Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Принтер (цветен)- експеримент
#1

Имам цветен мастилено струен принтер Сanon pixma. Естествено го ползвам като черно-бял защото цветната глава не може да се пълни и струва 30лв (няма заместител), а черната глава я пълня с мастило и спринцовка, като имам едно евтино мастило цяла туба за 15лв и карам вече 2 години, изразходил съм една десета. Добре ми е така, като свърши и я пълня. 

Ето го и казуса, понеже ми се налага много често да принтирам едни неща в друг цвят, или по-скоро би било много хубаво ако ги принтирам в някакъв цвят, но не го правя поради горните изложения. Та, какво ще стане ако започна да пълня черната глава примерно със синьо мастило и един вид я направя синя глава? Всичко да ми принтира в цвета който пълня- син? Дали ще си възприеме главата нормално и просто ще принтира в цвят който се пуска от нея, един вид да излъжа принтера? Има ли някакви датчици или нещо подобно които ще ми дадат грешка, или всичко ще се омаже или и аз не знам?

Някой ако има мнение по казуса може да предлага. (Друг вариант- да пълня цветната глава с един цвят- син, чудя се какъв експеримент да направя но да не е фатален че принтера ми върши добра работа)

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-03-03, 18:06:22)nehranimaiko написа:  Имам цветен мастилено струен принтер Сanon pixma. Естествено го ползвам като черно-бял защото цветната глава не може да се пълни и струва 30лв (няма заместител), а черната глава я пълня с мастило и спринцовка, като имам едно евтино мастило цяла туба за 15лв и карам вече 2 години, израсходил съм една десета. Добре ми е така, като свърши и я пълня. 

Ето го и казуса, понеже ми се налага много често да принтирам едни неща в друг цвят, или по-скоро би било много хубаво ако ги принтирам в някакъв цвят, но не го правя поради горните изложения. Та, какво ще стане ако започна да пълня черната глава примерно със синьо мастило и един вид я направя синя глава. Всичко да ми принтира в цвета който пълня- син? Дали ще си възприеме главата нормално и просто ще принтира в цвят който се пуска от нея? Има ли някакви датчици или нещо подобно които ще ми дадат грешка, или всичко ще се омаже или и аз не знам. 

Някой ако има мнение по казуса може да предлага. (Друг вариант да пълня цветната глава с един цвят, чудя се какъв експеримент да направя но да не е фатален че принтера ми върши добра работа)
Най-малко ще повредиш окончателно главата на принтера. Дори една капка различно мастило в неправилната касета и е до там. Най-добре си купи комплект презареждаеми касети, които сами си нулират брояча от Алиекспрес, купи си бутилки с мастило, както правиш с черното и заредждай.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Ами няма доколкото съм търсил преди. Ако имаш канали за търсене- модела ми е canon pixma MP460, няма много информация за него и неговите проблеми, и форуми за него няма. Всъщност цветната глава е CL-41 и има заместител за 15лв, ама пак не е оферта.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Доколкото виждам, това са твоите касети и са презареждаеми.

Линк
Цитирай
#5

Братле, това ли имаш предвид? https://www.aliexpress.com/item/Refillab...ea506ff94b

Добре, оказва се че тоя казус ще го зарежем, отворих главата и видях че може да се пълни само тр да си купя 3 мастила.
Така че няма начин, темата е за триене.
Казуса отпада и едва ли някой ще е експериментирал по подобен начин.
Ако някой мод прочете да я изтрие темата понеже е излишна. Мерси на отговорилите.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

(2019-03-03, 18:36:42)nehranimaiko написа:  Братле, това ли имаш предвид? https://www.aliexpress.com/item/Refillab...ea506ff94b

Добре, оказва се че тоя казус ще го зарежем, отворих главата и видях че може да се пълни само тр да си купя 3 мастила.
Така че няма начин, темата е за триене.
Казуса отпада и едва ли някой ще е експериментирал по подобен начин.
Ако някой мод прочете да я изтрие темата понеже е излишна. Мерси на отговорилите.
Забравяш, че главата има чип, който следи мастилото. Вече я е отчел за празна, въпросът е има ли как да го нулираш, защото дори и да е пълна подава на софтуера, че е празна. Тези от Алиекспрес се нулират сами.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Аха, сетих се какво ме питаш. Помня че преди не можех да подкарам черното и намерих в интернет някакви комбинации от клавишите на принтера с които нулираше и изчистваше грешки след пълнене. Това съм го правил само веднъж отдавна, и сега когато черното е пълно, винаги ми пише че е Low, но всъщност е пълно и си принтирам с тази грешка без проблем, пълня го като избледнеят страниците.

