Анкета: Публикуване на илюстративен материал да става само със спойлер - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не
40.00%
6
40.00%
Да
13.33%
2
13.33%
Да, в определени теми
33.33%
5
33.33%
Искам да видя само резултатите
13.33%
2
13.33%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво е спойлер и как да го използвате правилно в постовете си?
#1

Здравейте, често на форума, за намаляване на обема на съобщенията на форумите се използва инструмент за минимизиране - спойлер. Той позволява да скриете обемни изображения и дълги текстове, при което лицето, което желае да се запознае с представения материал по-близо, може да разшири спойлера, като натисне левия бутон на мишката върху него, като по този начин се показва цялото съдържание на спойлера. За съжаление забелязвам, че тази, иначе удобна опция, тук се използва доста рядко, ако не кажа, че почти няма приложение. А има теми, където в съобщенията се постват по 4-5 снимки и то голями като съответно постовете стават с дължина на чаршаф и понякога се налага доста да се скролва при търсене на определено съобщение, което от своя страна отнема и време. Сигурен съм, че това е и дискомфорт за потребителите с по-бавна интернет връзка или ограничен трафик. А какво е вашето мнение за тази опция и трябва ли да бъде въведено като изискване/правило при пускане на снимков материал на форума?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Aко е в теми за снимки и самите снимки са в доста голям формат съм твърдо ЗА да са в Спойлер.

Неизползването най-вероятно е свързано с това, че го няма като бутонче (или поне аз не знам откъде се активира) и затова си го пиша ръчно
oтваряте квадратна скоба "[", пишете вътре "spoiler", затваряте квадратната скоба "]".
Пишете или поставяте нагледното съдържание (линкове, вмъкване на прикачени файлове в съобщение и т.н) и съответно затваряте със "[/spoiler]"

в някои случаи можете да кръстите полето като напишете "[spoler=снимки от вчера]"

пример:


както виждате имаме работещ Спойлер с текст "suffer e reffus наобратно"

Ако все още имате проблеми със синтаксиса можете просто да натиснете Цитирай и да си препишете таговете  Smile
Цитирай
#3

Стига с тия икономии... Технологиите се развиват ние ще опростяваме вида. Направо да направим и форума черно бял и опростен все едно е от преди 20 години. Не стига че повечето хора снимките ги качват в Tapatаlk, който разваля качеството ами и ще ги крием. Ако наложите спойлер забранете снимки от Тапатолк

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#4

добре, представи си, че скролваш в някаква тема и тъкмо си стигнал дъното и те връща в средата и почва да рендерва снимки.
Отварям пълната версия на форума през телефона и през компютър и лаптоп. - Навсякъде е тежко като минеш през тема със снимки.
А и просто си обсъждаме. Никой на никого нищо не забранява. Всеки си казва мнението. Има анкета, която не е пусната от Администратор или модератор, което превръща темата в неофициално допитване
Цитирай
#5

Скрулвам постоянно в темите със снимки и нямам такъв проблем със връщане в средата или другаде. По-лошо е да видя снимки от тапата и като ги приближа все едно са снимани от нокия с фенерче. Губи се смисъла на качването им.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Да. там компресията е убийствена. Малко ми напомня на гледане на снимки в Телеграм.
А за скролването има няколко фактора:
Бързината на телефона, компа, лаптопа и скоростта на интернета (както и софтуера, през който се отваря съответния сайт или форум).

през уиндоус 10 и Убунту 18,10 ползвам само Мозила с ublock
Цитирай
#7

(2019-03-05, 15:12:22)nanobanano написа:  Стига с тия икономии... Технологиите се развиват ние ще опростяваме вида. Направо да направим и форума черно бял и опростен все едно е от преди 20 години. Не стига че повечето хора снимките ги качват в Tapatаlk, който разваля качеството ами и ще ги крием. Ако наложите спойлер забранете снимки от Тапатолк
За удобство става въпрос, а не за икономии. А опцията "спойлер" в Тапата и без това не приложима, с нея, без нея - снимките пак се виждат. Това е е първо, и второ - никой нищо не ти налага, като не искаш да я ползваш опцията, просто не я ползвай, никой не те кара. Не участвай и в анкетата, ако не искаш. То е ясно, че всеки гледа на първо място на него да му е удобно, а другите потребители тук вълци ги яли, няма да мислим сега и за тях я.

 
Цитирай
#8

Когато преценя, че е нужно - ползвам спойлер. Пиша си го на ръка. Например, качвах рендери на OnePlus - бяха около 20. Няколко оставих видими - за обща представа, останалите скрих, с уточнение за броя им - който прецени - да отвори и разгледа. В една друга тема бях качила снимки на S10, след това всички бяха скрити в спойлер. Хората влизат, четат за снимки, а не ги виждат. Започнах да получавам съобщения - къде са снимките... Не всеки чете съсредоточено всеки ред в поста, та нормално ... ако се прелита - и да се пропусне.

Хубаво е да се ползва спойлер, при положение, че част от съдържанието остава видимо извън него. Гласувах с "не", тъй като не виждам своя отговор в анкетата.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

При публикуване на снимки, най прегледно е първата снимка да остава видима и всички следващи да са в спойлер (с име на спойлера "Още снмки..." примерно). Като видя повече от 2-3 снимки без спойлер и направо ми се при...такова.

Дори в някои форуми си има правила при публикуване на медийно съдържание. Тук няма да има такива. Но насърчаваме употребата на спойлери.
Цитирай
#10

Съгласен съм с предишния пост. Малко е странно, че колегите тук, които са технически грамотни и с технологиите са на ти, иначе бягат от въпросната опция като дявол от тамян.

 
Цитирай
#11

[Изображение: 25666711_m.jpg]
Цитирай
#12

Цитирай
#13

Цитат:

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

(2019-03-07, 09:12:18)cinizam написа:  

Нали не мислиш, че всеки който ползва форума влиза тук и следи тази тема Smile Макар и с липсващ бутон - можеше да се прави и до сега. Но наистина, чудесно е, че вече има бутон.

Може би ще е хубаво временно на началната страница да има и един банер с информация и подкана за ползване. Така ще е достъпно и видимо за повече потребители.

Аз не знаех, че спойлерът може да има име. Smile За мен това е ново и се радвам, че научих още нещо, макар и елементарно Wink

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

На екипа благодаря за бързата реакция и корекция. На колегите - със здраве да я ползват опцията!

 
Цитирай
#16

Честито...Въпрос на време е да отваряме тема със снимки и 100 пъти да натискаме да отваря спойлера.Темите за снимки ги отваряме за да четем текста и снимките натоварват излишно...
Със снимките качени в Tapatаlk картинката става пълна.
Иначе да,в други моменти ще е полезно
Важното е че има прогрес

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

(2019-03-08, 21:27:23)nanobanano написа:  Честито...Въпрос на време е да отваряме тема със снимки и 100 пъти да натискаме да отваря спойлера.Темите за снимки ги отваряме за да четем текста и снимките натоварват излишно...
Със снимките качени в Tapatаlk картинката става пълна.
Иначе да,в други моменти ще е полезно
Важното е че има прогрес

...И темите за снимки, които ти вече 100% си прегледал, защото обожаваш да разглеждаш снимки, като ги отворош на ново, защото е публикувано 1 ново мнение, и ти зареди отново вече гледаните от теб снимки (за да видиш 1)...става супер.

И пак подчертавам, никой не задължаваме, а само насърчаваме да се ползват спойлери при употреба на повече от 1-2 снимки! Ако са 1-2 ОК, и така няма да се натоварва пръста на колегата да цъка по толкова много спойлери Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)