Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Вече съм с него! За сега всичко ОК
Цитирай
Аксесоари
#27

И аз пуснах за обновяване! С първият Пиксел съм, доволен съм, че ще получи този ъпдейт. Дано не тормози много батерията. Сега карам между 3-4 часа СОТ

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#28

Аз имам няколко проблема:

1. Най-отгоре в настройките има съобщение да си включа мобилните данни, а не искам. Има ли как да го махна?

2. Има ли как да махна номера на софтуера в панела с тогълите, без да изключвам настройките за девелъпъри?

3. Има ли как да премахна времето, в което се предполага, че ще ми се изтощи батерията, от панела с тогълите?

4. Каква е разликата между "Android Adaptive Notifications" и "Device Personalization Services"? Може да се намерят в Special app access в менюто с приложения и нотификации.

5. Когато задържа върху икона има меню за паузиране. Има ли как да махна тая опция без да изключвам Digital Wellbeing?

6. Има ли как да премахна "Silent notifications" съобщението от листа с нотофикации? Само заема място и не виждам полза от него.


Намерих един бъг. Използвам навигация с 3 бутона. Като цъкна на квадрата се виждат отворените приложения. Някой път като остане само едно го изчиствам и то пак се появява и така до безкрай. За да изчезне трябва да отворя някое друго приложение и да изчистя него. Само така остава празно там като се появи тоя бъг.


И един малък трик. Когато отворите скритото меню се вижда надпис android 10. Можете да местите името и цифрите с пръста си. Но има един трик. Ако направите двойно кликване и задържане върху някой елемент, той започва да се върти. Така можете да напишете android Q.
Цитирай
#29

Тези които са на Android One кога могат да очакват надргаждането?
Цитирай
#30

Аз пък имам друг проблем, Mi Fit не ми намира Mi Band3. ?

Оправи се проблема с Mi Band-a.

Инфо за батерията - 30 минути екран и вече съм на 80%. Хаха

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#31

Дайте инфо как ви се държи бтерията, има ли разлика? Моята за 2часа и 20минути екран и телефона умрЕ, преди държеше до към 4часа

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#32

Аз съм с Pixel 2. И преди и сега по 6 часа екран си издържа. Игри не играя, само приложения и главно на WiFi.

п.п. сега като гледам, може би е една идея по зле, но не с много
Цитирай
#33

Има ли начин да върна Pie, ако до 1-2 седмици не съм доволен от представянето на телефона?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#34

май няма официален начин. но изчакай малко, в началото на октомври ще има нов пиксел с нови пачове и фиксове и ще се подобрят нещата. реално сега ползваме поредната бета версия.
Цитирай
#35

И моите пресни впечатления от "официалната-бета" :

Да започнем с негативното:

{2,3}-button navigation:

Независимо кое от горните използвам "последното" приложение при "Плъзгане нагоре" не винаги получава сигнала "умри". (Не съм дебъгвал в детайли защо И кога.)



2-button navigation(тук не знам за бъг или за "feature" говорим, реално ме "кефи" и сигурно ще му свикна):

Преди, в 9-ката, когато "приплъзвах" малкото "овалче" надясно беше като единствена настройка да превключва между предишно използваното приложение и "текущото".
Сега "мести" между "отворените" наляво и надясно и само ако "спреш" на някое и "докоснеш вътре" старият "gesture" сработва.

"Свалянето и Отварянето" на файл от което и да е приложение се бави доста повече, спрямо предишната версия (независимо от скоростта на връзката с Интернет и размера на файла). Явно "нови мерки за сигурност"??? (примери - PDF от gmail, прикачени файлове в друг мейл-клиент, сваляне и отваряне през browser Chrome/Brave...)


И сега с позитивното:

Батерията - пак си държи по 5-6 часа "екран" .

Останах приятно впечатлен от подредбата на менютата в "Privacy-->Permission manager"

Изкефих се, когато "Операционната Система" ми "съобщи", че някое приложение ползва "местоположение" и то "в момента". Също така ми даде възможността да избера да използва последното само "когато е отворено"





Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#36

[Изображение: Screenshot-20190910-103322.png]

[Изображение: Screenshot-20190910-103330.png]

