Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!
#1

[Изображение: 25675971.jpg]



Колеги, от днес Виваком пуснаха VoWiFi. Ето как да активирате функцията на своят Xiaomi телефон и да пробвате дали може да проведете такъв разговор. Наберете в дайлъра следният код:

*#*#869434#*#*

Натискате зелена слушалка и готово. Ще ви изпише за кратко- "vowifi carrier check disable". След това отивате в меню Настройки- мобилни мрежи, избирате своят оператор и най-долу имате ново меню- Wi-Fi calls. Активирате опцията, появява се ново подменю, там давате- Prefer Wi-Fi.


Сега трябва да активирате функцията и на сим картата. Необходимо е вече да имате активно VoLTE. Отивате в магазин на оператора или в някой Техно магазин, казвате че имате интерес към покупка на телефона Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Huawei P30 или P30 Pro и искате да го разгледате. След малко искате да сложите своята сим карта, за да тествате звука, тъй като говорителя ви се струва малък. След това първата ви работа е да изпратите смс- START WiFi на номер 1701. След което провеждате разговор и чакате, докато пристигне смс за потвърждение- около 3-4 минути. След това може да изпратите смс за проверка- CHECK на 1701. Трябва да ви отговори, че и двете функции са поддържани: VoLTE и VoWiFi. Връщате сим картата в своят телефон.

Ъпдейт: добавям инструкциите от поста на колегата batala . Линк към мнението: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1576834

Линк към оригиналната инструкция в 4pda: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry85825674

Още една програма, с помощта на която може да видите дали излиза опцията Modem Config на вашият смартфон и след това продължавате по указанията от 4pda: Shortcut Master (Lite)

До момента с тази инструкция услугата е подкарана на следните модели:

MI MIX 3 5G
Mi Note 10- работи след флаш с efstools
Xiaomi MI 9T Pro/ Redmi K 20 Pro
Xiaomi MI 9T ( точните стъпки са описани тук )
Xiaomi MI 9
Xiaomi MI 9 SE
Xiaomi MI 6
Xiaomi Mi 8 SE
Xiaomi MI MIX 2
Xiaomi Mi Note 3
redmi note 11 pro 5G

Същевременно Xiaomi Redmi Note 8 дава началото на нов списък, в който профила на Виваком е вграден в самият РОМ на телефона. Това позволява да активираме VoWIFI по същият начин, по който и VoLTE- на телефона с кода от пост 1 на темата и на сим картата. След това VoWiFi тръгва без да е нужно да се прави нищо друго!! Необходимо е да сте с официалният европейски ром- EEA.

1. Xiaomi Redmi Note 8/ Redmi Note 8T
2. Xiaomi Redmi Note 8 Pro
3. Xiaomi MI 9 Lite
4. Xiaomi Redmi Note 9S
5. Xiaomi Redmi Note 9 Pro- официална поддръжка: https://www.vivacom.bg/bg/xioami-4g-voic...i-fi-voice
6. POCO F2 PRO


Моля тествайте на вашият Xiaomi телефон и качвайте скрииншоти от екрана на реален разговор! Ето такъв на VoWiFi разговор от Note 8T:

[Изображение: 28667953.png]


Страницата на Виваком за услугата: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...i/4g-voice


[-] 7 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, byv09, HERUS, kalin.krasimirov, milss, petar glavche, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

След 7 дни темата ще бъде преместена в раздел- Настройки и модификации за моделите на Xiaomi. Дотогава нека повече хора се запознаят с нея. Моля пишете дали работи кода на вашият Xiaomi телефон, появява ли се VoWiFi в менюто, както и направете скрииншот от реален разговор, ако успеете да проведете такъв. Благодаря!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#3

На Pocophone f1 след въвеждане на кода веднага се появи VoWifi в менюто.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

(2019-03-07, 23:03:05)anatol06 написа:  На Pocophone f1 след въвеждане на кода веднага се появи VoWifi в менюто.

 Да, тя излиза, при всички ще излезе.Но дали ще работи?
Цитирай
#5

Затова е направена темата. Да знаем как се активира опцията и който е абонат на Виваком да тества услугата в реални условия.

Комуникациите и новите технологии постоянно се развиват и вървят напред. Нека бъдем в крачка с тях.


Цитирай
#6

Дано по-скоро и другите оператори се задействат, най-голяма нужда от VoWiFi имат от А1, защото постоянно им играе сигнала и постоянно прехрърля м/у 3g/h/h+/4g/4g+, може би затова не пускат VoLTE-то, защото на LTE/LTE+ много рядко се задържа за повече от няколко минути.
[-] 3 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn, plevel12, Wild bear
Цитирай
#7

Redmi 5 plus нищо не става след въвеждане на кода. Ако дойде някой ъпдейт може и да се промени нещо.
Аз съм на Теленор и незнам дали го поддържат това, но с кода нкщо ме се случи.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Пробвай да смениш региона на Индия например и въведи отново кода.


