Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

Не знам кой колко е доволен от телефона но аз съм разочарован от камерата и бързото му зареждане имах NOTE EDGE който вече е 4-годишен и като сравня горните два показателя е доста по добре да вярно че той е висок клас но все пак е вече стар модел и камерата му е 16 мега пиксела.А А-50 често не може да се отключи при промяна на светлината говоря за използване на лице иначе телефона  е бърз и няма забивания поне засега.WIFI при използване  на 5GHZ мрежа  обхвата му е слаб докато с NOTE EDGE хващам на по голямо разстояние  друго слабост при А-50 30%=30 минути батерия 4000 зарежда се по-бавно от NOTE EDGE-50%=30 минути батерия-3000.Двата телефона са различен клас може би не е правилно но сравнявам стария си телефон с новия
Цитирай
Аксесоари

Ако си го взел скоро в началото пада наистина. А бързото зареждане като за среден клас с такава батерия ми се струва добре.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги, лайсната по страните на телефона получава накакви странни микро драскотини от самосебе си ... Силиконовия гръб не е бил свалян никога от телефона и как са се получили не знам .. При вас има ли ги?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Да, и то имам чувството че още от както го взех веднага излязоха.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди малко го поръчах. Чаках А70, но Виваком още не го предлагат. А трябваше до 2 дена да върна този дето го ползвам  Незнам много се колебах,заради RAM памета, най вече защото играя например Shadowgun legend. Дали ще имам забивания??
Цитирай

(2019-05-19, 11:36:07)Marto.g написа:  Да, и то имам чувството че още от както го взех веднага излязоха.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Мисля скоро да ги намажа с ей тоя трик - https://topmag.bg/products/4smarts

Гледах много ревюта в YouTube на тия кърпички, оставяли нано покритие от микро слой течно стъкло, не знам си що.. Главно стъклата на дисплеите си мажат с това, ефекта е УАУ, става супер гладко и лъскаво и твърдо .. Та мисля, за самата лайсна на А50-тката ще стане "бааш как си требе" Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2019-05-19, 11:36:07)Marto.g написа:  Да, и то имам чувството че още от както го взех веднага излязоха.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Махнахте ли защитното фолио което е върху лайсната ?Едвам се вижда че го има.
Цитирай

Да наистина, но ги махнах още в началото.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Искам да ви предупредя за ъпдейта, който се чака да ни огрее, а именно:

   

Повечето от мненията, които следя казват за проблеми със самоизключваща се нестабилна Wi-Fi връзка и влошаване на качеството на снимките след инсталирането му.

Аз лично възнамерявам да изчакам излизането на следващия ъпдейт и мисля този да го игнорна.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • belitov
Цитирай

(2019-05-21, 20:56:25)Lenux написа:  Искам да ви предупредя за ъпдейта, който се чака да ни огрее, а именно:

Повечето от мненията, които следя казват за проблеми със самоизключваща се нестабилна Wi-Fi връзка и влошаване на качеството на снимките след инсталирането му.

Аз лично възнамерявам да изчакам излизането на следващия ъпдейт и мисля този да го игнорна.

Здравей, Lenux,

Благодаря за предупреждението!
Преди 2-3 дена търсих отзиви точно за "Wi-Fi ... improved".
Но тогава не намерих нищо конкретно по темата.

Ако наистина е така - ще е много жалко и ще го прескоча и аз.
Поне остава надеждата да чакаме още 1 месец Smile.