Как е, бива ли? Хахаха

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#37

Не знам какво правите с тея телефони.
Първо, имаш някакво приложение, което на пръв поглед показва батерията до часовника. Не виждам смисъл от това след като процентите ги пише и в дясно. Кой знае още колко неща има, които работят на заден фон, но не ти трябват реално. Не претендирам, че това конкретно не ти трябва, просто на пръв поглед изглежда така.
Другото което е, виждам че си рестрикнал 15 приложения в Adaptive Battery. И това си оказва влияние по един или друг начин. Понякога си мислиш, че удължаваш живота като убиеш едно приложение, но реално губиш повече енергия докато го отваряш, ако не е работило на заден фон.
Сигурно има много неща, които оказват влияние. Но попринцип аз почти нищо не бутам по заводските настройки. Не слагам приложения за чистене на рам, не слагам антивирусни, не слагам неща, които уж забързват телефона и подобряват батерията и т.н. И обикновено телефоните ми се държат прилично.
Цитирай
#38

Всички с проблеми - направихте ли фактори резет?
Защото аз направих и няма абсолютно никаква разлика в държанието на батерията и никакви проблеми в работата на OS, изключае глупави, неоптимизирани за android 10 приложения.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#39

Аз на пиксела не съм забелязал разлика досега. Батерията си е както преди. Ама аз нямам и кой знае колко приложения инсталирани. Това което направих е да мина през всички приложения и да настроя използването на локация.
Не ползвам много жестове и затова не съм забелязал разлика там. Каквото си работеше преди което ползвах пак си работи.
Така че освен пермишъните друго в 10-ката според мен няма значително. Постно за major update според мен.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#40

Ако сте си обновили телефона до Android 10 и ви сърбят пръстите за приятни приложения с поддръжка на тъмната тема, ще ви поканя да разгледате някои от моите приложения, които вече напълно си я поддържат. Можете да ги видите тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1581430
Цитирай
#41

[Изображение: Screenshot-20190923-231638.png]



Каквото и да ми говорите за приложения и не знам си какво... моят Пиксел се насра тотално откакто минах на 10-та!
Изтрих много приложения, махнах някои рестрикции и е същият..... . Сега пък за 1 час използване на екран и 4 часа слушане на музика, телефона се стопи от 97% на 10%

Няма как до последните дни преди да обновя на 10та да си ми държи по 4 часа екран и някой път дори повече и изведнъж, когато мина на 10та запопнали да му пречат на телефона приложения като battery bot. Пхаха

На дългото ми ползване на музикалния плеър е било 9часа и 40минути, плеъра ми изхаби не повече от 10 процента, а сега мибе стопил цялата батерия.. ?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#42

Заводски върна ли?
Цитирай
#43

Ще ги върна в края на седмицата, че имам важни неща, които не искам да губя..

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#44

Така. Върнах настройките (factory reset), преди малко повечко дни. Вече използвам телефона 3-4 дни.
Има значително подобрение, примерно сега съм на 56% батерия и съм използвал 1:50ч екрана. Преди батерията се държеше така. Харесва ми!
Като направих ресета си направих бекъп на всички приложения и малко от музиката, която имах. Телефона в момента е все едно без фактори ресет, всичко си използвам постарому, не знам колко беше правилно да постъпва така.

Обаче, все още имам особен проблем. Rocket Player(музикалния плеър) точи много батерия, не е както преди фактори ресета, но пак за 4 часа смъква около 15-20% преди фактори ресета смъква ще около 70%, преди Андроид10 смъкваше около 5% за толкова време ползване.
Също така, другото приложение, което много точи от батерията е MiFit, което преди почти не закачаше батерията. Имам предвид, когато го използвам за колоездене или тренировка, на заден фон приложението не влияе. Но го пускам всеки ден по 2 пъти за около 1часа общо, това ми е колоезденето.

Не знам защо така се прецакаха тези приложения...

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#45

Преди няколко дни пуснаха октомврийския пач, но батерията ми е доста по зле. Как е при вас?
Цитирай
#46

При мен patch-ът беше само 7 Мб. Няма разлики.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#47

И при мен беше толкова, но батерията е доста по зле. Може при мен нещо да се е омазало. Хич не ми се връщат заводски.
Цитирай
#48

Аз само security update имам и е 6.3 mb. По-добре да не го правя, че от 3 часа батерия, може да стане на 40 минути.. Хаха

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#49

То е само секюрити, но има и някакви фиксове. И аз подозирам, че фикса за WiFi сигнала може да е направил нещо, да дърпа повече батерия въпреки, че са оправили връзката. Сега се появява като консуматор в статистиката, а пред май го нямаше. Знам ли... Днес като че ли е по добре, но ще видя.
Цитирай
#50

Аз след последния ъпдейт съм изнервен вече.. Хаха

Екрана ми стана много по-тъмен, обикновено го използвам на 35-40%, сега е на 80-90% и виждам като за 20%,не знам защо така. Това сигурно ще ми точи яко батерията...

Също така като задържа на иконата на някое приложение не ми излиза опцията "pause app", което използвах постоянно...

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)