Цитирай
#9

Аз съм на Индия заради темите и други дреболии които ползвам.
След рестарта отново не се активира. При въвеждането на кода и избирането на последната * , той автоматипно изчезва. Не се стига до момента с натискането на слушалката



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#10

(2019-03-07, 23:57:16)milenvn написа:  Нека бъдем в крачка с тях.

Еми айде и аз искам да съм в крачка  Big Grin
Ама докато оператора ми казва какъв телефон да си купя ,АКО искам да ползвам услугата, може би няма да съм в крачка.
Цитирай
#11

При мен си се появява опцията след кода, имам и активна такава услуга, но изобщо не ми изписва (нямам икона) горе в лентата за wi-fi calling. Не работи и след тест в реален разговор. Телефона е Mix 2.
Доста изчетох в нета и се оказа, че MIUI има проблем с VoWiFi.
Ставало при някои телефони с къстъм ром.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Къде го чете това за миуи-то? Напротив има доста репорти, че vowifi работи нейтив с миуи 10 след ъпдейт до андроид 9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

(2019-03-08, 00:17:20)hapi6 написа:  Redmi 5 plus нищо не става след въвеждане на кода. Ако дойде някой ъпдейт може и да се промени нещо.
Аз съм на Теленор и незнам дали го поддържат това, но с кода нкщо ме се случи.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

 Потребителите, които искат да използват WiFi Voice, трябва да имат активна 4G Voice услуга и съвместимо устройство. При излизане от обхвата на Wi-Fi мрежата автоматично се преминава към 4G и обратно.
Цитирай
#14

Volte Си имам активно от доста време. Интересното обаче което сега забелявам, а съм почри сигурен че преди не беше гака. Иконата за volte си седи и при свързана wifi мрежа, а преди като се свърже изчезваше и се появяваше като излезна от вкъщи и мина на мобилни данни. Двете мрежи не ги спирам изобщо и постоянно се прехвърлят в зависимост дали съм вкъщи или на вънка. [Изображение: 808190ecb902decb047588c66a25f653.jpg]



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Но пък от друга страна не виждам и логика да си стане ей така. Не съм получавал и ъпдейти които да добавят опция. Просто с кода не става нищо при мен за сега.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#15

(2019-03-08, 08:37:06)joring написа:  Къде го чете това за миуи-то? Напротив има доста репорти, че vowifi работи нейтив с миуи 10 след ъпдейт до андроид 9.
Има доста оплаквания в техния форум (този, чието приложение е инсталирано предварително на телефоните на Xiaomi).
Ако се позачетеш и разтърсиш има доста теми, чиято цел е да стигнат до developer-ите на MIUI, за да разработят функцията както трябва, анкети за необходимостта от VoWiFi и т.н.
Иначе там където четеш, че работи както трябва, ако пише и как се пуска вземи да ни споделиш (ако не те затруднявам много).
Освен това ако потърсиш в Google ще видиш не малко оплаквания на хора от Германия, Гърция, USA..., където WiFi calling има от доста време, че на техните Xiaomi-та не работи.
Има и такива, които са го подкарали, но е необходим root и малко игра с някакъв tool на Qualcomm, за да бъркаш по настройките на модема. Аз това не го броя за нейтив.

Иначе при мен кода *#*#VoWiFi#*#* при MIUI 9 не водеше до нищо (както и при колегата с Redmi 5 +). Опцията за Wi-Fi calling-а се появи с MIUI 10 и след това кода. Но все още при мен не работи самата функция.


Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#16

Ето как трябва да изглежда иконката, скрииншота е от Pocophone използван в чужбина:


[Изображение: 25684305.jpg]


Но Виваком имат някакъв генерален проблем с платформата на Ериксон, която използват за VoLTE и VoWiFi. Колега с Mate 20 и активно VoLte споделя, че системата не му разрешава активация. Така и не сме видяли до момента реален скрииншот от разговор. Следователно за мен системата на Виваком в момента не работи за тази услуга:

"Услугата на виваком, както винаги е поредното изпълнение наречено: "на гол гъз - чифте пищови". Оказа се, че аз ползвам Хуятвей мейт 20 про, имам активно VOLTE, но се оказва, че когато изпратя смс за активация отново и на двете услуги от оператора получавам, че за моят модел не е възможно да се активират и двете услуги. Пълен парадокс, работещо ВОЛТЕ, а те ми обясняват, че го нямам. Излиза ми в менюто Vowifi, но реално не работи! Обаждам се оператор и там както винаги попадам на най-компететната /която се чуди защо е там/ и се оказа, че трябвало да си видя софтуерният ъпдейт. Е, софтуерният ъпдейт е ок, но истината е друга : ОПЕРАТОРА НЕ Е ОК! Всичко е един евтин пиар на поредната селска компания. И единствената причина, че стоя при тая /при това съм без срок на договора/ е в това, че предлагат неограничен мобилен интернет като услуга. НИЩО ДРУГО НЕ БИ МЕ ЗАДЪРЖАЛО ТАМ. Обслужване - гола-вода! Качество на разговорите в 3g или 2g мрежата е в под всякаква критика.Volte, меко казано не кореспондира с тази на Теленор. За съжаление, този профанизиран оператор така и не се научи на етика, компететност в лицето на служителите, които представляват оператора. Та, в близко бъдеще не виждам да оправят тази система която сега е качена. Слабо обучени служители - калпаво обслужване водят до нулеви резултати."


