батерията започва да издържа повече. В първите дни когато го ползвах след като го закупих батерията не държеше особено много и при мен. След втората и третата седмица започва да се вижда обаче потенциала и. 4000 mha е все пак, няма как да даде излагация. И последен много важен съвет - създайте и режим на зареждане. Например - моят телефон се зарежда винаги през нощта - слага се на зарядното вечер и на сутринта се маха. Всеки път така. Това и създава един вид правилни цикли на зареждане и и дава оптимална издръжливост. Изключете му и функцията "бързо зареждане" от настройките на батерията. Той и без нея си се зарежда странно бързо.

И все пак.. ясно е, че ако на който и да е телефон се държат един кубик модули постоянно включени (GPS mps bluetoot mluetooth nfc ffs и т.тн.), инсталират му се безразборно постоянно работещи на заден план всякакви приложения, игри и тн., зареждаме го когато, както и по колкото ни падне.. после пак го сложим на зарядното, после пак го махнем... после го сложим за 15-на минути на зарядното в колата, после за 20-на минути на зарядното на приятелката... - така батерията и ден няма да кара. И ще се наложи да я сменим след само половин година Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • actreq
Цитирай
#80

Тези 10ч дето ги правиш в София ако пробваш един ден да пътуваш извън София телефона да сменя често gsm клетките, да губи понякога обхват, да пускаш gps навигация, да се ровиш в интернета, да провеждаш разговори и да кажеш че пак си направил 10ч екран е тогава веднага отивам да си купя този Самсунг.
Цитирай
#81

(2019-05-05, 11:08:50)esil2 написа:  Тези 10ч дето ги правиш в София ако пробваш един ден да пътуваш извън София телефона да сменя често gsm клетките, да губи понякога обхват, да пускаш gps навигация, да се ровиш в интернета, да провеждаш разговори и да кажеш че пак си направил 10ч екран е тогава веднага отивам да си купя този Самсунг.

Остави хората да си ползват телефоните както им е кеф. Как според теб се правят Х часа екран без да го ползваш?!  Ти още от п9 лите не вярваше и казваше, че не си ползват телефона. Истината е, че ползваш прекалено много гпс и разни навигации, които си дърпат доста енергия.
Цитирай
#82

(2019-05-05, 12:35:23)Vi70 написа:  Остави хората да си ползват телефоните както им е кеф. Как според теб се правят Х часа екран без да го ползваш?!  Ти още от п9 лите не вярваше и казваше, че не си ползват телефона. Истината е, че ползваш прекалено много гпс и разни навигации, които си дърпат доста енергия.

Не прекалявам с gps-a ползвам го когато ми трябва, за останалото си прав който както иска да си ползва телефона и всеки да си преценява на кое да вярва и на кое не. Аз също му бях хвърлил око на този телефон но цената не ми допадна
Цитирай
#83

Така щерката го разцепва ,телефона е на около седмица.2 дни точене до 15 % и екрана беше 9.40 ч.Самсунг препоръчва зареждане между 10 и 40 %
Цитирай
#84

esil2, Пич, не искам да се заяждам, защото темата е ценна и лично аз НЕ желая да се оспамва. Но опитвам за последно да разясня - значи първо не ти се вярваше, че правим по 10 часа екран, после като видя, че е истина викаш "да, ама щото го ползвате еди как си.." И понеже разбирам, какъв ти е кахъра явно с твоя телефон и как невероятно ти се струва, че телефоните от 2019 година правят 15 часа екран (да, мога и толкова да направя ако се заинатя) - ами да, правят. И GPS да му ползвам и клетки да сменям и чудеса ако ще да правя на него... каквото и да правя - ами пак няма да падне под 8-9 часа екран. И то това се води бюджетен клас телефон, смятай ... Wink А като цяло - нямам нито желанието нито намерението да убеждавам някой в нещо - радвам си се на прекрасния телефон и си свиркам от кеф Wink Да не споменавам, че ти дори не си собственик на А50, при което е много интересно защо изобщо даваш мнение в настоящата тема, че и мнение за батерията даже даваш? Купи си телефона, ползвай го 2-3-4 седмици и заповядай тогава тук, да кажеш колко точно СИ ВИДЯЛ с очи, че му държи батерията Wink Щото тя лисицата като не могла да стигне гроздето, намерила една тема за грозде в един форум, па рекла там и на другите, че било кисело нали.. Wink Хайде със здраве!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#85

Колега Lenux да ти кажа за батерията не съм съгласен предните ми два телефона ги зареждах единия LG G3като остане на 5-10 процента и тогава го включват а другия SAMSUNG NOTE EDGE когато ми скимне по три четири пъти на ден и мога да ти кажа първия издържа 1-година и половина а втория 2-години и половина
Цитирай
#86

Това е било преди няколко години и няма общо с този телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Lenux
Цитирай
#87