А един страничен въпрос. Примерно сега като си купя мастила и напълня цветната глава, и принтирам цветно само в синьо, означава ли това че ще точи само от синьото или ще прави синия цвят като смесва всички? Ако аз знам че принтирам само синьо и видя че мастилото е на привършване и дойде време да пълня цветния патрон, само синьо ли трябва да му напълня или всички цветове равномерно?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

(2019-03-03, 19:32:18)nehranimaiko написа:  Аха, сетих се какво ме питаш. Помня че преди не можех да подкарам черното и намерих в интернет някакви комбинации от клавишите на принтера с които нулираше и изчистваше грешки след пълнене. Това съм го правил само веднъж отдавна, и сега когато черното е пълно, винаги ми пише че е Low, но всъщност е пълно и си принтирам с тази грешка без проблем, пълня го като избледнеят страниците.

А един страничен въпрос. Примерно сега като си купя мастила и напълня цветната глава, и принтирам цветно само в синьо, означава ли това че ще точи само от синьото или ще прави синия цвят като смесва всички? Ако аз знам че принтирам само синьо и видя че мастилото е на привършване и дойде време да пълня цветния патрон, само синьо ли трябва да му напълня или всички цветове равномерно?
Да, за това говоря. Чудесно, че си открил начина за твоя принтер.

За синьото - едва ли има 100% синьо, та очевидно ползва от всички, но от него повече, когато е преобладаващия цвят. Логично и синьото ще се изчерпва доста по-бързо и можеш да презаредиш само него, ако другите не са празни.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

OK. А ти занимаваш ли се с принтери или разбираш от обща култура? Имам последен въпрос- принтирах на гланцирана хартия нещо (черно бяло) и излезе много добре но мастилото не изсъхваше, дори и след седмица пак като си прокараш пръста отгоре и се размазваше. От евтиното мастило ли е или просто възможностите на тези евтини принтери са такива? Съответно ако е от мастилото какво трябва да се вземе (и едва ли има каквото и да е разнообразие за старите мастиларки.. )...?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Малко и аз да се намеся ... Принтерите не работят в RGB а в CMYK или Cyan, Magenta, Yellow и Key (black) ... Циньото е комбинация от Cyan и Magenta та когато принтираш синьо ще свършват и 2та цвята ... Червеното иска Magenta и Yellow, зеленото Cyan и Yellow ... та как и да го гледаме свършват по няколко цвята, нищо че печатаме само един ... Въпрос на смесване и нюанси ...
"Гланцирана хартия" е нещо много общо казано ... има много видове и някои от тях не позволяват принтиране от такъв тип върху тях ... Канон си имат даже собствена гланцирана фотохартия ... Има и не малък шанс мастилото също да не е съвместимо ... Гаранция има само с оригиналния консуматив и отговаряща на зададените от производителя изисквания хартия ... Другото ще го разбереш по правилото "проба-грешка" ... няма как просто ...това в тубата дето го пълниш не се знае точно какво е ... както и каква точно е тази "гланцирана" хартия ...
Отделно с малко разпробиване на правилното място всички глави се пълнят ... като жокерче го оставям ... и не пропускай затапването после ...
Цитирай
#11

(2019-03-03, 21:30:05)nehranimaiko написа:  OK. А ти занимаваш ли се с принтери или разбираш от обща култура? Имам последен въпрос- принтирах на гланцирана хартия нещо (черно бяло) и излезе много добре но мастилото не изсъхваше, дори и след седмица пак като си прокараш пръста отгоре и се размазваше. От евтиното мастило ли е или просто възможностите на тези евтини принтери са такива? Съответно ако е от мастилото какво трябва да се вземе (и едва ли има каквото и да е разнообразие за старите мастиларки.. )...?
Занимавам се с електроника и принтерите не са изключение...

Колегата правилно ти е обяснил, че принтера печата определени цветове като използва всички мастила, за това казах, че няма 100% синьо...

Според мен проблема ти е в хартията, мастилото не е успяло да попие и изсъхне след това, особено ако е някаква евтина, маскирана като фото хартия...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

От днешното проучване разбрах някои нещица, намерих и това https://www.youtube.com/watch?v=ptmvgJaVLmc
https://www.aliexpress.com/item/Continuo...0e18f5068d

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)