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Steve
Цитирай
#17

Тази икона на всички модели ли трябва да изглежда по този начин или може и като Volte да се изписва ?

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#18

(2019-03-08, 19:09:30)hapi6 написа:  Тази икона на всички модели ли трябва да изглежда по този начин или може и като Volte да се изписва ?
Дори и да си свързан с WiFi мрежа, а не на мобилни данни, иконата за VoLTE си стои в лентата, тъй че не си обръщал внимание на този факт до сега. Ето примерна екранна снимка без активна VoWiFi от Pocophone
[Изображение: 0f4ca1efcc6c7846f9494144214baa5d.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Да попитам - какъв е смисъла от VoWIFI, освен няколко kB (евентуално десетки) спестен мобилен трафик. За VoLTE е ясно - по бързо свързване, по качествен звук и т.н., но при настоящите планове за мобилен интернет смисъла от VoWIFI според мен се губи.
Цитирай
#20

На много места няма обхват. Например у нас. Тази екстра ще е перфектна

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

(2019-03-08, 22:27:32)mmm66 написа:  Да попитам - какъв е смисъла от VoWIFI, освен няколко kB (евентуално десетки) спестен мобилен трафик. За VoLTE е ясно - по бързо свързване, по качествен звук и т.н., но при настоящите планове за мобилен интернет смисъла от VoWIFI според мен се губи.
Какво общо има мобилния интернет с vowifi? VoWiFi ти дава възможността да провеждаш разговори без да се връзваш към клетка на оператора. Изключително полезно на места със слаб сигнал или там където сигнала играе постоянно, разбирай почти цялата мрежа на А1, но тея кап*ти последни ще го въведат.
[-] 3 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn, plevel12, tough
Цитирай
#22

На Xiaomi mi mix 3 ми излезе опцията за VoWiFi, благодарение на кода който е посочил Милен в пост #1. Имам активирано VoLTE, но не успях да излъжа системата на Виваком нито със смс, нито с обаждане на оператор за активация на VoWiFi. Нямам познати с Huawei Mate20/20Pro за да го активирам през техните апарати.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn, slim_shady
Цитирай
#23

И на Ноте 5 се появи в настройките но Теленор явно все още не предлагат такава услуга
[-] 1 потребител изказва благодарност на kockata123 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#24

Благодарение на темата се изясниха няколко неща:

1. Всички телефони Xiaomi с MIUI 10 и нагоре имат вградена фабрична поддръжка на VoWiFi. В глобалният ром опцията се появява в Настройки след прилагане на кода от пост 1 на темата.

2. За да работи услугата обаче е нужно и вашият оператор да е разрешил всички апарати, които я поддържат да се свързват свободно. Във България това не е изпълнено- Виваком са въвели рестрикция и дори с активно VoWiFi както на апарата, така и на сим картата, ползването на услугата е невъзможно на този етап.

3. Скрииншота от Pocophone с активно VoWiFi в Германия показва, че телефоните на Xiaomi работят реално с функцията и ни остава само да чакаме операторите. Традиционно на тях им трябват години, за да пуснат тук услуги като в "белите" страни.

4. Темата ще продължи да бъде активна в раздел "Насоки и модификации за моделите на Xiaomi". Оставете опцията включена във вашият телефон. Тя не пречи по никакъв начин, но би ви дала индикация, ако и когато нашите оператори се събудят от дълбокият зимен сън и решат да активират тази екстра за своите абонати.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • io6o, plevel12, suffer
Цитирай
#25

Днес си поиграх малко и аз. Тестовете не са свързани с обсъжданата марка, но все пак да споделя за информация.
През Mate 20 Pro успешно активирах VoLTE и VoWIFI на вивакомска карта. Тествах и двете услуги и работеха абсолютно безпроблемно. След това върнах картата в Note 9, където заработи само и единствено VoLTE (все пак нещо).
Пробвах активиране на VoWIFI на още две карти през същия Mate 20 Pro, но безуспешно. През едната звъннах на оператор, но ми казаха, че няма какво да направят и че ще пратят тикет към технически отдел. Вметка - и двете карти са с вече активирано VoLTE. Едната успешно ползва VoLTE на Honor 8 lite, другата е моята, и все още не съм намерил начин да я накарам да работи на Pixel 2 XL.
Има светлина в края тунела, но да видим, колко е дълъг. Smile

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)