Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pixel1,vs Galaxy s8 vs Huawei p20
#1

Здравейте,ако гледаме на първо място камерата ,заслужава ли си да се вземе ,pixela ,спрямо другите телефони.Знам ,че има най малък дисплей и слаб чипсет+малка батерия ,но напърво място е камерата.Слушал съм легенди за камерата на Pixel 1 ,и как била по добра и от на Pixel2,но в няколко ревюта из нета ,гледам че S8 снима по добре.Та струва лиси да взема Pixel ,спрямо S8 и P20 акогледаме само камерата.Дали  и достатъчно по добра ли е от на S8 и P20 ,за да избера него.Само да уточня че в момента съм със Sony X compact,снимките стават но ако ги увеличиш или е кофти светлината са зле.Също така пробвах и Sony Xz1,има подобрение но пак е трагедия,ако го сравня с една дърта Nokia Lumia 950.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако гледаш камерата за снимки май най добре да вземеш P20 Pro.
Цитирай
#3

Ами гледам камерата ,но има и друго ,P20 Pro ,ми идва много голям като размер.Затова съм наредил тези трите ,като пиксела е най компактен а другите са една идея по големи ,докато P20 Pro ,вече си е голям.
Цитирай
#4

Имам пиксел 1, а жената има с8. Пиксела снима по добре. Самсунга е с по-голям диспей и малко по-издържлива батерия. Като бързина на работата им пиксела пак е малко по-добре. Също така е и по-здрав :р

Sent from my Pixel using Tapatalk
Цитирай
#5

Възможно е пиксел 1 да прави на моменти по-добри снимки,но едва ли ще го забележиш спрямо S8.Мисля,че S8 е най-балансиран,дори си има и про режим в камерата.Това няма да го намериш в пиксел,вечерните снимки при S8 също са по-добри,предполагам заради оптичната стабилизация.Успех.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Pixel-а с колко памет ще е? Че там слот нямаш. А щом ще снимаш много и ако използваш видео запис мисля би ти oтесняло доста бързо.
С8 сега получава и обновяване до Пай, което се харесва доста. При мен също е в положителна посока.

Сега ако ще зуумваш снимките май никой телефон няма да ти допадне. Все пак са с по 12мп ... Ако искаш да добиеш представа мога да щракна няколко снимки с моя телефон и да ти ги пратя да видиш какво се получава.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#7

пиксела с този снапдрагон 821 нямали да му е слаба като цяло батерията?
Аз бих препоръчал galaxy s8 в случая. А и е на доста по-достъпна цена, след като е вече на 2 години модел.
Koeто го прави труден за намиране Smile
Oт сони мисля, че би било по-лесно преминаването към самсунг, заради самия интерфейс.
Иначе е ясно - p20 e най-нов, има Leica, с двете камери можеш да си приближаваш двойно без загуба на качеството, да ползваш режим bokeh... може да се види в техноверигите ( за разлика от пискела и s8)
сравнението на 3 телефона от 3 различни години малко ме затруднява.
Пикселът дори нямаше оптична стабилизация.
Цитирай
#8

Pixels 1 ако не искаш да съжаляваш.Горните коментари няма да коментирам.Не ти трябва пространство,защото си без лимит за снимки и видео,даже 1-цата е безкрайна,2-ката е до 2022.На нощни Пиксела бие всички,защото има night sight, процесора 821 е един от доказалите се и тежки игри съм цъкал без лаг, факт с P20 pro имам доста лаг,Кирин не става за гейминг.Батерията ако не е за смяна,правиш средно 4 часа СОТ.
В твоя случай обаче защо 1-цата,вземи си малката 2-ка,имам го и няма да съжаляваш.

Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#9

Ако става дума за камерата, избирай Pixel. Ако искаш добра операционна система - Хуавей. Най-добър дисплей - Самсунг.
Аз съм с Pixel. 32 gb мисля, че ще ти стигнат. Моят е 100гб, заел съм само 20 от тях.
Снимките и видеото си отиват в облака на Гугъл!

Имаше друга тема в която изброих минусите на Pixela.

Темата е Pixel XL vs LG G6!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#10

(2019-03-01, 16:34:53)johnterry7 написа:  Ако става дума за камерата, избирай Pixel. Ако искаш добра операционна система - Хуавей. Най-добър дисплей - Самсунг.
Аз съм с Pixel. 32 gb мисля, че ще ти стигнат. Моят е 100гб, заел съм само 20 от тях.
Снимките и видеото си отиват в облака на Гугъл!

Имаше друга тема в която изброих минусите на Pixela.

Темата е Pixel XL vs LG G6!
Само не съм съгласен ,че Emui е добра система.Липсва кастване за хромкаст,трябва да сваляш приложението а оттам пък картината ти е на пиксели.Ъпдейтите се бавят с месеци,Пиксела всеки месец!

Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#11

За новите Пиксели знам, че е уж неограничен облака, но за стария не знаех. И все пак, за да ги достъпва трябва да прави трафик, което не е за пренебрегване.

А видео файлове в 4к ако се заснемат качва ли ги пак в 4к? И има ли срок за този не ограничен облак? Мисля ще е полезно за питащия.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#12

За Pixel 1 лимита е доживотен,за Пиксел 2 е до 2022,за пиксел 3 2025+.
Всичко качва full resolution,аз дори от Хуавея си виждам още снимките от преди година с Пиксел 1 и Пиксел 2.

Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#13

За EMUI си е мое мнение. Аз си останах фен на EMUI, затова всеки един коментар е според вкуса на дадения човек!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#14

И това трябва да се уточнява. Най-добре е да вземеш Huawei P20, най-нов е, батерията е добра. Камерата е добра, дисплея, като цяло с най-нови характеристики, и най-добре си вземи него. Това ако искаш телефона ти да е стабилен, за близките 2 години. За най-завършено устройство  бих ти казъл Samsung Galaxy S8, но той няма да получава повече ъпдейти, освен тия на сигурността. Pixel 1 е доста стар, там освен за камера, която не е ясо дали е по-добра от на другите, с нищо не е по-добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

(2019-03-01, 20:09:17)hazART написа:  И това трябва да се уточнява. Най-добре е да вземеш Huawei P20, най-нов е, батерията е добра. Камерата е добра, дисплея, като цяло с най-нови характеристики, и най-добре си вземи него. Това ако искаш телефона ти да е стабилен, за близките 2 години. За най-завършено устройство  бих ти казъл Samsung Galaxy S8, но той няма да получава повече ъпдейти, освен тия на сигурността. Pixel 1 е доста стар, там освен за камера, която не е ясо дали е по-добра от на другите, с нищо не е по-добър.
С всичко е по-добър,имал съм и двата.
P.S. Всеки месец ъпдейт....колко да е стар
Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#16

Като гледам ти не го ползваш, а имаш Huawei P20 Pro, та така че, друго си е ново, кой каквото иска да ми говори. Освен с ниска цена с друго не може да изпъкне.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

(2019-03-01, 20:29:12)hazART написа:  Като гледам ти не го ползваш, а имаш Huawei Mate 20 Pro, та така че, друго си е ново, кой каквото иска да ми говори. Освен с ниска цена с друго не може да изпъкне.
Нямам мейт

Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#18

Ами като че ли ми се искаше да взема S8 ,но запазен такъв под 400 не намерих.P 20 ,също е 450-500.В крайна сметка ,взех доста запазен Pixel за доста по малко ,ще си поиграя с него и ако не ми хареса ще е на пазара.За начало снимките са много по добри от на X compact ,по добри от на Xz1 и сравними или една идея по зле от на Lumia 950.Въреки че наблюденията са ми че снимките стават толкова добри софтуерно заради Hdr+ .Също така Amoled дисплея има много наситени цветове ,ама бялото нещо много ми жълтее.
Цитирай
#19

(2019-03-05, 16:42:40)688757 написа:  Ами като че ли ми се искаше да взема S8 ,но запазен такъв под 400 не намерих.P 20 ,също е 450-500.В крайна сметка ,взех доста запазен Pixel за доста по малко ,ще си поиграя с него и ако не ми хареса ще е на пазара.За начало снимките са много по добри от на X compact ,по добри от на Xz1 и сравними или една идея по зле от на Lumia 950.Въреки че наблюденията са ми че снимките стават толкова добри софтуерно заради Hdr+ .Също така Amoled дисплея има много наситени цветове ,ама бялото нещо много ми жълтее.
Погледни снимка на те/лаптоп за цветове,и си свали камерата на Pixel 3

Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#20

Имам 49' Samsung UHD ТВ, на който най-добре си правя разликата в снимките на отделни телефони. Препоръчвам ти да гледаш снимките на телевизор, за да сравняваш!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#21

Мисля че не ме разбрахте нещо.Снимките са отлични и това е първия андроид телефон на който снимките да ми харесват при отваряне на 100 % размер.Нямам много опит ,но от X compact,Xz 1,Galaxy S7 ,Xiaomi mi max i Pixel,определено последния е най добре.Имам опит обаче и с Lumia 950 която има страшна камера,но пиксела успява да и се противопостави донякъде.За цветовете ,на снимките цветовете са о.к.Освен това ги гледам на Full Hd Ips дисплей ,със 100 srgb на 17 инчов лаптоп.На 49 инча тв. няма как да видиш така детйла.Имах предвид,че самото бяло на амолед дисплея на пиксела не е бяло а някак жълтее,не знам дали е нормално ,по скоро е някъде в топлата гама.
Цитирай
#22

Писах ти на лични,иначе да Pixel=добър софтуер за снимки....като се има предвид,че снима с 2.0 апертура.

Sent from my Vardy P20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#23

amoled си жълтее леко ако се сравнява с ЛСД, което пък леко синее. В началото може да ти се струва стеанно ако си свикнал с ЛСД, но слвд време се усеща по-добре особено ако четеш нещо вечер.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#24

По принцип АМОЛЕД синее, а IPS жълтее при телефоните. В повечето модели телефони обаче вече има настройки за корекция на това до колкото е позволено.

Иначе ако ще се сравняват снимки от различни камери е коректно това да става на дисплей, който може да изобразява достатъчно и съответно да е калибриран правилно. Всичко друго го гледаме през някакъв филтър и се изкривява до някаква степен.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#25

Колега това за гледането на снимките е ясно,аз ги гледам на лаптоп Acer Predator 17 ,който има един от най добрите и точни дисплеи.А и аз не гледам толкова цветовете колкото детайлите.За момента Pixela мога да му отворя на 100% снимките и почити няма замазване ,всичко е детайлно и ясно ,тоя Hdr+ явно прави разликата.Докато примерно на Galaxy S7 или Sony Xz1 ,гледаш си снимките нормално и изглеждат супер ,обаче отвориш ли ги на 100% или да ги зумнеш и се виждат шум,замазване и артефакти.Подобна камера на пиксела ,дори вероятно малко по добра съм виждал само на Nokia Lumia 950 ,която за съжаление е много бавна и с windows,иначе щях да си карам с нея.Също така не съм пробвал и как са S8,S9,P 20 Pro ,те може да са и по добри.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)