Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mate 20 проблем с HiSuite
#1

Здравейте, още след закупуването на телефона имам проблем със huawei hisuite. Проблема се състои в това, че след свързване с компютъра постоянно прекъсва връзката и след това се свързва отново само. Това го прави доста често и е невъзможно да експортирам или импортирам абсолютно нищо, защото прекъсва. Къде да търся проблема? Благодаря

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж да не е от юсб порта на компютъра ти, ако не прави добър контакт, може това да е причината.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

На всички портове го прави

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Бих потърсил проблема първо в хардуера - пробвай с друг компютър, ако имаш възможност. Кабелът ти наред ли е - като зареждаш телефона прекъсва ли, или не?

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Ами ще пробвам и на друг лаптоп, иначе кабела ми е наред, пробвах и с такъв от s9 и също прекъсва.

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

Hi Suite не е най читавото нещо. Аз го ползвах само веднъж да ъпдейтна от 122 на 153 (не ми идваше ота). Беше голяма мъка. Още повече, че нямам уиндоус и го правех през виртуална.
Иначе не се сешам друга причина човек да се мъчи с това нещо. Ако си пускал отстраняване на грешки в опциите за разработчици го изключи и потърси опцията за HDB да я пуснеш. Двете опции са несъвместими и правят проблеми ако са пуснати едновременно. След това деинсталирай всички драйвъри, които се инсталират при закачане на телефона. След като го закачиш отново изчакай да инсталира всичко. Едното го инсталира много бавно.
И между другото защо искаш да го ползваш това?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#7

Здравей и благодаря за помощта. Ами ползвам го за да си направя бекъп на телефона веднъж, но не ми хареса. Ако не се свържа към него не ми се открива телефона и не мога да прехвърлям файлове,основно за това ми трябва

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

Прилича на проблеми със захранването през USBто.
Вземи си един USB3 хъб с външно захранване/адаптер и пробвай през него как ще се държи.
Цитирай
#9

(2019-03-11, 19:48:39)koprio написа:  Здравей и благодаря за помощта. Ами ползвам го за да си направя бекъп на телефона веднъж, но не ми хареса. Ако не се свържа към него не ми се открива телефона и не мога да прехвърлям файлове,основно за това ми трябва

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
Файлове прехвърлям само по ftp без кабели и глупости. За бекъп приложението huawei backup върши чудесна работа. Боцваш една флашка в телефона и правиш бекъп. На компа няма да е по-бързо. Дори напротив. MTP протокола, както и другите серийни протоколи, които се ползват при Андроид и в частност Хуавей са супер тромави и ненадеждни. Все пак mass storage режим отдавна няма на стоков Андроид. Най-близкото като скорост е флашка чрез отг...
Имай в предвид, че при възстановяване на какъвто и да е бекъп банкови и разплащателни приложения се настройват наново. Както и някои други.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)