Поздрави,
Иво
[-] 1 потребител изказва благодарност на belitov за това мнение:
  • Lenux
Цитирай

Здравейте колеги! Аз горните проблеми ги имам и с версията предхождаща горепосочената. Купих смартфона на 4 май и още същия или на следващия ден се ъпдейтна до A505FXXU1ASD6. До този момент се занимавах с разни настраойки и имах само впечатление от снимките които правеше камерата - отвратителни... но за тях по късно.
Първото впечатление след настройките бе, че батерията просто "изтича" - без особено натоварване или продължително ползване. Пуснах го на среден режим на икономия на батерия, спрях всякакво бекграунд използване на мобилни данни на почти всички приложения, синхронизация изключеня. В таблицата с консуматори останаха минимален брой показания - екран, устройствато е неактивно и. т. н.
Батерията пак си се топеше...
Преди няколко дни забелязах, че WiFi прекъсва произволно, вижда много малък брои мрежи в сравнение с другите ми смартфони.. или просто заспива - като се прибере в къщи съпругата ми се вижда таблицата със служебните и WiFi мрежи, а тези от домашната мрежа изобщо не се виждат. И докато не включиш и изключиш бутоно на WiFi той не разпознава никаква друга WiFi мрежа...
От вчера WiFi му е спрян, стои само със включени данни и о чудо.. Батерията започна да се държи нормално. Консумациата падна два пъти при един и същи начин на ползване...  Но включиш ли WiFi изтичането започва веднага...
Относно снимките.. На пръв поглед когато ги видиш на GSM, не се усеша, че са толкова зле. Но при зум (и то минимален) или ако ги качиш на компютър лъсва цялото нещастие. За обекти на 5-10 метра няма проблем. Но от там нататък всичко е размазанор липсва всякакъв фокус, надписи трудно можеш да прочетеш, тревата е някаква зелена каша, цветята - големи квадрати, набраздено старо дърво е с гладка кора... Изпробвал съм всички налични режими... все тая. Експериментално направих сравнителен сеанс със снимки направени с A5 от 2015, и с J7 от 2017... Резултатът беше потресаващ... дори J7 2017, който все пак е средан клас телефон, правеше доста по качествени и детайлни снимки от A50... А тези правени с A5 2015 просто изглеждаха перфектни в сравнение с тези на A50...
Спирам до тук... Не ми казвайте, че смартфона ми е дефектен - не не е. За интересуващите се - посетете форума на сайта 4pda.ru, раздела за A50. Влезте в подраздела за Обсъждане на камерите и прочетете последните 4-5 страници. Има потребители, които са направили същото което Ви описах по-горе... и са побликували снимков материал от подобен тест...
Винаги съм мислел, че Самсунг са най добрите, но с този телефон ми разбиха всички представи за качеството на тяхните телефони.. Явно всичко извън S серията е оставена на самотек или са тръгнали по пътя на Xiaomi - бълват хиляди модели с недоработен софтуер, който по-късно да да оправят..
Ако го оправят така като и Xiaomi, ще има доста да чакаме освн добър дизайн, да имаме и добър телефон.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Опцията автоматично включване на  wi-fi активирана  ли ви е?
Цитирай

Изпробвал съм и двата варианта. И при двата се получават едни и същи неприятности - иконата на WiFi изчезва от статус бара, в падащото меню името на WiFi мрежата изчезва, но иконата показва, че WiFi е активен, и менюто с откритите към дадения момент мрежи е заспало и не се променя - тела е спрял да търси мрежи.. Из форумите се споменава за такъв проблем при този телефон.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

И моята батерия пада бързичко като за 4000 мах, но го изчаквам известно време защото скоро го взех. Само не съм се сещал да го наблюдавам как пада на wi-fi и мобилни.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай

Държах го 24 часа само на WiFi и сега изчаквам да станат 24 часа само на данни. Съпругата ми го ползва почти по един и същи начин, на едни и същи места, основно за разговори, като през двата дни има по около 1 час и половина разговори. Очертава се през днешния ден, когато е само на данни, консумацията на батерия да е на половина на тази през вчерашния ден, когато беше само на WiFi.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

plmng-след като си го ъпдейтнал върни му заводските настройки може да се оправипроблема с дрейна на батерията и wifi но за сниките няма да се оправи наистина прави много лоши снимки
Цитирай