@ivailo1976, зависи какво разбираш под "издържаха". За мен издържаха е следното - предния ми телефон беше Huawei P9 Lite, който беше на близо 4 години и до последно си изкара с неговата, оригиналната батерия. Накрая преди да го продам правеше към 5 часа екран със над ден ползване. Батерията стоеше със стабилен заряд до абсолютното и изтощаване на 0% .. А обикновено тръгне ли да "остарява" една батерия започва да държи нестабилно и да пада с неравномерни темпове под 20-на процента, че даже и се самоизключват вече. Та, за мен това е да "издържи" една батерия след годините Smile Пък и както колегата над мен се изрази - сравняваме различни батерии в случая, днес батериите са само литиево полимерни и имат различно поведение от тези старите. Но в крайна сметка всеки сам си решава как да си ползва телефона Smile 

_______

И за да не е пълен спама на темата, да кажа и нещо за А50 поне Big Grin Излязъл е нов ъпдейт, ето и промените:

   

Май все още не е стигнал до България, но някой ако го инсталне скоро да сподели впечатления все пак Wink

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#88

Да се включа отново Big Grin
Поправям си предишното мнение за батерията. Ето го на 3-то или 4-то зареждане телефона от нов:
Телефона е супер! 
Пача още не е дошъл поне при мен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай
#89

Lenux, не че нещо, но Huawei P9 Lite излезе Април 2016г. Много ми е интересно как успя да го ползваш 4 години Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentinbg за това мнение:
  • android_97
Цитирай
#90

^ Писал съм "близо" 4 години. В месеци и с точност ли трябваше да го сметна? Касова бележка да снимам нещо, гаранция? Три и нещо се падат годините и... ако има друго, на което се налага да отговарям лично аз и живо ви интересува, а пък не е по темата за Samsung Galaxy А50 - моля да ме попитВате на лично за да не спамим темата, че много и стана вече .. Там също можете да ми отправяте въпроси изрисувани със шрифтове във всякакви цветове, с които да изразявате емоциите и кръвното си налягане Smile Благодаря.

Ще помоля модератор да зачисти няколкото спам мнения натрупани до тук ако има възможност. (включително и мои такива)

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#91

Здравейте, все още се колебая дали да закупя този телефон. Искам да попитам дали успяха да оправят пръстовия отпечатък с актуализация нещо?
Цитирай
#92

Не от най бързите, но пък имаме сложен протектор.Може протектора да прави парчета.Лицевото е много бързо.Телефона е добър.
Цитирай
#93

Колеги как сте с бързото зареждане при мен като го включа няма значение на  колко процента  и с бързо зареждане  качва по 1 процент.На стария ми телефон  за 30 минути зареждаше 60 процента,  пращах го в сервиз на самсунг  казаха че е наред всичко,но за мен е бавно това зареждане според  вас дали е нормално
Цитирай
#94

(2019-05-07, 13:04:55)ivailo1976 написа:  Колеги как сте с бързото зареждане при мен като го включа няма значение на  колко процента  и с бързо зареждане  качва по 1 процент.На стария ми телефон  за 30 минути зареждаше 60 процента,  пращах го в сервиз на самсунг  казаха че е наред всичко,но за мен е бавно това зареждане според  вас дали е нормално

Е за къде бързаш бе човек?/
Цитирай
#95

Mathur телефона си има екстри и след като съм платил за тях мисля че е добре да ги имам и ползвам когато ми потрябва а на теб ако не ти трябва не се обаждай на мен ми трябва тази екстра
Цитирай
#96

Ползваш ли го докато го зареждаш?Не разбирам въпроса,искаш да качва по 5 % на веднъж ли?Не седя да го гледам по колко качва но си зарежда бързо с изключено бързо зареждане.Телефоните докато ги зареждам избягвам да ги ползвам.
Цитирай
#97

По време на зареждане не го ползвам а искам да зареждам 50-60 процента за 30 минути както ми и казаха от самсунг че трябва да е а след разговора с тях го изпратих в мах сервиз-варна и казаха че няма констатирани нарушения в работата на телефона тоест има разминаване .Доколкото знам за първите 30 минути трябва да заради 50-60 процента а след това за един час останалите това е смисъла на бързото зареждане а на мен ми се налага често да го ползвам
Цитирай
#98

Това няма как да стане, ако там такъв е резултата, то се тества в идеални условия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#99

Ок Мерси за отговора колега
Цитирай

Колега ivailo1976 не си пращай телефона по разни сервизи да се учат на него и да издевателстват за "нема нищо". Телефона ти е в ред, няма му нищо, просто ако скоро си го закупил ползвай го още седмица и нещо и ще видиш, че батерията си влиза в ритъм и си се зарежда хем бързо хем държи повече. Ползвай си го със здраве и си свиркай Wink При мен с изключена функция за бързо зареждане по груби наблюдения от 10% до 50% се зарежда някъде за около 30-35 минути. С включена функция за бързо зареждане не съм пробвал, но и нямам намерение да осакатявам още новата батерия ..

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)