Аз също съветвам колегата да направи фабричен ресет. При мен описаните от него проблеми не съществуват. Wi-Fi ми е стабилен и с него изкарва толкова батерия, колкото съм посочил в скрийншота по-напред в темата. Както и да го гледаш този телефон прави средно 10 часа екран с 2 дни ползване. Също съм доволен от снимките, а не е като да съм нямал с какво да го сравня, видно и от подписа ми. Но както по-напред казах - трябва да е на режим 3:4Н за да снима с 25-те си пиксела. На този режим прави супер детайлни и качествени снимки. Бих качил примери за всеки, който пожелае. И все пак да кажа, че нямам намерение нито да убеждавам някой в нещо, нито да споря. Просто имам телефона.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Благодаря и на двамата колеги от предходните постове. Но за мое съжаление тази процедура със връщане към заводските настройки я направих още след ъпдейта. Относно камерата или по точно снимките които правии - наистина са отвратителни. Аз също нямам намерение да убеждавам когото и да било в каквото и да е. Но при мене наистина нещата са трагични. Дори и в прословутия режим 3:4Н всичко над 10-15 метра започва да се размазва. На снимки правени и с по нисък клас смартвони например надписи се четат доста добре, докато при А50 са си размазани, липсва всякаква детайлност... Сега пък да не вземе да ме пита някой дали съм си почистил стъклото на камерите  или пък дали съм снимал в нормален режим, а не в някой друг  Big Grin
Относно WiFi... Почти два дни работи само с непрекъснато включени данни и всичко с консумацията на батерия е наред. Преди два часа го включих само на WiFi и батерията пак тръгна... Undecided
Разговарах със сервиза. Ще им го занеса след празниците да си направят замерванита, защото и според тях това не е нормално... Мисля да го връщам, но лошото е че е купен от мобилен оператор, а при тях няма алтернатива в този ценови клас на смартфон със що годе яка батерия, какъвто беше основния замисъл при закупуването му...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Колеги някой има ли с новият ъпдейт? Как са нещата

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай

Колега "plmng" AOD пуснат ли ти е,той точи доста батерията?В настройките за нета спрял ли си глупостите да се включва в позната локация и другите подобни "екстри" , сканиране на устройства наблизо и сродни?За сега нямаме оплаквания от апарата, вкъщи са 2 броя нп не ги ползвам аз и нямам по детайлни наблюдения.Проверявам ги от време на време о всичко изглежда добре и девойките не са изревали да имат някакви грижи.Далечни снимки не сме правили но тези на близо са доста прилични поне по мойте стандарти.
Цитирай

Колеги, ето тук качих малко снимки от А50 направени на 25mpx, който желае може да ги разгледа и да даде мнение за камерата -

https://mega.nz/#!B102AQJL!EB06o1AwxCT5T...Srnqr1nWgA

Умишлено съм ги направил на архив за директно сваляне, за да може като ги изтеглите да ги разгледате в пълно качество без да са компресирани от разни сайтове. Дайте коментари как ви се вижда на вас качеството Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lenux за това мнение:
  • airbus, plmng
Цитирай

(2019-05-24, 12:00:44)Lenux написа:  Колеги, ето тук качих малко снимки от А50 направени на 25mpx, който желае може да ги разгледа и да даде мнение за камерата -

https://mega.nz/#!B102AQJL!EB06o1AwxCT5T...Srnqr1nWgA

Умишлено съм ги направил на архив за директно сваляне, за да може като ги изтеглите да ги разгледате в пълно качество без да са компресирани от разни сайтове. Дайте коментари как ви се вижда на вас качеството Smile
Супер са,телефона си прави идеални снимки.
Цитирай

От сутринта съм с новия ъпдейт и нямам никакви проблеми.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай

Потвържадам, никакви проблеми. Даже WiFi се държи по стабилно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dinko за това мнение:
  • i365672640
Цитирай

Всички ли сте доволни от новия ъпдейт?? И нямате проблеми с Wi-Fi-я?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)